Koupelnový nábytek

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Jak vybrat koupelnový nábytek? S námi to zvládnete snadno

Koupelnový nábytek

Pokud zařizujete novou koupelnu, nebo právě provádíte její rekonstrukci, pozornost nevěnujte jen vizuální stránce projektu, ale i volbě základních materiálů a typům povrchových úprav. Poradíme vám, na jaké materiály vsadit, aby vám koupelna dobře sloužila dlouhou řadu let.

Nabídka koupelnového nábytku je široká. Výrobci reagují na nejmodernější designové trendy a rozmanitý vkus klientů. Najít atraktivní kus nábytku není problém. Z mnoha barevných odstínů, dekorů a tvarových možností si vybere každý. Pod elegantní slupkou se však může skrývat nekvalitní nábytek. Na co si dát pozor a jaké materiály zvolit?

Vhodný nábytek do koupelny 

V dnešní době se nábytek do koupelny vyrábí z masivu, dřevotřískových a dřevovláknitých MDF desek nebo z lamina. Ze všech těchto materiálů lze vyrobit kvalitní koupelnový nábytek. Záleží ale na preciznosti povrchové úpravy, od které se odvíjí životnost nábytku i náročnost údržby.

U masivu zvolte raději exotické dřeviny

U masivu zvolte tropické dřeviny, které jsou krásné, odolávají působení vlhkosti a teplotním výkyvům. U domácích dřevin o trvanlivosti rozhoduje kvalita a pečlivost povrchového ošetření. Dřevo může být napuštěno lakem, voskem nebo olejem. Nátěr se pak časem obnovuje pro prodloužení životnosti koupelnového nábytku. Bílý a světlý nábytek je nutné ochránit před přímým slunečním UV zářením, aby nezežloutl. Tmavý nábytek zase může blednout

Pozor na provedení problematických míst

Důležité je ošetření nábytku i na nepohledových stranách, proto se na nábytek raději dívejte ze všech stran a zkontrolujte vnitřní úložné prostory skříněk. Koupelnový nábytek by kvůli vlhkosti neměl stát přímo na podlaze. Kromě nožiček a sloupků odolných proti korozi, lze nábytek i zavěsit, což oceníte i při úklidu. Pozornost věnujte spojům a hranám. Hrany by měly být opatřeny ABS hranami. Vlhkost vnikající do nábytku způsobí jeho nabobtnání a rozklížení.

Kvalitní kování i důmyslný vnitřní prostor

Důležitá je kvalita kování, které se může lišit technickým řešením, způsobem otvírání i nosností. Je také velký rozdíl, zda máte k dispozici zásuvky v celé jejich šíři s možností úplného vysunutí. Skříňky mohou mít vyklápěcí koš na špinavé prádlo nebo pojízdný kontejner na čisticí prostředky. Vysoká skříň a nástavec vyplní nevyužitý prostor. Vhodný je i závěsný nábytek, který umožní snadný úklid a nevzlíná po něm od podlahy vlhkost.

Koupelnový nábytek do malých koupelen

Koupelnový nábytek v malé koupelně orientujte do výšky. Na volnou stěnu dejte samostatnou nástěnnou skřínku. Díky závěsnému nábytku bude koupelna vypadat opticky větší. Vyšší a užší skříňka do koupelny s menší hloubkou malou koupelnu opticky protáhne. Zavěste poličku nad toaletu na čisticí prostředky a toaletní papír. Vhodné jsou i závěsné pořadače. Nezapomeňte na zrcadlovou skříňku se zabudovaným světlem na kosmetiku a hygienické potřeby nebo praktickou skříňku pod umyvadlem.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..