Opravy Stropu

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Všimli jste si mokrých map na stropě? Situaci řešte co nejdříve!

Opravy Stropu
Zdroj: Unsplash.com / Henry & Co.

Pokud vlastníte dům či byt, určitě se nevyhnete četným opravám a rekonstrukcím. Největším a nejčastějším nešvarem jsou mokré mapy na stropě, které bohužel mohou značit i mnohem vážnější problém. Přítomná vlhkost vás navíc dokáže potrápit, a dokonce může ohrozit i vaše zdraví. Jak v takové situaci postupovat a na co byste si měli dát pozor?

Nejdůležitější je rychlý a přesný zásah

Jestliže při pohledu na strop či stěnu objevíte mokrou skvrnu, neměli byste ji přehlížet. I malý mokrý flek totiž může značit mnohem vážnější problém, který by mohl v budoucnu vést i k narušení statiky domu nebo minimálně k vašemu diskomfortu. V první řadě je tedy nutné zjistit, co tuto skvrnu způsobilo.

Nejčastěji se s nevzhlednými skvrnami setkáte při poruše střechy, do které začne v průběhu času zatékat a voda si dříve či později najde cestu až k vám. Takový scénář je jedním z těch pozitivnějších, jelikož si pouze vystačíte s tím, že zavoláte pokrývače a on se o opravu střechy postará – pokud není střecha v katastrofálním stavu, můžete počítat i s poměrně nízkými náklady.

Za skvrnami na stropě a stěnách ale mohou stát i prasklé rozvody, jejichž hledání nemusí být vždy zrovna jednoduché. Pokud se vám podaří problém podchytit včas, nebudou možné škody tak rozsáhlé. V takové situaci nejprve vypněte přívod vody a až poté přivolejte na pomoc odborníky, kteří už budou vědět, jak postupovat.

Vyjmutí rozbitých rozvodů a jejich výměna vás samozřejmě budou něco stát. V tomto případě budou náklady o něco vyšší – pohybovat se mohou v řádu desítek tisíc korun. Pokud nemáte dostatek úspor, určitě je na místě hledat dostupnější zdroj financování například v podobě online půjčky. Tu si lze sjednat během pár minut, díky čemuž můžete mít peníze na účtu ještě v ten samý den.

Vlhkost v domě může ohrozit i vaše zdraví

Přebytečná vlhkost v domě vás dokáže potrápit i dlouhá léta. V některých případech se přitom může jednat doslova o boj s duchem, který na chvíli zmizí a brzy se objeví někde jinde, a to hlavně v podobě plísně. Ta však může mít negativní dopad i na vaše zdraví – mezi časté projevy se řadí astma, alergie a dýchací potíže.

I zde platí, že čím dříve se vám podaří zasáhnout, tím nižší budou způsobené škody. Důležité je zabránit plísni, aby se i nadále rozšiřovala na další stěny. Pomyslnou první pomocí jsou různé přípravky, které dokážou plíseň alespoň částečně zlikvidovat. Teprve poté je možné přistoupit k radikálnějším řešením.

Svépomocí lze například aplikovat speciální nátěr, který plíseň zničí a zároveň jí zabrání, aby se opět začala tvořit na již postiženém místě – pro jistotu je lepší ošetřit všechny stěny v místnosti. Pokud plíseň pokrývá velkou část stěny, je lepší vložit vše do rukou profesionálů, kteří ji dokážou bezpečně odstranit, aniž by její pozůstatky zůstaly skryté uvnitř zdiva. 

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..