Vykup Nemovitosti 1

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jaké jsou výhody okamžitého výkupu nemovitostí?

Nečekat na peníze za prodej nemovitosti měsíce, ale získat je ihned i za zadluženou či jinak problematickou nemovitost je pro mnohé zbožné přání. Právě okamžitý výkup nemovitostí pak toto přání dokáže často vyplnit. Co je to okamžitý výkup nemovitosti a co vám přináší?

Co je okamžitý výkup nemovitosti?

Okamžitý výkup nemovitosti je druh prodeje nemovitosti, který dnes nabízejí některé realitní kanceláře nebo jiné specializované firmy. Podrobněji jsme ho rozebírali například již v článku o okamžitém výkupu nemovitosti. Rozdíl mezi klasický prodejem je zde pak ten, že prodejní smlouvu uzavíráte přímo s firmou, která okamžitý výkup nemovitosti nabízí. Na rozdíl od klasického prodeje tedy vynecháte fázi přípravy nemovitost k prodeji, online nabízení nemovitosti a prohlídky. Jaké výhody to přináší?

Vykup Nemovitosti 1

3 výhody okamžitého výkupu nemovitostí

To, že nesháníte vy ani realitní kancelář zájemce o vaši nemovitost, má hned několik výhod. Jaké jsou?

Rychlost prodeje – Zájemcem je již samotná firma, která okamžitý výkup nemovitosti nabízí. Stačí tedy zpravidla jen přijmout její nabídku a obchod je hotový.

Jednoduchost prodeje – Protože si od vás nemovitost nekupuje někdo třetí, ale firma se všemi potřebnými experty, obvykle je na vás jen souhlas s kupním návrhem. Veškeré právní i administrativní náležitosti pak obvykle zařídí sama firma na své vlastní náklady.

Prodej i nemovitostí s problémy – Společnosti, které tuto službu nabízí zpravidla disponují realitními, finančními i právními experty. Dokážou si proto poradit i s nemovitostmi zatíženými hypotékou, exekucí, nebo dokonce před dražbou. Součástí prodeje je proto často i pomoc s vašimi problémy, jako jsou dluhy apod. Obecněji jsme se řešení dluhů věnovali v článku o pomoci při řešení dluhů.

Prodej i neprodejných nemovitostí – Touto formou můžete často prodat i jinak neprodejné nemovitosti, jako jsou třeba o spoluvlastnické podíly nebo i některé nemovitosti s věcným břemenem.

Jak tedy můžete vidět, okamžitý výkup nemovitosti může pomoci prodat nemovitost i v situacích, kde to realitní kanceláře natož samoprodej nezvládnou. Nevýhodou tohoto prodeje je ale nízká výkupní cena nemovitosti. Obvykle od vás firmy vykoupí nemovitost za cenu kolem 65-75 % z tržní ceny nemovitosti. Vyplatí se vůbec takový nízký výkup nemovitosti?

Kdy se vyplatí okamžitý výkup nemovitosti?

Ačkoliv okamžitý výkup nemovitosti přináší mnoho výhod, je tu tedy i jedna zásadní nevýhoda, nízká cena nemovitosti. S ohledem na to se tedy tento výkup vyplatí zejména tehdy, když již nemáte žádnou jinou možnost. Pokud se ve vašem případě jedná o neprodejnou nemovitost nebo o nemovitost, kterou musíte ihned prodat, jinak byste například díky exekuci či dražbě přišli o mnohem víc, je toto řešení pro vás.

Vykup Nemovitosti 2

Jde o milióny, volte moudře

Jestliže se již pro okamžitý výkup nemovitosti rozhodnete, rozhodně si důkladně prověřte firmu, s kterou do toho půjdete. Na trhu je mnoho společností, které chtějí na podobných výkupech hlavně pořádně vydělat. Není také na škodu si třeba i nechat nezávisle u jiné firmy udělat odhad ceny nemovitosti, abyste věděli, kolik procent z její tržní ceny vám opravdu tato firma nabízí.

My v RE/MAX například nabízíme odhad ceny nemovitosti zdarma a vaši nemovitosti vykoupíme až za 80 % jejich tržní ceny. Pokud ale máte čas, dokážeme vám pomoci i s klasickým prodejem nemovitosti. Ten dnes trvá je o něco déle než tento výkup. Navíc ale můžete díky naším know-how nemovitost prodat až o 17 % dráze.

Chcete vědět více o okamžitém výkupu nemovitosti nebo byste rádi prodej svěřili do zkušených rukou odborníků? Napište nám.

4.7/5 - (4 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..