Dítě v autosedačce

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Dětská autosedačka pro bezpečnou cestu s dětmi

Autosedačka je v případě cestování autem s malým dítětem povinná. A protože jsou bezpečí a komfort našich nejmenších velmi důležité, je potřeba jejímu výběru věnovat značnou pozornost. Na co si dát pozor, jaké parametry by dětská autosedačka měla mít a jaká kritéria bezpečnosti musí splňovat? Jak autosedačku instalovat tak, aby byla zajištěna maximální ochrana dítěte, a jaké jsou nejčastější chyby, které se s dětskou autosedačkou pojí?

Dítě v autosedačce

TOP 5 dětských autosedaček (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Kinderkraft Comfort Up 2019 Black SmallKinderkraft Comfort Up 2019Do obchoduZobrazit nabídky
Cybex Pallas M Fix Sl 2019 Blue Moon SmallCybex Pallas M-Fix SL 2019Zobrazit nabídky
Britax Romer Adventure 2021 Storm Grey SmallBritax Römer Adventure 2021Do obchoduZobrazit nabídky
Maxi Cosi Tobi 2020 Authentic Grey SmallMaxi-Cosi Tobi 2020Zobrazit nabídky
Joie Stages 2021 SmallJoie Stages 2021Zobrazit nabídky

Kdy je dětská autosedačka povinná?

Dětskou autosedačku je nutné použít vždy při přepravě osobním automobilem u dítěte, jehož hmotnost nepřevyšuje 36 kg a výška 150 cm. V případě, že má dítě více než 36 kg, ale je menší než 150 cm, může jezdit bez autosedačky, musí být ale připoutáno bezpečnostním pásem. A je dobré pořídit alespoň podsedák, který zajistí, že bude mít dítě zapnuto bezpečnostní pás tak, aby je v případě nehody nezranil. Pás nesmí vést kolem krku dítěte. Dále zákon mluví o předních sedadlech, která jsou vybavena airbagem. Pokud je na takovém sedadle dítě v autosedačce určené pro přepravu proti směru jízdy, airbag se musí vypnout. Není-li to možné, musí být autosedačka umístěna na zadní sedadlo. Pokud jsou na zadních sedadlech umístěny již dvě autosedačky a třetí se mezi ně nevejde, může být dítě bez autosedačky, ale pouze v případě, že je starší 3 let a musí mít bezpečnostní pás.

Důležité směrnice a bezpečnostní normy

V současnosti jsou v platnosti dvě směrnice. Starší z nich je označována jako ECE R44/04 a autosedačky, které jí odpovídají, mají buď toto označení uvedeno na štítku, nebo jsou označené jednou z hmotnostních kategorií, které tato směrnice určuje (viz níže). Novější směrnice (ECE R129, autosedačky, které ji odpovídají, jsou označeny štítkem i-Size) rozděluje autosedačky podle výšky dítěte a postupně starší směrnici nahrazuje. Upravuje ale také další pravidla, protože aplikuje nejnovější poznatky bezpečnostních testů. Autosedačky i-Size určené pro děti mladší 15 měsíců lze umístit pouze proti směru jízdy, což je podle výsledků testů šetrnější poloha pro páteř. Autosedačky s označením ECE R44 je přitom možné umístit ve směru jízdy už v kategorii odpovídající zhruba 9 měsícům. Autosedačky i-Size jsou také mnohem odolnější proti bočním nárazům a vždy jsou kotveny pomocí systému IsoFix.


Doporučujeme

Heureka.Cz Logo

Nejlepší dětské autosedačky pořídíte přes Heureka.cz. Využijte služeb nejznámějšího českého porovnávače a najděte dětskou autosedačku za tu nejvýhodnější cenu právě pro vás!


Způsob, jakým se dětská autosedačka ukotvuje

Dětská autosedačka se v autě ukotvuje buď pomocí bezpečnostních pásů, nebo systémem IsoFix. Ten je spojen přímo s konstrukcí auta a zajišťuje autosedačku proti pohybu do stran, ke kterému v případě nárazu může dojít u sedaček ukotvených pouze bezpečnostními pásy. Systémem IsoFix dnes disponují všechny autosedačky s označením i-Size a seženete je pro všechny hmotnostní kategorie. U vajíček a skořepin se neukotvuje samotná autosedačka, ale její základna. V případě, že se dětská autosedačka ukotvuje pomocí systému IsoFix, je nutné zjistit, zda je kompatibilní s vaším autem. To by mělo být vždy uvedeno u výrobce autosedačky. Během ukotvení autosedačky jakýmkoliv způsobem postupujte vždy podle návodu. Právě špatné ukotvení je častou příčinou zranění dítěte během nehody. U systému IsoFix se autosedačka zacvakává k jistícím bodům auta a je téměř nemožné ukotvit ji špatně. U ukotvení bezpečnostním pásem jej pořádně utáhněte a zkontrolujte, zda je autosedačka pevně držena a nemá tendenci se hýbat.

TIP: Během cestování s vaší ratolestí možná využijete také cestovní postýlku. Přečtěte si, jak vybrat tu nejlepší, která bude vyhovovat vám i vašemu dítěti: Cestovní postýlka je skvělá vychytávka pro cestování s dětmi.

Dítě si hraje s autíčkem

V jakém směru jízdy autosedačku umisťovat?

Autosedačky určené pro nejmladší děti se vždy umísťují proti směru jízdy, ty ve vyšší hmotnostní kategorii naopak po směru jízdy. Vzhledem k platnosti dvou různých směrnic ale dochází u některých skupin k možnosti umístit autosedačku oběma způsoby. Dětskou autosedačku proti směru jízdy můžete umístit i s dítětem do 4 let věku. Podle odborníků je toto nejbezpečnější způsob, neboť v případě kolize je dítě zatlačeno do sedačky a hlava ani krk nejsou nebezpečně zatěžovány. Změny jsou způsobené zejména tím, kolik toho víme o vývoji dětské páteře. Podle nejnovějších poznatků je ještě okolo 4 let nedostatečně vyvinuta na to, aby v případě, že je dětská autosedačka umístěna ve směru jízdy, byla schopná bezpečně zvládnout prohnutí dítěte směrem dopředu. Podle zjištění je dětská páteř v případě čelního nárazu zatěžována v pozici proti směru jízdy až 3x méně než v pozici po směru jízdy.

Při výběru se řiďte výškou a hmotností dítěte

U každé dětské autosedačky se dozvíte informaci, pro jakou váhovou kategorii je určena. Autosedačky se podle hmotnosti dítěte rozdělují do pěti skupin (0, 0+, I, II, III), můžete se však také setkat s autosedačkami určenými pro více skupin. Níže najdete tabulku s podrobnějším vysvětlením a také s přibližným věkem dětí, které do dané skupiny spadají. Věk je ale opravdu přibližný a při výběru dětské autosedačky se vždy řiďte jeho hmotností a také výškou. To sice znamená, že budete svému dítěti muset postupně pořizovat několik autosedaček, ale příliš malá i příliš velká autosedačka nebude schopná vašemu dítěti zajistit potřebnou ochranu, naopak – může jej i ohrozit. Vždy se proto řiďte doporučeními, kterými je dětská autosedačka označena. Dítě je pro autosedačku příliš velké v případě, že jeho hlava převyšuje její horní okraj.

SkupinaHmotnost dítětePřibližný věk
00-10 kgod narození do 1 roku
0+0-13 kgod narození do 12 až 18 měsíců
I9-18 kgod 1 roku do 4 let
II15-25 kgod 3 do 7 let
III22-36 kgod 6 let do 12 let

Musím dítěti pořizovat 5 různých autosedaček?

Určitě ne a navíc to dnes ani není zcela možné. Většina výrobců totiž nabízí dětské autosedačky určené pro kombinaci více skupin. Je však důležité mít na paměti, že dětské tělíčko se vyvíjí a autosedačka, zejména v případě, že cestujete opravdu často, mu musí poskytnou nejen dostatečné bezpečí a ochranu, ale také podpěru. Dítě potřebuje v každém věku něco jiného a v případě dětských autosedaček určených pro širší skupinu není jisté, že budou tyto požadavky dokonale splněny. Např. nemusíte pro novorozence pořizovat vajíčka určená pro 0-13 kg, ale rovnou skořepinové autosedačky (pro 0-18 kg). Pak se ale může stát, že pro opravdu malé miminko bude skořepina nepohodlně velká. U autosedaček určených pro skupinu I/II/III, tedy rozmezí 9-36 kg, musí zase dojít ke skloubení potřeb dětí z tří různých skupin. To ale neznamená, že jsou nebezpečné nebo zcela nevyhovující. Pokud potřebujete na autosedačce ušetřit, jsou kombinované autosedačky naopak ideální.

TIP: Velká část modelů autosedaček určených pro skupinu 0+ se prodává se speciální vložkou, díky které je lze použít i pro novorozence.

Dítě v autě

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 0-18 kg

Pro novorozence spadající do skupiny 0 jsou nejvhodnější tzv. „vajíčka“, která umožňují dítěti polohu téměř v leže. Autosedačky určené pro kategorii 0+ se označují také jako skořepiny a dítě v nich již polosedí. Značná část autosedaček ale obě tyto skupiny kombinuje. Tyto autosedačky lze umístit pouze proti směru jízdy. Jen tak je totiž dítěti v případě nárazu zajištěna dostatečná opora, kdy se celou vahou těla zapře do autosedačky. Vzhledem k nejnovějším poznatkům se ale tato pravidla uplatňují i pro autosedačky určené až do hmotnosti 18 kg, tedy zhruba do 4 let věku dítěte. Autosedačky mají také zpevněnou boční ochranu, která lépe chrání hlavu a krk. Pokud dětskou autosedačku budete umisťovat na sedadlo vedle řidiče, vždy vypněte airbag. Není-li to možné, umístěte ji na zadní sedadlo. Ideálně na pravé (za spolujezdcem), neboť to je nejlépe viditelné ve zpětném zrcátku a při vyndávání dítěte ze sedačky budete stát mimo silnici.

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 9-25 kg

Sedačky spadající do tohoto hmotnostního rozmezí je již možné umístit také po směru jízdy. Novější modely splňující normy i-Size ale do určité kategorie stále umístíte pouze proti směru jízdy. O tom, která poloha je bezpečnější, se více zmiňujeme výše. Sedačky určené pro děti od 9 kg, tedy ty, které již umí samostatně sedět, jsou o něco vyšší a dítě z nich lépe vidí ven. Často mají výškově nastavitelnou opěrku hlavy a jsou polohovatelné. Lze je tedy upravit tak, aby v nich dítě sedělo co nejpohodlněji. Dejte přednost sedačkám, které disponují zvýšenými a zesílenými bočnicemi kolem hlavy a které tak poskytují dítěti lepší ochranu. Ideální je také dětská autosedačka, která má svůj vlastní pás, nejlépe výškově regulovatelný a s centrálním upevněním.

TIP: Víte, že některé kočárky se dají jednoduše předělat právě na dětské autosedačky? Mohou vám tak pomoci ušetřit peníze a také místo. Více informací o kočárcích a jejich výběru najdete v tomto článku.

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 9-36 kg

Autosedačky určené pro hmotnost dítěte 9-36 kg a zahrnující skupiny I, II i III jsou velmi užitečné, pokud se vám nechce investovat do tří různých autosedaček. Vždy se ale umisťují po směru jízdy, což u dětí spadající do nejnižší hmotnostní kategorie může být problematické. Tyto autosedačky by měly být vybaveny pětibodovým pásem, který dítě dostatečně zajistí. Je dobré, pokud je možné pás v případě potřeby odejmout a nahradit je klasickým tříbodovým pásem auta, který může být pro větší děti vhodnější. U některých modelů je také možné odejmout zádovou část a využívat pouze podsedák.

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 15-36 kg

Do této skupiny spadají autosedačky určené zhruba pro 4-12leté děti. Jedná se o kombinaci skupin II a III, ty se samostatně vyskytují málokdy. Potřeby dítěte se v těchto letech již výrazně nemění. Tyto autosedačky nemají vlastní pás, takže je nutné připoutat dítě klasickým tříbodovým pásem. Lepší jsou ty modely autosedaček, které jsou polohovatelné a nastavitelné, takže je možné je přizpůsobit věku, ale především výšce dítěte. V této kategorii jsou také nabízeny samostatné podsedáky, ty ale nezajišťují dostatečnou podporu zad a hlavy a dítě v případě bočního nárazu nedokáží dostatečně ochránit. Podsedáky lze navíc použít pouze v případě, že je hmotnost dítěte vyšší než 36 kg, do té doby musí sedět v autosedačce. U podsedáků počítejte s tím, že dítě roste, a to se týká především délky nohou. Zaměřte se proto hlavně na délku podsedáku a je-li to možné, pořiďte takový, u kterého lze délku dle potřeby nastavovat.

Dítě spící v dětské autosedačce

Z jakého materiálu může dětská autosedačka být?

Potahy současných dětských autosedaček jsou nejčastěji ze syntetických vláken. Snadno se čistí, nejčastěji je stačí pouze přetřít vlhkým hadříkem, mají však nižší savost. Dalším často používaným materiálem je semiš, který je skvěle savý, bohužel se ale náročněji čistí. Pokud má vaše dítě s umělými materiály problém, můžete pořídit dětskou autosedačku s bavlněnými potahy. I ty se ale hůře čistí. Ideální je, pokud je potah snímatelný a lze jej vyprat v pračce. Zejména v případě autosedaček, které by měly vašemu dítěti posloužit dlouhá léta. Konstrukce sedaček je nejčastěji vyrobena ze středně tvrdého plastu, který je dostatečně tuhý a zároveň tak akorát těžký. Životnost sedačky je vzhledem k únavě materiálu přibližně 10 let.

TIP: V případě i sebemenší nehody vždy autosedačku pečlivě zkontrolujte. Vyhýbejte se také nákupu již použitých autosedaček, u kterých si nemůžete dostatečně ověřit, zda není uvnitř vážně poškozená.

Šikovné funkce pro větší pohodlí dítěte i rodiče

Součástí většiny autosedaček pro nejmenší je madlo, které usnadňuje jejich přenášení. Můžete si také pořídit kočárek, jehož kolébku lze odejmout a použít ji právě jako autosedačku. U dětských autosedaček pro menší děti je ideální, pokud je možné je polohovat a zajistit dítěti co nejpohodlnější posed. Je to užitečné i v případě, že se chystáte na delší cestu, a dítě může v autosedačce sedět i spát v leže. Polohovací by měla být rovněž zádová a především hlavová opěrka, která se lépe přizpůsobí rostoucímu dítěti. Velmi šikovná je také nastavitelná loketní opěrka. Některé autosedačky určené menším dětem mají místo pětibodového pásu pultík. Ten dítě dostatečně zabezpečí, je však nutné, aby mezi pultíkem a tělem dítěte byl co nejmenší prostor. U některých modelů dětských autosedaček je možné pořídit více typů potahů určených pro rozdílná roční období. V létě využijete vzdušnější potah, který také mírně chladí, v zimě naopak takový, který je dostatečně hřejivý.

TIP: Zařizujete dětský pokoj a sháníte inspiraci? Máme pro vás hned 10 rad, jak vybavit dětský pokoj snadno a rychle!

Jaké doplňky a příslušenství lze dokoupit?

K některým modelům autosedaček můžete dokoupit např. držák nápojů, který ocení spíše starší děti. Na delší cesty se pak výborně hodí různé organizéry a kapsáře, které se umisťují na zadní část předních sedadel a do kterých si děti mohou naskládat vše, co nezbytně potřebují. Rodiče malých dětí zase jistě ocení vnitřní zrcátko, které se umístí do autosedačky a vy tak budete mít lepší přehled o tom, jak se děťátku daří. Je rovněž dobré pořídit sluneční clony na boční okénka, a to zejména při cestování s malými dětmi, které mají omezené možnosti v tom, jak se nepříjemnému svitu slunce vyhnout. Autosedačky s vlastními pásy mají tyto pásy většinou změkčené a polstrované. K autosedačkám pro větší děti, které se ukotvují pomocí bezpečnostního pásu, můžete pořídit tzv. šokabsorbér. Jedná se o polstrovaný návlek na diagonální pás vyrobený ze speciální absorpční hmoty. Ta v případě nárazu výrazně snižuje zatížení hrudníku a riziko jeho pohmoždění.


TOP 5 dětských autosedaček

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší dětské autosedačky, které jsou momentálně na trhu dostupné. Jsou určené pro děti v různých věkových kategoriích, takže si mezi nimi určitě vybere každý. Všechny ale poskytují dětem maximální pohodlí i bezpečí a světově známí a oblíbení výrobci garantují nejvyšší kvalitu provedení.

Kinderkraft Comfort Up 2019

Kinderkraft Comfort Up 2019 Black
Zdroj: Heureka.cz

Dětská autosedačka Kinderkraft Comfort Up 2019 roste spolu s vaším dítětem. Díky nastavitelným opěrkám, odnímatelným vložkám a vnitřním bezpečnostním pásům a také díky širokému rozsahu hmotnosti je určena hned pro 3 kategorie: 9–18 kg, 15–25 kg a 22–36 kg. Opěradlo autosedačky lze odejmout a pro starší děti používat pouze podsedák. Autosedačka disponuje speciálním systémem upevnění pásu, který byl navržen italskou společností Sabelt. Bezpečnostní pásy mají 5bodový systém zapínání. Opěrka hlavy je výškově nastavitelná a má také boční ochranu, která zajišťuje ještě vyšší bezpečnost i pohodlnost pro hlavu a ramena. Dětská autosedačka Kinderkraft Comfort Up 2019 je vybavená chrániči na ramenních popruzích, které pohlcují případné nárazy a bezpečnostní pásy mají na vycpávkách protiskluzovou ochranu. Tato dětská autosedačka je vyrobena z těch nejkvalitnějších materiálů. Čalounění je zpevněné v bederní oblasti a na sedáku, čímž poskytuje násobně lepší ochranu páteři. Čalounění je navíc snadno omyvatelné a v případě většího znečištění je můžete odejmout a vyprat. Dětská autosedačka Kinderkraft Comfort Up 2019 splňuje bezpečnostní certifikáty ECE R44/04.

Technické parametry produktu Kinderkraft Comfort Up 2019

VlastnostSpecifikace

Váhová kategorie

9–36 kg

Materiál 

polyester, polyethylen

Rozměry

38 × 42 × 62 cm

Hmotnost

4 kg

Barva

černá/šedá

Klady a zápory produktu Kinderkraft Comfort Up 2019

Klady (+)Zápory (-)

+ boční ochrana hlavy

– bez ISOFIXu

+ roste spolu s dítětem

+ chrániče popruhů pohlcující nárazy

+ odnímatelný a pratelný potah

+ zpevněné čalounění


Cybex Pallas M-Fix SL 2019

Cybex Pallas M Fix Sl 2019 Blue Moon
Zdroj: Heureka.cz

Dětská autosedačka Cybex Pallas M-Fix SL 2019 je vybavena speciálním rostoucím mechanismem, díky kterému je určená pro děti od 9 do 36 kg. Opěrka hlavy je výškově nastavitelná a bezpečnostní pultík se dá odejmout. Sedačka je dále vybavená ventilačními kanálky, které zajišťují pohodlí dítěte i při velmi horkých letních dnech. Dětská autosedačka Cybex Pallas M-Fix SL 2019 se může pyšnit vysokou bezpečností. L.S.P. systém bočních, hlavových a ramenních opěrek absorbuje energii při bočním nárazu a poskytuje tak dítěti dostatečnou ochranu. Bezpečnostní pultík má také funkci airbagu a chrání hrudník, hlavu i krční páteř dítěte. Vysokou bezpečnost a kvalitu této autosedačky zaručuje její vítězství v prestižním testu německé spotřebitelské organizace Stiftung Warentest. Dětská autosedačka Cybex Pallas M-Fix SL 2019 se díky naklápěcí opěrce zad snadno přizpůsobí sedačkám téměř každého auta, lze ji použít i s technologií ISOFIX a její potah je odnímatelný a pratelný.

Technické parametry produktu Cybex Pallas M-Fix SL 2019

VlastnostSpecifikace

Váhová kategorie

9–36 kg

Materiál 

polyester

Rozměry

42 × 63 × 54 cm

Hmotnost

6,8 kg

Barva

černá, červená, modrá, šedá, fialová

Klady a zápory produktu Cybex Pallas M-Fix SL 2019

Klady (+)Zápory (-)

+ bezpečnostní pultík s funkcí airbagu

+ ISOFIX

+ ventilační kanálky

+ systém boční ochrany proti nárazu L.S.P.

+ naklápěcí a výškově nastavitelná opěrka hlavy


Britax Römer Adventure 2021

Britax Romer Adventure 2021 Storm Grey
Zdroj: Heureka.cz

Dětská autosedačka Britax Römer Adventure 2021 využívá 3bodový bezpečnostní pás, s jehož pomocí se velmi snadno a rychle upevňuje k sedačce auta. Pásky se navíc přizpůsobí výšce hlavové opěrky, která je nastavitelná, aby byly vždy umístěny tak, jak mají, a dítě maximálně chránily. Nastavení požadované výšky opěrky hlavy je velmi jednoduché a zvládnete ho i jednou rukou. Opěrky autosedačky jsou polstrované a poskytují dítěti ještě větší ochranu. Dětská autosedačka Britax Römer Adventure 2021 má speciálně zpevněný skelet pro dostatečnou ochranu celého těla dítěte, zejména při bočním nárazu. Opora zad byla navržena pro zajištění maximálního bezpečí i pohodlí, a je proto vybavená bočnicemi s polstrováním. Potah autosedačky lze snadno odejmout a vyprat v pračce. Dětská autosedačka Britax Römer Adventure 2021 je velmi lehká, snadno se přenáší a pohodlnost při jízdě zajišťují zabudované držáky na nápoje po obou stranách.

Technické parametry produktu Britax Römer Adventure 2021

VlastnostSpecifikace

Váhová kategorie

15–36 kg

Rozměry

67–85 × 44 × 44 cm

Hmotnost

3,9 kg

Barva

šedá

Klady a zápory produktu Britax Römer Adventure 2021

Klady (+)Zápory (-)

+ držáky na nápoje

– bez ISOFIXu

+ odnímatelný a pratelný potah

+ zpevněný skelet

+ polstrovaná opěrka hlavy

+ polstrované bočnice


Maxi-Cosi Tobi 2020

Maxi Cosi Tobi 2020 Authentic Grey
Zdroj: Heureka.cz

Dětská autosedačka Maxi-Cosi Tobi 2020 je určená pro děti od 9 do 18 kilogramů. K sedačce auta ji připevníte pomocí 3bodového pásu se speciálním systémem utažení, který zajistí její stabilní a dostatečné upevnění. Bezpečnostní pás je nastavitelný, stejně jako opěrka hlavy, která umožňuje nastavení v 7 polohách. Sedačku lze celkem nastavit až v 5 různých polohách a zajistit tak dítěti maximální pohodlí během cestování. Dětská autosedačka Maxi-Cosi Tobi 2020 má vyvýšenou základnu, takže z ní dítě dobře vidí do okolí a tím se snadněji zabaví. Sedačka je také vybavená ochranou dítěte při bočním nárazu a splňuje navíc bezpečnostní normy R44/04. Dětská autosedačka Maxi-Cosi Tobi 2020 je z kvalitních a příjemných materiálů, potah lze odejmout a v případě většího znečištění vyprat i v pračce.

Technické parametry produktu Maxi-Cosi Tobi 2020

VlastnostSpecifikace

Váhová kategorie

9–18 kg

Rozměry

68–72 × 57,5–63,5 × 44,5 cm

Hmotnost

9 kg

Barva

černá, červená, světle šedá, tmavě šedá, hnědá

Klady a zápory produktu Maxi-Cosi Tobi 2020

Klady (+)Zápory (-)

+ pásy se systémem utažení

– bez ISOFIXu

+ nastavitelné pásy i opěrky

+ vyvýšená základna

+ ochrana při bočním nárazu

+ odnímatelný a pratelný potah


Joie Stages 2021

Joie Stages 2021
Zdroj: Heureka.cz

Dětská autosedačka Joie Stages 2021 je velmi flexibilní a určená pro děti od narození až do 25 kilogramů. Lze ji navíc uchytit jak proti, tak po směru jízdy a můžete si nastavit až 4 polohy sklonu. Autosedačka je zesílená s pomocí ocelových výztuží, které společně s ochranou proti bočnímu nárazu poskytují dítěti maximální bezpečnost. Má nastavitelné pásy i podhlavník a výplně je možné vyjmout a uzpůsobit tak sedačku staršímu dítěti. Dětská autosedačka Joie Stages 2021 je vyrobená z luxusních vysoce kvalitních materiálů a má zabudovanou vnitřní ventilaci pro pohodlné používání i za teplejšího počasí. V sedačce jsou umístěné přihrádky, do kterých můžete schovat nepoužívané postroje, po stranách se nachází také síťované kapsy na drobnosti potřebné na cestách. Dětská autosedačka Joie Stages 2021 se snadno připevňuje díky automatickému zajištění vodiče pásů, využívá 5bodové polstrované pásy, odpovídá bezpečnostním normám ECE R44/04 a je možné k ní dokoupit celou řadu doplňků jako je zrcátko, vložka proti pocení nebo ochranu sedačky v autě.

Technické parametry produktu Joie Stages 2021

VlastnostSpecifikace

Váhová kategorie

0–25 kg

Rozměry

54,5 × 58 × 76 cm

Hmotnost

8,7 kg

Barva

červená, šedá

Klady a zápory produktu Joie Stages 2021

Klady (+)Zápory (-)

+ zesílení ocelovými výztužemi

– bez ISOFIXu

+ vysoká flexibilita a nastavitelnost

+ síťované kapsy na drobnosti

+ přihrádky na nepoužívané postroje

+ automatické zajištění vodiče pásů

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..