Vykup Nemovitosti 1

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.Jaké jsou výhody okamžitého výkupu nemovitostí?

Nečekat na peníze za prodej nemovitosti měsíce, ale získat je ihned i za zadluženou či jinak problematickou nemovitost je pro mnohé zbožné přání. Právě okamžitý výkup nemovitostí pak toto přání dokáže často vyplnit. Co je to okamžitý výkup nemovitosti a co vám přináší?

Co je okamžitý výkup nemovitosti?

Okamžitý výkup nemovitosti je druh prodeje nemovitosti, který dnes nabízejí některé realitní kanceláře nebo jiné specializované firmy. Podrobněji jsme ho rozebírali například již v článku o okamžitém výkupu nemovitosti. Rozdíl mezi klasický prodejem je zde pak ten, že prodejní smlouvu uzavíráte přímo s firmou, která okamžitý výkup nemovitosti nabízí. Na rozdíl od klasického prodeje tedy vynecháte fázi přípravy nemovitost k prodeji, online nabízení nemovitosti a prohlídky. Jaké výhody to přináší?

Vykup Nemovitosti 1

3 výhody okamžitého výkupu nemovitostí

To, že nesháníte vy ani realitní kancelář zájemce o vaši nemovitost, má hned několik výhod. Jaké jsou?

Rychlost prodeje – Zájemcem je již samotná firma, která okamžitý výkup nemovitosti nabízí. Stačí tedy zpravidla jen přijmout její nabídku a obchod je hotový.

Jednoduchost prodeje – Protože si od vás nemovitost nekupuje někdo třetí, ale firma se všemi potřebnými experty, obvykle je na vás jen souhlas s kupním návrhem. Veškeré právní i administrativní náležitosti pak obvykle zařídí sama firma na své vlastní náklady.

Prodej i nemovitostí s problémy – Společnosti, které tuto službu nabízí zpravidla disponují realitními, finančními i právními experty. Dokážou si proto poradit i s nemovitostmi zatíženými hypotékou, exekucí, nebo dokonce před dražbou. Součástí prodeje je proto často i pomoc s vašimi problémy, jako jsou dluhy apod. Obecněji jsme se řešení dluhů věnovali v článku o pomoci při řešení dluhů.

Prodej i neprodejných nemovitostí – Touto formou můžete často prodat i jinak neprodejné nemovitosti, jako jsou třeba o spoluvlastnické podíly nebo i některé nemovitosti s věcným břemenem.

Jak tedy můžete vidět, okamžitý výkup nemovitosti může pomoci prodat nemovitost i v situacích, kde to realitní kanceláře natož samoprodej nezvládnou. Nevýhodou tohoto prodeje je ale nízká výkupní cena nemovitosti. Obvykle od vás firmy vykoupí nemovitost za cenu kolem 65-75 % z tržní ceny nemovitosti. Vyplatí se vůbec takový nízký výkup nemovitosti?

Kdy se vyplatí okamžitý výkup nemovitosti?

Ačkoliv okamžitý výkup nemovitosti přináší mnoho výhod, je tu tedy i jedna zásadní nevýhoda, nízká cena nemovitosti. S ohledem na to se tedy tento výkup vyplatí zejména tehdy, když již nemáte žádnou jinou možnost. Pokud se ve vašem případě jedná o neprodejnou nemovitost nebo o nemovitost, kterou musíte ihned prodat, jinak byste například díky exekuci či dražbě přišli o mnohem víc, je toto řešení pro vás.

Vykup Nemovitosti 2

Jde o milióny, volte moudře

Jestliže se již pro okamžitý výkup nemovitosti rozhodnete, rozhodně si důkladně prověřte firmu, s kterou do toho půjdete. Na trhu je mnoho společností, které chtějí na podobných výkupech hlavně pořádně vydělat. Není také na škodu si třeba i nechat nezávisle u jiné firmy udělat odhad ceny nemovitosti, abyste věděli, kolik procent z její tržní ceny vám opravdu tato firma nabízí.

My v RE/MAX například nabízíme odhad ceny nemovitosti zdarma a vaši nemovitosti vykoupíme až za 80 % jejich tržní ceny. Pokud ale máte čas, dokážeme vám pomoci i s klasickým prodejem nemovitosti. Ten dnes trvá je o něco déle než tento výkup. Navíc ale můžete díky naším know-how nemovitost prodat až o 17 % dráze.

Chcete vědět více o okamžitém výkupu nemovitosti nebo byste rádi prodej svěřili do zkušených rukou odborníků? Napište nám.

4.7/5 - (4 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..