Mucholapky a plácačky

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.9 nejlepších triků, jak vyzrát na otravný hmyz

Letní horké počasí vyhání spoustu lidí ven. Posezení na zahrádce, na balkónu, v pergole nebo třeba ve volné přírodě nám ale pěkně dokáže otrávit dorážející hmyz. Bohužel ani ti, kteří se raději zavřou doma, nemají vyhráno. Mouchy, komáři – znáte to. Přečtěte si naše tipy, jak se otravného hmyzu zbavit jednou provždy.

Ultrazvukové repelenty

Ochranná síť do oken

Některým lidem zabíjení hmyzu vadí a raději by dali přednost tomu, kdyby se jim hmyz úplně vyhýbal. Pokud z nějakého důvodu nechcete uvnitř v místnostech používat elektrické nebo chemické odpuzovače, vyzkoušejte síť do oken. Ta se jednoduše připevní na okna nebo do dveří, vzduch i světlo propustí dovnitř a otravný hmyz nechá venku. Síť do oken je taky jediný 100 % účinný prostředek, jak se doma vyhnout přítomnosti pavouků a jiných druhů hmyzu, které ne vždy rádi vidíme. Síť do dveří lze pořídit s otevíráním na zip a nebo s otevíráním pomocí magnetů, které jednoduše otevřou i vaši domácí mazlíčci.

Lapače hmyzu

Elektrický lapač je fotokatalytická past, to znamená, že hmyz je přilákán světlem, nejčastěji UV-A. Kolem lampy se vytváří elektrické pole, které hmyz při prvním kontaktu zahubí. Nemusíte se bát, lapače jsou vybaveny speciální mřížkou, která zabraňuje nechtěnému kontaktu, takže vám, malým dětem nebo jiným zvířatům nic nehrozí. A protože nevypouští žádné chemikálie, nejsou zdraví škodlivé a je možné je používat i uvnitř místnosti. Daleko častěji se s nimi však setkáme ve venkovních prostorách, lapače jsou často vodě odolné a mají krásný design, který nás na zahradě ničím neruší. Pořídit si také můžete elektrický lapač a osvětlení v jednom.

TIP: V našem článku Jaké venkovní osvětlení zvolit? vám poradíme, jak si na zahradu pořídit to nej osvětlení.

Ultrazvukové repelenty

Repelent ve spreji tvořil ještě donedávna téměř povinnou součást výbavy do přírody. Člověk se jím musel nastříkat od hlavy až k patě a smrděl nejen hmyzu, ale i sám sobě. Tento problém řeší moderní ultrazvukové repelenty. Jedná se o drobné elektrické přístroje, které vysílají ultrazvukové impulsy rušící hmyz. Lidským (nebo psím) uchem jsou ale tyto impulzy nepostřehnutelné. Ochrání vás především před klíšťaty a nebezpečnými nemocemi, které tento hmyz přenáší. Ultrazvukový repelent můžete použít i pro svého chlupatého mazlíčka, který vám jistě bude vděčný za kožich bez blech.

Mucholapky a plácačky

Repelentní svíčky a spirály

Ke klidnému posezení venku vám skvěle poslouží repelent ve formě svíček. Ty jsou k dostání v mnoha krásných designech. Repelentní svíčku můžete mít jako čajovou v keramické misce či v misce z kůry, seženete ale také dlouhé svíce či louče. Vaše zahrada nebo terasa bude díky nim nejen chráněná, ale bude také dobře vypadat. A pamatujete si ještě na spirály nebo je dokonce stále používáte? Repelentní spirála při doutnání uvolňuje do vzduchu aroma, které hmyz odradí. Vás ale odradit nemusí, pořiďte si třeba spirálu s příjemnou vůní citronely.

Pasti na hmyz

Některé druhy hmyzu můžeme odlákat pomocí speciální pasti. Dovnitř těchto pastí na hmyz nalijete sladkou limonádu nebo obyčejnou vodu oslazenou cukrem. Hmyz přilákaný sladkou opojnou vůní se pak v tekutině utopí. Většina hmyzu je spíše otravná, vosy ale pro mnoho lidí představují opravdové nebezpečí. Existují také větší pasti, které fungují na stejném principu a jsou určené právě vosám.

Mucholapky a plácačky

Mouchy jsou mnoha lidmi považovány za ten vůbec nejotravnější hmyz. Bzučí, poletují kolem hlavy a lezou nejen po nás, ale často i po jídle. Ještě donedávna byla téměř každá místnost vybavena mucholapkou – tato klasika se stále vyrábí. A vyzkoušet můžete i jinou „klasiku“ – plácačku na mouchy. Kromě těch obyčejných si můžete pořídit teleskopickou, se kterou dosáhnete i na mouchy lezoucí po stropě. A existuje také elektrická plácačka na mouchy, která dá zasaženému hmyzu elektrický šok a tím jej usmrtí. Nemusíte tedy hmyz plácat, stačí se jej jen dotknout.

Pasti na hmyz

Pastičky a odpuzovače hlodavců

Trápí-li vás problémy s hlodavci, ale klasická pastička vám nevyhovuje, pořiďte si trubkovou past. Ta se za hlodavcem pouze zaklapne a nijak mu neublíží. Past pravidelně kontrolujte, abyste v ní uvízlé zvíře nenechávali příliš dlouho. Zahradu můžete také ochránit pomocí speciálních odpuzovačů. Ty vysílají vysoký tón, který hlodavci nesnesou, a vaší zahradě se tak raději obloukem vyhnou. Jedná se o nenápadné přístroje, které na zahradě nijak nevyčnívají.

TIP: Věnujte své zahradě dostatečnou péči. Přečtěte si našich 15 tipů, jak připravit zahradu na podzim.

Sítě a hroty proti ptákům

Pokud vás zlobí přítomnost ptáků, kteří za sebou na parapetu nebo na střeše zanechávají ošklivou spoušť, můžete si pořídit speciální nerezové nebo plastové hroty. Nemusíte se bát, že by se o ně ptáci zranili, ty odradí už jejich vzhled a ani se k nim nepřiblíží. Problémy s cvrlikajícími drobky mají často i lidé se zahrádkou. Své stromy nebo keře můžete ochránit speciální sítí proti ptákům. Tu si můžete nastřihnout na požadovaný rozměr a roztáhnout podle potřeby. Pokud můžete, choďte síť kontrolovat, zda se do ní nechytili drobní ptáčci. To se bohužel může stát, pokud je ale včas pustíte, nic vážného se jim nestane.

Pasti a přípravky proti slimákům

Snad největšími nepřáteli každého majitele zahrádky jsou slimáci. Snad každý se proto setkal hned s několika radami, jak se těchto škůdců zbavit. Ne všechny způsoby jsou ale příjemné, takže pokud váháte, vyzkoušejte past na slimáky. Ta se jednoduše položí na zem a do nádobky se nalije něco, co slimáky přiláká. Přilákaní slimáci spadnou do nádobky a utopí se. A víte, co má takový slimák nejraději? Pivo!


Obchody, kde koupíte TOP produkty na otravný hmyz

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..