Kuchyně ve stylu Provence

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Kuchyně ve stylu Provence vás přenese do kouzelné Francie

Ať už připravujete lahodné pokrmy, nebo myjete nádobí, nechte se obklopit vůní levandule a krás francouzského venkova. Vdechněte své kuchyni nový život a zařiďte si ji ve stylu Provence. Máme pro vás pár jednoduchý tipů, jak na to.

Kuchyně ve stylu Provence

Vaše malá Provence

Francouzská riviéra neboli Azurové pobřeží s osvěžujícím mořským vánkem, bílými plážemi zalitými sluncem a okouzlující vůní francouzských bylin – právě to je atmosféra Provence. A přesně takovou atmosféru si pomocí pár jednoduchých kroků můžete vytvořit i ve své vlastní kuchyni. Stačí zvolit ty správné barvy a materiály vaší kuchyně a kuchyňské linky, doplnit je o správné doplňky a dekorace a voilà – kuchyně ve stylu Provence je na světě. Pojďme se podívat, jak na to!

Barvy by měly být světlé a romantické

Provence je symbolem romantického venkova a právě tento styl byste měli své kuchyni dopřát. Volte spíše světlé barvy jako je bílá, šedá, krémová, vanilková či světle hnědá. Nádherně vypadá také kombinace bílé a pastelově modré či zelené. Taková kuchyně ve stylu Provence na první pohled připomíná bílé pláže a azurovou vodu. Pokud jste opravdu romantická duše, nebojte se použít růžovou či fialovou. Romantika k francouzské Provance neodmyslitelně patří!

TIP: Když se řekne Provence, snad každý si vybaví široké fialové lány levandulí. Pověste ve své kuchyni pár snítek těchto rostlin, které jí dodají tu správnou atmosféru a také vůni.

Materiálům dominuje dřevo a kámen

Kuchyně ve stylu Provence by měla být co nejpřírodnější, dejte proto přednost opravdu přírodním materiálům jako jsou dřevo a kámen, ale také cihly nebo keramika. Styl Provence není jednoznačný a můžete si dovolit trochu si zaexperimentovat. Hledejte na internetu kuchyně Provance inspirace a uvidíte, že nápadů, jak zařídit kuchyň v tomto venkovském stylu, je opravdu mnoho. Popusťte uzdu své fantazie a vytvořte ze své kuchyně místo, kde se budete cítit opravdu dobře a příjemně.

Zařiďte si kuchyni ve stylu Provence

Jaký je nejlepší nábytek do kuchyně ve stylu Provence?

Venkovský styl Provence se může odrážet nejen v barvách či materiálech, ale celkovém designu nábytku. Kuchyňskou linku zvolte rustikální, s rámečkovými dvířky a drobnými kovovými knoflíky. Pokud se vám z nějakého důvodu nechce sáhnout po přírodním materiálů, zvolte alespoň dřevěný, kameninový či mramorový dekor. Nábytek do kuchyně ve stylu Provence by měl být svěží a čistý, s nádechem romantiky.

TIP: Kuchyně ve stylu Provence je ideálním řešením pro využití starého nábytku! Vydejte se na půdu nebo do bazarů a poohlédněte se po nádherných kouscích, které toho hodně pamatují.

Nezapomeňte na doplňky a dekorace

Zapomeňte na výdobytky moderní doby. Obklopte se starodávnými kousky nejen nábytku, ale také nádobí a kuchyňských pomůcek. A je-li to možné, neschovávejte a nechte je volně v prostoru, vystavené na očích. Keramické či porcelánové džbánky s drobnou kresbou, krájecí prkénka ze dřeva, litinové pánve – z praktických pomocníků se najednou stanou i nádherné dekorace. Tu správnou atmosféru vám ve vaší kuchyni Provence pomůže vytvořit také vhodně zvolený bytový textil. Jsou to právě ty drobné detaily, na kterých nejvíce záleží.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..