Bazen

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak co nejlépe prodat dům

Bazen

Základním předpokladem pro úspěšný prodej domu je nejen dobře napsaný inzerát, ale také kvalitní nafocení interiéru a potažmo i exteriéru. Nabízenou nemovitost tak odlišíte od spousty dalších podobných domů a svojí nabídkou snáze oslovíte případné zájemce. Ujasněte si, jak postupovat před samotným focením, proč byste při přípravě neměli opomenout home staging a jak můžete během focení využít malé drony s kamerou.

Příprava interiéru před focením

Základním předpokladem pro úspěšný a rychlý prodej domu (nebo bytu) je důkladný úklid. Případné kupce nezajímá, že se s partnerem již několik týdnů dohadujete o tom, kdo je na řadě s vynášením odpadků, nebo že je jaro a váš čtyřnohý mazlíček právě mění srst. Nemovitost musí být při focení v tom nejlepším možném stavu. V jednotlivých místnostech tedy vysajte, vytřete podlahy, umyjte okna a odstraňte nánosy prachu z nábytku a případné pavučiny.

TIP: Nechcete úklidem strávit celý den? Vyzkoušejte těchto 16 tipů, jak na snadný a rychlý úklid.

V případě potřeby také opravte poškozenou malbu nebo vyčistěte koberec. Zároveň zkontrolujte všechna světla a ujistěte se, že jednotlivé žárovky skutečně fungují. Pozornost věnujte také magnetům z cest, kterými jste ozdobili svoji lednici nebo hromadě novin v obýváku. Tyto a jiné drobnosti jen kazí celkový dojem z interiéru. V místnosti můžete naopak ponechat pokojové rostliny nebo čerstvé květiny. Z koupelny nezapomeňte odstranit všechny kosmetické produkty a koupelnové předložky.

Nepodceňte Home staging

Termín home staging, tedy příprava nemovitosti k nafocení, má svůj původ ve Spojených státech amerických, odkud se postupně rozšířila do Velké Británie a v posledních letech se těší stále větší oblibě také v České republice. Po odborném zásahu specialisty na home staging by vaše nemovitost měla být neutrální a co nejvíce přitažlivá pro případné zájemce.

Zatímco v interiérovém designu jde o celkové zútulnění nemovitosti a dosažení toho, že se v ní bude majitel cítit příjemně, oblast Home stagingu se naopak stará o to, aby si bydlení ve vaší nemovitosti uměl představit především každý potenciální kupec (nebo nájemník, pokud chcete nemovitost pouze pronajmout). Základním předpokladem úspěchu jsou světlé, čisté pokoje s minimem nábytku a dekorací. Veškeré barvy v interiéru by měly být navzájem sladěné. Jestliže prodáváte dům bez vybavení, pro kupujícího může být složité si představit účel a případné využití jednotlivých místností. V takovém případě je vhodné si před focením nemovitosti vhodný nábytek zapůjčit. Interiér bude působit útulnějším dojmem, který v zájemcích spíše navodí příjemné pocity.

Rozhodně se vyplatí oblast home stagingu neopomíjet. Pokud je vše provedeno správně, tato technika vám může zajistit rychlejší prodej nemovitosti a dost možná i větší zisk, než jste původně plánovali. Praktická doporučení pro správnou přípravu interiéru před focením najdete na internetu a v odborných publikacích na toto téma. Nebo můžete využít služeb specializovaných firem, které home staging jako službu nabízí.

Při samotném focení rozsviťte veškeré osvětlení a zároveň se pokuste do místnosti dostat co nejvíce denního světla. Odhrňte tedy závěsy a žaluzie. Ideální je fotit v okamžiku, kdy venku svítí slunce.

Příprava zahrady před focením

Pokud prodáváte dům, měli byste věnovat čas také úpravě exteriéru. Nezapomeňte posekat trávu, případně shrabat spadané listí. Na trávě by se při focení rozhodně nemělo povalovat zahradní náčiní ani jiné pomůcky. Přerostlé stromy a keře je dobré zastřihnout a na terasu a parapety můžete pro lepší efekt přidat muškáty nebo jiné ozdobné rostliny. Pokud máte bazén, zajistěte, aby byl během focení čistý. Jestliže je venkovní část domu viditelně poškozena (např. zničená fasáda, rozbité venkovní žaluzie), pokuste se tuto vadu před focením odstranit.

Bazen Palmy

Focení a výběr vhodné techniky

Klasické fotky a videa nabízených nemovitostí vypadají sice pěkně, ale co svůj inzerát přece jen trochu ozvláštnit a využít také záběry z dronu? Focení nemovitostí najdete dnes v nabídce služeb většiny realitních kanceláří. Jestliže dáváte přednost prodeji domu bez realitky, profesionální natáčení a focení nemovitosti si můžete zaplatit také samostatně.

TIP: Natáčení nemovitosti pomocí dronu nabízí například firma DronPro. Kromě dechberoucích záběrů z ptačí perspektivy pro vás natočí i 360° foto a video s dronem, které poslouží pro tvorbu virtuální prohlídky prodávané nemovitosti.

Do focení a natáčení své nemovitosti se můžete pustit také sami. Jak ale postupovat, pokud s drony teprve začínáte? V první řadě se neobejdete bez řidičáku na dron. Po úspěšném absolvování této zkoušky by ale bylo dobré přidat i některý z dalších kurzů DronPro letecké školy. Najdete zde školení pro úplné začátečníky, ale na své si přijdou i pokročilejší majitelé dronů nebo ti, kteří touží létat na profesionální úrovni. Dostatek času věnujte také výběru vhodné techniky. Pro začátečníky se skvěle hodí především mini a malé drony, které vynikají nízkou hmotností a snadnou ovladatelností. Bezpilotní letoun ale nemusíte nutně kupovat. V případě zájmu můžete využít i půjčovny dronů. Prohlédněte si aktuální nabídku přímo na webových stránkách DronPro.

Rada na závěr

Pokud vaše nabídka zaujme, dalším krokem je osobní prohlídka bytu zájemcem. Dům by měl vypadat minimálně stejně dobře jako na fotkách. Z toho důvodu je také nesmysl fotky přehnaně retušovat. Pakliže při prodeji nemovitosti využíváte služeb realitní kanceláře, schůzek s potenciálními klienty se za vás účastní makléř. Pokud řešíte celý prodej sami, nezapomeňte si naplánovat volno pro případné prohlídky domu. V opačném případě budete mít sice krásně vypadající inzerát, ale prodej domu jen těžko dotáhnete do konce.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..