Gabion síť

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Zpevnění svahu gabiony

Gabiony je pro mnoho lidí neznámý pojem. Neznámý je ale jen do té doby, než se s ním setkají ve skutečnosti. Jde o kovové ocelové konstrukce, které ošetřeny proti korozi a vyplněny kamením. Jejich hlavní a nejdůležitější funkcí je ochrana svahu před sesuvem, tedy jeho zpevnění.

Gabionové koše lze vyplnit různým druhem kamením, a to jak přírodním nebo lomovým. Velikou roli hraje i způsob uložen kamene do gabionových košů. Kamení lze do nich ukládat dvěma způsoby, a to jak sypat, tak i skládat. Dle zkušeností a ohlasů se říká, že hezčí gabionový plot je ten sypaný. Dotváří přírodnější dojem. 

Gabion sítě logo

Výhody gabionových plotů?

Čím více výhod gabiony mají, tím více se stávají oblíbenější při zpevňování svahu, ale i dotvoření estetického prvku u domu, ale také v klasické městské zástavbě (např. u supermarketů, parkovišť apod.). Největší a nejoblíbenější výhodou gabionů je ta, že jsou v porovnání s klasickými konstrukcemi levnější na pořízení. Vyznačují se vysokou životností bez nároku na údržbu (nemusí se natírat). Délka životnosti se udává v řádu desítek let. Působí jako přírodní drenáž, protože propouští a absorbují energii vody, tím tak dochází ke snižování tlaku na svah.

Gabion síť

Pro svou technologii je lze kdykoliv instalovat, a to i za zhoršených přírodních podmínek, tedy v zimě nebo dešti. Lze je i kdykoliv rozšířit o další části. Celkově gabiony tvoří přírodní dojem, moderní vzhled a přirozeně se tak začleňují do krajiny.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..