Textilní květináče

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Květináče, jak je neznáte: Textil i pratelný papír v interiéru vyniknou

Nejen v městských bytech pokojové rostliny vládnou světu. Aby ne –⁠ pomáhají doplnit a zútulnit interiér, čistí vzduch a všechno je s nimi tak nějak zelenější. A víte, co si zaslouží zelené rostliny, samozřejmě kromě vody a náležité péče? Přece stylový květináč, aby jejich krása ještě více vynikla!

Na slovíčko o pratelném papíru

Pratelný papír. Slovní spojení, které možná zní zvláštně a pro květináč naprosto nevhodně. Jedná se ale o pevný, praktický a flexibilní materiál. Květináče z pratelného papíru představují barevné a designové kousky, které slouží jako obal na běžné standardní květináče. Je tak třeba mít další nádobu i s miskou, která neproteče a neponičí papír.

TIP: Značka TAMARKI nabízí celou kolekci květináčů z pratelného papíru s příznačným názvem Geometric. Jsou nejen stojací, ale i závěsné a nástěnné. Jejich umístění si tak můžete vybrat dle svého gusta.

Designové textilní květináče.

Netradiční zahradničení s textilními květináči

Pratelný papír ale není jediným unikátním materiálem, na který můžete při pěstování rostlin narazit. V poslední době jsou velmi populární i textilní květináče, které zcela nahrazují plastové i keramické druhy. Textilní květináče vám v první řadě zajistí efektivní využití vody a správné vstřebávání živin. To jsou faktory, které jsou pro růst rostlin velmi důležité.

Mají navíc skvělé termoregulační vlastnosti, díky kterým budou rostlinky v optimální teplotě. Podporují i rozvoj kořenového systému rostlin, přičemž nedochází k jeho zapařování a voda je odváděna rovnoměrně, vzduch může ke kořenům ze všech stran.

Jutové obaly sáčky
Zdroj: https://www.la-conception.cz/sacky

Většinou je můžete použít venku nebo v kapilárních či záplavových systémech, abyste měli jistotu, že voda zůstane, kde má. I textilní květináče nabízí celou řadu umístění –⁠ můžete je zavěsit nebo postavit. A navíc se dají prát i v pračce!

Jutové obaly pro udržitelnou domácnost

Obalů z nejrůznějších materiálů je pro květiny celá řada. Pokud budete chtít něco ekologičtějšího a udržitelnějšího, nabízí se rovněž juta.

Juta je lýkové vlákno, které patří mezi měkké a přírodní materiály. Někdy se označuje jako “zlaté vlákno” a využívá se zejména v textilním průmyslu. Jutové obaly na květináče si můžete pořídit nebo vyrobit z jutového plátna. Dá se na ně navíc malovat, takže si můžete vyhrát i se vzory a barvami.

TIP: Komplexní návod na jutové květináče najdete tady.

Vytvářejte, malujte a pěstujte

Kromě klasických květináčů, které najdete v obchodě, se ale nebojte experimentovat. Postačí vám klasické univerzální barvy, štětce, motouz, korálky, šablony z papíru. Vyhrajte si se vzory a potisky, zkuste si svůj květináč ušít, přebarvit, namalovat, vyzdobit. Fantazii se meze nekladou a možná se tvoření květináčů stane další kreativní činností –⁠ samozřejmě až po pěstování rostlin –⁠ která vám bude přinášet radost a pocit z dobře odvedené práce.

TIP: Květináči vlastní výroby si můžete zkrášlit také Vaši zahradu v bytě.

keramické květináče pro vaši kreativitu
Zdroj: www.domovi.cz
5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..