zahradní sekačka

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jarní úklid zahrady: Jaké nářadí budete potřebovat?

zahradní sekačka
michaeljung / Shutterstock.com

Konečně přichází jaro a s ním také možnost věnovat konečně nějaký čas pracím na zahradě. S profesionálním vybavením vám půjde práce v zahradě snadno a rychle od ruky. Bez kterých druhů nářadí se určitě neobejdete a které sice nejsou nutností, ale ušetříte si díky nim spoustu času?

Akumulátorové zahradní nářadí vám ušetří spoustu starostí

Akumulátorové nářadí do zahrady je tím nejoblíbenějším druhem nářadí. Šetří vám totiž starosti s kabely, které jsou buď moc krátké, zbytečně dlouhé nebo pro změnu neustále smotané. Než se tedy do práce s kabelovou sekačkou pustíte, uplyne několik drahocenných minut, při kterých přijdete o nervy. S aku nářadím je ale práce snadná a k jeho provozu vám postačuje jediné: akumulátor. Ten je lehký, snadno přenosný, ale zejména univerzální pro všechna aku nářadí.

Vyžínač, křovinořež nebo sekačka?

Při práci v zahradě se většinou bez křovinořezu nebo vyžínače neobejdete. Sekačka je sice praktická a péči o trávník zvládá skvěle, ovšem za předpokladu, že se nachází na rovném podkladu. Jsou-li některá místa trávníku hůře dostupná, sekačka se k nim naneštěstí nedostane. V takových případech je tedy nezbytně nutné sáhnout po křovinořezu nebo vyžínači, a tato zákeřná místa zbavit nadbytku trávy s jejich pomocí.

Sekyra versus motorová pila

Kromě péče o trávník vás na jaře v zahradě čeká také údržba stromů a dřevin. S drobnými větvičkami, které je potřeba odstranit si poradíte bez nářadí, ale na ty tuhé se vám bude hodit motorová pila. Samozřejmě i s pomocí sekačky byste se s větvemi vypořádali, ale motorová pila vám ušetří spoustu času a námahy. S její pomocí budete mít hotovo během pár minut. Se sekyrkou si sice zacvičíte a budete moci vynechat návštěvu posilovny, ale také se zbytečně vyčerpáte.

Prořezávač keřů pro úpravu živého plotu

Zatímco o stromy se bez problému postaráte s motorovou pilou, k úpravě živého plotu se skvěle hodí prořezávač větví. Kromě živých plotů můžete prořezávač větví použít i na vysoké stromy, k jejichž větvím se s motorovou pilou nedostanete. Při úpravě keřů a menších dřevin přijdou vhod také nůžky na živý plot. Ty jsou totiž ideální na drobné a detailní úpravy.

Kultivátor k údržbě půdy

Nejenom trávník, stromy a dřeviny si zaslouží na jaře vaši pozornost. O své slovo se hlásí také půda v záhonech. Abyste si zajistili skvělou úrodu, je důležité půdu řádně provzdušnit a zkypřit. Jelikož se může jednat o velmi zdlouhavý proces, zejména pokud máte k dispozici pouze základní zahradní vybavení, zvažte pořízení kultivátoru. Tento praktický nástroj vám s údržbou půdy pomůže a jeho obsluha je velmi snadná. Pro drobnější práci vám ale tradiční motyčky, rýčky a hrábě přijdou vhod. Díky nim navíc budete po delší době opět v kontaktu s půdou, což je pro vášnivé zahrádkáře příjemná kratochvíle.

Nepodceňujte význam hnojení

Nedílnou součástí jarního úklidu v zahradě je také hnojení. S pomocí hnojiv se bude lépe dařit vašemu trávníku, stromům, živému plotu, keřům, dřevinám, plodinám i okrasným květinám. Po zimě byste zkrátka měli pohnojit úplně vše. Půda totiž potřebuje dodat živiny, proto není od věci ji trochu pomoci a o dodání živin se postarat. Využijete-li navíc jarní slevy, můžete si veškerá hnojiva a nezbytné vybavení, včetně nářadí, nakoupit za výhodné ceny.

sázení
Patrick Daxenbichler / Shutterstock.com

Jaro se kvapem blíží a je nejvyšší čas nachystat si nezbytné vybavení a nářadí k úpravě zahrady. Jakmile se budou venkovní teploty pohybovat dlouhodobě kolem 10 °C a po sněhu ani mrazech nebudou památky, využijte váš nejbližší volný víkend a vrhněte se na jarní úklid zahrady. Bude sice vyžadovat spoustu času, ale výsledek bude stát za to.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..