Depilátor

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Depilátor aneb jak na bezbolestné odstranění chloupků

Odstraňování chloupků je pro mnoho žen a mužů nezbytnou součástí zkrášlovací rutiny. Přístrojů, které k tomu lze použít, je na trhu plno. Rozhodnout se můžete především mezi epilátory a depilátory. Druhé jmenované jsou oblíbené zejména pro naprostou bezbolestnost použití. Na co se při jejich výběru zaměřit?

Depilátor

TOP 4 dámské elektrické planžetové depilátory (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
AEG LS 5652AEG LS 5652
Remington WDF5030Remington WDF5030
Philips SatinShave AdvancedPhilips SatinShave Advanced
Braun Lady Style 5560Braun Lady Style 5560

Depilace vs epilace

Depilace a epilace jsou dva rozdílné způsoby odstraňování chloupků. Depilátor chloupky pouze zkrátí, zatímco epilátor je vytrhává i s kořínky. Depilace je proto krátkodobá a chloupky jsou viditelné už po několika dnech. Epilace vydrží i několik týdnů, proces vytrhávání je ale o poznání bolestivější. Vzhledem k tomu, jak jednoduchá a také bezbolestná depilace je, těší se depilátory stále velké oblibě, i přesto, že výsledky depilace nevydrží tak dlouho. Na trhu můžete narazit na mnoho typů přístrojů pro depilaci i epilaci. Některé jsou však mylně označovány. Např. IPL přístroje, které využívají pulzní světlo a s jeho pomocí způsobují vypadnutí chloupků, se často označují jako IPL depilátory, ačkoliv se jedná o epilaci. Stejně tak vosky jsou často pojmenovávány jako depilační, ale vzhledem k tomu, že chloupky vytrhávají, jedná se opět jednoznačně o epilaci. Pokud budete mít v těchto pojmech jasno, budete přesně vědět, co od jakého přístroje očekávat.

Čím se řídit při výběru?

Pokud jste se rozhodli dát přednost depilaci před epilací, máte stále na výběr z několika možností. U depilačních strojků určitě platí, že čím vyšší cena, tím vyšší je i kvalita. U některých přístrojů si sice připlácíte i za značku, ale známější výrobci jsou právě v tomto oboru ti nejlepší. Neznamená to rozhodně, že byste se měli úplně vyhýbat neznámým jménům, protože jejich přístroje vám nakonec mohou vyhovovat nejvíce. U těch známějších značek ale máte větší jistotu, že jejich stroje budou kvalitní co do provedení i způsobu depilace. V potaz berte také své předchozí zkušenosti. Pokud máte s vícebřitými depilačními přístroji problém, vyzkoušejte holící strojek typu safety razor. A nebojte se experimentovat. Ani depilace pomocí krémů nebolí tolik jako v případě použití epilačního vosku. Depilátory se všeobecně snadno udržují i obsluhují a samotná depilace je velmi rychlá a jednoduchá. Výhodou depilátorů je také jejich běžně nižší cena.

TIP: Máte pocit, že by vám epilace vyhovovala více? Podívejte se na náš článek, který jsme věnovali epilátorům!

Jaké parametry by měl depilátor mít?

Pořídit si můžete klasické i elektrické přístroje. Je tedy dobré si dopředu promyslet, kde budete depilátor nejčastěji používat a zda tam máte případně možnost zapojit přístroj do elektřiny. Bude vám vyhovovat strojek nabíjet a spokojíte se s jeho omezenou dobou provozu? Nebude vám u depilátoru bez akumulátoru při holení překážet kabel? U depilátorů je důležitý také počet břitů s tím, že čím více břitů, tím lepší depilace. Ale pro některé může být depilace pomocí více břitů nepříjemná, to platí zejména pro ty s citlivou pokožkou. Jaké partie budete holit nejčastěji? Ne každý depilátor je tvarem hlavice přizpůsoben k depilace partií bikin, podpaží či obličeje. Ideální je pořídit si depilátor s výkyvnou holicí hlavou, která se lépe přizpůsobí vašim křivkám. Budete-li depilaci provádět ve vlhkém či přímo mokrém prostředí, pořiďte si depilátor s protiskluzovou rukojetí. Ta vám zaručí zcela bezpečné oholení.

Holicí strojek

Klasická žiletková holítka

Tento typ depilátoru je nejrozšířenější a patří také k nejlevnějším. Narazit můžete i na opravdu levná jednorázová holítka. Většina však slouží k vícero použití. Žiletková holítka se dnes nejčastěji nabízí s více břity, které zajišťují dokonalejší oholení. Velkou výhodou jsou také holítka se zvlhčovacím páskem, který zjemňuje pokožku a zklidňuje ji. Žiletková holítka se používají spíše pro mokré holení, protože voda kůži znecitliví a holení ji tak nepodráždí. Používat se samozřejmě mohou i „na sucho“, v takovém případě je však vhodné před holením použít holicí krém či gel. Při výběru se zaměřte také na to, zda je možné hlavici holítka vyměnit a dokoupit náhradní. Podívejte se také po dostupnosti náhradních hlavic vaší vybrané značky. U žiletkových holítek hrozí ztupení, kterému můžete zabránit tím, že na žiletky jednou za čas kápnete trochu oleje. Většina těchto depilátorů je také dodávána s krytem na hlavici, který zabrání vzniku koroze.

Holicí strojky „safety razor“

Tyto holicí strojky používají pouze jednu žiletku, u které se využívají obě strany. Holicí strojky „safety razor“ nabízí lepší sklon holicí hlavy ke kůži a oholí ji lépe než klasická žiletková holítka. Tento typ je velmi oblíbený zejména u mužů, stejně dobře jej ale mohou použít i ženy. Jelikož se žiletka dostane blíže k chloupkům, vydrží efekt oholení delší dobu. Holicí strojky „safety razor“ jsou nejčastěji z chromu (oproti klasickým žiletkovým holítkům, která jsou plastová), v ruce je tedy o něco těžší. Při holení tímto strojkem je důležité držet jej pod úhlem 30°. Toto z počátku náročnější používání může vést k častějšímu pořezání, ke kterému u žiletkových holítek dochází jen výjimečně. Jakmile se ale holicí strojek „safety razor“ naučíte používat, bude pro vás holení s ním velmi snadné a bezpečné. Pokožka je navíc také méně podrážděná, protože tento depilátor není nutné při holení tolik tisknout ke kůži. Jsou navíc také cenově dostupné.

Depilační krémy

Na trhu můžete narazit také na speciální krémy, které chloupky rozloží. Oproti voskům či jiným typům epilačních krémů chloupky nevytrhávají, proto se jedná o depilaci. Tyto prostředky jsou velmi oblíbené, protože depilace s jejich použitím je zcela bezbolestná a nehrozí při ní pořezání. Pozor si však musí dát zejména lidé s citlivou pokožkou, kteří by na depilační krém mohli nepříznivě reagovat. Před prvním použitím tedy vyzkoušejte reakci kůže nanesením malého množství krému např. na hřbet ruky. U depilace krémem se může objevit mírné svědění či pálení a také zarudnutí pokožky. Pokud nejsou tyto příznaky příliš bolestivé a nepříjemné, nejedná se o žádný problém, pokožka si na chemickou látku zvykne a po několikerém použití by již měly vymizet. Některé depilační krémy se prodávají se speciální stěrkou, pomocí které se rozložené chloupky odstraňují. Tento typ depilace je dlouhodobější a krásně oholená pokožka vám vydrží o něco déle než po použití jiných prostředků, depilační krémy jsou však dražší.

Žiletka je šikovný depilátor

Elektrické depilátory

Elektrické depilátory neboli elektrické holicí strojky jsou o něco důmyslnější než jejich předchůdci. Na výběr je z mnoha typů lišících se v různých parametrech a vlastnostech. Jsou také ze všech typů depilátorů nejdražší. Jejich užívání je ale velmi jednoduché a také rychlé. Nevýhodou může být nedostatečné oholení. Ostré části strojku se totiž nedotýkají přímo pokožky a některé chloupky tak mohou při holení zůstat nepoškozené. Ale právě díky tomu je použití elektrických depilátorů zcela bezpečné a pohodlné, protože nedochází k pořezání ani podráždění pokožky. U elektrických holicích strojků se především zaměřte na to, zda je možné je používat také ve sprše či ve vaně. Funkce Wet&Dry zajišťuje bezpečné holení i u tekoucí vody, ne všechny strojky jí ale disponují. S ohledem na pohodlnost používání je také důležité, jakým způsobem je strojek napájen. Rozlišujeme rovněž hned několik typů elektrických depilátorů, z nichž každý je vhodný na jiný typ holení či chloupků.

Typy elektrických holicích strojků

Nejlevnějším typem jsou strojky s výměnnou žiletkou, u nichž je však větší riziko pořezání. U dražších modelů je toto riziko sníženo kvalitnější konstrukcí. Pro každodenní holení se však mnohem více hodí planžetový holicí strojek. Ten je vybaven jedním či více břity, které jsou překryté ocelovou planžetou. Skrze dírky v ní prochází při holení chloupky a břity je následně odstraní. Čím více planžet elektrický depilátor má, tím přesnější je oholení. I s více planžetami je ale holení méně přesné než při použití druhého typu: frézkového holicího strojku. Frézkový holicí strojek využívá několik rotujících hlavic a lépe se přizpůsobí křivkám těla a zvládne také hustší, tvrdší či delší vousy. Tento typ je vhodnější pro občasné použití, protože je méně citlivý k pokožce a může ji snadněji podráždit. Frézkový holicí strojek se také vyznačuje nižší hlučností než planžetový. Holení planžetovým holicím strojkem se provádí přímo, kdežto u frézkového strojku se provádí krouživým pohybem.

Způsoby napájení elektrických depilátorů

Elektrické holicí strojky lze napájet ze sítě či pomocí akumulátoru nebo baterie. Síťové elektrické depilátory mají neomezenou dobu provozu. Jejich používání ale může být znepříjemněno překážejícím kabelem a tento strojek by rozhodně neměl přijít do kontaktu s vodou. Elektrické holicí strojky s bateriemi se již téměř neprodávají, především kvůli nízké kapacitě a vyšší pořizovací ceně baterie. Tu je po vybití nutné vyhodit a zakoupit novou. Jejich místo proto přebírají akumulátorové depilátory, které vám v provozu vydrží až 60 minut. Poté je jednoduše zapojíte do nabíjecí stanice a opět nabijete. Při holení se navíc nemusíte starat o kabel a ani o to, kde je elektrická zásuvka, takže jsou ideální na cesty. Akumulátorové depilátory mohou být navíc vodotěsné či vodě odolné. To se hodí nejen v případě, že se rádi holíte ve sprše či vaně, ale výrazně vám to usnadní údržbu. Propláchnout hlavici pod tekoucí vodou je nejúčinější způsob, jak se zbavit chloupků zde zachycených.

Pomůcky pro depilaci

Jakých parametrů si všímat u elektrických depilátorů?

U depilátorů se s mnoha parametry nesetkáte. Pokud je výrobci uvádějí, podívejte se na počet holících hlav či planžet, případně počet otáček nebo vibrací. Čím vyšší tyto hodnoty budou, tím hladší oholení vám strojek nabídne. U akumulátorových se zajímejte také o délku provozu a rovněž nabíjení, ta se pohybuje v řádech několika hodin. Poměrně důležitým parametrem je také příkon, který vám napoví, kolik energie strojek spotřebovává, a výkon, který souvisí s kvalitou provedeného oholení. Jako materiál se na výrobu holicích strojků nejčastěji používá plast či kovová slitina. Plast je méně odolný, je však lehčí a také levnější. U strojku z plastu dejte přednost pogumované či protiskluzové úpravě, která vám zajistí bezpečnější používání. S použitým materiálem souvisí i hmotnost elektrického depilátoru. Ačkoliv se nejedná o závratná čísla, lehčí strojek se vám bude lépe ovládat a výsledek holení bude o to lepší. Zaměřte se také na ergonomii rukojeti, aby vám dokonale padla do ruky.

Šikovné funkce a doplňky

U akumulátorových elektrických depilátorů je důležité, zda jsou vybaveny indikátorem nabití, který vás upozorní na brzké vybití. Ideální je také kontrolka plného nabití na nabíjecí stanici. U kvalitnějších a také dražších modelů může tato stanice sloužit rovněž k samo vyčištění strojku, kdy jej také promaže olejem. Některé přístroje jsou dále vybaveny funkcí rychlonabití, která je velmi užitečná v případě, že se potřebujete rychle oholit a nemůžete čekat několik hodin. Lepší modely mají také indikátor ztupení, který vás upozorní na nutnost výměny žiletky či planžety. Majitelé citlivé pokožky ocení zásobník na gel, který při holení zjemňuje pokožku, a muži, kteří si chtějí se svou vizáží trochu vyhrát, si mohou pořídit strojek s nástavcem v podobě zastřihovače vousů. Důležitým doplňkem jsou náhradní hlavice, u kterých je dobré si předem zjistit, za kolik je pořídíte, abyste nebyli nepříjemně překvapeni. Hodit se může také cestovní pouzdro, které přístroj ochrání a prodlouží jeho životnost.

Speciální depilátory

Pokud stále váháte mezi depilátorem a epilátorem či máte pocit, že byste nejlépe využili obojí, můžete si pořídit epilátor a depilátor v jednom. Díky tomuto strojku můžete některé části těla epilovat, jiné zase depilovat. Na specifické oblasti je však lepší použít holicí strojky pro ně určené. To se týká zejména obličejových depilátorů či depilátorů určených pro oblast bikin. Tyto části jsou velmi citlivé a ne všem musí na jejich oholení vyhovovat běžný depilátor. Velice praktické jsou depilátory obličeje ve tvaru rtěnky, které můžete mít neustále při sobě. Na první pohled sice nikdo nepozná, že u sebe nosíte depilátor, při depilaci samotné je však nicméně poměrně hlučný. Na trhu je k dostání také „chytrý depilátor“, který se zapíná sám při kontaktu s kůží a je také vybaven LED osvětlením. Chytrý depilátor je dodáván se dvěma hlavicemi, které zvládnou oholit větší i menší a citlivější místa. Chloupky u obou těchto depilátorů padají do speciální nádobky.

Depilátor v kosmetické taštičce

Údržba holicích strojků

U žiletkových holicích strojků je nejdůležitější nepoužívat je v případě, že jsou zrezivělé či příliš tupé. Pokud se holíte zhruba každý druhý den, odhaduje se, že žiletky vydrží opravdu ostré přibližně týden. Při holení jednou za několik dní vám mohou vydržet až 3 týdny. Nezapomeňte je pravidelně vyměňovat, jinak riskujete podráždění či poškození pokožky a holení se pro vás může stát velmi nepříjemnou činností. Po použití žiletkové holicí strojky ničím neotírejte, nechejte je oschnout na vzduchu, jinak byste ostří žiletek otupili. Vždy je opláchněte pod tekoucí vodou, a to z obou stran, jen tak docílíte dokonalého odstranění všech zachycených chloupků. Elektrické holicí strojky, které nemají speciální čisticí stanici, lze jednoduše vyčistit i ručně. Odklopte kryt na rotačních hlavách, nebo sundejte planžetu a pomocí speciálního štětečku odstraňte všechny chloupky zde zachycené. Poté strojek opět složte. Údržbu holicích strojků provádějte pravidelně, abyste zajistili, že vám budou sloužit dobře a dlouho.

Jak na depilaci

Depilace je opravdu jednoduchá, ale i u tak snadné činnosti máte na výběr ze dvou možností, a to je depilace na mokro, nebo na sucho – tedy s použitím holicí pěny či gelu, nebo bez. Pro suché holení můžete využít jakýkoliv dostupný depilátor a můžete je navíc provádět téměř kdekoliv a kdykoliv. Tento způsob depilace ale není zcela vhodný pro majitele citlivé pokožky, kterou může suché holení podráždit. Tomu pěna či gel zabraňují, protože snižují tření pokožky o strojek. Některé depilátory jsou vybaveny dávkovačem gelu, který může mít v případě žiletkových holítek podobu zvlhčovacího proužku. Mokré holení navíc můžete provádět i ve sprše či vaně, v takovém případě si však pohlídejte vodotěsnost či vodě odolnost vašeho holicího strojku. Na čerstvě oholenou pokožku nepoužívejte antiperspiranty, deodoranty či parfémované kosmetické přípravky. S jejich použitím počkejte alespoň 3 hodiny. Zklidnit a oživit pokožku po depilaci můžete pomocí speciálních mlék či krémů s aloe vera.


TOP 4 dámské elektrické planžetové depilátory (2019)

Milé dámy, už víte, jaký depilátor je pro vás nejlepší? Jaký vám bude svými parametry, vlastnostmi, doplňky či funkcemi nejvíce vyhovovat? Podívejte se nyní na tyto 4 výrobky, které jsme pro vás vybrali – možná je mezi nimi ten pravý depilátor pro vás!

AEG LS 5652

AEG LS 5652
Zdroj: Patro.cz

Dámský depilátor AEG LS 5652 má odnímatelnou holicí hlavici vyrobenou z ušlechtilé oceli, která zajišťuje to nejdokonalejší oholení. Místo ní lze nasadit také 2 nástavce v podobě zastřihovačů různé délky. Depilátor má ergonomický tvar, díky čemuž je jeho používání opravdu jednoduché a pohodlné. Funguje na baterie ( 2 x 1,5 V AAA; nejsou součástí balení) a je možné jej čistit také pod tekoucí vodou. Dámský depilátor AEG LS 5652 je dodáván spolu s ochranným krytem a také kartáčkem pro snadnou údržbu.

Technické parametry produktu AEG LS 5652

VlastnostSpecifikace

Typ napájení

baterie

Počet holicích hlav

1

Barva

bílá, fialová, modrá

Klady a zápory produktu AEG LS 5652

Klady (+)Zápory (-)

+ nízká hmotnost

– vyšší hlučnost

+ ergonomické tvarování

– neodstraní malé chloupky

Obchody, kde koupíte produkt AEG LS 5652


Remington WDF5030

Remington WDF5030
Zdroj: Kasa.cz

Dámský depilátor Remington WDF5030 má ergonomicky tvarovanou a měkčenou protiskluzovou rukojeť, která se příjemně drží a nehrozí, že by vám při holení strojek vypadl z ruky. Přístroj je vodě odolný, takže je možné jej používat i ve sprše či vaně. Díky zvlhčovacímu proužku před čepelemi, který je napuštěný mandlovým olejem, je pokožka vyživená a zjemněná a depilátor ji nepoškodí ani při holení na sucho. Zdokonalený design Opti Angle Head nabízí 2 hypoalergenní plovoucí planžety, které se dokonale přizpůsobí křivkám vašeho těla a které brání zanášení nečistot i chloupků. Dámský depilátor Remington WDF5030 je akumulátorový a vydrží v provozu až 40 minut. Je také vybaven šikovnou kontrolkou nabíjení. Součástí balení je také bikiny zastřihovač, čisticí kartáček a kosmetická taštička.

Technické parametry produktu Remington WDF5030

VlastnostSpecifikace

Typ napájení

akumulátor

Doba provozu

40 min

Doba nabíjení

20 h

Počet holicích hlav

3

Barva

bílá, fialová

Klady a zápory produktu Remington WDF5030

Klady (+)Zápory (-)

+ bikiny zastřihovač

– neodstraní malé chloupky

+ ergonomická protiskluzová rukojeť

– obtížněji zvládá některé menší partie

+ zvlhčovací proužek s mandlovým olejem

+ hypoalergenní plovoucí planžety

Obchody, kde koupíte produkt Remington WDF5030


Philips SatinShave Advanced

Philips SatinShave Advanced
Zdroj: Alza.cz

Dámský depilátor Philips SatinShave Advanced vyniká svým designem a konstrukcí. Oblé hroty v přední i zadní části planžety jsou pohyblivé a snadno se přizpůsobí tvarům vašeho těla. Zároveň brání pořezání a jsou velmi šetrné k pokožce. Volná planžeta zajišťuje rovnoměrné oholení a díky ergonomicky tvarované rukojeti s polstrováním po obou stranách se depilátor příjemně a pevně drží. Zvládnete tak oholit i obtížněji dostupné partie. Dámský depilátor Philips SatinShave Advanced lze použít ve vaně či sprše, na suché i mokré holení. Přístroj je bezdrátový a v provozu vydrží přibližně 60 minut. K dispozici jsou také zastřihovací nástavec, napínač pokožky pro dokonalejší oholení, kartáček pro snadnou údržbu a také cestovní pouzdro. Chybět nesmí ani indikátor baterie, který vás včas upozorní na její vybití.

Technické parametry produktu Philips SatinShave Advanced

VlastnostSpecifikace

Typ napájení

akumulátor

Doba provozu

60 min

Doba nabíjení

8 h

Počet holicích hlav

1

Barva

bílá, růžová

Klady a zápory produktu Philips SatinShave Advanced

Klady (+)Zápory (-)

+ vhodný na mokré i suché holení

– neodstraní malé chloupky

+ ideální pro citlivou pokožku

+ dlouhá výdrž akumulátoru

Obchody, kde koupíte produkt Philips SatinShave Advanced


Braun Lady Style 5560

Braun Lady Style 5560
Zdroj: Datart.cz

Dámský depilátor Braun Lady Style 5560 je vybaven plovoucí planžetou, která se skvěle přizpůsobí tvarům těla a díky pohyblivé holicí hlavě je zajištěn ideální kontakt s pokožkou a dokonalé odstranění chloupků. Na delší chloupky je možné použít zastřihovač, který je součástí balení. Integrovaný systém SoftStrip napíná pokožku a vede k ještě lepším výsledkům oholení. K dispozici je také uhlazovací nástavec odstraňující odumřelé buňky kůže a zaoblená holicí hlava vhodná pro holení podpaží. Pro úpravu chloupků v oblasti bikin slouží dva nástavce OptiTrim (4 a 8 mm). Dámský depilátor Braun Lady Style 5560 je omyvatelný a jeho údržba je opravdu jednoduchá. Je síťový i akumulátorový, v provozu bez elektřiny vydrží zhruba 40 minut a díky rychlému nabití jej můžete opět použít již po jedné hodině. Samozřejmostí je také indikátor nabití, který vás upozorní na nízký stav baterie.

Technické parametry produktu Braun Lady Style 5560

VlastnostSpecifikace

Typ napájení

akumulátor + síť

Doba provozu

40 min

Doba nabíjení

1 h

Počet holicích hlav

1

Barva

fialová

Klady a zápory produktu Braun Lady Style 5560

Klady (+)Zápory (-)

+ rychlé nabití

– obtížněji zvládá některé menší partie

+ vodotěsný

– vyšší hlučnost

+ bikiny zastřihovač

– neodstraní malé chloupky

+ kombinovaný způsob napájení

Obchody, kde koupíte produkt Braun Lady Style 5560

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..