Nebaví vás věšení prádla a žehlení? Pomůže vám sušička!

Sušička prádla není na rozdíl od pračky tolik nezbytnou součástí každé domácnosti. Vzhledem k výrazné úspoře času a dalším jejím výhodám si ji ale pořizuje čím dál více lidí. Pojďme se společně podívat na to, jaké vlastnosti by měla správná sušička mít, čím se liší jednotlivé typy a jakými skvělými funkcemi vám může sušička prádla pomoci ušetřit čas, peníze i vaši energii.

Nejlepší sušička

TOP 5 sušiček prádla (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sušička prádla CANDY CS4 H7A1DE SCandy CS4 H7A1DE S
Sušička prádla Beko dpy 8506 gxb1Beko DPY 8506 GXB1
Sušička prádla LG RC82EU2AV4WLG RC82EU2AV4W
Sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DBG68SCAEG AbsoluteCare T8DBG68SC
Sušička prádla BOSCH WTW87467CSBosch WTW87467CS

Zbytečná investice, nebo nezbytnost?

Pro někoho je sušička zbytečná investice, jiný si bez ní nedokáže představit život. Sušička prádla má jistě své výhody i nevýhody. Mezi její přednosti patří bezesporu úspora času potřebného k usušení prádla. Ze sušičky vytáhnete suché prádlo už po dvou hodinách, kdežto na šňůře vám může schnout hodin mnohem více. To samozřejmě záleží také na tom, zda máte možnost pověsit prádlo na zahradu či na balkón, kde k jeho usušení značně přispívá slunce. Jeho paprsky ale mohou na některé tkaniny působit i nepříznivě a navíc si tuto výhodu nemůžete užívat každý den. Kdežto sušička prádla se počasí podřizovat nemusí. Sušička navíc prádlo nadýchá a to není potřeba žehlit, buď vůbec nebo jen lehce, což vede k další výrazné úspoře času. Sušička prádla bývá také často vybavena šikovnými programy, které prádlo zbaví nepříjemných pachů a příjemně ho provoní. Je jen na vás, zda se vám pořízení sušičky prádla vyplatí či ne.

TIP: Počítejte také s tím, že ne každé prádlo je pro usušení v sušičce prádla vhodné. Může docházet k výraznému opotřebení tkaniny a prádlo vám tak v dobrém stavu vydrží výrazně kratší dobu.

Kam sušičku umístit?

Sušička prádla by měla být umístěna v dostatečně odvětrávané místnosti. Sušička je běžně stejně velká jako pračka a ne vždy je pro další takto velký spotřebič dostatek místa. Tento problém se nejčastěji řeší umístěním sušičky nad pračku. Pokud je to možné, pořiďte si sušičku od stejného výrobce od jakého máte pračku. Výrobci se totiž snaží vyrábět tyto spotřebiče se stejnou šířkou tak, aby na sebe dokonale padly. Existují sušičky i ve verzi slim, které vám výrazně pomohou ušetřit místo. Sušičky prádla existují jak ve verzi s horním, tak předním plněním. Ty s horním plněním bývají užší a zaberou méně místa, není však možné využívat prostor nad nimi, sušičku prádla s horním plněním nemůžete umístit nad pračku. U sušiček s předním plněním je nutné počítat s dostatkem místa okolo dvířek. Dalším řešením je pořízení pračky a sušičky v jednom.

Výhody a nevýhody kombinované pračky a sušičky

Toto řešení má několik nevýhod. Proces sušení v kombinovaném spotřebiči není tak dostatečný jako u samostatné sušičky. Mnohem častěji se vám bude stávat, že vyndáte ze sušičky ještě vlhké prádlo. Tento problém ale může nastat i u samostatné sušičky, pokud nemá dostatečnou účinnost sušení či pokud zvolíte špatný program pro špatný typ textilu. S kombinovanou pračkou a sušičkou vyperete a usušíte pouze jednu várku najednou, protože je nutné počkat, než se ukončí prací cyklus, a teprve potom může započít sušení. Pokud však máte pračku a sušičku zvlášť, můžete dát jednu várku prádla sušit a druhou už začít prát. Pořídíte-li si pračku a sušičku v jednom, musíte také počítat s tím, že nebudete moci používat ani jedno, pokud se cokoliv porouchá. Ale v případě, že doma bojujete s výrazným nedostatkem prostoru a po sušičce opravdu toužíte, je toto řešení pro vás ideální i se všemi svými nedostatky.

Sušička a pračka

Rozlišujeme několik typů sušiček prádla

V zásadě můžete narazit na tři až čtyři typy sušiček. Prvním typem sušičky je kondenzační, což je nejběžnější typ, který u nás seženete. Kondenzační sušička proměňuje (kondenzuje) vlhkost z prádla na vodu, která je odváděna pryč odpadem, nebo stéká do sběrné nádoby. Kondenzační sušičky jsou nejčastěji vybaveny elektrickým topným tělesem, narazit ale můžete také na kondenzační sušičku s tepelným čerpadlem. Ta výrazně šetří spotřebu elektrické energie a lépe uchovává barvu a kvalitu sušených látek. Dalším typem je ventilační sušička, která je poměrně vzácná, protože je k ní potřeba zajistit odvětrávání. Zvláštním typem jsou pak tzv. hybridní sušičky, které jsou vybavené jak topným tělesem, tak tepelným čerpadlem. U tohoto typu si tedy můžete vybrat, zda zvolíte neúsporný rychlejší, či úsporný pomalejší režim sušení. Takovýchto sušiček se u nás ale prodává opravdu málo. Sušičky prádla lze také rozdělit na elektrické a plynové, na druhý typ už ale téměř nenarazíte.

Kondenzační sušičky prádla

Tento typ sušiček funguje na principu kondenzace vzduchu. Horký vzduch proudí skrze prádlo a nabírá na sebe vodní páru, která se posléze kondenzuje do podoby vody. Ta se odvede prostřednictvím hadice do odpadu, nebo se shromažďuje ve speciální nádobce, kterou je potřeba po každém cyklu vylít. Vzduch bez vody je ochlazený a k jeho opětovnému zahřátí dochází buď pomocí topného tělesa, nebo tepelného čerpadla. Sušičky vybavené topným tělesem jsou náročnější na spotřebu energie, jejich výhodou je ale snadnější údržba, zejména výparníku. Kondenzační sušičky s tepelným čerpadlem využívají k ohřevu vzduchu zbytkové teplo vzniklé při sušení a tím výrazně šetří energii nutnou k ohřátí tohoto vzduchu tak, jak to provádí sušičky s topným tělesem. Tepelné čerpadlo je navíc k prádlu mnohem šetrnější. U tohoto typu sušiček je však nutné pravidelně čistit filtry a také mikrofiltry, které zachycující nečistoty z prádla. Kondenzátor je v sušičce umístěn napevno, a to znesnadňuje jeho údržbu.

TIP: Kondenzační sušička by měla být umístěna alespoň 60 cm od jakéhokoliv dalšího zařízení, aby nedocházelo k přílišnému ohřátí vzduchu v jejím okolí a tím ke snížení její účinnosti.

Ventilační sušičky prádla

Na tento typ sušičky prádla narazíte opravdu jen zřídka. Málokterá domácnost má totiž možnost napojit sušičku na systém odvětrávání. Ventilační sušička odvádí horký vzduch s párou vypařujících se z prádla pomocí speciální trubice ven z domu. Tato trubice musí být dlouhá alespoň 1,2 metrů a musí být umístěna alespoň 30 cm nad zemí – čím výše, tím lépe. Trubici není možné připojit ke komínu či vzduchovému vytápění, což instalaci ventilační sušičky ještě více ztěžuje. Je také potřeba trubici pravidelně kontrolovat, zda není ucpaná a funguje tak, jak má. Díky ventilačnímu systému je ale tento typ sušičky energicky nejúspornější a řadí se také k nejlevnějším modelům. Tyto výhody bohužel blednou ve světle toho, že s instalací ventilační sušičky prádla je nutné počítat již při stavbě, případně pro její umístění provést náročnější stavební úpravy. Z tohoto důvodu ji moc výrobců nenabízí, takže velkou nevýhodou ventilační sušičky je její horší dostupnost.

Sušička prádla

Dvě důležité vlastnosti: energetická úspornost a spotřeba

Stejně jako každý jiný domácí spotřebič musí být i sušičky prádla vybavena energetickým štítkem, z kterého vyčtete mnoho důležitých informací. Jednou z nich je i energetická účinnost a energetická třída. Ta se označuje písmeny od G po A s tím, že nejhorší energetická třída, na kterou u sušičky narazíte, je B. Největší úsporu elektrické energie má sušička s energetickou třídou A+++. Rozdíl mezi jednotlivými třídami může být až desítky procent a pokud potřebujete na elektřině ušetřit co nejvíce, vyplatí se zainvestovat do úspornější sušičky. Na energetickém štítku najdete také údaj o spotřebě. Ta se udává v kilowattech za hodinu (kW/h) a počítá se průměrně za rok a při zhruba 160 cyklech. Díky tomu si můžete spočítat, na kolik vás přibližně přijde roční provoz sušičky (cena jednoho kW se pohybuje okolo 4-5 Kč). Tak ještě před koupí víte, který model a s kterými parametry je pro vás ten nejvhodnější.

Co znamenají účinnost sušení a účinnost kondenzace?

Kromě toho, kolik zaplatíte za její provoz, vás jistě bude zajímat, jak dobře sušička pracuje. Údaj o účinnosti sušení opět najdete na energetickém štítku a i on se označuje písmeny od A po G, kdy A je nejvyšší účinnost a G nejnižší. Účinnost sušení udává v procentech, kolik vody je sušička schopná z prádla vysušit. Jedná se o orientační údaj, který byl měřen na běžném programu a při sušení prádla z bavlny. Sušička s účinností sušení A je schopná usušit více než 90 % vody, ještě s účinností sušení B (80-89,9 %) vytáhnete prádlo skoro suché, ale nižší účinnosti sušení už jsou téměř nepoužitelné. Účinnost kondenzace je údaj informující o tom, jak dobře sušička těsní. Opět se označuje písmeny A až G a čím vyšší třída, tím lepší těsnění a tím méně vlhkosti ze sušičky uniká. Čím méně, tím lépe, protože vlhkost souvisí se vznikem plísní a výskytem roztočů.

TIP: Plánujete si pořídit k sušičce také pračku? Podívejte se na náš článek o pračkách, ve kterém najdete mimo jiné několik krásných modelů.

U sušičky prádla počítejte s vyšší hlučností

Vzhledem k principu fungování je sušička určitě hlučnějším spotřebičem. Hlučnost se udává v decibelech (dB) a informace o ní je opět potřeba brát jako orientační. Hlučnost se měří při sušení na běžný program, a tak je možné, že u jiných programů bude sušička méně nebo více hlučnější. Hlučnost sušičky prádla se pohybuje zhruba mezi 60 a 70 dB. Pro porovnání: pračky mají hlučnost přibližně 50 dB při běžném praní, při ždímání může jejich hlučnost vystoupat až k 80 dB. Sušička je se svou hlučností tedy někde mezi. Stejně jako pračka může být i sušička vybavena nočním režimem pro tišší sušení. Vyšší hlučnost sušičky prádla vás může také upozornit na nějaký problém. Například stojí-li sušička na nerovném povrchu, může být při sušení hlučnější než by být měla. Jakmile se vám bude zdát, že sušička vydává více hluku než obvykle, proveďte základní údržbu a v případě, že problémy přetrvají, zavolejte raději odborníka.

Pračka se sušičkou

Pohlídejte si kapacitu bubnu a nádobky na vodu

Objem bubnu se stejně jako u pračky také u sušičky udává v kilogramech a vypovídá o tom, kolik prádla se do sušičky vejde. Běžně mají sušičky kapacitu bubnu okolo 3-8 kg. 3kg buben využijí jednočlenné domácnosti či ty, kde se sušička využívá jen příležitostně. Pro častější užívání a dvoučlenné domácnosti se doporučuje zvolit sušičku s objemem bubnu alespoň 7 kg, početnějším rodinám postačí kapacita 7-9 kg. Při výběru kapacity bubnu sušičky se orientujte také podle kapacity bubnu vaší pračky. Kapacita nádobky na vodu (kondenzát) vás bude zajímat v případě, že nebudete mít sušičku připojenou na odpad. Průměrná kapacita nádobky je 4-6 litrů a to, za jak dlouho se nádobka naplní, závisí především na množství prádla sušeného během 1 cyklu. Pokud je buben téměř plný, může se nádobka naplnit i do poloviny. Je proto jistější ji vylévat po každém sušení, abyste neriskovali její přetečení.

Jakými programy a výbavou může sušička disponovat?

Kromě základních programů pro sušení prádla z bavlny či umělých vláken, bývají sušičky vybaveny celou řadou programů pro všechny možné materiály. Pokud víte, jaký typ prádla budete nejčastěji sušit, zjistěte si dopředu informaci, zda sušička disponuje speciálním programem právě pro tento materiál. Zároveň se ale na štítku u prádla ujistěte, že je pro sušení v sušičce vhodné. Některé materiály by se v sušičce mohly doslova rozpadnout, u jiných se doporučuje různá teplota sušení. Zjistěte si také, na jakou stranu se otevírají dvířka sušičky. Jinak se může stát, že po umístění sušičky na vybrané místo zjistíte, že dvířka přes nějakou překážku prostě neotevřete. Některé sušičky mohou mít oboustranné otevírání, takže dvířka otevřete na té straně, kde zrovna potřebujete. Většina novějších sušiček bývá vybavena displejem, na kterém vidíte nastavené hodnoty či zbývající čas do ukončení sušení. Zajímavými vychytávkami navíc jsou osvětlení vnitřního prostoru (bubnu) sušičky či možnost jejího propojení s chytrým telefonem.

Šikovné funkce navíc pro ještě snadnější a příjemnější sušení

Mezi velmi oblíbené funkce, kterými jsou sušičky běžně vybaveny, je tzv. množstevní automatika. Někdy ji výrobci označují jako 6. smysl či Fuzzy logic a jedná se o čidlo, které zváží množství prádla a zvolí nejvhodnější program. Některé sušičky mají jako doplněk také senzor vlhkosti, který zjistí, zda je už prádlo suché či ne, a program případně prodlouží nebo zkrátí. Velmi běžné jsou také funkce, které usnadňují následné žehlení prádla, nebo jeho nutnost úplně odstraní. Pro snadnější žehlení sušička prádlo nevysuší úplně, protože v případě žehlení ještě mírně vlhkého prádla dochází k uvolnění páry, která žehlení zjednodušuje. Případně sušička vpouští horkou vodní páru do prádla již při sušení a tím jej zcela vyžehlí. Sušičky disponují také různými funkcemi pro odstranění pachů či alergenů a pro osvěžení prádla. Tyto funkce jsou velmi šikovné v případě, že ze skříně vyndáte pomuchlané nebo zatuchlé prádlo a potřebujete ho rychle dostat do formy.


TOP 5 sušiček prádla (2019)

Sušička prádla je skvělým pomocníkem, a to zejména v případě početnějších rodin. Pokud už jste unavení neustálým žehlením prádla a potýkáte se s nedostatkem prostoru pro sušák, je ideálním řešením i pro vás. V dnešní době je sortiment sušiček prádla velmi pestrý a je tak z čeho vybírat. Podívejte se, jaké se vám v této oblasti nabízí možnosti, jakými skvělými funkcemi může vaše nová sušička prádla disponovat a nejděte si tu nejlepší pro vás.

Candy CS4 H7A1DE S

Sušička prádla CANDY CS4 H7A1DE-S
Zdroj: Alza.cz

Slim sušička prádla Candy CS4 H7A1DE-S se se svými rozměry vejde i do těch nejmenších prostorů. I při své malé hloubce má ale kapacitu až pro 7 kg prádla. Díky speciálnímu Kg detektoru je schopná odhadnout množství prádla a přizpůsobit mu množství vody. Dvířka jsou umístěna o něco výše, než je běžné, takže se při jejím plnění nebo vyndávání prádla nemusíte nepříjemně ohýbat. Certifikát Woolmark vám zaručuje, že sušička prádla zvládne bez problémů i ty nejjemnější textilie. Sušička prádla Candy CS4 H7A1DE-S je také vybavena funkcí odloženého startu a pomocí speciálních pohybů buben prádlo méně mačká a usnadňuje vám tak práci se žehlením. Dalším skvělým pomocníkem je speciální zásobník na vodu Easy Case, který vodu během cyklu sušení zachytává do vyjímatelné nádoby a tak ji lze znovu použít.

Technické parametry produktu Candy CS4 H7A1DE-S

VlastnostSpecifikace

Hmotnost

38 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 59,6 x 46,5 cm

Hlučnost

67 dB

Počet programů

16

Maximální náplň

7 kg

Energetická třída

A+

Typ sušičky

kondenzační

Klady a zápory produktu Candy CS4 H7A1DE-S

Klady (+)Zápory (-)

+ slim

– větší hlučnost

+ LCD displej

– bez vnitřního osvětlení bubnu

+ odložený start

– nízká energetická úspornost

+ jednoduché ovládání

– náročnější čištění

Obchody, kde koupíte produkt Candy CS4 H7A1DE-S

ObchodCena

Alza.cz

13 990 Kč

Mall.cz

13 990 Kč

Euronics.cz

13 990 Kč


Beko DPY 8506 GXB1

Sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1
Zdroj: Okay.cz

Kapacitu má sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 8 kg, navíc je velmi tichá a její energetická třída je A+++. Vybavena je speciálními senzory FlexySense, pomocí kterých nastavuje pro sušení ideální teplotu a vlhkost, a také 16 programy. Mezi nimi je např. noční režim, ve kterém je sušení až o 50 % tišší než u ostatních programů, dále program Mix, ve kterém lze sušit najednou různé druhy textilií, či speciální program pro košile. Pomocí funkce Snadné žehlení vám sušička prádla Beko DPY 8506 GXB1 nahradí žehličku, díky speciálnímu nástavci na pračku ji lze položit i na pračku o něco menší a ještě k tomu je sušička prádla vybavena dětským zámkem či speciálním programem pro sušení dětského oblečení. Další výhodou je možnost nastavit směr otevírání dveří.

Technické parametry produktu Beko DPY 8506 GXB1

VlastnostSpecifikace

Hmotnost

52,5 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 60 x 61 cm

Hlučnost

65 dB

Počet programů

16

Maximální náplň

8 kg

Energetická třída

A+++

Typ sušičky

kondenzační

Klady a zápory produktu Beko DPY 8506 GXB1

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač a odložený start

– bez páry

+ dětská pojistka

– náročnější údržba

+ vnitřní osvětlení bubnu

– vyšší hlučnost

+ změna otevírání dveří

– prádlo je někdy pomačkané

Obchody, kde koupíte produkt Beko DPY 8506 GXB1

ObchodCena

Kasa.cz

13 990 Kč

Okay.cz

13 990 Kč

Alza.cz

13 990 Kč

Mall.cz

13 990 Kč

Euronics.cz

13 990 Kč


LG RC82EU2AV4W

Sušička prádla LG RC82EU2AV4W
Zdroj: Euronics.cz

Sušička prádla LG RC82EU2AV4W je vybavena duálním invertovaným tepelným čerpadlem, které šetří váš čas i peníze. Díky technologii Eco Hybrid si můžete vybrat, zda prádlo usušit rychle, nebo za využití méně energie. Při zapnutí programu Jemná péče se prádlo téměř vůbec nezmačká, a to ani při využití nižší teploty sušení. Programů má sušička prádla LG RC82EU2AV4W celkem 14. Díky duálnímu filtru se nemusíte bát roztočů ani bakterií a údržba je velmi snadná díky automatickému čištění kondenzátoru. Další výhodou této sušičky prádla je možnost jejího propojení s vaším chytrým telefonem, pomocí kterého ji můžete ovládat a sledovat proces sušení či stahovat nové cykly. Sušička prádla má časovač, přehledný LCD displej, dětskou pojistku a také funkci odloženého startu. Je u ní navíc možné změnit směr otevírání dveří.

Technické produkty LG RC82EU2AV4W

VlastnostSpecifikace

Hmotnost

56 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 60 x 69 cm

Hlučnost

62 dB

Počet programů

14

Maximální náplň

8 kg

Energetická třída

A+++

Typ sušičky

kondenzační

Klady a zápory LG RC82EU2AV4W

Klady (+)Zápory (-)

+ vnitřní osvětlení bubnu

– bez páry

+ propojení s chytrým telefonem

– delší doba sušení

+ eko sušení

– větší hloubka

+ ochlazování

Obchody, kde koupíte produkt LG RC82EU2AV4W

ObchodCena

Alza.cz

16 990 Kč

Mall.cz

16 990 Kč

Euronics.cz

16 990 Kč


AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

Sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DBG68SC
Zdroj: Mall.cz

Díky systému AbsoluteCare suší sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DBG68SC jakékoliv textilie, včetně těch nejjemnějších, bez jakéhokoliv poškození. V sušičce je navíc možné nastavit sušení za nízkých teplot, díky technologii SensiDry a speciálním senzorům nebude prádlo nikdy vystaveno teplotám, než jaké jsou pro jeho usušení potřebné – tím se šetří také energie. Senzory vlhkosti a teploty a technologie ProSense zase dokáží zhodnotit, jaký program je pro danou náplň nejvhodnější. Účinný filtr je snadno přístupný a jeho čištění je velmi jednoduché. Díky vylepšenému toku vzduchu pracuje sušička prádla AEG AbsoluteCare T8DBG68SC rychleji a přitom stejně účinně. Samozřejmostí je dětská pojistka, možnost odloženého startu či přehledný LCD displej.

Technické parametry produktu AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

VlastnostSpecifikace

Hmotnost

50 kg

Rozměry (v, š, h)

85 x 60 x 66,5 cm

Hlučnost

65 dB

Počet programů

10

Maximální náplň

8 kg

Energetická třída

A+++

Typ sušičky

kondenzační

Klady a zápory produktu AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

Klady (+)Zápory (-)

+ ochlazování

– tichý zvukový signál

+ změna otevírání dveří

– prádlo je někdy pomačkané

+ časovač

– nízká intenzita sušení u některých programů

+ nízká hlučnost

– krátký elektrický kabel

Obchody, kde koupíte produkt AEG AbsoluteCare T8DBG68SC

ObchodCena

Okay.cz

16 990 Kč

Kasa.cz

16 990 Kč

Alza.cz

16 990 Kč

Mall.cz

16 990 Kč

Euronics.cz

16 990 Kč


Bosch WTW87467CS

Sušička prádla BOSCH WTW87467CS
Zdroj: Kasa.cz

Sušička prádla Bosch WTW87467CS má energetickou třídu A+++ a také pečeť kvality ECARF, která zaručuje citlivou péči o prádlo vhodnou i pro alergiky. Systém Sensitive Drying pomáhá sušit prádlo za pomocí mírného teplého vzduchu ze všech stran a díky asymetricky zakřiveným unašečům s měkčeným povrchem je prádlo po usušení měkké a nadýchané. Sušička prádla Bosch WTW87467CS je vybavena samočisticím kondenzátorem, proces čištění řídí funkce SelfCleaning, kondenzátor se vyčistí až 4x během sušení. Díky tepelnému čerpadlu je sušení ekonomické a kruhovitá struktura bočnic snižuje vibrace, díky čemuž je sušička prádla během sušení stabilní a velmi tichá. Buben je osvětlen a sušička prádla je také vybavena LCD displejem, dětskou pojistkou či funkcí odloženého startu.

Technické parametry produktu Bosch WTW87467CS

VlastnostSpecifikace

Hmotnost

54 kg

Rozměry (v, š, h)

84,2 x 59,8 x 59,9 cm

Hlučnost

64 dB

Počet programů

9

Maximální náplň

7 kg

Energetická třída

A+++

Typ sušičky

kondenzační

Klady a zápory produktu Bosch WTW87467CS

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– hlučné samočištění kondenzátoru

+ samočisticí kondenzátor

– obtížná manipulace se zásobníkem na vodu

+ nízká spotřeba

– bez odpadní hadice

+ možnost pozastavit sušení

– nízká citlivost dotykových tlačítek

Obchody, kde koupíte produkt Bosch WTW87467CS

ObchodCena

Kasa.cz

17 990 Kč

Alza.cz

17 990 Kč

Mall.cz

17 990 Kč

Euronics.cz

17 990 Kč
(0 hlasů)

Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..