Zubní kartáček

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Vyznejte se v elektrických zubních kartáčcích

Sortiment se zubními kartáčky je opravdu široký. Většina zubařů se shoduje, že nejlépe nám zuby vyčistí elektrické zubní kartáčky. Ale i těch existuje více druhů s rozličnými vlastnostmi. Poradíme vám, jak se v elektrických zubních kartáčcích vyznat a na co si dát při jejich výběru pozor. Díky tomu si pořídíte elektrický zubní kartáček, který váš chrup vyčistí naprosto dokonale.

Zubní kartáček

TOP 5 elektrických zubních kartáčků (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
TrueLife SonicBrush CompactTrueLife SonicBrush Compact
Philips Sonicare EasyClean HX6511/50Philips Sonicare EasyClean HX6511/50
Oral-B Pro 750 Cross Action BlackOral-B Pro 750 Cross Action Black
Sencor SOC 3312Sencor SOC 3312
Magnitudal QuakeMagnitudal Quake

Investice do el. zubních kartáčků se vyplatí

Nejen pořizovací cena, ale i průběžné náklady jsou u elektronických zubních kartáčků vyšší než u běžných. Hlavice by se měly vyměňovat alespoň co 3 měsíce. Na druhou stranu je výhodou, že jeden elektrický zubní kartáček může používat více lidí, pokud bude mít každý svou hlavici. Elektrické zubní kartáčky vybavené dobíjecími bateriemi mají omezenou životnost, a to z důvodu zachování vodotěsnosti baterie. I tak vám ale vydrží aspoň 4 roky.

Základní rozdělení el. zubních kartáčků

Elektrické zubní kartáčky můžeme rozdělit na rotační a sonické. Rotační kartáčky mají kulatou hlavici a provádí krouživý pohyb v rozmezí 360°. Existují také rotačně-oscilační kartáčky, které navíc vibrují. Sonické kartáčky mají hlavici podlouhlou a pomocí ultrazvuku vibrují. Rotační kartáčky jsou levnější než sonické a zuby samotné čistí o něco lépe než jiné druhy. Rotačně-oscilační kartáčky se dostanou i do mezizubních prostor, ty však nejlépe vyčistí sonické kartáčky, které jsou navíc mnohem šetrnější k dásním.

Důležití pomocníci

Existuje několik přídavných zařízení, které vám čištění zubů usnadní nebo je udělají zábavnější. Jedním z nich je časovač, pomocí kterého si změříte, jak dlouho ústní hygienu provádíte. Můžete si tak pohlídat, že si zuby čistíte alespoň doporučované 2 minuty. Některé kartáčky jsou dokonce vybaveny spínačem, který kartáček po uvedené době sám vypne. Dalším pomocníkem může být snímač tlaku, který způsobí vypnutí elektrického zubního kartáčku v případě, že je na zuby či dásně vyvíjen až moc velký tlak. Pokud vám nevyhovuje tvrdost štětin vaší hlavice, můžete si koupit jinou, náhradní hlavice jsou k dostání ve více variantách.

Zubní kartáček a zubní pasta

Jak elektronický zubní kartáček správně používat

Hlavice rotačního zubního kartáčku se mírně otáčí a fyzicky odstraňuje plak a nečistoty. Kvalitní výrobky jsou velmi výkonné a provádí tisíce otáček za minutu. Zuby se tím sice skvěle vyčistí, ale zejména lidé s citlivými dásněmi s tímto mohou mít problém. Pokud si zuby čistíte rotačním nebo rotačně-oscilačním zubním kartáčkem, mějte na paměti, že tlak na zuby je už tak vyvíjen dostatečný, nemusíte tedy sami příliš tlačit, abyste zuby nepoškodili. Zubním kartáčkem se pohybujte pouze po ploše zubu a vyhněte se hraně s dásní. Sonické kartáčky nečistí zuby jen mechanicky. Jejich princip fungování spočívá v rozvibrování směsi slin, zubní pasty a vody, která čistí zuby a mezizubní prostory. S těmito kartáčky můžete zajet i blíže k dásním.

Na co se zaměřit při výběru el. zubních kartáčků?

Údaj, se kterým se běžně setkáte u rotačních kartáčků, je počet kmitů, tedy otočení hlavice. Čím více kmitů, tím lépe jsou zuby vyčištěny, ale tím více jsou také namáhány dásně. Ideální je proto zvolit zlatou střední cestu, a to i kvůli vaší peněžence – čím více kmitů, tím vyšší je samozřejmě i cena. Elektrické zubní kartáčky jsou napájeny pomocí zabudovaného a nebo vyměnitelného akumulátoru. Zabudovaný akumulátor nelze vyměnit a poté, co přestane fungovat, je nutné vyměnit celý kartáček. Tento typ akumulátorů se nabíjí ve speciální stanici, kterou dostanete s kartáčkem. K plnému nabití dojde přibližně za 15 hodin a plně nabitý kartáček vám vydrží i dva týdny. Vyměnitelný akumulátor má nejčastěji podobu tužkových nebo AAA baterií.


TOP 5 elektrických zubních kartáčků (2020)

Rozhodli jste se vyzkoušet elektrický zubní kartáček, víte, jaké by měl mít vlastnosti, ale pořád jste nenašli ten pravý? Podívejte se na náš seznam TOP elektrických zubních kartáčků, které patří mezi nejlepší na současném trhu. Mají dlouhou výdrž, spoustu šikovných funkcí a pomohou vám zajistit tu nejlepší péči pro vaše zuby i dásně.

TrueLife SonicBrush Compact

TrueLife SonicBrush Compact
Zdroj: 4Home.cz

Elektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Compact nabízí 35 000 vibrací za minutu. Dokáže odstranit všechen zubní plak nejen ze skloviny, ale také z dásní. Kartáček vhání vodu smíchanou s pastou i do mezizubních prostor a zajistí tak jejich perfektní vyčištění. Elektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Compact funguje ve 4 režimech: Clean (základní), White (bělení zubů a odstranění pigmentových skvrn), Massage (stimulace a prokrvení dásní) a Sensitive (pro citlivé zuby a dásně). Kartáček je velmi lehký a snadno se ovládá. Je také vodě odolný a na jedno nabití vydrží v provozu až 30 dní. Elektrický zubní kartáček TrueLife SonicBrush Compact disponuje automatickým dvou minutovým časovačem a zuby čistí ve 30vteřinových intervalech. Součástí balení je také návod k použití a hned dvě hlavice.

Technické parametry produktu TrueLife SonicBrush Compact

VlastnostSpecifikace

Typ

sonický

Napájení 

akumulátorové

Počet vibrací/otáček

35 000

Výdrž baterie

30 dnů

Hmotnost

100 g

Klady a zápory produktu TrueLife SonicBrush Compact

Klady (+)Zápory (-)

+ automatický časovač

– bez tlakového senzoru

+ čištění v 30 vteřinových intervalech

+ stimuluje a prokrvuje dásně

+ bělí zuby a odstraňuje pigmentové skvrny

+ součástí balení je náhradní hlavice

Obchody, kde koupíte produkt TrueLife SonicBrush Compact


Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Philips Sonicare EasyClean HX6511/50
Zdroj: Expert.cz

Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 disponuje chytrým časovačem, který vás upozorní na dosažené 2 minuty čištění. Díky funkci Quadpacer je zaručeno, že se budete věnovat každé čtvrtině ústní dutiny rovnoměrně dlouhou dobu. Hlavice ProResults, která je součástí balení, má speciálně nakloněný krčkem, takže se pohodlně dostanete i k zadní straně zubů. Elektrický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 pomáhá nejen s čištěním zubů a mezizubních prostor či odstraňováním zubního plaku. Odstraňuje také pigmentové skvrny ze zubů a zajišťuje ještě zářivější úsměv. Kartáček disponuje programem Easy Start, který je vhodný pro ty, kteří používají elektrický zubní kartáček poprvé. Tento program postupně zvyšuje čistící výkon a umožňuje vám si na nového pomocníka zvyknout už po 14 použitích. Technologie, kterou elektrický zubní kartáček Philips Sonicare EasyClean HX6511/50 používá, je vhodná pro použití s rovnátky, korunkami, výplněmi či fazetami. Kartáček mohou používat také lidé s citlivými zuby či dásněmi. Součástí balení je kromě hlavice i cestovní nabíječka. Baterie vydrží na jedno nabití až 14 dní.

Technické parametry produktu Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

VlastnostSpecifikace

Typ

sonický

Napájení 

akumulátorové

Počet vibrací/otáček

31 000

Výdrž baterie

14 dnů

Klady a zápory produktu Philips Sonicare EasyClean HX6511/50

Klady (+)Zápory (-)

+  časovač

– bez programu pro masáž dásní

+ program pro začátečníky

– bez tlakového senzoru

+ odstraňuje pigmentové skvrny

+ nakloněná hlavice

+ součástí balení je cestovní nabíječka

Obchody, kde koupíte produkt Philips Sonicare EasyClean HX6511/50


Oral-B Pro 750 Cross Action Black

Elektrický zubní kartáček Oral-B Pro 750 Cross Action Black má hlavici inspirovanou nástroji, které používají samotní zubní lékaři. Vlákna jsou zkosená v úhlu 16° a při čištění dokonale obklopí každý zub. Hlavice má kulatý tvar, což jí umožňuje přesně okopírovat tvar každého zubu. Díky zaobleným koncům jsou šetrnější k dásním, zkosená vlákna navíc lépe vyčistí také mezizubní prostory. Elektrický zubní kartáček Oral-B Pro 750 Cross Action Black má zabudovaný časovač, který je nastavený na minimálně 2 minuty. Kartáček využívá 3D technologii čištění spolu s oscilací, rotací a pulzní technologií. Moderní baterie zajišťuje výdrž až 14 dní na jedno nabití. Elektrický zubní kartáček Oral-B Pro 750 Cross Action Black disponuje také tlakovým senzorem. Součástí balení je také cestovní pouzdro.

Technické parametry produktu Oral-B Pro 750 Cross Action Black

VlastnostSpecifikace

Typ

oscilačně-rotační

Napájení 

akumulátorové

Výdrž baterie

14 dnů

Hmotnost

300 g

Klady a zápory produktu Oral-B Pro 750 Cross Action Black

Klady (+)Zápory (-)

+ tlakový senzor

– bez technologie Quardpacer

+ zkosená vlákna

+ časovač

+ 3D technologie čištění

+ součástí balení je cestovní pouzdro

Obchody, kde koupíte produkt Oral-B Pro 750 Cross Action Black


Sencor SOC 3312

Sencor SOC 3312
Zdroj: Patro.cz

Elektrický zubní kartáček Sencor SOC 3312 nabízí až 48 000 vibrací za minutu a využívá vysokofrekvenční stíravý pohyb směrem nahoru a dolů. Disponuje 5 přednastavenými režimy: Sensitive (určený pro citlivé zuby a začátečníky), Massage (určený pro citlivé dásně, které stimuluje), Polish (zajistí vysoký lesk zubů), White (eliminuje zubní kámen a pigmentové skvrny již po 14 dnech používání), Clean (ideální i pro zubní náhrady). Elektrický zubní kartáček Sencor SOC 3312 má také zabudovaný časovač nastavený na dvě minuty. Využívá navíc technologii Quardpacer, která po každé půl minutě na chvíli zastaví čištění a tím upozorní na přechod k další části úst. Na jedno nabití vydrží kartáček v provozu až 45 dní a na nutnost dobití upozorňuje LED signalizace. Cestovní pouzdro, které je součástí balení, má v sobě zabudované speciální UV světlo, které již během 8 minut vyčistí hlavici kartáčku. V pouzdře je navíc USB konektor, který lze využít k nabití i přes mobilní zařízení či powerbanku. Elektrický zubní kartáček Sencor SOC 3312 je velmi tichý, dobře a pohodlně se drží a je také vodo těsný.

Technické parametry produktu Sencor SOC 3312

VlastnostSpecifikace

Typ

sonický

Napájení 

akumulátorové

Počet vibrací/otáček

48 000

Výdrž baterie

45 dnů

Klady a zápory produktu Sencor SOC 3312

Klady (+)Zápory (-)

+ USB konektor pro nabíjení

– bez tlakového senzoru

+ UV světlo pro sterilizaci hlavic

+ 5 přednastavených programů

+ LED ukazatel stavu baterie

+ součástí balení je cestovní pouzdro

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SOC 3312


Magnitudal Quake

Magnitudal Quake
Zdroj: Alza.cz

Elektrický zubní kartáček Magnitudal Quake využívá sonické technologie, která z pasty, vody a miniaturních bublinek vytvoří směs schopnou proniknout i do těch nejhůře dostupných mezizubních prostorů. Díky svému výkonu zvládne až 48 000 vibrací za minutu. Na jedno nabití vydrží elektrický zubní kartáček Magnitudal Quake v provozu až 30 dní. Disponuje 5 čistícími módy a má také zabudovaný časovač. Je vyroben z vodě odolných (stupeň krytí IPX7) a zdravotně nezávadných materiálů a tvrzené vrstvy vnitřního materiálu, která zajišťuje vysokou odolnost vůči poškození při pádu. Součástí balení je také cestovní pouzdro, do kterého lze umístit kartáček a hned dvě hlavice. Elektrický zubní kartáček Magnitudal Quake je nabíjen s pomocí dobíjecího indukčního nástavce, díky kterému je nabíjení bezstarostné a pohodlné.

Technické parametry produktu Magnitudal Quake

VlastnostSpecifikace

Typ

sonický

Napájení 

indukční

Počet vibrací/otáček

48 000

Výdrž baterie

30 dnů

Hmotnost

150 g

Klady a zápory produktu Magnitudal Quake

Klady (+)Zápory (-)

+ vodě odolný

– bez technologie Quardpacer

+ indukční nabíjení

– bez tlakového senzoru

+ 5 čistících módů

+ časovač

+ součástí balení je cestovní pouzdro

Obchody, kde koupíte produkt Magnitudal Quake

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..