Vyznejte se v elektrických zubních kartáčcích

Sortiment se zubními kartáčky je opravdu široký. Většina zubařů se shoduje, že nejlépe nám zuby vyčistí elektrické zubní kartáčky. Ale i těch existuje více druhů s rozličnými vlastnostmi. Poradíme vám, jak se v elektrických zubních kartáčcích vyznat a na co si dát při jejich výběru pozor. Díky tomu si pořídíte elektrický zubní kartáček, který váš chrup vyčistí naprosto dokonale.

Zubní kartáček

Prvotní investice se vyplatí

Nejen pořizovací cena, ale i průběžné náklady jsou u elektronických zubních kartáčků vyšší než u běžných. Hlavice by se měly vyměňovat alespoň co 3 měsíce. Na druhou stranu je výhodou, že jeden elektrický zubní kartáček může používat více lidí, pokud bude mít každý svou hlavici. Elektrické zubní kartáčky vybavené dobíjecími bateriemi mají omezenou životnost, a to z důvodu zachování vodotěsnosti baterie. I tak vám ale vydrží aspoň 4 roky.

Základní rozdělení

Elektrické zubní kartáčky můžeme rozdělit na rotační a sonické. Rotační kartáčky mají kulatou hlavici a provádí krouživý pohyb v rozmezí 360°. Existují také rotačně-oscilační kartáčky, které navíc vibrují. Sonické kartáčky mají hlavici podlouhlou a pomocí ultrazvuku vibrují. Rotační kartáčky jsou levnější než sonické a zuby samotné čistí o něco lépe než jiné druhy. Rotačně-oscilační kartáčky se dostanou i do mezizubních prostor, ty však nejlépe vyčistí sonické kartáčky, které jsou navíc mnohem šetrnější k dásním.

Důležití pomocníci

Existuje několik přídavných zařízení, které vám čištění zubů usnadní nebo je udělají zábavnější. Jedním z nich je časovač, pomocí kterého si změříte, jak dlouho ústní hygienu provádíte. Můžete si tak pohlídat, že si zuby čistíte alespoň doporučované 2 minuty. Některé kartáčky jsou dokonce vybaveny spínačem, který kartáček po uvedené době sám vypne. Dalším pomocníkem může být snímač tlaku, který způsobí vypnutí elektrického zubního kartáčku v případě, že je na zuby či dásně vyvíjen až moc velký tlak. Pokud vám nevyhovuje tvrdost štětin vaší hlavice, můžete si koupit jinou, náhradní hlavice jsou k dostání ve více variantách.

TIP REDAKCE:  7 zásadních chyb při výběru koupelnového nábytku

Zdravý chrup

Jak elektronický zubní kartáček správně používat

Hlavice rotačního zubního kartáčku se mírně otáčí a fyzicky odstraňuje plak a nečistoty. Kvalitní výrobky jsou velmi výkonné a provádí tisíce otáček za minutu. Zuby se tím sice skvěle vyčistí, ale zejména lidé s citlivými dásněmi s tímto mohou mít problém. Pokud si zuby čistíte rotačním nebo rotačně-oscilačním zubním kartáčkem, mějte na paměti, že tlak na zuby je už tak vyvíjen dostatečný, nemusíte tedy sami příliš tlačit, abyste zuby nepoškodili. Zubním kartáčkem se pohybujte pouze po ploše zubu a vyhněte se hraně s dásní. Sonické kartáčky nečistí zuby jen mechanicky. Jejich princip fungování spočívá v rozvibrování směsi slin, zubní pasty a vody, která čistí zuby a mezizubní prostory. S těmito kartáčky můžete zajet i blíže k dásním.

Na co se při výběru zaměřit

Údaj, se kterým se běžně setkáte u rotačních kartáčků, je počet kmitů, tedy otočení hlavice. Čím více kmitů, tím lépe jsou zuby vyčištěny, ale tím více jsou také namáhány dásně. Ideální je proto zvolit zlatou střední cestu, a to i kvůli vaší peněžence – čím více kmitů, tím vyšší je samozřejmě i cena. Elektrické zubní kartáčky jsou napájeny pomocí zabudovaného a nebo vyměnitelného akumulátoru. Zabudovaný akumulátor nelze vyměnit a poté, co přestane fungovat, je nutné vyměnit celý kartáček. Tento typ akumulátorů se nabíjí ve speciální stanici, kterou dostanete s kartáčkem. K plnému nabití dojde přibližně za 15 hodin a plně nabitý kartáček vám vydrží i dva týdny. Vyměnitelný akumulátor má nejčastěji podobu tužkových nebo AAA baterií.

Srovnání 3 nejlepších elektrických zubních kartáčků

Připravili jsme pro vás srovnání 3 elektrických zubních kartáčků, které patří k nejprodávanějším a u zákazníků se těší velké oblibě. U každého vidíte základní informace o jeho parametrech a kladech a záporech, abychom vám výběr usnadnili.

Zubní kartáček a zubní pasta

Oral-B Smart 4500

Elektrický zubní kartáček Oral-B Smart 4500
Zdroj: Kasa.cz

Rotační elektrický zubní kartáček Oral-B Smart 4500 s 3D dynamickým pohybem – to znamená 8 800 rotačních pohybů a 40 000 pulzací za minutu. Vaše zuby budou nejen dokonale vyčištěné, ale také vybělené. Sensi UltraThin štětinky jsou šetrné k dásním i zubům. Vyzkoušet můžete 3 čistící programy, časovač s různými intervaly a vizuální a zvukový senzor upozorňující na příliš velký tlak. Tento elektrický zubní kartáček má také zabudovaný Bluetooth, kterým jej můžete propojit se svým chytrým telefonem. Akumulátor vydrží bez nabíjení 12 dní.

TIP REDAKCE:  Epilátor vás zbaví otravných chloupků snadno a rychle!

Klady a zápory produktu Oral-B Smart 4500

Klady (+) Zápory (-)
+ časovač – větší rozměry
+ tlakový senzor – bez ústní sprchy
+ Bluetooth – nižší výdrž

Obchody, kde koupíte produkt Oral-B Smart 4500

Obchod Cena
Kasa.cz 2 299 Kč

Oral-B Pro 690 CrossAction

Elektrický zubní kartáček Oral-B PRO 690 CrossAction
Zdroj: Okay.cz

Rotačně-oscilační elektrický zubní kartáček Oral-B Pro 690 CrossAction je šetrný k zubům i dásním. Míru vyvíjeného tlaku totiž hlídá speciální senzor, který v případě potřeby kartáček vypne. Tento elektrický zubní kartáček je také vybaven časovačem, který vás upozorní po uplynutí 2 minutového intervalu. Pohyblivá vlákna dosáhnou i do hůře dostupných prostor, včetně mezizubních, a kulatá hlava pečlivě vyčistí každý zub. 3D pohyb spočívá v 8 800 oscilačně rotačních pohybech a 20 000 pulzací za minutu. Dobíjení probíhá pomocí zabudovaného akumulátoru. Rukojeť elektronického zubního kartáčku je prostiskluzová.

Klady a zápory produktu Oral-B Pro 690 CrossAction

Klady (+) Zápory (-)
+ tlakový senzor – bez ústní sprchy
+ protiskluzová rukojeť – příliš rychlé otáčení
+ časovač – nevhodný pro citlivé dásně

Obchody, kde koupíte produkt Oral-B Pro 690 CrossAction

Obchod Cena
Okay.cz 1349 Kč

Sencor SOC 2201RS

Elektrický zubní kartáček Sencor SOC 2201RS
Zdroj: 4home.cz

Sonický elektrický zubní kartáček Sencor SOC 2201RS má 5 přednastavených programů pro čištění i regeneraci. V kartáčku je zabudován časovač a je možné nastavit až 10 režimů s různou rychlostí a tvrdostí. Akumulátor je zabudovaný a plně nabitý vydrží až 45 dní. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná a vodotěsná.

Klady a zápory produktu Sencor SOC 2201RS

Klady (+) Zápory (-)
+ vodotěsnost – bez ústní sprchy
+ ergonomicky tvarovaná rukojeť – bez orálního centra
+ časovač – bez tlakového senzoru

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SOC 2201RS

Obchod Cena
4home.cz 1399 Kč
Mall.cz 1399 Kč
(0 hlasů)

Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..