Dětská autosedačka pro bezpečnou cestu s dětmi

Autosedačka je v případě cestování autem s malým dítětem povinná. A protože jsou bezpečí a komfort našich nejmenších velmi důležité, je potřeba jejímu výběru věnovat značnou pozornost. Na co si dát pozor, jaké parametry by dětská autosedačka měla mít a jaká kritéria bezpečnosti musí splňovat? Jak autosedačku instalovat tak, aby byla zajištěna maximální ochrana dítěte, a jaké jsou nejčastější chyby, které se s dětskou autosedačkou pojí?

Dítě v autosedačce

Obsah článku

TOP 5 dětských autosedaček 0-13 kg (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
4Baby Colby4Baby Colby
G-mini GL 2018G-mini GL 2018
MAXI-COSI Cabriofix 2019MAXI-COSI Cabriofix 2019
CYBEX Aton 5 2019CYBEX Aton 5 2019
Avionaut PIXEL 2019Avionaut PIXEL 2019

Kdy je dětská autosedačka povinná?

Dětskou autosedačku je nutné použít vždy při přepravě osobním automobilem u dítěte, jehož hmotnost nepřevyšuje 36 kg a výška 150 cm. V případě, že má dítě více než 36 kg, ale je menší než 150 cm, může jezdit bez autosedačky, musí být ale připoutáno bezpečnostním pásem. A je dobré pořídit alespoň podsedák, který zajistí, že bude mít dítě zapnuto bezpečnostní pás tak, aby je v případě nehody nezranil. Pás nesmí vést kolem krku dítěte. Dále zákon mluví o předních sedadlech, která jsou vybavena airbagem. Pokud je na takovém sedadle dítě v autosedačce určené pro přepravu proti směru jízdy, airbag se musí vypnout. Není-li to možné, musí být autosedačka umístěna na zadní sedadlo. Pokud jsou na zadních sedadlech umístěny již dvě autosedačky a třetí se mezi ně nevejde, může být dítě bez autosedačky, ale pouze v případě, že je starší 3 let a musí mít bezpečnostní pás.

Důležité směrnice a bezpečnostní normy

V současnosti jsou v platnosti dvě směrnice. Starší z nich je označována jako ECE R44/04 a autosedačky, které jí odpovídají, mají buď toto označení uvedeno na štítku, nebo jsou označené jednou z hmotnostních kategorií, které tato směrnice určuje (viz níže). Novější směrnice (ECE R129, autosedačky, které ji odpovídají, jsou označeny štítkem i-Size) rozděluje autosedačky podle výšky dítěte a postupně starší směrnici nahrazuje. Upravuje ale také další pravidla, protože aplikuje nejnovější poznatky bezpečnostních testů. Autosedačky i-Size určené pro děti mladší 15 měsíců lze umístit pouze proti směru jízdy, což je podle výsledků testů šetrnější poloha pro páteř. Autosedačky s označením ECE R44 je přitom možné umístit ve směru jízdy už v kategorii odpovídající zhruba 9 měsícům. Autosedačky i-Size jsou také mnohem odolnější proti bočním nárazům a vždy jsou kotveny pomocí systému IsoFix.

Způsob, jakým se dětská autosedačka ukotvuje

Dětská autosedačka se v autě ukotvuje buď pomocí bezpečnostních pásů, nebo systémem IsoFix. Ten je spojen přímo s konstrukcí auta a zajišťuje autosedačku proti pohybu do stran, ke kterému v případě nárazu může dojít u sedaček ukotvených pouze bezpečnostními pásy. Systémem IsoFix dnes disponují všechny autosedačky s označením i-Size a seženete je pro všechny hmotnostní kategorie. U vajíček a skořepin se neukotvuje samotná autosedačka, ale její základna. V případě, že se dětská autosedačka ukotvuje pomocí systému IsoFix, je nutné zjistit, zda je kompatibilní s vaším autem. To by mělo být vždy uvedeno u výrobce autosedačky. Během ukotvení autosedačky jakýmkoliv způsobem postupujte vždy podle návodu. Právě špatné ukotvení je častou příčinou zranění dítěte během nehody. U systému IsoFix se autosedačka zacvakává k jistícím bodům auta a je téměř nemožné ukotvit ji špatně. U ukotvení bezpečnostním pásem jej pořádně utáhněte a zkontrolujte, zda je autosedačka pevně držena a nemá tendenci se hýbat.

Dítě si hraje s autíčkem

V jakém směru jízdy autosedačku umisťovat?

Autosedačky určené pro nejmladší děti se vždy umísťují proti směru jízdy, ty ve vyšší hmotnostní kategorii naopak po směru jízdy. Vzhledem k platnosti dvou různých směrnic ale dochází u některých skupin k možnosti umístit autosedačku oběma způsoby. Dětskou autosedačku proti směru jízdy můžete umístit i s dítětem do 4 let věku. Podle odborníků je toto nejbezpečnější způsob, neboť v případě kolize je dítě zatlačeno do sedačky a hlava ani krk nejsou nebezpečně zatěžovány. Změny jsou způsobené zejména tím, kolik toho víme o vývoji dětské páteře. Podle nejnovějších poznatků je ještě okolo 4 let nedostatečně vyvinuta na to, aby v případě, že je dětská autosedačka umístěna ve směru jízdy, byla schopná bezpečně zvládnout prohnutí dítěte směrem dopředu. Podle zjištění je dětská páteř v případě čelního nárazu zatěžována v pozici proti směru jízdy až 3x méně než v pozici po směru jízdy.

Při výběru se řiďte výškou a hmotností dítěte

U každé dětské autosedačky se dozvíte informaci, pro jakou váhovou kategorii je určena. Autosedačky se podle hmotnosti dítěte rozdělují do pěti skupin (0, 0+, I, II, III), můžete se však také setkat s autosedačkami určenými pro více skupin. Níže najdete tabulku s podrobnějším vysvětlením a také s přibližným věkem dětí, které do dané skupiny spadají. Věk je ale opravdu přibližný a při výběru dětské autosedačky se vždy řiďte jeho hmotností a také výškou. To sice znamená, že budete svému dítěti muset postupně pořizovat několik autosedaček, ale příliš malá i příliš velká autosedačka nebude schopná vašemu dítěti zajistit potřebnou ochranu, naopak – může jej i ohrozit. Vždy se proto řiďte doporučeními, kterými je dětská autosedačka označena. Dítě je pro autosedačku příliš velké v případě, že jeho hlava převyšuje její horní okraj.

SkupinaHmotnost dítětePřibližný věk
0 0-10 kgod narození do 1 roku
0+0-13 kgod narození do 12 až 18 měsíců
I9-18 kgod 1 roku do 4 let
II15-25 kgod 3 do 7 let
III22-36 kgod 6 let do 12 let

Musím dítěti pořizovat 5 různých autosedaček?

Určitě ne a navíc to dnes ani není zcela možné. Většina výrobců totiž nabízí dětské autosedačky určené pro kombinaci více skupin. Je však důležité mít na paměti, že dětské tělíčko se vyvíjí a autosedačka, zejména v případě, že cestujete opravdu často, mu musí poskytnou nejen dostatečné bezpečí a ochranu, ale také podpěru. Dítě potřebuje v každém věku něco jiného a v případě dětských autosedaček určených pro širší skupinu není jisté, že budou tyto požadavky dokonale splněny. Např. nemusíte pro novorozence pořizovat vajíčka určená pro 0-13 kg, ale rovnou skořepinové autosedačky (pro 0-18 kg). Pak se ale může stát, že pro opravdu malé miminko bude skořepina nepohodlně velká. U autosedaček určených pro skupinu I/II/III, tedy rozmezí 9-36 kg, musí zase dojít ke skloubení potřeb dětí z tří různých skupin. To ale neznamená, že jsou nebezpečné nebo zcela nevyhovující. Pokud potřebujete na autosedačce ušetřit, jsou kombinované autosedačky naopak ideální.

TIP: Velká část modelů autosedaček určených pro skupinu 0+ se prodává se speciální vložkou, díky které je lze použít i pro novorozence.

Dítě v autě

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 0-18 kg

Pro novorozence spadající do skupiny 0 jsou nejvhodnější tzv. „vajíčka“, která umožňují dítěti polohu téměř v leže. Autosedačky určené pro kategorii 0+ se označují také jako skořepiny a dítě v nich již polosedí. Značná část autosedaček ale obě tyto skupiny kombinuje. Tyto autosedačky lze umístit pouze proti směru jízdy. Jen tak je totiž dítěti v případě nárazu zajištěna dostatečná opora, kdy se celou vahou těla zapře do autosedačky. Vzhledem k nejnovějším poznatkům se ale tato pravidla uplatňují i pro autosedačky určené až do hmotnosti 18 kg, tedy zhruba do 4 let věku dítěte. Autosedačky mají také zpevněnou boční ochranu, která lépe chrání hlavu a krk. Pokud dětskou autosedačku budete umisťovat na sedadlo vedle řidiče, vždy vypněte airbag. Není-li to možné, umístěte ji na zadní sedadlo. Ideálně na pravé (za spolujezdcem), neboť to je nejlépe viditelné ve zpětném zrcátku a při vyndávání dítěte ze sedačky budete stát mimo silnici.

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 9-25 kg

Sedačky spadající do tohoto hmotnostního rozmezí je již možné umístit také po směru jízdy. Novější modely splňující normy i-Size ale do určité kategorie stále umístíte pouze proti směru jízdy. O tom, která poloha je bezpečnější, se více zmiňujeme výše. Sedačky určené pro děti od 9 kg, tedy ty, které již umí samostatně sedět, jsou o něco vyšší a dítě z nich lépe vidí ven. Často mají výškově nastavitelnou opěrku hlavy a jsou polohovatelné. Lze je tedy upravit tak, aby v nich dítě sedělo co nejpohodlněji. Dejte přednost sedačkám, které disponují zvýšenými a zesílenými bočnicemi kolem hlavy a které tak poskytují dítěti lepší ochranu. Ideální je také dětská autosedačka, která má svůj vlastní pás, nejlépe výškově regulovatelný a s centrálním upevněním.

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 9-36 kg

Autosedačky určené pro hmotnost dítěte 9-36 kg a zahrnující skupiny I, II i III jsou velmi užitečné, pokud se vám nechce investovat do tří různých autosedaček. Vždy se ale umisťují po směru jízdy, což u dětí spadající do nejnižší hmotnostní kategorie může být problematické. Tyto autosedačky by měly být vybaveny pětibodovým pásem, který dítě dostatečně zajistí. Je dobré, pokud je možné pás v případě potřeby odejmout a nahradit je klasickým tříbodovým pásem auta, který může být pro větší děti vhodnější. U některých modelů je také možné odejmout zádovou část a využívat pouze podsedák.

Dětská autosedačka pro dítě s hmotností 15-36 kg

Do této skupiny spadají autosedačky určené zhruba pro 4-12leté děti. Jedná se o kombinaci skupin II a III, ty se samostatně vyskytují málokdy. Potřeby dítěte se v těchto letech již výrazně nemění. Tyto autosedačky nemají vlastní pás, takže je nutné připoutat dítě klasickým tříbodovým pásem. Lepší jsou ty modely autosedaček, které jsou polohovatelné a nastavitelné, takže je možné je přizpůsobit věku, ale především výšce dítěte. V této kategorii jsou také nabízeny samostatné podsedáky, ty ale nezajišťují dostatečnou podporu zad a hlavy a dítě v případě bočního nárazu nedokáží dostatečně ochránit. Podsedáky lze navíc použít pouze v případě, že je hmotnost dítěte vyšší než 36 kg, do té doby musí sedět v autosedačce. U podsedáků počítejte s tím, že dítě roste, a to se týká především délky nohou. Zaměřte se proto hlavně na délku podsedáku a je-li to možné, pořiďte takový, u kterého lze délku dle potřeby nastavovat.

Dítě spící v dětské autosedačce

Jaký materiál zvolit?

Potahy současných dětských autosedaček jsou nejčastěji ze syntetických vláken. Snadno se čistí, nejčastěji je stačí pouze přetřít vlhkým hadříkem, mají však nižší savost. Dalším často používaným materiálem je semiš, který je skvěle savý, bohužel se ale náročněji čistí. Pokud má vaše dítě s umělými materiály problém, můžete pořídit dětskou autosedačku s bavlněnými potahy. I ty se ale hůře čistí. Ideální je, pokud je potah snímatelný a lze jej vyprat v pračce. Zejména v případě autosedaček, které by měly vašemu dítěti posloužit dlouhá léta. Konstrukce sedaček je nejčastěji vyrobena ze středně tvrdého plastu, který je dostatečně tuhý a zároveň tak akorát těžký. Životnost sedačky je vzhledem k únavě materiálu přibližně 10 let.

TIP: V případě i sebemenší nehody vždy autosedačku pečlivě zkontrolujte. Vyhýbejte se také nákupu již použitých autosedaček, u kterých si nemůžete dostatečně ověřit, zda není uvnitř vážně poškozená.

Šikovné funkce pro větší pohodlí dítěte i rodiče

Součástí většiny autosedaček pro nejmenší je madlo, které usnadňuje jejich přenášení. Můžete si také pořídit kočárek, jehož kolébku lze odejmout a použít ji právě jako autosedačku. U dětských autosedaček pro menší děti je ideální, pokud je možné je polohovat a zajistit dítěti co nejpohodlnější posed. Je to užitečné i v případě, že se chystáte na delší cestu, a dítě může v autosedačce sedět i spát v leže. Polohovací by měla být rovněž zádová a především hlavová opěrka, která se lépe přizpůsobí rostoucímu dítěti. Velmi šikovná je také nastavitelná loketní opěrka. Některé autosedačky určené menším dětem mají místo pětibodového pásu pultík. Ten dítě dostatečně zabezpečí, je však nutné, aby mezi pultíkem a tělem dítěte byl co nejmenší prostor. U některých modelů dětských autosedaček je možné pořídit více typů potahů určených pro rozdílná roční období. V létě využijete vzdušnější potah, který také mírně chladí, v zimě naopak takový, který je dostatečně hřejivý.

Jaké doplňky a příslušenství lze dokoupit?

K některým modelům autosedaček můžete dokoupit např. držák nápojů, který ocení spíše starší děti. Na delší cesty se pak výborně hodí různé organizéry a kapsáře, které se umisťují na zadní část předních sedadel a do kterých si děti mohou naskládat vše, co nezbytně potřebují. Rodiče malých dětí zase jistě ocení vnitřní zrcátko, které se umístí do autosedačky a vy tak budete mít lepší přehled o tom, jak se děťátku daří. Je rovněž dobré pořídit sluneční clony na boční okénka, a to zejména při cestování s malými dětmi, které mají omezené možnosti v tom, jak se nepříjemnému svitu slunce vyhnout. Autosedačky s vlastními pásy mají tyto pásy většinou změkčené a polstrované. K autosedačkám pro větší děti, které se ukotvují pomocí bezpečnostního pásu, můžete pořídit tzv. šokabsorbér. Jedná se o polstrovaný návlek na diagonální pás vyrobený ze speciální absorpční hmoty. Ta v případě nárazu výrazně snižuje zatížení hrudníku a riziko jeho pohmoždění.


TOP 5 dětských autosedaček 0-13 kg (2019)

Máme pro vás seznam 5 autosedaček určených pro nejmenší děti, od narození až po 13 kilogramů. Všechny jsou vybavené speciální novorozeneckou vložkou, kterou lze v pozdějším věku dítěte odejmout a zvětšit tak vnitřní prostor autosedačky. Jsou pohodlné a bezpečné a zajišťují maximální komfort nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.

4Baby Colby

Dětská autosedačka 4baby Colby, která je určena pro děti o hmotnosti 0-13 kg, má speciální odnímatelnou redukční vložku pro novorozence, nánožník a také madlo pro přenášení, které lze nastavit do tří poloh. Chybět nesmí ani tříbodové bezpečnostní pásy s měkkým čalouněním, které lze nastavit do 2 poloh, a stříška proti slunci, která se připevňuje pomocí cvoků a je dostatečně pevná a odolná proti zlomení. Dětská autosedačka 4baby Colby může posloužit také jako kolébka a pokud si pořídíte speciální adaptér, lze ji nasadit na rám kočárku. Potah je vyrobený z kvalitních materiálů, příjemný na dotek, je odnímatelný a lze jej prát v pračce. Sedačka je určena pro umístění proti směru jízdy a je certifikována směrnicí ECE 44/04.

Technické parametry produktu 4Baby Colby

VlastnostSpecifikace

Rozměry

37 × 42 × 65 cm

Rozměry sedáku (š, d)

28 × 75 cm

Hmotnost

2,5 kg

Barva

hnědá, šedá, námořní modrá, tyrkysová, červená, fialová

Klady a zápory produktu 4Baby Colby

Klady (+)Zápory (-)

+ stříška proti slunci

– neodpovídá nejnovější směrnici i-Size

+ odnímatelná redukční vložka

– nelze ukotvit pomocí systému IsoFix

+ potah je možné odejmout a vyprat v pračce

+ pomocí adaptéru lze nasadit na kočárek

+ nastavitelné madlo pro přenášení

Obchody, kde koupíte produkt 4Baby Colby

ObchodCena
Mall.cz1 999 Kč
Mamitati.cz logo1 199 Kč

G-mini GL 2018

Dětská autosedačka G-mini GL 2018 je určena pro děti od narození až do 13 kg. Do auta se připevňuje proti směru jízdy buď s pomocí bezpečnostních pásů, nebo zacvaknutím do základny. Je vybavena novorozeneckou vložkou a polstrovanými bezpečnostními pásy s nastavitelnou výškou. K dispozici je také stříška proti slunci, která je polohovací. Dětská autosedačka G-mini GL 2018 může fungovat také jako kolébka či v případě zafixování jako lehátko. Pomocí speciálního adaptéru (není součástí balení) ji lze také upevnit ke kočárku. Tato dětská autosedačka splňuje normy směrnice ECE R44/04.

Technické parametry produktu G-mini GL 2018

VlastnostSpecifikace

Rozměry (včetně balení)

36 × 47 × 75 cm

Barva

světle šedá

Klady a zápory produktu G-mini GL 2018

Klady (+)Zápory (-)

+ stříška proti slunci

– nelze ukotvit pomocí systému IsoFix

+ polstrované bezpečnostní pásy

– neodpovídá nejnovější směrnici i-Size

+ funguje také jako kolébka nebo lehátko

– bez opěrky nohou

+ pomocí adaptéru lze nasadit na kočárek

+ potah je možné odejmout a vyprat v pračce

Obchody, kde koupíte produkt G-mini GL 2018

ObchodCena
Mall.cz2 090 Kč
Feedo logo2 090 Kč
Hracky-4kids logo1 799 Kč

MAXI-COSI Cabriofix 2019

MAXI-COSI Cabriofix 2019
Zdroj: Mall.cz

Dětská autosedačka MAXI-COSI Cabriofix 2019 je určená pro děti do 13 kg a 75 cm. Je velmi prostorná, hloubku sedu je možné nastavit a chybět nesmí ani fixační vložka pro novorozence se speciální výplní v hlavové části, která u malých dětí brání naklánění hlavičky. V zadní části autosedačky je přímo zabudována stříška proti slunci a k dispozici je také malý úložný prostor pro malé drobnosti. Dětská autosedačka MAXI-COSI Cabriofix 2019 se do auta instaluje proti směru jízdy a pokud si pořídíte základnu, můžete ji ukotvit také pomocí systému IsoFix. V případě dokoupení adaptéru je možné autosedačku používat i na podvozku kočárku. Snadnou obsluhu zajišťuje ergonomicky tvarované madlo, které lze nastavit do tří poloh. Bezpečí dítěte zajišťují tříbodové polstrované pásy, jejichž délku lze nastavit, a také systém boční ochrany. Potah je snímatelný a je možné jej vyprat v pračce. Dětská autosedačka MAXI-COSI Cabriofix 2019 splňuje normy směrnice ECE R44/04.

Technické parametry produktu MAXI-COSI Cabriofix 2019

VlastnostSpecifikace

Vnitřní šířka (v bocích)

29 cm

Vnitřní šířka (u hlavy)

23 cm

Vnitřní délka zádové opěrky

50 cm

Vnitřní hloubka

31 cm

Vnější šířka

50 cm

Celková délka

70 cm

Výška madla

57 cm

Hmotnost

3,25 kg

Barva

sv. modrá, tm. modrá, červená, černá, černá/bílá, černá/šedá, sv. šedá, tm. šedá

Klady a zápory produktu MAXI-COSI Cabriofix 2019

Klady (+)Zápory (-)

+ ergonomicky tvarované madlo

– bez opěrky nohou

+ fixační vložka pro novorozence

– neodpovídá nejnovější směrnici i-Size

+ lze upevnit pomocí systému IsoFix

+ zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

+ pomocí adaptéru lze nasadit na kočárek

Obchody, kde koupíte produkt MAXI-COSI Cabriofix 2019

ObchodCena
Mall.cz3 499 Kč
Feedo logo2 999 Kč

CYBEX Aton 5 2019

CYBEX Aton 5 2019
Zdroj: Feedo.cz

Dětská autosedačka Cybex Aton 5 2019, která je určena pro děti o hmotnosti 0-13 kg, nabízí odnímatelnou vnitřní vložku pro polohu vleže a opěrku hlavy, kterou lze nastavit až v 8 pozicích a která má integrované vedení pásů. Dále je vybavena L.S.P. systémem, což je lineární ochrana při bočním nárazu, zabudovanou XXL stříšku proti slunci, která je sklápěcí a nabízí ochranu před sluncem UVP50+. Díky nejmodernějším technologiím je zajištěn dokonalý úhel sezení tak, aby hlavička, krk i hrudník byly v jedné poloze. Dětská autosedačka Cybex Aton 5 2019 se do auta ukotvuje proti směru jízdy a buď pomocí bezpečnostního pásu, nebo speciální základny, kterou je nutné dokoupit a kterou lze poté připojit i pomocí systému IsoFix. Autosedačka má k opěrce hlavy připevněnou měkkou vložku, kterou lze využít také jako sedací. Pomocí speciálního adaptéru lze autosedačku použít na různé značky kočárků (CYBEX Callisto, CYBEX Onyx, CYBEX Topaz, Bugaboo, Mamas & Papas, Baby Jogger a další). K této autosedačce, která splňuje normu ECE R44/04, je možné dokoupit zimní fusak, letní potah, pláštěnku či moskytiéru. Potahy z látky je možné odejmout a prát v pračce na 30 °C. Zda je základna kompatibilní s vaším vozem si můžete ověřit v tomto pravidelně aktualizovaném seznamu.

Technické parametry produktu CYBEX Aton 5 2019

VlastnostSpecifikace

Rozměry (v, š, d)

39-56 x 43 x 64 cm

Hmotnost

4,8 kg

Barva

černá, šedá, černá/šedá, růžová, oranžová

Klady a zápory produktu CYBEX Aton 5 2019

Klady (+)Zápory (-)

+ zvýšená ochrana při bočním nárazu

– neodpovídá nejnovější směrnici i-Size

+ stříška proti slunci s ochranou UVP50+

– bez opěrky nohou

+ pomocí adaptéru lze nasadit na kočárek

+ lze upevnit pomocí systému IsoFix

+ potah je možné odejmout a vyprat v pračce

Obchody, kde koupíte produkt CYBEX Aton 5 2019

ObchodCena
Mall.cz3 590 Kč
Feedo logo3 590 Kč

Avionaut PIXEL 2019

Avionaut PIXEL 2019
Zdroj: Alza.cz

Dětská autosedačka Avionaut PIXEL 2019 je určená dětem o hmotnosti 0-13 kg a výšce 40-86 cm. Byla vyrobena ve spolupráci s projektanty a konstruktéry z leteckého odvětví a splňuje podmínky nejpřísnější evropské bezpečnostní směrnice i-Size. Díky využití karbonových vláken a kompozitních materiálů je velmi lehká (2,5 kg) a její přenášení je tak opravdu pohodlné. Konstrukce je ale zároveň dostatečně pevná a schopná absorbovat nárazy, a to zejména díky expandovanému pěnovému polypropylenu, který je pružný a ohebný a snižuje otřesy během cesty. Autosedačka dále disponuje vložkou PIXEL, která byla vyvinuta ve spolupráci s odborníkem na fyzioterapii a vývoj dětí. Tato vložka zajišťuje maximálně bezpečnou a pohodlnou polohu dítěte v autosedačce. Dětská autosedačka Avionaut PIXEL 2019 se do auta umisťuje proti směru jízdy a s pomocí základny iQ Isofix (nutno dokoupit). Její instalace je velmi jednoduchá díky systému Click’n’Drive a možnost, že byste autosedačku zapojili špatně, je vyloučena. K autosedačce lze dále dokoupit adaptéry na kočárek, které jsou kompatibilní s většinou dostupných kočárků. Chybět samozřejmě nesmí ani stříška proti slunci.

Technické parametry produktu Avionaut PIXEL 2019

VlastnostSpecifikace

Hmotnost

2,4 kg

Barva

černá, šedá, béžová

Klady a zápory produktu Avionaut PIXEL 2019

Klady (+)Zápory (-)

+ lze upevnit pomocí systému IsoFix

– základnu nutno dokoupit

+ speciální vložka PIXEL

– vyšší cena

+ odpovídá nejnovější směrnici i-Size

+ z materiálu EPP, který snižuje otřesy

+ potah je možné odejmout a vyprat v pračce

Obchody, kde koupíte produkt Avionaut PIXEL 2019

ObchodCena
Mall.cz4 999 Kč
Feedo logo4 999 Kč
Alza.cz4 999 Kč


Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..