Sklady

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jaké rozlišujeme druhy skladů pro podnikání?

Každý podnikatel, který zboží prodává či dokonce vyrábí, musí disponovat vhodnými skladovacími prostory. Není však sklad jako sklad. Pokud člověk s podnikáním teprve začíná, může se mu snadno stát, že při pokusu o pronájem skladu neporozumí některým pojmům anebo si pod nimi představí něco jiného. Jaké druhy skladů rozeznáváme? 

Co je to sklad?

Jako sklad můžeme označit jakýkoliv prostor, který slouží k dočasnému uložení hotových výrobků, zboží na prodej, nebo surovin a materiálu pro další využití. Skladů však existuje celá řada. Liší se svými parametry a mnohdy jsou vhodné pro určitý typ skladovaného materiálu či jiných produktů. 

Jak se dělí sklady podle svých základních parametrů? Při hledání vhodného skladovacího prostoru se podnikatel může setkat s následujícími pojmy, které jasně naznačují, o jaký typ skladu půjde. V první řadě můžeme potkat sklady zcela uzavřené, tj. kryté ze všech čtyř stran i shora, kryté, tedy takové, které mají střechu a k tomu jednu, dvě, nebo tři stěny. Další typ skladů tvoří sklady otevřené. V tomto případě se jedná o ohraničenou, avšak nekrytou plochu. 

Další často používané pojmy jsou halové a etážové sklady. V prvním případě se jedná o sklady umístěné v rozlehlých halách bez rozdělení na patra. Naopak sklady etážové jsou takové sklady, které jsou rozdělené na více pater. 

Dělení skladu podle jejich využití

Při popisu skladovacích prostor se také často používá označení odkazující na způsob jejich využití. Rozlišujeme proto sklady tranzitní, expediční, nebo třeba skaldy hotových výrobků. Velké centrální sklady umístěné většinou na okrajích měst patří potom mezi tzv sklady obchodní. 

Sklady se také mohou popisovat podle podmínek, které v nich panují. Máme proto sklady ultračisté, klimatizované apod. Zákazníky bude také zajímat poloha skladu. Ať již ale hledáte sklady v Praze nebo někde úplně jinde, dejte si pozor na typ, který nakonec zvolíte.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..