Epilátor

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Epilátor vás zbaví otravných chloupků snadno a rychle!

Holení a odstraňování chloupků z těla se nevyhneme celý rok, zejména pak v létě. Pro co nejpohodlnější, nejméně bolestivé a také nejdéle trvající oholení můžete zvolit hned několik přístrojů. V tomto článku vám představíme jeden z nich – epilátor. Podrobně si rozebereme jeho vlastnosti a funkce a na konci článku vám představíme TOP produkty pro co nejhladší pokožku!

Epilátor

Obsah článku

TOP 5 klasických epilátorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Remington EP7010 Smooth & SilkyRemington EP7010 Smooth & Silky
Braun Silk épil3 - 3270 SoftPerfection MILOBraun Silk épil3 - 3270 SoftPerfection MILO
Panasonic ES-EL2A A503Panasonic ES-EL2A A503
Rowenta EP8020F0Rowenta EP8020F0
Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00

TOP 5 IPL epilátorů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
BaByliss G935E IPLBaByliss G935E IPL
Remington Compact Control HPL IPL3500Remington Compact Control HPL IPL3500
Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00
Beurer IPL10000+Beurer IPL10000+
Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPLBraun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL

Je pro vás lepší depilátor, nebo epilátor?

Depilace i epilace jsou způsoby odstraňování chloupků, které se od sebe výrazně liší. Zjednodušeně můžeme říci, že depilátor pracuje s žiletkami a epilátor s pinzetami. Při depilování se chloupky přímo u pokožky zkracují, kdežto při epilaci dochází k jejich vytrhávání, ideálně i s kořínkem. Protože chloupky na těle rostou poměrně rychle, výsledek depilace je viditelný sotva pár dní, zatímco epilace vám může vydržet i několik týdnů. Je však ale většinou (podle typu zvoleného epilátoru) bolestivější než depilace. S depilačními přístroji se také snadněji manipuluje, na druhou stranu při depilaci pracujete s žiletkami, takže je při ní vyšší riziko pořezání. Pokud jste z neustálého odstraňování chloupků na svém těle otrávení, můžete zkusit také laserovou epilaci či IPL epilátor, který pracuje s pulzním světlem. Obě tyto metody jsou bezbolestné a jejich výsledky jsou déletrvající než u jiných metod. Jejich nevýhodou je však především vyšší cena.

Další rozdíly mezi depilátorem a epilátorem

Z principu fungování obou přístrojů vyplývá, že depilátor budete muset používat, pokud potřebujete mít holou pokožku téměř neustále, co pár dní. Záleží tedy také na tom, kolik času na odstraňování chloupků máte a zda budete schopní najít si jej každý druhý nebo třetí den. Depilátor a epilátor se liší také náročností obsluhy. Depilátor se obsluhuje velmi jednoduše, v podstatě jej stačí vzít a oholit chloupky tam, kde je nechcete. Případně můžete na oblast, kterou budete holit, nanést pěnu na holení či jiný kosmetický přípravek, který pokožku na holení připraví. Epilátor je na obsluhu náročnější, před samotným holením se musíte vždy ujistit, že je přístroj nabitý a provozu schopný a epilátory mají také často několik nástavců a funkcí, což může jejich obsluhu mírně ztěžovat. Vydrží vám ale mnohem déle (několik let), odpadá nutnost dokupování žiletek a při epilaci se také obejdete bez pěny na holení či jiných krémů.

TIP: Dáváte-li přednost bezbolestnému odstraňování chloupků a chcete si pořídit depilátor, tipy, jak na jeho výběr najdete v tomto článku.

Jaké chloupky a kde chcete odstranit?

Pokud si stále nejste jistí, zda pořídit depilátor, či epilátor, odpovězte si na výše uvedenou otázku. Odpověď na ni je totiž při výběru vhodného přístroje velmi důležitá. Některé části našeho těla jsou výrazně citlivější než jiné a měli bychom jim proto věnovat větší péči. Existují speciální nástavce nebo depilátory, které jsou určené zvláště těmto oblastem. Jedná se především o obličej nebo oblast bikin. Většina epilátorů i depilátorů je univerzálních, to znamená, že zvládnou oholit jakoukoliv část těla. Pokud ale máte citlivější pokožku, je lepší sáhnout po speciálních přístrojích, s kterými máte jistotu, že vás po holení nebude nic pálit nebo svědit a že vaše pokožka dostane přesně takovou péči, jakou si zaslouží. Níže se budeme věnovat epilátorům a také dalším epilačním metodám a pokusíme se vám vaše rozhodování ještě více usnadnit.

Hladké nohy s epilátorem

Nejdůležitější část epilátoru – epilační hlava

Epilátory se postupně vyvíjely a první modely byly vybavené pružinovou cívkou. Tyto epilátory se ovládaly buď manuálně, nebo měly motor, přístroj se musel držet u pokožky a hrozilo její skřípnutí. Pružinové spirály postupně nahradily rotující disky, které fungovaly obdobně, byly však o něco šetrnější k pokožce. Současnému trhu s epilátory ale jednoznačně dominují modely s pinzetami umístěnými na rotujícím kotouči. Jednotlivé přístroje se liší především počtem pinzet, který se pohybuje v rozmezí 10-60 a odráží se také na šířce epilační hlavy. Dá se říct, že čím více pinzet epilátor má, tím rychlejší je epilace s ním. S vyšším počtem pinzet ale také souvisí vyšší bolestivost epilace a pro začátečníky je tedy vhodné volit epilátory s co nejméně pinzetami. Epilační hlava může být vybavena různými funkcemi, na které se zaměříme níže, a může být také výklopná. Díky tomu se epilátor lépe přizpůsobí tvarům těla a epilace je tak výrazně účinnější.

Důležité parametry epilátorů

Kromě počtu pinzet by vás u epilátoru měla zajímat také jeho rychlost. U některých modelů máte totiž na výběr hned z několika rychlostí epilace, což má vliv na odstraňování chloupků. Opět platí, že čím vyšší rychlost, tím bolestivější epilace je. Nižší rychlosti jsou proto vhodné pro odstraňování chloupků z oblasti bikin a tam, kde je pokožka citlivější. Při holení nohou pak můžete využít i ty nejvyšší stupně, protože nohy tolik citlivé obecně nejsou. Navíc bude epilace rychlejší a budete ji tak mít rychleji za sebou. Uvádí se, že na důkladné oholení jedné nohy pomocí epilátoru potřebujete přibližně 20 minut. Celé tělo vám pak může zabrat až jednu hodinu. Zajímat by vás dále měla vodotěsnost epilátoru, pokud ho budete chtít používat ve sprše či vaně. V neposlední řadě se zaměřte také na hlučnost epilátoru, která se u jednotlivých modelů může výrazně lišit. Záleží především na tom, kde budete epilátor nejčastěji používat.

TIP: Pokud se bojíte epilátor na některé citlivé partie používat, poohlédněte se po epilátoru a depilátoru v jednom. Jedná se o epilátor vybavený holícím nástavcem.

Typy epilátorů a další způsoby epilace

Epilátory se liší technologií epilační hlavy, ale také partiemi, pro které jsou určené, či způsobem epilace. Na trhu narazíte na 3 typy epilátorů: klasické, které zvládnou oholit celé tělo, obličejové určené speciálně pro tuto oblast a žhavou novinkou jsou IPL epilátory. Ty nepracují s pinzetami, ale s pulzním světlem a pomocí nich je epilace zcela bezbolestná. Zvláštní kategorii epilačních prostředků pak tvoří vosky. Ty se běžně označují jako depilační, což jen dokazuje, jak se pojmy epilace a depilace dlouhodobě pletou a zaměňují. Při depilaci voskem totiž dochází k vytrhávání chloupků a jedná se tedy jednoznačně o epilaci. Epilace voskem patří k těm nejvíce bolestivým metodám, má však dlouhodobé výsledky. Můžete ji provádět i u sebe doma, nebo navštívit k tomu určený salón s vyškoleným personálem. Kromě vosku se dá k tomuto typu epilace používat také cukrová pasta, která se v poslední době těší velké oblibě, protože je značně méně bolestivá.

Krásné nohy díky epilátoru

Klasické epilátory

Tento typ epilátorů je nejžádanější, protože s ním odstraníte chloupky ze všech částí těla, včetně oblasti bikin nebo podpaždí. Jde také o cenově dostupný typ. Pokud s epilací teprve začínáte, počítejte s tím, že to bude zpočátku bolet. Pokožka si na vytrhávání chloupků musí teprve zvyknout a zejména v některých citlivějších oblastech může být epilace velmi nepříjemná. K dlouhodobému odstranění chloupků navíc nedochází ihned, je nutné epilaci několikrát opakovat a dlouhodobé výsledky se mohou dostavit až po několika dnech či týdnech. Čím víc zkušeností ale s epilátorem budete mít, tím jednodušší a méně bolestivější pro vás tato metoda bude. Oproti depilaci má velkou řadu výhod, takže pokud nedisponujete přecitlivělou pokožkou a toužíte po tom nemuset chloupky odstraňovat téměř každý den, určitě epilaci vyzkoušejte. Máte-li z ní a zejména z její bolestivosti obavy, zkuste si vzpomenout na své zkušenosti s vytrháváním obočí. To také může, ale nemusí být výrazně bolestivé.

Epilátory na obličej

Tento speciální typ epilátorů je určen pro odstranění jemných chloupků, které se vyskytují zejména v obličejové partii, především pak na bradě či na čele. Obličejové epilátory lze také využít na vytrhávání obočí či na chloupky na krku. Jedná se většinou o menší přístroje s menší epilační hlavou. Jsou vytvořeny tak, aby epilace s nimi byla co nejméně bolestivá a jsou k pokožce šetrnější. Spolu s obličejovým epilátorem dostanete také sadu speciálních kartáčků, které jsou určené pro hloubkové čištění pleti. S epilátory na obličej se tak nejen zvládnete zbavit těch nevzhledných chloupků, které vás otravují, ale zároveň s nimi své pleti dopřejete ideální péči a čistotu. Jejich cena je podobná jako u klasických epilátorů a mohou být také speciálně uzpůsobeny nejen pro vytrhávání, ale také pro zastřihování či tvarování chloupků.

IPL epilátory

Nejnovější typ epilátorů, který se těší značné oblibě. IPL epilátory totiž nepracují s pinzetami, ale s pulzním světlem, pracují na principu tzv. fotoepilace. IPL epilátor chloupky nevytrhává, ale způsobuje jejich vypadnutí. Pulzní světlo zahřeje chloupek na 70 °C a tím naruší a následně rozpustí jeho strukturu. Okolní tkáně však zůstávají zcela nepoškozené. Epilace pomocí IPL epilátoru je velmi oblíbená zejména proto, že je zcela bezbolestná. Není ale bohužel vhodná pro každého. Pulzní světlo se zaměřuje na melanin, který obsahují pouze tmavší chloupky, a lidé se světlými chloupky by IPL epilátor používat neměli. Stejně jako těhotné ženy, lidé s epilepsií a lidé s tmavší pletí. Při epilaci tímto přístrojem se vždy vyhněte bradavicím nebo pihám. U IPL epilátoru si můžete nastavit intenzitu pulzního světla podle typu pokožky, některé to dokonce zvládnou automaticky. Zajímat by vás měla především velikost okénka, která souvisí s počtem záblesků a tedy i rychlostí epilace.

TIP: Nejdříve IPL epilátor vyzkoušejte na lýtku a pokud dojde k zarudnutí pokožky, snižte intenzitu světla. A pokud si nejste jistí, zda je pro vás tento typ epilátoru vhodný, poraďte se raději se svým lékařem nebo odborníkem.

Epilátor s příslušenstvím

Způsoby napájení epilátorů

Epilátory jsou elektrické přístroje, které energii nutnou k provozu mohou získávat ze sítě, nebo ze zabudovaných akumulátorů, případně oběma způsoby. Epilátory napájené ze sítě mají kabel, který vás při holení může omezovat v pohybu. Určitě se podívejte na informaci o délce kabelu, která může výrazně ovlivnit dosah přístroje, a vybírejte epilátor také s ohledem na to, kde máte umístěny elektrické zásuvky. Nezapomeňte také na to, že kabelové epilátory nemůžete používat ve sprše nebo ve vaně. Nemusíte u nich ale řešit dobu provozu. Epilátory s akumulátorem jsou vhodné nejen pro cestování, ale také na domácí použití, pokud nechcete řešit překážející kabel. Tyto jsou také často vybaveny funkcí Wet&Dry, díky čemuž jsou vodě odolné a můžete je používat prakticky kdekoliv. Doba jejich provozu se pohybuje mezi 20-60 minutami. Akumulátorové epilátory mají nižší životnost, protože jakmile se opotřebuje baterie, nelze ji vyměnit a přístroj musíte vyhodit. Jejich životnost je zhruba 5 let.

Důležité funkce pro co nejsnadnější epilaci

Některé modely epilátorů mohou disponovat různými funkcemi, které vedou k menší bolestivosti a snadnější obsluze. Epilátory mohou být například vybavené masážním systémem. Jedná se o vysokofrekvenční masáž, která během holení stimuluje pokožku a zmírňuje tak nepříjemný pocit při vytrhávání chloupků. Epilátor se senzorem tlaku je zase schopný pomocí inteligentního snímače zajistit dostatečný tlak pro vytržení co nejvíce chloupků v jednom tahu. Zajistí tak, že se nebudete muset jednomu místu věnovat víckrát za sebou. Epilátory mohou mít také samočisticí funkci, respektive obdržíte spolu s nimi speciální čisticí stanici. Do ní vložíte přístroj, který je následně důkladně vyčištěn a vydezinfikován. To vede k lepší hygieně epilátoru a menšímu dráždění pokožky. Již jsme zmínili funkci Wet&Dry, která zajišťuje vodě odolnost přístroje a možnost jeho používání i pod tekoucí vodou. Ta znecitlivuje pokožku a epilace díky tomu může být méně bolestivá. U každého epilátoru by navíc mělo být vyznačeno, pro jaké partie je vhodný.

Základní a dodatečné příslušenství epilátorů

Epilátory se většinou prodávají hned s několika nástavci. Jejich vyndávání a nasazování je velmi jednoduché a rychlé. Při výběru epilátoru se tedy zaměřte i na to, jakými nástavci disponuje a vybírejte přístroj podle toho, na jakých oblastech jej budete používat. Existují nástavce pro epilaci nebo čištění obličeje, pro epilaci citlivých partií či nástavce pro depilaci. Epilaci vám může usnadnit výkyvná hlava, díky které se přístroj dostane i do všech záhybů a dokonale se přizpůsobí tvarům těla, takže vytrhne chloupky všude tam, kde je to potřeba. Pomoci vám může také zabudované osvětlení, díky kterému uvidíte i ty nejmenší chloupky a žádný už vám nikdy neunikne. Pro snadnější manipulaci s epilátorem zvolte model s protiskluzovou rukojetí. Ta se hodí zejména při mokrém holení ve vaně či sprše, kdy vám může vlhký epilátor nepříjemně klouzat v ruce. Nejen, že tím riskujete horší kvalitu epilace, ale zejména to, že vám přístroj vypadne.

Epilátor a nohy bez chloupků

Jak epilátor používat?

Pokud jste čerstvým majitelem epilátoru, nejdříve si prostudujte návod k přístroji. Jejich používání bývá stejné, některé modely se však mohou mírně lišit. Doba, kdy budete epilaci provádět, záleží samozřejmě především na vašich časových možnostech. Ranní epilace se doporučuje pro co nejlepší účinky, protože půl dne po epilaci už není pokožka tak jemná a hladká jako v prvních pár hodinách. Večerní epilace se zase doporučuje proto, že pokožka může přes noc regenerovat. Máte-li delší chloupky, před epilací je zkraťte. Jinak nemusí dojít k jejich úplnému vytržení a epilace dlouhých chloupků je navíc značně bolestivější. Začněte nejdříve s nejnižší rychlostí epilátoru a postupně zkoušejte, co je pro vás nejlepší a nejpříjemnější. Epilátor držte pod úhlem 90° mírně nad pokožkou a epilaci provádějte směrem proti růstu chloupků. Používejte epilátor přímo pod tekoucí vodou, případně ihned po koupeli, kdy je pokožka nejméně citlivá. Epilaci se doporučuje provádět pravidelně, alespoň jednou za 2-3 týdny.

Dbejte na hygienu a udržujte epilátor v čistotě

Doporučuje se přístroj čistit po každé epilaci. Zjistěte si, jakým způsobem se údržba má provádět. Vodě odolné epilátory mají omyvatelnou hlavu a lze je tedy jednoduše umýt pod tekoucí vodou. To je nejlepší způsob údržby, protože proud vody zajistí opravdu důkladné vymytí hlavy. K epilátorům, které nejsou vodě odolné, dostanete speciální štěteček, pomocí kterého odstraníte chloupky z hlavy. Epilátor se považuje za nástroj osobní hygieny a u jeho údržby platí podobná pravidla jako třeba u kartáčku na zuby: nikdy jej nikomu nepůjčujte. Údržbu epilátoru se vyplatí provádět pravidelně nejen z hygienických důvodů, ale také pro jeho udržení v dobrém stavu. Jen udržovaný a čistý přístroj vám vydrží opravdu dlouho. Údržba epilátoru je jednoduchá a nezabere vám příliš času. Přesto počítejte s pár minutami navíc a vzhledem k délce samotné epilace se vždy ujistěte, že na ni máte dost času.

TIP: Epilace může být bolestivější, pokud vás trápí zarůstající chloupky. S tímto problémem vám může pomoci peeling. Provádějte jej den nebo ráno před epilací a máte vystaráno!

Vyvarujte se těchto chyb!

Nikdy nepoužívejte epilátor na podrážděnou pokožku (například spálenou od slunce), pokud trpíte kožním ekzémem nebo v oblasti, kde máte kůži poraněnou. Po epilaci je pokožka mírně podrážděná a velmi citlivá, takže na ni neaplikujte žádné kosmetické přípravky, které by ji mohly podráždit. Zejména se vyhněte deodorantům, antiperspirantům, parfémům či parfémovým vodám. Můžete ale používat speciální krémy pro rychlejší zklidnění. Bez nich se jako ideální doba pro úplné zklidnění pokožky uvádí zhruba 3 hodiny. Do té doby se také důrazně nedoporučuje vystavovat pokožku po epilaci UV paprskům. Nejen, že by ji mohly ještě více podráždit, ale kůže je v prvních hodinách po epilaci bez svého přirozeného ochranného filmu a sluneční světlo by ji mohlo poškodit. Z těchto důvodů vám může celý proces epilace zabrat i několik hodin. Nikdy však zbytečně neriskujte a tyto pokyny důkladně dodržujte. Jen tak zajistíte sobě i své pokožce co nejlepší ochranu.


TOP 5 klasických epilátorů (2019)

Klasické epilátory patří mezi nejoblíbenější typ. Primárně jsou určeny především pro epilaci nohou, ale s dodatečnými nástavci zvládnou oholit téměř cokoliv. Mohou být napájeny ze sítě, nebo pomocí akumulátoru, často jsou vodě odolné, takže je možné je používat i pod tekoucí vodou, a jejich obsluha i údržba jsou naprosto jednoduché.

Remington EP7010 Smooth & Silky

Remington EP7010 Smooth & Silky
Zdroj: Okay.cz

Epilátor Remington EP7010 Smooth & Silky vám dopomůže k hladkým nohám až na 4 týdny. Je vybaven 40 neklouzavými pinzetami, které zajišťují dokonalé odstranění chloupků i s kořínky, a to už od 0,5 mm. Speciální zakončení hlavy poskytuje ideální úhel pro epilaci. Epilační hlavu je možné vyjmout a omýt pod vodou a součástí balení je také čisticí štětec. Epilátor Remington EP7010 Smooth & Silky můžete využít pro holení nohou, podpaždí i oblasti bikin. Epilace je nabízena ve 2 rychlostech.

Technické parametry produktu Remington EP7010 Smooth & Silky

VlastnostSpecifikace

Počet pinzet

40

Počet rychlostí

2

Způsob napájení

síťové

Barva

bílá, fialová

Klady a zápory produktu Remington EP7010 Smooth & Silky

Klady (+)Zápory (-)

+ nízká hlučnost

– není vodě odolný

+ nízká váha

– bez osvětlení

+ vysoký počet pinzet

– bez masážního systému

+ jednoduchá údržba

– bez cestovního pouzdra

– jen jeden nástavec

Obchody, kde koupíte produkt Remington EP7010 Smooth & Silky


Braun Silk épil3 – 3270 SoftPerfection MILO

Braun Silk épil3 - 3270 SoftPerfection MILO
Zdroj: Datart.cz

Epilátor Braun Silk épil3 – 3270 SoftPerfection MILO má v epilační hlavě zabudované speciální výstupky SoftLift, které narovnávají chloupky a precizně je vedou mezi pinzetami. Epilace je díky tomu velmi jemná, k čemuž přispívá také speciální uspořádání pinzet v řadách po jedné. Epilátor Braun Silk épil3 – 3270 SoftPerfection MILO se 40 pinzetami disponuje také pohyblivým masážním nástavcem, který snižuje bolest epilace. Součástí balení je výměnná epilační hlava Start, která má menší počet pinzet a je šetrnější, dále holicí hlava, nástavec OptiTrim pro zastřihávání chloupků, sáček na uložení a čisticí kartáček.

Technické parametry produktu Braun Silk épil3 – 3270 SoftPerfection MILO

VlastnostSpecifikace

Počet pinzet

20

Počet rychlostí

2

Způsob napájení

síťové

Barva

růžová

Klady a zápory produktu Braun Silk épil3 – 3270 SoftPerfection MILO

Klady (+)Zápory (-)

+ systém nadzvedávání chloupků

– bez akumulátoru

+ masážní systém

– není vodě odolný

+ nástavec na holení oblasti bikin

– vyšší hlučnost

+ osvětlení

– neomyvatelný

+ sáček na uložení

Obchody, kde koupíte produkt Braun Silk épil3 – 3270 SoftPerfection MILO


Panasonic ES-EL2A A503

Panasonic ES-EL2A A503
Zdroj: Kasa.cz

Epilátor Panasonic ES-EL2A A503 má otáčivou hlavu, která se dokonale přizpůsobí křivkám vašeho těla. 60 pinzet je upevněno na dvojitém kotouči, který zajišťuje vytrhání všech chloupků a pokožka je po epilaci zvláště jemná. Při epilaci máte na výběr ze 3 rychlostí a protože je epilátor Panasonic ES-EL2A A503 vodě odolný, můžete jej používat i na mokré holení ve vaně či sprše. Epilační hlava je multifunkční a zvládne oholit nohy i ruce. Součástí balení je čisticí kartáček a praktické cestovní pouzdro.

Technické parametry produktu Panasonic ES-EL2A A503

VlastnostSpecifikace

Počet pinzet

60

Počet rychlostí

3

Způsob napájení

akumulátorové

Doba provozu

30 minut

Doba nabíjení

60 minut

Barva

bílá, stříbrná

Klady a zápory produktu Panasonic ES-EL2A A503

Klady (+)Zápory (-)

+ vodě odolný

– bez nástavce na holení oblasti bikin

+ s osvětlením

+ bezdrátové použití

Obchody, kde koupíte produkt Panasonic ES-EL2A A503


Rowenta EP8020F0

Rowenta EP8020F0
Zdroj: Mall.cz

Epilátor Rowenta EP8020F0 je vybaven technologií Skin Respect, která zabraňuje zarůstání chloupků a podráždění pokožky. Epilátor je vodě odolný a můžete jej tak bez obav používat i pod tekoucí vodou. Díky senzoru křivek těla se dokonale přizpůsobí tvarům vašeho těla a zvládne tak vytrhnout i velmi malé chloupky (až 0,5 mm). Funkce Tensor efekt napíná pokožku, chloupek se díky tomu nepřetrhne, ale vytrhne i s kořínkem a pokožka zůstává jemná. Epilátor Rowenta EP8020F0 má 24 pinzet a 24 masážních kuliček, které pomáhají snížit bolestivost epilace. Součástí balení je také ergonomická výkyvná epilační hlava, nástavce pro epilaci podpaždí a oblasti bikin, čisticí kartáček a praktické pouzdro na uložení.

Technické parametry produktu Rowenta EP8020F0

VlastnostSpecifikace

Počet pinzet

24

Počet rychlostí

2

Způsob napájení

akumulátorové

Doba provozu

40 minut

Doba nabíjení

60 minut

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Rowenta EP8020F0

Klady (+)Zápory (-)

+ nástavec na holení oblasti bikin

– bez osvětlení

+ vodě odolný

– vyšší hlučnost

+ s masážním systémem

+ pouzdro na uložení

Obchody, kde koupíte produkt Rowenta EP8020F0


Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00

Epilátor Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00 s rukojetí ve tvaru S pro co nejpohodlnější epilaci. Keramické disky pevně uchopí a vytrhnou i ty nejjemnější chloupky. Také epilační hlava je keramická a k tomu extrémně široká. Epilátor Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00 je bezdrátový a vodě odolný, takže je možné jej používat ve vaně i sprše. Díky osvětlení Opti-light najdete i ty nejméně přístupné chloupky. Součástí balení je také peelingový kartáček pro odstranění odumřelých kožních buněk, elektrický pilník s rotačním kotoučem pro pedikúru chodidel, polštářek pro masáž těla, který zjemňuje pokožku, holicí hlava, hřeben pro zastřižení chloupků a také speciální nástavec pro epilaci oblasti bikin.

Technické parametry produktu Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00

VlastnostSpecifikace

Počet pinzet

32

Počet rychlostí

2

Způsob napájení

akumulátorové

Doba provozu

40 minut

Doba nabíjení

90 minut

Barva

bílá, růžová

Klady a zápory produktu Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00

Klady (+)Zápory (-)

+ velké množství nástavců

– bez možnosti napájení ze sítě

+ osvětlení Opti-light

+ s masážním systémem

+ vodě odolný

+ funkce rychlé nabíjení

Obchody, kde koupíte produkt Philips Satinelle Prestige 7v1 BRP586/00


TOP 5 IPL epilátorů (2020)

IPL epilátory jsou stále oblíbenější, což je dobrá zpráva, neboť se to projevuje také na snižujících se pořizovacích nákladech. IPL epilátor pracuje namísto pinzet s pulzním světlem a jedná se o tzv. fotoepilaci. Pulzní světlo chloupek zahřeje, naruší jeho strukturu a tím způsobí jeho vypadnutí. Tento způsob epilace je velmi účinný, téměř bezbolestný a má dlouhodobý efekt. IPL epilátor ale bohužel není vhodný pro každého, neměli by jej používat lidé s výrazně světlými chloupky či tmavou pletí, těhotné ženy a nebo lidé s epilepsií. Některé přístroje jsou proto vybaveny speciálním bezpečnostním snímačem kůže, který zjistí vhodnost použití.

BaByliss G935E IPL

BaByliss G935E IPL
Zdroj: Mall.cz

IPL epilátor BaByliss G935E IPL lze použít pro epilaci různých částí těla, včetně těch citlivějších jako jsou oblast bikin a podpaží, ale také na obličej. Tento IPL epilátor je vybaven světelnou hlavicí s technologií Quartz Lifetime, která zvyšuje odolnost hlavice, zaručuje její vysoký výkon a také dlouhou životnost. Lampa poskytuje až 200 000 záblesků, při zapnutí funkce Gliss mode jsou impulzy vysílány dokonce automaticky. IPL epilátor BaByliss G935E IPL má aplikační okénko velké 3 cm2, doba epilace se pohybuje v rámci několika desítek minut a hodnota intenzity světla je 4 J/cm2. Přístroj je opravdu lehký, skladný a má ergonomickou rukojeť.

Technické parametry produktu BaByliss G935E IPL

VlastnostSpecifikace

Systém napájení

síťové

Velikost aplikačního okénka

3 cm2

Intenzita světla

4 J/cm2

Počet záblesků

200 000

Počet stupňů intenzity

1

Barva

bílá

Klady a zápory produktu BaByliss G935E IPL

Klady (+)Zápory (-)

+ lze použít i na obličej

– bez osvětlení

+ automatické vysílání impulzů

– bez snímače pokožky

+ technologie Quartz Lifetime pro vyšší odolnost

+ ergonomická rukojeť

Obchody, kde koupíte produkt BaByliss G935E IPL

ObchodCena
Mall.cz4 490 Kč

Remington Compact Control HPL IPL3500

Remington Compact Control HPL IPL3500
Zdroj: Okay.cz

IPL epilátor Remington Compact Control HPL IPL3500 je bezdotykový, což znamená, že pro vyslání světelného impulzu nemusíte mačkat žádná tlačítka, stačí přístroj přiblížit k pokožce. Epilátor vysílá světlo o intenzitě 3,5 J/cm2, nabízí až 350 000 záblesků, které lze nastavit v 5 režimech intenzity a s různou frekvencí v rozmezí 1 až 3,5 sekund. Tento přístroj mohou používat jak ženy, tak muži. IPL epilátor Remington Compact Control HPL IPL3500 je velmi kompaktní a je ideální i na cesty. Součástí balení je také speciální cestovní kufřík a čisticí hadřík pro snadnou údržbu IPL epilátoru a prodloužení jeho životnosti. Na ošetření celého těla tímto epilátorem vám postačí zhruba 20 minut. Aplikační okénko je velké 3 cm2, epilátor je vhodný pro tóny pleti I-V.

Technické parametry produktu Remington Compact Control HPL IPL3500

VlastnostSpecifikace

Systém napájení

síťové

Velikost aplikačního okénka

3 cm2

Intenzita světla

3,5 J/cm2

Počet záblesků

350 000

Počet stupňů intenzity

5

Barva

fialová, bílá

Klady a zápory produktu Remington Compact Control HPL IPL3500

Klady (+)Zápory (-)

+ cestovní pouzdro

– bez snímače pokožky

+ kompaktní

– bez osvětlení

+ 5 stupňů intenzity

+ možnost nastavit frekvenci vysílání impulzů

+ bezdotykové použití

Obchody, kde koupíte produkt Remington Compact Control HPL IPL3500

ObchodCena
Alza.cz5 299 Kč
Okay.cz5 299 Kč

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00
Zdroj: Okay.cz

IPL epilátor Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 nabízí 5 nastavitelných stupňů intenzity vysílaných záblesků světla. Díky nastavitelné intenzitě jej mohou používat také lidé s citlivější pokožkou a díky přídavnému nástavci s filtrem lze tento epilátor použít i na obličej či oblast bikin. Díky režimům posouvání a záblesku se přístroj jednoduše obsluhuje, plynule se posouvá po pokožce a zaručuje tak nepřerušovanou aplikaci. Aplikační okénko je velké 4 cm2. IPL epilátor Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00 je navíc vybaven bezpečnostním snímačem odstínu pleti a v případě, že je pleť pro jeho použití příliš tmavá, přístroj nevyšle žádné impulzy.

Technické parametry produktu Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

VlastnostSpecifikace

Systém napájení

síťové

Velikost aplikačního okénka

4 cm2

Počet stupňů intenzity

5

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00

Klady (+)Zápory (-)

+ osvětlení

– napájecí kabel může vypadávat

+ bikini hlava

– přístroj se rychleji zahřívá

+ lehký, kompaktní, snadná manipulace

+ veliké aplikační okénko

+ bezpečnostní snímač odstínu pleti

Obchody, kde koupíte produkt Philips Lumea Advanced IPL SC1997/00


Beurer IPL10000+

Beurer IPL10000+
Zdroj: Mall.cz

IPL epilátor Beurer IPL10000+ lze použít pro odstranění chloupků na těle, v obličeji i na oblast bikin. Přístroj využívá světelnou technologii State-of-the-art, kterou používají profesionální depilační salóny a dermatologové. IPL epilátor vysílá 250 000 světelných impulsů, ošetření celého těla zabere ani ne 30 minut. Velkou výhodou je také XXL aplikační okénko o velikosti 7 cm2. IPL epilátor Beurer IPL10000+ je navíc zcela bezpečný, a to díky zabudovanému senzoru kůže, který automaticky vyhodnotí, zda je vaše pokožka pro tento přístroj vhodná. Při epilaci je navíc pokožka chráněna také integrovaným UV filtrem. Přístroj nabízí 2 nastavitelné úrovně intenzity.

Technické parametry produktu Beurer IPL10000+

VlastnostSpecifikace

Systém napájení

síťové

Velikost aplikačního okénka

7 cm2

Počet záblesků

250 000

Počet stupňů intenzity

2

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Beurer IPL10000+

Klady (+)Zápory (-)

+ lze použít i na obličej a citlivé partie

– nižší počet záblesků

+ bezpečnostní senzor kůže

– menší výběr stupňů intenzity

+ integrovaný UV filtr

+ světelná technologie State-of-the-art

+ XXL aplikační okénko

Obchody, kde koupíte produkt Beurer IPL10000+

ObchodCena
Mall.cz10 339 Kč
k24.cz logo6 551 Kč

Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL

Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL
Zdroj: Mall.cz

IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL je kompaktní, lehký a snadno se s ním manipuluje. Nabízí 400 000 světelných záblesků s rychlostí až 125 záblesků za minutu. Přístroj je vybaven senzorem snímajícím odstín pokožky s UV filtrem, který intenzitu záblesku automaticky přizpůsobuje tónu pokožky. Intenzitu lze také manuálně nastavit podle aktuální potřeby, na výběr je z 10 stupňů. Zvolit si také můžete jeden ze 3 přednastavených režimů (normální, šetrný, extra šetrný). Díky senzoru kontaktu s pokožkou se nemusíte bát nechtěných záblesků. IPL epilátor Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL má klouzavý mód, který vydává záblesky plynule v řadě za sebou a součástí balení je také speciální cestovní pouzdro. K epilátoru si můžete stáhnout mobilní aplikaci, která vám pomůže pohlídat vhodnou dobu pro použití.

Technické parametry produktu Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL

VlastnostSpecifikace

Systém napájení

síťové

Počet záblesků

400 000

Počet stupňů intenzity

10

Barva

bílá/zlatá

Klady a zápory produktu Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL

Klady (+)Zápory (-)

+ 400 světelných záblesků

– vyšší cena

+ 10 stupňů intenzity, 3 přednastavené režimy

+ senzor kontaktu s pokožkou

+ UV filtr

+ mobilní aplikace

Obchody, kde koupíte produkt Braun Silk-expert Pro 5 PL5014 IPL

ObchodCena
Mall.cz12 999 Kč
Alza.cz12 999 Kč
Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..