Opravy Stropu

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.


Sunextra.cz solární panely

Všimli jste si mokrých map na stropě? Situaci řešte co nejdříve!

Opravy Stropu
Zdroj: Unsplash.com / Henry & Co.

Pokud vlastníte dům či byt, určitě se nevyhnete četným opravám a rekonstrukcím. Největším a nejčastějším nešvarem jsou mokré mapy na stropě, které bohužel mohou značit i mnohem vážnější problém. Přítomná vlhkost vás navíc dokáže potrápit, a dokonce může ohrozit i vaše zdraví. Jak v takové situaci postupovat a na co byste si měli dát pozor?

Nejdůležitější je rychlý a přesný zásah

Jestliže při pohledu na strop či stěnu objevíte mokrou skvrnu, neměli byste ji přehlížet. I malý mokrý flek totiž může značit mnohem vážnější problém, který by mohl v budoucnu vést i k narušení statiky domu nebo minimálně k vašemu diskomfortu. V první řadě je tedy nutné zjistit, co tuto skvrnu způsobilo.

Nejčastěji se s nevzhlednými skvrnami setkáte při poruše střechy, do které začne v průběhu času zatékat a voda si dříve či později najde cestu až k vám. Takový scénář je jedním z těch pozitivnějších, jelikož si pouze vystačíte s tím, že zavoláte pokrývače a on se o opravu střechy postará – pokud není střecha v katastrofálním stavu, můžete počítat i s poměrně nízkými náklady.

Za skvrnami na stropě a stěnách ale mohou stát i prasklé rozvody, jejichž hledání nemusí být vždy zrovna jednoduché. Pokud se vám podaří problém podchytit včas, nebudou možné škody tak rozsáhlé. V takové situaci nejprve vypněte přívod vody a až poté přivolejte na pomoc odborníky, kteří už budou vědět, jak postupovat.

Vyjmutí rozbitých rozvodů a jejich výměna vás samozřejmě budou něco stát. V tomto případě budou náklady o něco vyšší – pohybovat se mohou v řádu desítek tisíc korun. Pokud nemáte dostatek úspor, určitě je na místě hledat dostupnější zdroj financování například v podobě online půjčky. Tu si lze sjednat během pár minut, díky čemuž můžete mít peníze na účtu ještě v ten samý den.

Vlhkost v domě může ohrozit i vaše zdraví

Přebytečná vlhkost v domě vás dokáže potrápit i dlouhá léta. V některých případech se přitom může jednat doslova o boj s duchem, který na chvíli zmizí a brzy se objeví někde jinde, a to hlavně v podobě plísně. Ta však může mít negativní dopad i na vaše zdraví – mezi časté projevy se řadí astma, alergie a dýchací potíže.

I zde platí, že čím dříve se vám podaří zasáhnout, tím nižší budou způsobené škody. Důležité je zabránit plísni, aby se i nadále rozšiřovala na další stěny. Pomyslnou první pomocí jsou různé přípravky, které dokážou plíseň alespoň částečně zlikvidovat. Teprve poté je možné přistoupit k radikálnějším řešením.

Svépomocí lze například aplikovat speciální nátěr, který plíseň zničí a zároveň jí zabrání, aby se opět začala tvořit na již postiženém místě – pro jistotu je lepší ošetřit všechny stěny v místnosti. Pokud plíseň pokrývá velkou část stěny, je lepší vložit vše do rukou profesionálů, kteří ji dokážou bezpečně odstranit, aniž by její pozůstatky zůstaly skryté uvnitř zdiva. 

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..