Ideální žehlička pro žehlení bez námahy

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Ideální žehlička pro žehlení bez námahy – jaká by měla být?

Díky moderním technologiím zvládnete vyžehlit jakékoliv prádlo opravdu snadno a rychle. Ani ta nejlepší žehlička za vás práci sice sama neudělá, může vám ji ale výrazně usnadnit. Podívejte se, jaké typy žehliček, materiály žehlicích ploch či užitečné funkce vám současný trh nabízí. A jaké jsou důležité parametry, které by žehlička měla mít, aby vám byla opravdu k užitku?

Ideální žehlička pro žehlení bez námahy

Obsah článku

TOP 5 napařovacích žehliček (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SSI 8441 VTSencor SSI 8441 VT
ETA 0272 90000 VictoryETA 0272 90000 Victory
Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0
Philips Azur Performer Plus GC4527/00Philips Azur Performer Plus GC4527/00
Braun SI 9188 EBKBraun SI 9188 EBK

Jak vybrat žehličku?

Při pohledu na nabídku internetových obchodů zjistíte, že je opravdu z čeho vybírat. Existují různé typy žehliček, žehlicích ploch, funkce, příslušenství a mnoho dalšího. Někdy se tak může zdát, že vybrat si ideální model není nijak jednoduché. V tomto článku vám proto podrobně představíme všechny vlastnosti, které žehlička má. Ještě, než se pustíte do čtení, si ale odpovězte na několik otázek: Jak často žehlíte? Jaký druh textilií žehlíte? Kolik času a energie se vám chce investovat do údržby žehličky? A jakém cenovém rozmezí chcete žehličku pořídit? Uděláte si tak jasnou představu, co od tohoto přístroje očekáváte. Je zbytečné kupovat si drahý model vybavený funkcemi, které vůbec nevyužijete. Nebo naopak ušetřit a pak se při žehlení zbytečně trápit.

TIP: Je pro vás žehlení noční můrou? Pořiďte si sušičku prádla! Jejich výběru jsme se věnovali v tomto článku. Na jeho konci pak najdete výběr TOP produktů i s jejich podrobnou charakteristikou.

Jaké typy žehliček existují?

Existuje několik základních a několik speciálních typů žehliček. Liší se způsobem žehlení, výkonem a několika dalšími parametry. Všechny typy si teď podrobně představíme, abyste měli jasnější představu, kterému dát přednost.

• Suchá žehlička

Tento typ žehličky pracuje pouze s rozpálenou žehlicí plochou. Stačí žehličku zapnout, počkat, než se nahřeje na požadovanou teplotu a žehlit. Většina současných modelů suchých žehliček je vybavena regulátorem teploty. Jiné funkce ale nečekejte. Suchá žehlička je ideální pro občasné žehlení nenáročných a příliš nepomačkaných látek. Je lehká a snadno se ovládá. Pro lepší výsledky žehlení je dobré prádlo pokropit vodou. V případě ručního kropení ale nedochází k rovnoměrnému pokropení celé látky a výsledky proto nemusí být tak dobré.

• Napařovací žehlička

Napařovací žehlička se od té suché liší už na první pohled, a to otvory v žehlicí ploše. Těmi během žehlení prostupuje pára, která navlhčí prádlo. Zvlhčené prádlo se snáze a rychleji žehlí a díky uvolněné páře si žehlička lépe poradí i se záhyby. Odpadá tedy nutnost kropit prádlo ručně, je však nutné počítat s vyšší hmotností a lehce náročnějším ovládáním oproti suché žehličce. Napařovací žehlička je totiž vybavena nádržkou, do které se pravidelně doplňuje voda a z které vzniká potřebná pára. A čím více prádla budete žehlit, tím častěji ji budete muset naplňovat. K hmotnosti žehličky je také nutné připočítat i hmotnost plné nádržky. I přes tyto drobné nevýhody patří napařovací žehlička k nejoblíbenějšímu typu. Prádlo s ní vyžehlíte rychle a dobře a většina modelů navíc disponuje užitečnými funkcemi, které vám se žehlením ještě více pomohou.

• Žehlička s parní stanicí (parním generátorem)

Jedná se o výkonnější typ napařovací žehličky. Žehlička je propojená s parní stanicí, která má v sobě nádržku na vodu a která vytváří páru. Žehlička samotná je tedy o něco lehčí než napařovací žehlička. Parní stanice může mít nádržku na vodu odnímatelnou nebo ne, v každém případě se do ní vejde mnohem více vody než do nádržky napařovací žehličky. Parní stanice navíc vydává mnohem větší množství páry, takže žehlení je s touto žehličkou výrazně snadnější a rychlejší. Celková hmotnost žehličky i s parní stanicí je ale vysoká a vyšší jsou také pořizovací náklady tohoto systému. Další výhodou je, že žehlička s parní stanicí pracuje pouze s jednou teplotou, nemusíte tedy nic nastavovat. Tato teplota je zároveň tak nízká, že riziko poškození žehlené textilie je minimální.

Nejlepší žehlička

• Napařovač

Speciálním typem žehličky je také napařovač, pomocí kterého textil nejen vyžehlíte, ale také osvěžíte. Napařovače totiž dokáží z oblečení odstranit i nepříjemný zápach. Žehlení navíc probíhá ve vertikální poloze, která je ideální pro některé typy oděvů, zejména společenské. Napařovačů existuje více typů. Ruční je velmi kompaktní a lehký, o něco výkonnější jsou větší modely s teleskopickou tyčí. Pokud však potřebujete častěji vyžehlit větší množství společenských a jiných podobných typů oděvů, je lepší pořídit si napařovač se stojanem. Ten vám umožní vyžehlit hned několik vrstev prádla najednou, počítejte ale s vyššími pořizovacími náklady i většími rozměry.

• Žehlicí lis

Dalším speciálním typem žehličky jsou žehlicí lisy. Jedná se o přístroj se dvěma žehlicími plochami, mezi které se vkládá textil. Pořídit si můžete modely s párou i bez ní. Žehlící lis je poměrně velký a je také dražší, ovládá se ale jednoduše a zvládne vyžehlit velké množství prádla. Jelikož si neporadí s příliš členitým oblečením, hodí se spíše pro žehlení ložního prádla, ručníků, utěrek, záclon apod.

• Cestovní žehlička

Pořídit si můžete také velmi malou, lehkou a kompaktní žehličku, která se vejde i do cestovního zavazadla. Cestovní žehlička je samozřejmě méně výkonná než větší modely, na cesty to ale bohatě stačí.

Jaká je nejlepší žehlicí plocha?

Asi nejdůležitější parametr žehličky je žehlicí plocha. V případě napařovací žehličky či žehličky s parní stanicí záleží na množství a způsobu rozmístění otvorů pro vypouštění páry. Ty by měly být rozmístěny rovnoměrně po celé ploše, tedy i na špičce a po stranách žehličky, aby se pára dostala opravdu všude. Co se týče velikosti žehlicí plochy, obecně řečeno platí pravidlo, že čím větší tato plocha je, tím rychleji prádlo vyžehlíte. Důležitý je ale především materiál žehlicí plochy. Existuje několik základních druhů, mnoho výrobců však své žehličky vybavuje vlastními speciálními materiály. U materiálu žehlicí plochy je důležité, aby byl odolný, nepřilnavý, dobře rozváděl teplo, snadno se udržoval a po textilu lehce a pohodlně klouzal. Zde je seznam těch nejčastěji používaných materiálů.

• Hliník

Žehlička s žehlicí plochou z hliníku patří k těm nejlevnějším na trhu. Hliník sice dobře vede teplo, je však poměrně náchylný k poškrábání. Postupem času se tak může zhoršovat jeho schopnost lehce klouzat po prádle. U žehliček se s tímto materiálem často setkáte pod označením Aluminium či Durasteel. O něco dražší jsou slitinové varianty, u kterých je hliník doplněn ještě dalšími materiály, které jeho odolnost zvyšují.

• Keramika

U některých modelů žehliček je žehlicí plocha z kovu potaženého keramickou vrstvou. Keramika skvěle a především rovnoměrně rozvádí teplo, je nepřilnavá, odolná vůči poškrábání a velmi snadno se udržuje a čistí. Je však náchylnější na poškození vlivem nárazu, proto je nutné dbát při používání žehličky s keramickou žehlicí plochou opatrnosti.

• Nepřilnavý povrch

Žehlička, která má plochu s nepřilnavým povrchem, vám zajistí snadné a rychlé žehlení. Většinou se jedná o slitiny různých materiálů a ne vždy výrobci uvádějí, jaké materiály konkrétně použili. Můžete tak narazit na nepřilnavé povrchy s rozdílnými vlastnostmi, některé jsou kvalitní a některé už méně. Určitým vodítkem je proto pořizovací cena s tím, že čím vyšší kvalita, tím vyšší pořizovací náklady.

• Nerez

Žehlicí plochu z nerezu mají také levnější modely, neboť nerez není příliš odolný vůči poškrábání a jeho údržba je poměrně náročná. Musí se provádět při zapnuté žehličce a potřebujete k tomu speciální přípravky. Nerez se opravdu snadno poškrábe, takže je nutné být opatrný zejména při žehlení textilu s různými dodatečnými prvky jako je zip, knoflíky apod. Jakmile se žehlicí plocha z nerezu poškrábe, nebude tak lehce klouzat po textilu a žehlení bude o poznání náročnější a zdlouhavější. Nerez se navíc také rychleji opotřebovává.

Stará žehlička

• Autoclean Catalys

Patent značky Tefal, u kterého je žehlicí plocha potažena speciální vrstvou (Palladia). Ta je nepřilnavá a lehce klouže po jakémkoliv druhu textilie. Tato speciální vrstva dobře vede teplo, je velmi odolná a především je samočisticí. I tak je nutné tuto žehlicí plochu občas vyčistit, nemusí se to však provádět tak často jako u jiných materiálů.

• Platinum

Patentovaný povrch žehliček značky Rowenta z kvalitní slitiny nerezové oceli. Povrch žehlicí plochy je tvrdý a vysoce odolný vůči poškrábání. I díky tomuto speciálnímu povrchu jsou však žehličky od Rowenty spíše dražší.

• Saphir

Tento povrch žehlicí plochy si patentovala značka Braun. Jedná se o velmi tvrdou slitinu, která je broušena diamantovým prachem. Díky tomu je téměř nemožné ji poškrábat a k její údržbě lze použít i drátěnku. Také Saphir klouže po textilu velmi lehce a také v tomto případě je nutné počítat s vyššími pořizovacími náklady.

• SteamGlide

Za povrchem pod označením SteamGlide stojí značka Philips, jedná se o nástupce povrchu Careeza. Povrch SteamGlide je velmi odolný vůči poškrábání i nárazům, je nepřilnavý, snadno klouže po prádle a jeho údržba je velmi jednoduchá. Navíc je žehlicí plocha s tímto povrchem vybavena speciální drážkou, díky které snadno vyžehlíte oblečení s knoflíky. Ale ani žehlička s povrchem SteamGlide nepatří mezi nejlevnější modely na trhu.

Jaký příkon by měla žehlička mít?

Příkon je parametr, který vypovídá o tom, jak rychle se žehlička rozehřeje na požadovanou teplotu či jak snadno a rychle je schopná vyžehlit prádlo. Čím vyšší příkon žehlička má, tím je výkonnější a tím také spotřebovává více elektrické energie. Příkon žehliček se pohybuje přibližně od 1 400 W do 3 000 W. Nejnižší příkon je vhodný tam, kde se žehlí opravdu jen výjimečně. Průměrný příkon začíná okolo 2 000 W a žehličky disponující příkonem od 2 600 W a výše zvládnou bez větší námahy vyžehlit i větší objem prádla.

Co je to parní výkon nebo tlak páry?

S parním výkonem se setkáte u žehliček pracujících s párou. Jedná se o důležitý údaj vypovídající o množství páry, které je žehlička schopná vydat. Čím vyšší je parní výkon, tím rychleji je prádlo vyžehleno. Dá se také říct, že čím vyšší má žehlička příkon, tím vyšší bude její parní výkon. Parní výkon se udává v gramech za minutu (g/min) a nejčastěji je uváděna nejvyšší hodnota vydávaná během nejvyššího výkonu žehličky a při nejvyšší teplotě. Během žehlení za nižších teplot je také parní výkon nižší. Ideální hodnoty jsou okolo 40 g/min u napařovacích žehliček, u žehliček s parní stanicí či napařovačů pak okolo 100 g/min. U parních stanic se zajímejte také o tlak páry, který vypovídá o tom, jak rychle se pára dostane do tkaniny. Tlak páry se u žehliček s parní stanicí pohybuje od 4 do 8 barů, ideální hodnoty začínají na přibližně 6 barech.

Další důležité parametry

V případě častého žehlení, případně žehlení většího objemu prádla, by vás měla zajímat také hmotnost žehličky. Ta se pohybuje zhruba mezi 700 g až 1,5 kg. Na hmotnost má u napařovacích žehliček vliv také nádržka na vodu, která mívá objem okolo 300 ml v případě napařovacích žehliček a okolo 1,5 l v případě žehliček s parní stanicí. V druhém případě je však nádržka na vodu zvlášť a žehlička sama o sobě váží o poznání méně než napařovací typ. Žehlení by pro vás mělo být nejen co nejrychlejší a nejjednodušší záležitostí, ale také tou nejpohodlnější. Některé modely žehliček mají ergonomicky tvarovanou rukojeť. Podívejte se také na ovládání žehličky, jakým způsobem se nastavuje teplota a další funkce. S pohodlným používáním souvisí i délka přívodního kabelu. Tu volte s ohledem na místo, kde žehlíte. Přívodní kabel by měl být dostatečně dlouhý, ale ne příliš, aby během žehlení nepřekážel. Pořídit lze i bezdrátové modely.

Vyberte si tu nejlepší žehličku

Užitečné funkce pro opravdu snadné a rychlé žehlení

Snad každá napařovací žehlička, kterou dnes pořídíte, je vybavena několika standardními funkcemi. Některé modely jsou pak vybaveny i šikovnými funkcemi navíc, se kterými je žehlení o poznání snadnější. Čím více funkcí žehlička má, tím bývá samozřejmě dražší, tato investice se vám ale vrátí v podobě ušetřené námahy i času. Podívejte se, jaké funkce může žehlička mít, abyste si lépe ujasnili, které jsou pro vás důležité a bez kterých se naopak obejdete.

• Regulace teploty

Jednou ze základních funkcí je nastavování teploty. To probíhá nejčastěji pomocí otočného kolečka a většina žehliček nabízí 3 stupně teploty, respektive 3 rozmezí teplot. Napařovací žehličky se totiž postupně nahřívají až na maximální teplotu daného stupně, poté postupně chladnou a jakmile dosáhnou nejnižší teploty, opět se zahřívají. Jednotlivé stupně jsou běžně vyznačovány jednou až třemi tečkami, tyto symboly najdete také na oblečení a prozradí vám, na kolik stupňů se má daná textilie žehlit. První stupeň zahrnuje teploty od 70 do 120 °C, druhý od 100 do 160 °C a třetí od 140 do 220 °C. Lepší (a dražší) žehličky mají navíc funkci automatické regulace teploty, kdy si sama žehlička nastaví nejvhodnější teplotu podle typu látky.

• Napařování

Funkce napařování je někdy uváděná také jako parní ráz či parní šok. Jedná se o vypuštění většího množství páry najednou, díky čemuž je látka ihned vyrovnána. Tato funkce je velmi užitečná v případě více zmuchlaného textilu či větších záhybů. Během napařování je důležité pohybovat žehličkou lehce nad textilií a je také vhodné mít pod prádlem vhodnou podložku jako např. žehlicí prkno. Existují dále modely, které disponují vertikálním napařováním, což využijete zejména u záclon či závěsů, případně oblečení na ramínku.

• Kropení

Kropení není sice v případě napařovacích žehliček tolik nutné, neboť je při žehlení prádlo neustále napařováno. Tuto funkci ale využijete u výrazně pomačkaného prádla.

• Ionizátor

Tato funkce je spíše nadstandardní a při jejím zapnutí se vytváří jemnější pára, která proniká hlouběji do látky.

• Napařovací špička

Touto funkcí, někdy také označovanou jako Steam Tip, jsou vybaveny žehličky, které mají na špičce větší napařovací otvory. Díky tomu prostupuje tímto místem více páry a tato funkce je ideální v případě, že potřebujete vyžehlit hůře dostupná místa a záhyby.

• Automatické vypnutí

Základní bezpečnostní funkce, kterou by měla být vybavena každá žehlička. Přístroj rozpozná nečinnost a sám se vypne, čímž zabrání vzplanutí žehličky či prádla. Žehličku bez této funkce nikdy nenechávejte zapnutou delší dobu bez dozoru.

• Pojistka proti přehřátí

Chrání žehličku před spálením a odstraňuje riziko vzniknutí požáru.

• Samočištění

V případě, že je žehlička touto funkcí vybavená, stačí do nádržky nalít vodu a žehličku zapnout. Ta se posléze zahřeje na nejvyšší možnou teplotu a tím rozpustí nečistoty.

• Odvápňovací systém

Tento systémem je nejčastěji označován jako Anti Calc či Calc Clean. Zabraňuje usazování vodního kamene na žehlicí ploše, a to buď mechanicky narušením vodního kamene, nebo chemicky změkčením vody.

• Systém proti odkapávání

Odkapávání vody je u napařovacích žehliček běžnou záležitostí, zejména při žehlení na nižší teplotu. Studená žehlicí plocha totiž nedokáže vodu uvolňovanou z napařovacích otvorů přeměnit na páru a tím na žehleném prádle vznikají mokré skvrny. Systém proti odkapávání je označován také jako Anti Drip, Drip Stop, nebo No Drip a pokud je aktivní, zabrání žehličce, aby vodu vypouštěla. Teplota, během kterého se tvoří pára, bývá u většiny napařovacích žehliček až od druhého stupně. Dobrým vodítkem je pak ukazatel teploty, který mění barvu z modré (pára se nevytváří) na červenou (žehlicí plocha má dostatečnou teplotu pro vytváření páry).

Žehlička je šikovný pomocník

Zásady bezpečného používání a údržba žehličky

Větší bezpečnost během používání žehličky vám zajistí světelná dioda upozorňující na vysokou teplotu žehlicí plochy. Velmi užitečné jsou také protiskluzové nožičky, které zabraňují překlopení a pádu žehličky. Žehličku nikdy nenechávejte zapnutou bez dozoru, pokud se v domácnosti pohybují děti či domácí zvířata, která by ji mohla převrhnout. Nemáte-li žehličku s funkcí odvápňování, vyhnete se usazování vodního kamene tím, že budete nádržku naplňovat destilační vodou. Některé žehličky jsou ale speciálně uzpůsobené používání kohoutkové vody. Tak jako tak ale vodu vylévejte po každém žehlení, v odstáté vodě se totiž mohou vytvářet řasy. Jednou za čas je dobré vyčistit žehlicí plochu. Navlhčete měkký hadřík vodou s trochou octu a zapnutou žehličkou přes něj přejíždějte. Hadřík by neměl být moc mokrý, aby se voda nedostala dovnitř napařovacích otvorů. Tento způsob čištění vám pomůže zejména tehdy, pokud se na žehlicí plochu dostal obtisk z žehleného prádla nebo pokud se žehlicí plocha připálila.

Pořiďte si k žehličce také vhodné příslušenství

Asi nejzákladnějším příslušenstvím potřebným pro žehlení je žehlicí prkno. I těch existuje nemalé množství. Zajímejte se především o materiál potahu. Metalické či titanové potahy jsou schopné odrážet teplo a urychlují tím žehlení. Pro žehlení napařovací žehličkou jsou ale vhodnější potahy, které propouští páru, ideální jsou zejména ty bavlněné. Žehlicí prkno by mělo být dostatečně stabilní, mělo by mít plochu dost velkou pro vaše potřeby a je také dobré, pokud je výškově nastavitelné, abyste si je mohli upravit přesně tak, jak potřebujete. Některé modely žehlicích prken disponují odkládací plochou pro žehličku či již vyžehlené prádlo, speciálně tvarovanou podložkou, která slouží k vyžehlení rukávů, či zabudovanou zásuvkou, případně prodlužovačkou. Dalším šikovným pomocníkem, který vám usnadní žehlení, je odstraňovač žmolků. Ten vám pomůže nejen se žehlením, ale zbaví vaše oblíbené kousky oblečení nevzhledných chuchvalců. Na výběr je opět z několika typů, včetně napájených baterií, akumulátorem, či ze sítě.


TOP 5 napařovacích žehliček (2020)

Napařovací žehlička patří mezi vůbec nejoblíbenější typ. Žehlení s ní je opravdu snadné a rychle, a to díky napařovacím otvorům v žehlicí ploše, kterými je vypouštěna voda. Při žehlení na vyšší teploty je tato voda přeměňována na páru, která během žehlení prostupuje prádlem, změkčuje ho a vyhlazuje. U napařovacích žehliček je důležité, aby měly odolný, nepřilnavý povrch, který bude po prádle lehce klouzat, dostatečný příkon i parní výkon a několik užitečných funkcí, díky kterým bude žehlení opravdu hračka. Následujících 5 produktů tyto parametry splňuje – zaujal vás některý?

Sencor SSI 8441 VT

Sencor SSI 8441 VT
Zdroj: Patro.cz

Napařovací žehlička Sencor SSI 8441 VT má žehlicí plochu potaženou vrstvou z keramiky, která je vysoce odolná vůči poškrábání a po žehleném prádle lehce a příjemně klouže. Speciálně tvarovaná špička zajistí, že se žehlička dostane i do toho nejhůře přístupného záhybu a výrazně usnadňuje žehlení také okolo knoflíků či manžet. Vypouštěná pára proniká hluboko do tkaniny a její množství lze regulovat. Tato napařovací žehlička disponuje také parním rázem či vertikálním napařováním. Napařovací žehlička Sencor SSI 8441 VT je vybavena několika užitečnými funkcemi včetně systému proti odkapávání vody (Drip-Stop), odvápňovacím systémem (Anti-Calc) či samočištěním (Self-Cleaning). Údržba této napařovací žehličky je tak jednoduchá a žehlička má také dlouhou životnost. Rovněž její ovládání je velmi snadné. Napařovací žehlička Sencor SSI 8441 VT je opravdu lehká, má protiskluzovou rukojeť a přívodní kabel otočný o 360 °, který se nezamotává. Chybět nesmí ani automatické vypínání, které se zapne po 30 sekundách při uložení žehličky v horizontální poloze a po 8 minutách v případě vertikální polohy. Žehlička je také vybavena kontrolkou provozu a je upravena tak, aby v ní bylo možné používat kohoutkovou vodu.

Technické parametry produktu Sencor SSI 8441 VT

VlastnostSpecifikace

Příkon

2 200 W

Parní výkon

25 g/min

Parní ráz

120 g/min

Objem nádržky

380 ml

Materiál žehlicí plochy

keramika

Délka přívodního kabelu

1,65 m

Rozměry (v, š, h)

14 × 11,5 × 29,5 cm

Hmotnost

1,1 kg

Klady a zápory produktu Sencor SSI 8441 VT

Klady (+)Zápory (-)

+ nízká hmotnost

– obtížněji čitelná odměrka na nádržce

+ přívodní kabel otočný o 360 °

– nízký parní výkon i ráz

+ kontrolka provozu

– bez automatického nastavení teploty či páry

+ automatické vypínání

+ vertikální napařování

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SSI 8441 VT


ETA 0272 90000 Victory

ETA 0272 90000 Victory
Zdroj: Alza.cz

Napařovací žehlička ETA 0272 90000 Victory má žehlicí plochu ze speciální hliníkové desky Eloxium premium, která byla vyrobena řízenou oxidací hliníku. Díky tomu vodí teplo opravdu dobře a především rovnoměrně, má vynikající kluznost, je nepřilnavá a vysoce odolná proti poškrábání. Vysoký příkon (2 200 W) zajišťuje rychlé dosažení nastavené teploty, výkonnou tvorbu páry a minimalizuje navíc výkyvy teploty během žehlení. U této napařovací žehličky si můžete zvolit nejen teplotu, ale také množství vypouštěné páry od 0 až po 40 g/min. Napařovací žehlička ETA 0272 90000 Victory disponuje funkcí proti odkapávání vody (Drip Stop), odvápňováním (Anti Calc), samočištěním (Self Clean) a také funkcí kropení. Žehlička má dále světelnou signalizaci provozu i dosažení nastavené teploty a integrovanou plochu pro její odkládání. Díky speciální drážce na žehlicí ploše snadno vyžehlíte okolí knoflíků. Napařovací žehlička ETA 0272 90000 Victory se velmi jednoduše ovládá, má ergonomicky tvarovanou a protiskluzovou rukojeť, nádržka na vodu má praktický plnicí otvor a nálevku. Přívodní kabel je opravdu dlouhý (2,5 m) a má výkyvnou průchodku a otočný kabel, takže je manipulace s ním velmi snadná. Navíc je možné kabel navinout okolo těla žehličky.

Technické parametry produktu ETA 0272 90000 Victory

VlastnostSpecifikace

Příkon

2 200 W

Parní výkon

40 g/min

Parní ráz

150 g/min

Objem nádržky

450 ml

Materiál žehlicí plochy

Eloxium premium

Délka přívodního kabelu

2,5 m

Rozměry (v, š, h)

16 × 13 × 31,7 cm

Hmotnost

1,69 kg

Klady a zápory produktu ETA 0272 90000 Victory

Klady (+)Zápory (-)

+ integrovaná plocha pro odkládání

– bez možnosti vertikálního napařování

+ stabilní při uložení ve svislé poloze

– bez funkce automatické vypínání

+ teplotu i páru lze regulovat

– bez automatického nastavení teploty či páry

+ světelná signalizace provozu i nahřátí

+ velkoobjemová nádržka s praktickým uzávěrem

Obchody, kde koupíte produkt ETA 0272 90000 Victory


Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

Napařovací žehlička Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0 je vybavena patentovanou technologií Turbo Boost nabízející parní ráz až 200 g/min, pára tak proniká opravdu hluboko do látky a narovnává i výraznější záhyby. Využít lze navíc také vertikální napařování. Tato žehlička je dále vybavena speciální patentovanou žehlicí plochou Durilium AirGlide Autoclean. Žehlička po prádle skvěle klouže, optimálně rozvádí teplo i páru a povrch je navíc katalytický, takže je udržován bez skvrn a dlouho vydrží. Napařovací žehlička Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0 disponuje příkonem 2 600 W, nastavitelným parním výkonem dosahujícím hodnoty až 50 g/min a jedinečným patentovaným sběračem vodního kamene. Ten zachycuje částečky vodního kamene a usnadňuje údržbu žehličky. K dispozici je několik užitečných funkcí: Anti Drip proti odkapávání vody či Eco pro úsporu elektrické energie, a to až o 20 % vyšší oproti maximálním výkonu.

Technické parametry produktu Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

VlastnostSpecifikace

Příkon

2 600 W

Parní výkon

50 g/min

Parní ráz

200 g/min

Objem nádržky

300 ml

Materiál žehlicí plochy

Durilium AirGlide Autoclean (katalytický)

Délka přívodního kabelu

2 m

Rozměry (v, š, h)

15,2 × 15,1 × 31 cm

Hmotnost

1,5 kg

Klady a zápory produktu Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0

Klady (+)Zápory (-)

+ napařovací špička

– bez automatického nastavení teploty či páry

+ úsporný režim

– o tlačítko parního rázu lze snadno nechtěně zavadit

+ vertikální napařování

+ katalytický povrch žehlicí plochy

+ patentovaný sběrač vodního kamene

Obchody, kde koupíte produkt Tefal TurboPro Anti-Calc FV5630E0


Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Philips Azur Performer Plus GC4527/00
Zdroj: Datart.cz

Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 má parní výkon až 50 g/min, který si poradí i s většími záhyby. V případě opravdu hodně zmuchlaného oblečení můžete použít parní ráz o síle až 220 g/min. Žehlička disponuje automatickou regulací páry, stačí zvolit požadovanou teplotu pro dané oblečení a žehlička si množství vypouštěné páry nastaví sama. Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 disponuje žehlicí plochou T-ionic Glide, která má integrovanou vrstvu oxidu titanu. Díky tomu po prádle klouže opravdu lehce a je navíc také vysoce odolná proti poškrábání. Velkou výhodou je rovněž špička Triple Precision, která je velmi ostrá a štíhlá a dostane se i do těch nejhůře dostupných záhybů. Je navíc vybavena speciální drážkou pro snadné žehlení okolo knoflíků. Napařovací žehlička Philips Azur Performer Plus GC4527/00 je má dále speciální zabudovanou nádobku na zachycování částeček vodního kamene. Ta společně s funkcí samočištění (Self Clean) zabraňuje tvorbě vodního kamene výrazně usnadňuje údržbu žehlicí plochy. Kromě toho je tato žehlička také vybavena bezpečnostní funkcí automatické vypínání.

Technické parametry produktu Philips Azur Performer Plus GC4527/00

VlastnostSpecifikace

Příkon

2 600 W

Parní výkon

50 g/min

Parní ráz

220 g/min

Objem nádržky

300 ml

Materiál žehlicí plochy

T-ionic Glide

Délka přívodního kabelu

2 m

Rozměry (v, š, h)

16 × 14 × 32,6 cm

Hmotnost

1,75 kg

Klady a zápory produktu Philips Azur Performer Plus GC4527/00

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické vypínání

– občasné odkapávání vody

+ štíhlá ostrá špička Triple Precision

– bez automatického nastavení teploty

+ automatické nastavení páry

– vyšší hmotnost

+ zabudovaná nádobka zachycující vodní kámen

+ samočištění

Obchody, kde koupíte produkt Philips Azur Performer Plus GC4527/00


Braun SI 9188 EBK

Braun SI 9188 EBK
Zdroj: Kasa.cz

Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK disponuje patentovanou eloxovanou žehlicí plochou 3D BackGlide, která je zaoblená směrem nahoru, má vynikající kluznost a je možné textilie žehlit bez problémů jakýmkoliv směrem, i dozadu. Snadněji se také vyhnete knoflíkům či kapsám. Díky svému příkonu 2 800 W je tato žehlička opravdu výkonná, nabízí parní výkon až 50 g/min a v případě použití parního rázu dokonce až 230 g/min. Výkon páry je navíc regulovatelný, stejně jako teplota, žehlička ale disponuje také automatickým nastavením teploty. Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK je vybavena pokročilou technologií napařování a lze ji použít i pro vertikální žehlení. Disponuje také funkcí zabraňující odkapávání vody, odvápňovacím systémem, kropením a automatickým vypnutím, které přístroj vypne po 30 sekundách nečinnosti v horizontální poloze a po 8 minutách nečinnosti v poloze vertikální. Díky trojúhelníkové špičce se žehlička dostane i do hůře dostupných záhybů. Napařovací žehlička Braun SI 9188 EBK má nádržku na vodu s ergonomicky tvarovaným víčkem, díky čemuž je nalévání vody rychlé a pohodlné.

Technické parametry produktu Braun SI 9188 EBK

VlastnostSpecifikace

Příkon

2 800 W

Parní výkon

50 g/min

Parní ráz

230 g/min

Objem nádržky

330 ml

Materiál žehlicí plochy

3D BackGlide (eloxovaná)

Délka přívodního kabelu

2,5 m

Rozměry (v, š, h)

15 × 13 × 30 cm

Hmotnost

1,59 kg

Klady a zápory produktu Braun SI 9188 EBK

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické nastavení teploty

– obtížněji čitelná odměrka na nádržce

+ napařovací špička

+ vysoký příkon i parní ráz

+ pokročilá technologie napařování (i vertikální)

+ automatické vypínání

Obchody, kde koupíte produkt Braun SI 9188 EBK

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..