Jedlé kelímky

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jedlé nádobí jako ekologický společník při party i grilování

Jedlé kelímky
Jedlé kelímky (zdroj: JedleNadobi.cz)

Grilovací sezona je úspěšné zahájena! Vaše víkendy se v diáři začínají zaplňovat rychlostí blesku a vy přemýšlíte nad tím, jak letošní společné večery s přáteli posunout na vyšší úroveň. Kromě nových receptů, jež během léta vyzkoušíte, vybíráte nový playlist, který roztančí i sebevíc nemotorné jedince. Také hledáte alternativu ke klasickým plastovým táckům a příborům, protože chcete, aby se letošní sezona nesla v ekologičtějším duchu. S tím posledním jmenovaným vám můžeme pomoct!

Pryč s plastovými vidličkami a noži

Téma ekologie je dnes rozebírané v nejedné internetové diskuzi. Poté, co se ukázalo, kde plastové výrobky končí a jak strašlivě ohrožují život nejen pod vodou, ale také přírodu jako celek, jsme se rozhodli hledat jejich alternativy, jež by byly k životnímu prostředí o něco šetrnější. Za poslední měsíce jsme přišli na papírové verze tácků nebo kelímků, také jsme začali vyrábět brčka z bambusů nebo podobných přírodních materiálů. Jistou novinkou mezi zmiňovanými ekologičtějšími alternativami je jedlé nádobí, které stojí za zmínku. 

Nádobí, které po sobě můžete i sníst

Vzpomínáte si na dětství, respektive na školní léta, kdy jste veškeré své kapesné utráceli ve školních bufetech za chutný jedlý papír? Hýřil všemi barvami a po chuťové stránce ho nedokázalo nic předběhnout. Když jste stárli, domnívali jste se, že tato pochoutka zůstane dávno uvězněná v minulosti, ovšem nakonec se tak nestalo. 

Není to tak dávno, co se na trhu objevilo takzvané jedlé nádobí zahrnující nejen jedlé talíře, ale také jedlé lžíce, kelímky na kávu nebo jedlá brčka a mnoho dalšího. Jelikož se jedná o jedinečnou a naprosto ekologickou alternativu plastových výrobků, pomalu, ale jistě se dostává do povědomí a těší se z velké popularity. 

Nulový odpad

Hlavním benefitem jedlého nádobí je především skutečnost, že po něm nezbyde žádný odpad. Až si všechno, co máte na talíři vychutnáte, až vypijete i poslední kelímek vynikajícího vína od nejlepších vinařů, můžete udělat jedno – nádobí sníst. Nemusíte se obávat zdravotních problémů, dokonce jsou jednotlivé kusy “nádobí” vhodné i pro vegetariány nebo vegany. 

Pořiďte si i vy na blížící se grilovací sešlost nebo party s těmi nejlepšími přáteli jedlé nádobí, kterému dává příroda zelenou. Pyšněte se nulovým odpadem a radujte se z toho, že se alespoň na malý okamžik navrátíte do krásného dětství.

Pro unavené maminky i děti milující legraci

Samozřejmě tato verze ekologických příborů či talířků najde využití i jinde než jen na grilovacích mejdanech nebo domácích večírcích. Ocení je třeba i unavené maminky, které vidí nerady, jak se jim nádobí hromadí ve dřezu. Radostí bez sebe budou i děti milující legraci, pro něž bude až zázračným jevem to, když sníte jejich lžíci nebo kelímek, z něhož ještě před malým okamžikem pily mléko.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..