Káva z kávovaru

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Pořiďte si kávovar a připravte si doma lahodnou kávu!

Chutnou kávu si už nemusíte dopřávat pouze v těch nejvybranějších kavárnách. Opravdu dobrý a kvalitní kávovar vám ji připraví i ve vaší vlastní kuchyni. Jaký typ přístroje pro přípravu kávy nejlépe odpovídá vašim představám? Čím se jednotlivé přístroje liší a co by za každých okolností měly mít? Tento článek vám podrobně představí všechny typy kávovarů a ke každému z nich vám také nabídneme několik krásných kousků, s kterými si u sebe doma připravíte tu nejlahodnější kávu!

Obsah článku

TOP 4 automatické kávovary (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Krups EA 8108Krups EA 8108
Automatický kávovar Nivona Caferomatica Nicr 520 SmallNivona CafeRomatica NICR 520
Automatický kávovar Siemens Te651209rw SmallSiemens TE651209RW
Automatický kávovar Philips Series 2200 Lattego Ep2232 40 SmallPhilips Series 2200 LatteGo EP2232/40

TOP 5 kávovarů na kapsle (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Tchibo Cafissimo MINITchibo Cafissimo MINI
Kávovar na kapsle Delonghi Nespresso Inissia En80b SmallDeLonghi Nespresso Inissia EN80B
Cremesso EasyCremesso Easy
KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto InfinissimaKRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima
Kávovar na kapsle Bosch Tassimo Tas1406 Vivy 2 SmallBosch Tassimo TAS1406 VIVY 2

TOP 5 pákových kávovarů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
DeLonghi EC 685DeLonghi EC 685
Klarstein Espressionata GustoKlarstein Espressionata Gusto
Smeg ECF01 50´s Retro StyleSmeg ECF01 50´s Retro Style
Pákový kávovar Ecg Esp 20101 SmallECG ESP 20101
Sencor SES 4040BKSencor SES 4040BK

TOP 5 french pressů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
French Press Orion Konvice Kafetier Bd SmallORION Konvice kafetier BD
BANQUET ConnieBANQUET Connie
Tescoma TeoTescoma Teo
Bialetti French PressBialetti French Press
ESPRO Travel PressESPRO Travel Press

TOP 4 překapávače (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SCE 3050 SSSencor SCE 3050 SS
Kávovar překapávač Electrolux Ekf 3300 SmallElectrolux EKF 3300
Překapávač Eta Inesto 3174 90000 SmallEta Inesto 3174 90000
Smeg DCF02CREU 50´s Retro StyleSmeg DCF02CREU 50´s Retro Style

TOP 4 moka konvičky (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Moka konvička Tescoma Paloma 3 SmallTescoma PALOMA 3
Moka konvička Bialetti Moka Venus 6 SmallBialetti Moka Venus 6
Moka konvička Monix Moka Market SmallMonix Moka Market
Moka konvička Banquet Noira 6 SmallBANQUET NOIRA 6

Jaký kávovar si pořídit?

Kávovary se rozdělují na espressovače a přístroje pro přípravu filtrované kávy. Pod každý z těchto typů navíc spadají 3 různé přístroje. Výběr je tedy opravdu široký. Jednotlivé kávovary se liší samozřejmě svou cenou a velikostí, ale především způsobem přípravy a typem připraveného nápoje a v neposlední řadě také náročností obsluhy a údržby. Hlavním kritériem pro výběr by pro vás mělo být to, kolik času a energie chcete přípravě kávy věnovat. Chcete mít kávu hotovu rychle a nijak do přípravy nezasahovat, nebo je pro vás příprava kávy oblíbeným rituálem? Jakou kávu máte nejraději – silnou, slabou, klasické espresso, nebo spíše cappuccino? Zvažte také, kolik místa na kávovar máte a kolik do přístroje chcete investovat peněz. U kávovarů se dá bez nadsázky říci, že čím jsou dražší, tím jsou také kvalitnější. A tím jednodušší může příprava kávy s nimi být. Důležité navíc nejsou jen pořizovací, ale také provozní náklady.

Důležité parametry kávovaru

Mezi nejdůležitější vlastnosti každého kávovaru patří tlak, který je přístroj schopný vyvinout. Právě ten má největší vliv na kvalitu připraveného nápoje. Ideální tlak se pohybuje od 9 barů výše. Pokud vám na kvalitě kávy příliš nezáleží a důležitější je pro vás nízká cena kávovaru, můžete si pořídit i přístroj s nižším tlakem. Dalším důležitým parametrem je příkon přístroje. Čím vyšší je, tím rychleji se káva připraví, rozdíly mezi jednotlivými kávovary ale nejsou nijak zásadní. Příkon má však vliv také na spotřebu elektrické energie a opět platí, že čím vyšší je, tím vyšší bude i spotřeba. Některé modely jsou vybavené tzv. úsporným režimem. Zaměřte se také na to, zda je možné si u kávovaru nastavit hrubost mletí kávy, což ovlivňuje chuť, ale především sílu nápoje. U dražších modelů si můžete také zvolit teplotu či množství vody, můžete připravit i více šálků najednou či udržet je delší dobu teplé.

TIP: Používáte k přípravě kávy raději rychlovarnou konvici? Ani její výběr nepodceňujte! Podívejte se na 11 věcí, na které byste si měli dát při výběru pozor.

Jaké funkce a příslušenství by měl kávovar mít?

Některé typy kávovarů nabízí funkci pěnění mléka, které může probíhat buď manuálně, automaticky a nebo poloautomaticky. Manuální pěnění mléka je sice náročnější, ale máte jistotu, že si vytvoříte pěnu přesně podle svých představ. S tryskou na pěnění mléka se však vždy pojí náročnější údržba, neboť je nutné ji pravidelně čistit. Další šikovnou funkcí je funkce horké vody, díky které lze kávovar použít i na přípravu čaje. Kávovar z trysky místo kávy totiž vypouští horkou vodu. Velice šikovným pomocníkem je automatické čištění a odvápnění, které nabízí některé typy kávovarů. Ty vám pomohou s údržbou přístroje, která je tak velmi snadná a rychlá. Pokud přístroj tyto funkce nemá, nezapomeňte jej čistit a odvápňovat pravidelně. Čistit by se měl kávovar ideálně po každém použití, odvápňovat alespoň jednou měsíčně. K některým typům kávovarů je nutné si pořídit mlýnek na kávu. Jeho kvalita má výrazný vliv na kvalitu připravené kávy, jeho výběr tedy nepodceňujte.

Nalévání kávy z kávovaru

Automatický kávovar – káva snadno a rychle

Jak už název napovídá, příprava kávy s tímto přístrojem je automatická a vy nemusíte dělat téměř nic. Automatický kávovar si kávu sám namele, upěchuje a následně ji spaří a v případě potřeby vám do ní také napění mléko. Většina modelů se navíc také sama vypláchne a odvápní, případně i vyčistí. Tento typ kávovarů se nejčastěji využívá tam, kde je spotřeba kávy opravdu vysoká. S automatickým kávovarem zvládnete připravit nejen espresso či espresso lungo, ale také mléčné varianty jako cappuccino, latte nebo latte macchiato. Tyto přístroje se ovládají pomocí tlačítek a bývají vybaveny displejem, na kterém vidíte vše potřebné. Mimo jiné se zde zobrazují informace o tom, co přístroj potřebuje – doplnit vodu, kávu či vysypat nádrž na odpad. Displeje mohou být samozřejmě i dotykové a některé automatické kávovary disponují také časovačem. Pomocí toho si nastavíte přesnou dobu, kdy se má vaše káva začít připravovat.

Na co si dát pozor při výběru?

U automatického kávovaru si především pohlídejte, zda má nastavitelnou výšku výpusti kávy. Pokud ne, budete pod ni schopni položit pouze šálky určité výšky a vyšší sklenice se vám pod ni jednoduše nevejdou. U kvalitnějších modelů je také možné nastavit si jemnost namletí kávy, což výrazně ovlivňuje její chuť. A ty lepší modely disponují nahřívanou deskou na šálek, která vám šálek předehřeje a káva vydrží déle teplá. Automatický kávovar je vybaven parní tryskou, která slouží k našlehání mléka, pokud si však mléčné varianty espressa děláte často, pořiďte si přístroj se zabudovanou karafou na mléko. Důležitým parametrem je také tlak páry. Čím vyšší tlak (více barů) je kávovar schopný vyvinout, tím bude káva lépe namletá. Kvalitní kávu zvládnou připravit přístroje vyvíjející tlak okolo 9 barů. Mlýnek na kávu může být buď kovový, nebo keramický, který se hůře zahřívá a káva namletá v něm si udržuje své aroma, je však také dražší.

Kávovar na kapsle – obsluhu zvládne každý

Kapslové kávovary se jednu dobu těšily velké oblibě, zejména díky své nízké pořizovací ceně. Jejich provozní náklady však od jejich nákupu postupně odrazovaly více a více lidí. A nemalou nevýhodou těchto přístrojů je také vysoké množství odpadu, které se s jejich používáním pojí. Kávovary na kapsle se používají velmi jednoduše a jsou ideální tam, kde se káva příliš často nepije. Jednak z důvodu vyšší ceny kapslí, kdy vás jeden šálek kávy může vyjít i na více než 10 Kč. Kapsle jsou však hermeticky uzavřené a káva v nich vydrží o poznání déle čerstvá. Velkou výhodou kapslového kávovaru je ale především různorodost nápojů, které v něm připravíte. Kromě espressa lze pořídit kapsle s téměř jakoukoliv příchutí a typem kávy, který vás napadne. Pochutnat si tak můžete i na kávě s nádechem vanilky či čokolády nebo na čokoládě samotné. Nápoj je navíc připraven opravdu rychle a snadno.

Jednoduchá příprava kávy v kávovaru

Na co si dát pozor při výběru?

Před pořízením konkrétního přístroje si zjistěte, zda je vámi vybraná značka kompatibilní i s kapslemi jiných značek. To je totiž spíše výjimka než pravidlo. Většinou jste tedy nuceni pořizovat si kapsle jen té značky, od které máte kávovar na kapsle, což může být poměrně omezující. Jsou ale výrobci, do jejichž přístrojů lze použít kapsle jakékoliv značky. Předem si také můžete udělat drobný průzkum a zjistit, kolik vás pořizování kapslí bude stát. Pokud jste milovníkem kávy a vypijete i několik šálků každý den, může vás kávovar na kapsle vyjít pěkně draho. Pro čím dál více lidí je také problém to, že kapsle jsou pouze jednorázové a jsou téměř nerecyklovatelné (nepatří do plastu!). Naštěstí jsou si výrobci kávovarů na kapsle tohoto problému vědomi a snaží se na něm pracovat. Nespresso například nabízí svoz použitých kapslí, které jsou posléze ve speciálních továrnách upraveny a dále využívány.

Pákový kávovar – ideál domácího baristy

Pákový kávovar patří mezi přístroje náročnější na obsluhu i údržbu. Narazíte na ně především v kavárnách a barech, pořídit si ale můžete i levnější domácí model. Kromě přístroje samotného si však musíte pořídit také mlýnek na kávu, do pákového kávovaru se totiž sype káva již namletá a přístroj ji sám nenamele. To, jak je káva namletá a posléze napěchovaná do přístroje, se výrazně odrazí na její výsledné kvalitě. Pokud však patříte mezi opravdové milovníky kávy, kteří si užívají nejen její pití, ale také přípravu, je pro vás pákový kávovar ideální. Namletá káva se vloží do sítka, malé nádobky s dírkami, která se po naplnění umístí do speciálního držáku (páky) a ten se zasune pod výpust vody. Průtok vody se ovládá manuálně, stejně tak dávkování kávy. Vše je tedy jen a pouze ve vašich rukách. Pákové kávovary mohou být rovněž vybaveny parní tryskou pro přípravu mléčných podob espressa.

Na co si dát pozor při výběru?

Kromě opravdu kvalitního přístroje si pořiďte také kvalitní mlýnek na kávu. Počítejte tedy s vyššími pořizovacími náklady a rovněž časově náročnější přípravou. Také u pákového kávovaru si pohlídejte tlak, který je přístroj schopný vyvinout. Opět platí, že dobrou kávu si připravíte s přístrojem, který dokáže vyvinout tlak alespoň 9 barů. O pákový kávovar je nutné dobře pečovat a pravidelně – ideálně po každém použití – jej vyčistit. Jen tak zajistíte kvalitu připravovaných nápojů a dlouhou životnost přístroje. Pokud se vám pákové kávovary líbí, ale nejste si jistí, zda zvládnete náročnější přípravu, existuje pro vás řešení. Tím jsou pody, malé polštářky, ve kterých je již káva napěchována, a které se vkládají do sítka. Příprava kávy je díky těmto podům podobně jednoduchá jako u kávovaru na kapsle. S pody se ale pojí stejné nevýhody jako s kapslemi – omezené možnosti jejich použití jen na daný typ přístroje a vyšší zátěž životního prostředí.

Nejlepší kávovar

Překapávač – pro přípravu většího množství kávy

Tento přístroj na rozdíl od výše zmíněných nepřipravuje kávu pomocí vysokého tlaku, ale pomocí vody stékající přes kávu. Výsledná káva je jemnější a slabší. Velkou výhodou překapávače je větší množství kávy připravené najednou, to se pohybuje od 0,75 do 2 litrů. Přístroje jsou také schopné již připravenou kávu ohřívat a vy tak máte celý den k dispozici teplou kávu. Množství připravené kávy si můžete nastavit pomocí dodané vody, počítejte však s tím, že čím více šálků kávy si budete připravovat, tím déle jejich příprava potrvá. Ovládání překapávače je ale opravdu jednoduché. Stačí nalít požadované množství vody do nádobky a vložit kávový filtr, do něj poté nasypat již namletou kávu. Jakmile přístroj zapnete, začne přes kávu ve filtru téct voda a do konvice pak překapávaná káva. Jeho nevýhodou je však to, že s ním připravíte pouze jeden typ nápoje. A nemáte-li permanentní filtr, budete muset často dokupovat nové filtry.

Na co si dát pozor při výběru?

Na kvalitu kávy připravené v překapávači má největší vliv filtr. Ten může být buďto papírový a jednorázový, nebo permanentní, nejčastěji plastový. Papírový filtr je vhodné vyhodit po každém použití a je proto nutné častěji dokupovat nové. Odpadá však starost o údržbu této části. Zabudované filtry je nutné pravidelně omývat, naštěstí jsou většinou odnímatelné, a tak ani jejich údržba není výrazně náročná. Tyto filtry nemusíte kupovat tak často, pohlídejte si však, aby byly vyrobeny z opravdu kvalitního materiálu, který nijak neovlivní chuť vaší kávy. Překapávače mohou disponovat několika funkcemi. Tzv. anti-drop systém zabrání odkapávání kávy v případě absence konvice. Pomocí časovače si můžete nastavit přesnou dobu, kdy se má káva začít připravovat. Kvalitnější modely také disponují ochranou proti přehřátí a funkcí automatického vypnutí. Automatické odvápnění vám výrazně usnadní údržbu přístroje a pomůže vám zbavit se vodního kamene. Objem vybírejte s ohledem na množství kávy, které denně vypijete.

Moka konvička – pro opravdového labužníka

Moka konvička je ideální přístroj na přípravu kávy pro každého, kdo si rád vychutná silné espresso a na jeho přípravě se chce také podílet. Moka konvička slouží pouze k přípravě kávy, nikoliv k jejímu namletí. Musíte si tedy pořídit buď mlýnek na kávu, nebo si kupovat kávu již namletou. Moka konvička se skládá ze tří částí: ze spodního dílu, do kterého se nalije voda, ze sítka, do kterého se nasype namletá káva, a z vrchní části, ve které se připravuje káva. Spodní část s vodou se nahřívá, pára z vařící vody poté putuje přes střední část s kávou a ve vrchní části se vytvoří výsledný nápoj. Ten má specifickou, lehce spálenou chuť. Moka konvičku je možné používat na všech typech varných desek, pouze u indukční desky se ujistěte, že je na ni konvička vhodná. Lze si také pořídit moka konvičky se zabudovaným topným tělesem, které se připojují do elektrické zásuvky.

Příprava kávy v kávovaru

Na co si dát pozor při výběru?

Moka konvička se nabízí v mnoha variantách. Nejdříve si ujasněte, kde a jak můžete moka konvičku používat. Jejich výhodou je také to, že je lze používat na cestách, kde máte k dispozici zdroj tepla. Moka konvičky je možné zakoupit v různých velikostech a s různým objemem nádoby na připravenou kávu. Právě na kapacitu si u moka konvičky dejte pozor. Jako jedna porce se u moka konvičky označuje 30ml šálek. Při přípravě je však vždy nutné zcela naplnit zásobník na kávu. Počítejte tedy s tím, že při každé přípravě kávy v moka konvičce budete muset vždy udělat tolik šálků, kolik vám moka konvička umožňuje. U tohoto přístroje můžete narazit také na různé materiály, z kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji se jedná o speciální potravinářský hliník, který dobře vede teplo a zajistí rovnoměrný ohřev vody. Narazit můžete také na nerezové varianty, které jsou odolnější a také o něco dražší.

French press – připraví kávu i čaj

French press se řadí mezi nejlevnější přístroje s nejsnadnější obsluhou. Kromě klasického espressa v něm můžete připravit také čaj. Tento typ je velmi skladný, snadno se obsluhuje a také udržuje. Není však schopen sám namlít kávu, to musíte tedy buď provést sami v mlýnku na kávu, nebo si pořídit již namletou kávu (hrubě). Tu vsypete do nádoby a zalijete vodou. Na přípravu kávy se doporučuje voda o teplotě 96 ºC. Kávu s vodou promíchejte a nechte na 3 až 4 minuty vyluhovat. Poté stlačte píst dolů, díky čemuž se káva zbaví lógru. Kávu připravenou ve French pressu je nutné podávat ihned. Píst funguje podobně jako filtr v překapávači, na rozdíl od něj ale nezachytává kávové oleje a výsledná káva tak nepřichází o svou typickou chuť a vůni. Stejný princip jako při přípravy kávy můžete použít i v případě sypaného čaje.

Na co si dát pozor při výběru?

French press lze pořídit ve více velikostech a s různým objemem. Ten se pohybuje v rozmezí od 300 ml až po 1 litr. I v tomto přístroji tedy můžete připravit lahodnou kávu pro více osob. Jelikož je však nutné čerstvou kávu konzumovat ihned, připravujte vždy tolik kávy, kolik dokážete využít. French press je nejčastěji vyroben ze skla, plastu či nerezu. Plastové přístroje patří mezi nejlevnější, jejich nevýhodou je však nižší odolnost a také neprůhlednost tohoto materiálu. U přístrojů ze skla máte přehled, kolik vody, případně kávy ve French pressu je. Nerezové varianty se pak vyznačují vysokou odolností a tyto přístroje lze používat i na cestách. Údržba přístroje je velmi jednoduchá, stačí nádobu i píst opláchnout ve vodě. To se doporučuje provádět po každém použití, abyste zajistili delší životnost přístroje i opravdu kvalitní chuť v něm připravovaných nápojů. Počítejte také s tím, že ve French pressu nelze připravovat jemně namletou kávu.


TOP 4 automatické kávovary

S automatickým kávovarem si opravdu snadno a rychle připravíte svůj oblíbený kávový nápoj. Kromě espressa či lunga si můžete pochutnat také na latte, cappuccinu a dalších mléčných variantách své oblíbené kávy. Některé modely ale nabízí také možnost přípravy čaje či horké čokolády. Obsluha i údržba automatického kávovaru jsou opravdu jednoduché a s šikovnými funkcemi navíc pro vás bude příprava kávy i zábava. Podívejte se na naše tipy na ty nejlepší automatické kávovary.

Krups EA 8108

Krups EA 8108
Zdroj: Mall.cz

Automatický kávovar Krups EA 8108 nabízí 3 stupně teploty a tlak 15 barů. Kromě teploty si můžete nastavit také požadovanou intenzitu připravované kávy. Na výběr máte z velkého množství kávových nápojů. Zásobník na kávu pojme až 275 g, do zásobníku na vodu se vejde 1,6 litru. Kávovar má k dispozici také plotýnku, na které je možné předehřát šálky. Připravit přitom můžete až 2 najednou, a to dle požadované velikosti šálku. Automatický kávovar Krups EA 8108 je také vybaven parní tryskou pro napěnění mléka. Obsluha tohoto přístroje je velmi jednoduchá a stejně tak také údržba. Vodní filtr Claris Aqua má zpětný chod, zásobník na vodu lze díky držadlu snadno vyjmout. Automatický kávovar nabízí také možnost nastavit tvrdost vody a samozřejmostí je program pro proplachování, čištění a také odvápnění.

Technické parametry produktu Krups EA 8108

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 450 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1,6 l

Kapacita zásobníku na kávu

275 g

Rozměry (v, š, h)

48,3 × 38,1 × 28,7 cm

Hmotnost

7,1 kg

Klady a zápory produktu Krups EA 8108

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– bez displeje

+ plotýnka pro předehřátí šálku

– pouze na zrnkovou kávu

+ nastavitelná teplota a intenzita kávy

– pouze 3 hrubosti mletí

+ automatické čištění i odvápnění

Obchody, kde koupíte produkt Krups EA 8108


Nivona CafeRomatica NICR 520

Automatický kávovar Nivona Caferomatica Nicr 520
Zdroj: Alza.cz

Automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 520 s jedinečným systémem Aromatica zajistí opravdu intenzivní aroma vaší kávy. Kónický mlýnek s integrovaným mechanismem namele zrna na několik stupňů hrubosti. Varná komora, ve které se smíchá namletá káva s vodou, je vybavena víkem na pružinách, díky kterému je schopná zvětšit svůj objem a zajistit tak dokonalé promíchá ingrediencí uvnitř a uvolnit ještě intenzivnější aroma kávy. Automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 520 má samonasávací napěňovací trysku, zásobník na mletou kávu a výškově nastavitelnou výpust kávy, pod kterou lze umístit šálky různých velikostí. Automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 520 má digitální displej s intuitivním ovládáním a automatické programy čištění, proplachování a odvápnění. Varná jednotka je vyjímatelná. Je možné si nastavit množství i intenzitu kávy a přístroj je schopný vyvinout tlak až 15 bar. Je navíc také vybaven eco úsporným režimem s nulovou spotřebou energie.

Technické parametry produktu Nivona CafeRomatica NICR 520

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 455 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

2,2 l

Kapacita zásobníku na kávu

250 g

Rozměry (v, š, h)

34 × 24 × 46 cm

Hmotnost

10 kg

Klady a zápory produktu Nivona CafeRomatica NICR 520

Klady (+)Zápory (-)

+ digitální dialogový displej

– vyšší hmotnost

+ samonasávací napěňovací tryska

+ automatické čištění, proplachování a odvápnění

+ na zrnkovou i mletou kávu

+ úsporný režim

Obchody, kde koupíte produkt Nivona CafeRomatica NICR 520


Siemens TE651209RW

Automatický kávovar Siemens Te651209rw
Zdroj: Alza.cz

Automatický kávovar Siemens TE651209RW nabízí 15 barů a mnoho možností přípravy lahodného kávového nápoje. Velký displej má menu také v českém jazyce a výběr nápoje je velmi snadný a rychlý. Oblíbené nápoje si navíc můžete uložit a příště si je připravit jen jediným stisknutím. Automatický kávovar Siemens TE651209RW disponuje automatickou funkcí čištění párou pro mléčný systém. Další unikátní systém iAroma se stará o ideální teplotu vody a funkce aromaDouble Shot nabízí dva procesy mletí a vaření kávy pro extra silnou kávu s méně hořkou chutí. Kvalitní keramický mlýnek mele zrna kávy na stejnou konzistenci, při spaření se tak mohou rozvinout všechny různé chutě kávy. Nejen používání, ale také údržba a čištění tohoto kávovaru jsou snadné. Automatický kávovar Siemens TE651209RW je vybavený odnímatelnou spařovací jednotkou, kterou lze jednoduše vyjmout, opláchnout pod proudem vody a čistou vrátit zpět.

Technické parametry produktu Siemens TE651209RW

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 500 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1,7 l

Kapacita zásobníku na kávu

300 g

Rozměry (v, š, h)

38,5 × 28,1 × 46,5 cm

Délka přívodního kabelu

1 m

Hmotnost

9,6 kg

Klady a zápory produktu Siemens TE651209RW

Klady (+)Zápory (-)

+ tryska na páru

– bez časovače

+ automatické čištění a odvápňování

+ ukazatel hladiny vody

+ displej

+ keramický mlýnek na kávu

Obchody, kde koupíte produkt Siemens TE651209RW


Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40

Automatický kávovar Philips Series 2200 Lattego Ep2232 40
Zdroj: Alza.cz

Automatický kávovar Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40 využijete pro přípravu espressa, kávy a cappuccina. Díky napěňovači mléka LatteGo si můžete mléčné nápoje vychutnat se sametově hebkou pěnu, napěňovač se navíc snadno nastavuje a jelikož je vyjímatelný, také se snadno čistí. Vysoce odolné keramické mlýnky jsou ideální pro mletí kávy, protože se nepřehřívají, jsou extrémně pevné a také přesné. Vybrat si můžete až z 12 nastavení hrubosti mletí. Automatický kávovar Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40 disponuje patentovaným vodním filtrem AquaClean, který zpomaluje usazování vodního kamene, aby nebylo nutné kávovar odvápňovat tak často. Na výměnu filtru vás kávovar sám upozorní. Veškeré nastavení i průběh přípravy kávy můžete sledovat na přehledném dotykovém displeji. Ten se snadno a intuitivně ovládá a můžete si zde upravit intenzitu, sílu i objem výsledného nápoje. Automatický kávovar Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40 se snadno udržuje a čistí, spařovací jednotka je vyjímatelná a celá konstrukce se skládá pouze ze dvou do sebe přesně zapadajících dílů, které lze mýt v myčce na nádobí.

Technické parametry produktu Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 500 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1,8 l

Kapacita zásobníku na kávu

275 g

Rozměry (v, š, h)

43,3 × 24,6 × 37,1 cm

Výška prostoru pro šálek 

až 14,5 cm

Hmotnost

8 kg

Barva 

černá

Klady a zápory produktu Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40

Klady (+)Zápory (-)

+ 12 možností hrubosti mletí

+ vyjímatelná spařovací jednotka

+ patentovaný vodní filtr AquaClean

+ signalizace výměny filtru

+ nastavitelná intenzita, síla i objem

Obchody, kde koupíte produkt Philips Series 2200 LatteGo EP2232/40


TOP 5 kávovarů na kapsle

Kávovary na kapsle jsou velmi oblíbené, protože jsou levné a snadno se obsluhují. Pořizují se do nich speciální kapsle, kterých je vyráběno více druhů a je důležité kupovat vždy kapsle určené pro daný kávovar. Kapsle jsou hermeticky uzavřené, takže jsou káva i její aroma uvnitř udržované čerstvé . Prodávají se kapsle nejen s klasickým espressem, ale také s mnoha dalšími příchutěmi včetně horké čokolády či různých druhů čajů. Další velkou výhodou, kterou se může kávovar na kapsle pyšnit, je opravdu rychlá příprava nápojů, která trvá průměrně méně než 60 sekund.

Tchibo Cafissimo MINI

Tchibo Cafissimo MINI
Zdroj: Mall.cz

Kávovar na kapsle Tchibo Cafissimo MINI umožňuje přípravu různých druhů horkých nápojů jako je espresso, caffè crema, překapávaná káva nebo čaj. To vše stisknutím jediného tlačítka. Přístroj je vybaven patentovaným systémem tří různých tlaků, díky čemuž je zajištěna optimální příprava nápojů. Kávovar je také velmi flexibilní, podstavec na šálky je vyjímatelný a lze tak využít různě vysoké sklenice či hrnky. Kávovar na kapsle Tchibo Cafissimo MINI se snadno obsluhuje i udržuje, přípravu nápojů usnadňuje zásobník až na 4 kapsle s magnetem, magnetická plocha pro odkládání šálků s nápoji či odkapávací miska. Objem zásobníku na vodu je 650 ml a množství vody si lze nastavit jednotlivě pro každý nápoj zvlášť a tím regulovat aroma a intenzitu kávy. Nápoj je připravený přibližně za 40 sekund a přístroj se sám po 9 minutách nečinnosti přepne do klidového režimu, ve kterém je snížena spotřeba energie. Kávovar na kapsle Tchibo Cafissimo MINI má integrovanou funkci odvápnění a na jeho potřebu vás automaticky upozorní.

Technické parametry produktu Tchibo Cafissimo MINI

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 600 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

0,65 l

Druh kapslí

Caffitaly, Tchibo Cafissimo

Rozměry (v, š, h)

22,3 × 18 × 29,8 cm

Hmotnost

3,7 kg

Klady a zápory produktu Tchibo Cafissimo MINI

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické odvápnění

– bez automatického čištění

+ regulace intenzity kávy

– bez rozpoznání typu nápoje

+ zásobník na kapsle s magnetem

– bez zásobníku na použité kapsle

+ vyjímatelný podstavec na šálky

+ magnetická plocha pro odkládání šálků

Obchody, kde koupíte produkt Tchibo Cafissimo MINI


DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

Kávovar na kapsle Delonghi Nespresso Inissia En80b
Zdroj: Okay.cz

Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso Inissia EN80B je nabízen ve více barevných variantách, takže si jej bez problémů sladíte s ostatním vybavením kuchyně. Nabízí neuvěřitelný výkon a tlak o síle 19 barů, voda je nahřátá už po 25 sekundách. Kávovar disponuje technologií kompaktní spařovací jednotky a funkcí Flow Stop, pomocí které lze automaticky či individuálně regulovat množství kávy. Zásobník na vodu o objemu 0,8 litrů vystačí na přípravu až 9 grand káv z kapslí. Ty se usazují do nádobky, která jich pojme deset, a chybět nesmí ani zásobník na použité kapsle. Kapsle se jednoduše vkládají i vyjímají. Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso Inissia EN80B je energeticky úsporný, zejména díky automatickému stand-by režimu, který přístroj po 9 minutách nečinnosti uspí. Kávovar lze upravit na dvě výšky šálků a disponuje také funkcí automatického odvápnění.

Technické parametry produktu DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 260 W

Parní tlak

19 bar

Objem zásobníku na vodu

0,8 l

Druh kapslí

Nespresso

Rozměry (v, š, h)

23 × 11,8 × 31,5 cm

Hmotnost

2,4 kg

Klady a zápory produktu DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické odvápnění

– bez automatického čištění

+ regulace množství kávy

– bez ukazatele množství vody

+ parní tlak 19 barů

– bez možnosti regulovat intenzitu kávy

+ zásobník na použité kapsle

– vyšší hlučnost

Obchody, kde koupíte produkt DeLonghi Nespresso Inissia EN80B


Cremesso Easy

Kávovar na kapsle Cremesso Easy je ideální přístroj pro přípravu lahodné kávy či čaje. Disponuje dvěma programovatelnými tlačítky, se kterými jednoduše nastavíte objem šálku, a funkcí přednapaření kávy, která zvýrazní její chuť a vůni a hodí se pro přípravu espressa či ristretta. Káva je připravena již za 15 vteřin a zásobník je výškově nastavitelný. Kromě rychlosti vás kávovar na kapsle Cremesso Easy ohromí také svou tichostí, jeho hlučnost je opravdu minimální. Parní tlak poskytuje 19 barů, nabízí funkci stand by, ve které šetří spotřebu energie, a zásobník na vodu má objem 0,9 litrů. Zásobník na kapsle, do kterého se vejde až 14 použitých kapslí, disponuje funkcí automatické vyprazdňování. Kávovar na kapsle Cremesso Easy nabízí také hned několik bezpečnostních pojistek včetně automatického vypnutí v případě nedostatečného množství vody v zásobníku.

Technické parametry produktu Cremesso Easy

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 450 W

Parní tlak

19 bar

Objem zásobníku na vodu

0,9 l

Druh kapslí

Cremesso

Rozměry (v, š, h)

24,3 × 11 × 34,4 cm

Hmotnost

2,3 kg

Klady a zápory produktu Cremesso Easy

Klady (+)Zápory (-)

+ režim stand by

– bez funkce automatické čištění

+ vysoký parní tlak

– bez rozpoznání typu nápoje

+ automatické vyprazdňování

+ zásobník na použité kapsle

+ přednapaření kávy

Obchody, kde koupíte produkt Cremesso Easy


KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima

KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima
Zdroj: Okay.cz

Kávovar na kapsle KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima disponuje kompaktními rozměry, štíhlou konstrukcí, moderními tvary, intuitivním ovládáním a mnoha užitečnými funkcemi. S tímto přístrojem připravíte více než 30 horkých i studených nápojů jako káva, čaj, kakao či horké mléko. Vysoký parní tlak 15 barů zajišťuje hustou a sametovou pěnu, kávovar je navíc vybaven funkcí automatického vypnutí, kdy se po 5 minutách nečinnosti sám vypne a ušetří tak spotřebu energie. Kávovar na kapsle KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima disponuje signalizací odvápnění, s jejíž pomocí vás upozorní na nutnost provedení pravidelné údržby. K dispozici jsou pro tento kávovar hermeticky uzavřené kapsle, ve kterých jsou nápoje uchované dlouhodobě čerstvé a mají déle trvající bohaté aroma.

Technické parametry produktu KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 500 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1,2 l

Druh kapslí

Nescafé Dolce Gusto

Rozměry (v, š, h)

37 × 15 × 28 cm

Hmotnost

2,65 kg

Klady a zápory produktu KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima

Klady (+)Zápory (-)

+ štíhlá konstrukce

– nelze nastavit intenzitu kávy

+ signalizace odvápnění

– bez automatického čištění

+ automatické vypnutí

– nelze nastavit teplotu nápoje

+ hermeticky uzavřené kapsle

+ pro přípravu až 30 horkých i studených nápojů

Obchody, kde koupíte produkt KRUPS KP173B31 Nescafé Dolce Gusto Infinissima


Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2

Kávovar na kapsle Bosch Tassimo Tas1406 Vivy 2
Zdroj: Alza.cz

Kávovar na kapsle Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2 s parním tlakem 3,3 bar připraví až 40 různých horkých nápojů. Je malý a kompaktní a na kuchyňské lince proto nezabere příliš místa. Díky své nízké hmotnosti je navíc ideální i na cesty. Kávovar na kapsle Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2 disponuje patentovanou technologií INTELLIBREW™, s jejíž pomocí jsou nápoje připravovány přesně s tou teplotou, množstvím vody i dobou spařování, jaká je pro ně nejlepší – kávovar si potřebné údaje přečte na čárovém kódu na kapsli. Po každém připraveném šálku se navíc spustí automatické čištění trysek. Kávovar na kapsle Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2 je dále vybavený inteligentním průtokovým ohřívačem, díky kterému je kávovar opravdu rychle nahřátý. Nádržka na vodu má objem 0,7 l a je snadno vyjímatelná. Flexibilní a výškově nastavitelný podstavec umožňuje použít jakýkoliv typ a velikost hrnku i sklenice.

Technické parametry produktu Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2

VlastnostSpecifikace

Parní tlak

3,3 bar

Objem zásobníku na vodu

0,7 l

Druh kapslí

Tassimo

Rozměry (v, š, h)

25,1 × 16,9 × 31 cm

Hmotnost

2,6 kg

Barva 

šedá

Klady a zápory produktu Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2

Klady (+)Zápory (-)

+ inteligentní průtokový ohřívač

– nízký parní tlak

+ patentovaná technologie INTELLIBREW™

+ flexibilní výškově nastavitelný podstavec

+ pro přípravu až 40 typů horkých nápojů

+ automatické čištění trysek po každém použití

Obchody, kde koupíte produkt Bosch Tassimo TAS1406 VIVY 2


TOP 5 pákových kávovarů

Pákový kávovar je náročnější na obsluhu a pořizují si jej většinou zkušenější milovníci kávy. Náročnost jeho obsluhování zvyšuje také fakt, že pákový kávovar nedisponuje zabudovaným mlýnkem na kávu a do většiny nabízených modelů je možné použít pouze kávu již namletou. Výsledný nápoj (kromě kávy lze často připravit i cappuccino, latte, čaj a mnoho dalšího) ale disponuje plnou chutí i vůní. Pákový kávovar je ideálním spotřebičem pro každého, kdo si kromě pití kávy užívá také její přípravu.

DeLonghi EC 685

DeLonghi EC 685
Zdroj: Alza.cz

Pákový kávovar DeLonghi EC 685 s promyšleným systémem přípravy kávy vykouzlí espresso, lungo, cappuccino či latte. Velikost kávy je možné nastavit, nastavitelná je rovněž tryska na páru. Pákový kávovar DeLonghi EC 685 disponuje třemi sítky. Sítka jsou dvojitá a zajišťují ideální promíchání kávy, navíc je lze vyjmout a snadno vyčistit. Pákový kávovar DeLonghi EC 685 využívá technologii Termoblok, která udržuje vodu na dané teplotě. Teplotu vody a páry kontrolují dva oddělené termostaty. Přístroj disponuje funkcí Flow-stop, s jejíž pomocí si nastavíte velikost nápoje, kterou si lze také uložit. Kávovar lze využít jen k ohřívání šálků a díky funkci automatické vypnutí šetří spotřebu elektrické energie. Odkapávací tácek je vyjímatelný, jeho odejmutím lze zvýšit prostor pod tryskou tak, aby se do něj vešly i sklenice o výšce až 12 centimetrů.

Technické parametry produktu DeLonghi EC 685

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 450 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1 l

Rozměry (v, š, h)

30,5 × 14,9 × 33 cm

Hmotnost

4,2 kg

Barva

černá, bílá, červená, stříbrná

Klady a zápory produktu DeLonghi EC 685

Klady (+)Zápory (-)

+ odnímatelný zásobník vody

– hlučnější

+ ukazatel množství vody

– kratší parní tryska

+ nahřívání šálků

– nutné použít hruběji namletou kávu

+ automatické vypnutí

+ na E. S. E pody i mletou kávu

Obchody, kde koupíte produkt DeLonghi EC 685


Klarstein Espressionata Gusto

Pákový kávovar Klarstein Espressionata Gusto v krásném retro designu s ukazatelem teploty disponuje vysokým tlakem 15 barů a výkonem 1 100 wattů. Nádrž na vodu je vyjímatelná a má objem 1,25 litru. Pákový kávovar Klarstein Espressionata Gusto využívá technologii Easy Brewing Technology a disponuje funkcí automatické vyrovnávání tlaku. Ovládání kávovaru probíhá pomocí tří velkých tlačítek s dobře čitelnými a jednoznačnými symboly. Každé tlačítko je navíc doplněno o světelnou signalizaci. Pára je regulovatelné pomocí otočného regulátoru, k dispozici je také pohyblivá parní tryska na zpěnění mléka či na horkou vodu. Díky tomu si kromě espressa můžete připravit lahodné cappuccino, latte či horký čaj. Pákový kávovar Klarstein Espressionata Gusto má odnímatelný odkapávací tácek vyrobený z ušlechtilé oceli, který je možné mýt i v myčce na nádobí. Kávovar je dodáván také s lžičkou na dávkování kávy, lze v něm připravit nápoj do dvou šálků najednou a šálky je možné rovněž nahřát.

Technické parametry produktu Klarstein Espressionata Gusto

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 110 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1,25 l

Délka přívodního kabelu

90 cm

Rozměry (v, š, h)

30,5 × 19,5 × 34 cm

Hmotnost

3,6 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Klarstein Espressionata Gusto

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické vyrovnávání tlaku

– pouze pro namletou kávu

+ odkapávací tácek lze mýt v myčce

+ pohyblivá parní tryska

+ ukazatel teploty

+ ukazatel množství vody

Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Espressionata Gusto


Smeg ECF01 50´s Retro Style

Pákový kávovar Smeg ECF01 50’s Retro Style s robustní rukojetí disponuje třemi vyměnitelnými filtry z kvalitního kovu. Díky systému Non-drip je zaručeno, že po dokončení přípravy nápoje nebude nic odkapávat. Horní plocha kávovaru slouží k nahřívání šálků. Pákový kávovar Smeg ECF01 50’s Retro Style nabízí stabilní tlak 15 barů a disponuje také termoblokem pro ohřev vody. Teplotu kávy lze nastavit ve třech stupních, na kávovaru si můžete rovněž vybrat ze tří stupňů tvrdosti používané vody. Pákový kávovar Smeg ECF01 50’s Retro Style disponuje funkcí automatické vypnutí. Ovládání kávovaru je velmi jednoduché, pro lepší viditelnost jsou tlačítka podsvícená. Přístroj sám vás upozorní na nutnost manuálního odvápnění. Nerezový odkapávací tácek lze odejmout. Nesmí chybět ani kovová tryska pro našlehání mléka, součástí balení je také pěchovač a odměrka. Pákový kávovar Smeg ECF01 50’s Retro Style má základnu vybavenou protiskluzovou ochranou.

Technické parametry produktu Smeg ECF01 50´s Retro Style

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 350 W

Parní tlak

15 bar

Objem zásobníku na vodu

1 l

Délka přívodního kabelu

1 m

Rozměry (v, š, h)

30,3 × 14,9 × 33 cm

Hmotnost

5 kg

Barva

černá, bílá, červená, krémová, pastelově modrá, pastelově zelená, pastelově růžová

Klady a zápory produktu Smeg ECF01 50´s Retro Style

Klady (+)Zápory (-)

+ lze nastavit tvrdost vody a teplotu kávy

– náročnější nastavování hodnot

+ 3 časy automatického vypnutí

+ kontrolka pro odvápnění

+ protiskluzová ochrana

+ až 7 barevných provedení

Obchody, kde koupíte produkt Smeg ECF01 50´s Retro Style


ECG ESP 20101

Pákový kávovar Ecg Esp 20101
Zdroj: Expert.cz

Pákový kávovar ECG ESP 20101 disponuje bojlerovým způsobem ohřevu a profesionálním tlakovým čerpadlem nabízejícím tlak až 20 barů. Zásobník na vodu o objemu 1,25 litrů je odnímatelný a má praktickou rukojeť, díky které se pohodlně drží a je sníženo riziko upuštění. Nerezový filtr je určen pro jednu až dvě porce namleté kávy. Pákový kávovar ECG ESP 20101 je určený pro přípravu nejen espressa, ale také cappuccina či latte, a to díky parní trysce pro napěnění mléka. Tryska je navíc otočná a disponuje odnímatelnou gumovou částí. Odkapávací tácek je rovněž odnímatelný, díky čemuž je možné zvětšit prostor pod tryskou a umístit sem ještě větší šálky. Pákový kávovar ECG ESP 20101 lze využít také k nahřívání šálků, disponuje funkcí krátké předspaření, ochranou proti přehřátí a proti přetlaku a pro ještě větší bezpečnost je vybaven protiskluzovými nožkami. Součástí balení je rovněž dávkovač a odměrka kávy.

Technické parametry produktu ECG ESP 20101

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 000 W

Parní tlak

20 bar

Objem zásobníku na vodu

1,25 l

Délka přívodního kabelu

75 cm

Rozměry (v, š, h)

29 × 20 × 30 cm

Hmotnost

3,32 kg

Barva

černá/nerez

Klady a zápory produktu ECG ESP 20101

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoký tlak

– nelze nastavit tvrdost ani teplotu vody

+ kompaktní rozměry

– pouze pro namletou kávu

+ ochrana proti přehřátí a přetlaku

+ protiskluzová ochrana

+ otočná parní tryska

Obchody, kde koupíte produkt ECG ESP 20101


Sencor SES 4040BK

Sencor SES 4040BK
Zdroj: Mall.cz

Pákový kávovar Sencor SES 4040BK s bojlerem a termoblokem nabízí tlak 20 barů. Disponuje funkcí rychlého předehřevu a předspaření. Díky trysce pro napěnění mléka si připravíte i cappuccino či latte. Zásobník na vodu je odnímatelný a pojme až 1,4 litrů vody. Pákový kávovar Sencor SES 4040BK disponuje také zásobníkem na mléko. Teplota kávy je nastavitelná v několika stupních a v kávovaru připravíte až dva šálky najednou. Regulovatelné je rovněž množství připravovaného nápoje, které lze uložit do paměti přístroje. Díky elektronicky řízené jednotce se senzorem je udržována přesná teplota nápoje. Pákový kávovar Sencor SES 4040BK disponuje funkcí automatické čištění a programem na odvápnění, díky čemuž se nejen snadno obsluhuje, ale také udržuje. Odnímatelný je zásobník na vodu, zásobník na mléko a také odkapávací tácek, vše se navíc velmi snadno čistí. Chybět nesmí ani ukazatel množství vody, světelná signalizace provozu, funkce automatické vypnutí a protiskluzové nožky zajišťující lepší stabilitu kávovaru.

Technické parametry produktu Sencor SES 4040BK

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 450 W

Parní tlak

20 bar

Objem zásobníku na vodu

1,4 l

Délka přívodního kabelu

95 cm

Rozměry (v, š, h)

41 × 18 × 31,5 cm

Hmotnost

4,3 kg

Barva

černá

Klady a zápory produktu Sencor SES 4040BK

Klady (+)Zápory (-)

+ systém předspaření

– pouze na mletou kávu

+ vysoký tlak

– méně stabilní (nízká hmotnost)

+ vysoký objem zásobníku na vodu

+ automatické čištění

+ program na odvápnění

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SES 4040BK


TOP 5 french pressů

Tyto přístroje jsou velmi oblíbené, protože mají nízké pořizovací náklady, velmi jednoduše se ovládají a kromě vynikající kávy s nimi připravíte také sypaný čaj, kakao či studené nápoje. Do french pressu se používá již namletá káva, kterou stačí zalít horkou vodou, promíchat a nechat vyluhovat. Díky pístu je hotový nápoj bez lógru (případně čajových lístků). Píst ale na rozdíl od filtru nezachytává kávové oleje, takže si káva uchovává svou typickou vůni a chuť.

ORION Konvice kafetier BD

French Press Orion Konvice Kafetier Bd
Zdroj: Alza.cz

French press ORION Konvice kafetier BD lze použít nejen pro přípravu mleté kávy či sypaného čaje, připravíte s ním rovněž ledovou kávu s napěněným mlékem nebo kakao. S tímto přístrojem se velmi snadno manipuluje, výhodou je také jeho jednoduché čištění. French press ORION Konvice kafetier BD je vyroben ze skla, které odolá teplotám do 180 °C, nerezu a vysoce kvalitního a odolného plastu. Je nabízen hned v několika objemech, a to 350 ml, 600 ml, 800 ml a 1 l.

Technické parametry produktu ORION Konvice kafetier BD

VlastnostSpecifikace

Materiál

sklo, nerez, plast

Objem

350 ml, 600 ml, 800 ml, 1 l

Klady a zápory produktu ORION Konvice kafetier BD

Klady (+)Zápory (-)

+ jednoduchá údržba

+ mnoho variant objemu

+ sklo odolné až do 180 °C

+ lze s ním také napěnit mléko

Obchody, kde koupíte produkt ORION Konvice kafetier BD


BANQUET Connie

BANQUET Connie
Zdroj: Mall.cz

French press BANQUET Connie pro přípravu kávy i čaje je vyroben z varného borosilikátového skla, které odolá teplotám až do 120 °C. Filtr je z nerezové oceli a další části přístroje jsou z kvalitního a odolného plastu. French press BANQUET Connie lze použít pro přípravu jak horkých, tak studených nápojů. Je velmi lehký, skladný, snadno se obsluhuje a čistí a nabízí objem 1 litr, což odpovídá přibližně 6 šálkům.

Technické parametry produktu BANQUET Connie

VlastnostSpecifikace

Materiál

borosilikátové sklo, nerez, plast

Objem

1 l

Rozměry (v, š, h)

21,5 × 11 × 14,2 cm

Hmotnost

0,6 kg

Klady a zápory produktu BANQUET Connie

Klady (+)Zápory (-)

+ velký objem (až 6 šálků)

– nechráněné skleněné dno

+ nerezový filtr

– bez možnosti dokoupit náhradní skleněnou nádobu

+ připraví i studené nápoje

+ z varného borosilikátového skla

Obchody, kde koupíte produkt BANQUET Connie


Tescoma Teo

Tescoma Teo
Zdroj: Tescoma.cz

French press Tescoma Teo pro domácí přípravu kávy nebo čaje je vyrobený ze žáruvzdorného borosilikátového skla. Stojánek je z kombinace nerezové oceli a plastu. Držadlo z kvalitního plastu má ergonomický tvar, což usnadňuje manipulaci a brání nechtěnému upuštění. Skleněná nádoba se snadno udržuje, je možné ji mít i v myčce na nádobí. French press Tescoma Teo je nabízen ve dvou variantách: 600 ml a 1 l.

Technické parametry produktu Tescoma Teo

VlastnostSpecifikace

Materiál

borosilikátové sklo, nerez, plast

Objem

600 ml, 1 l

Klady a zápory produktu Tescoma Teo

Klady (+)Zápory (-)

+ skleněnou nádobu lze snadno vyjmout

+ ze žáruvzdorného borosilikátového skla

+ možnost dokoupit náhradní skleněnou nádobu

+ skleněnou nádobu je možné mít v myčce na nádobí

Obchody, kde koupíte produkt Tescoma Teo


Bialetti French Press

Bialetti French Press
Zdroj: Mall.cz

French Press Bialetti French Press je vyroben z borosilikátového skla a ušlechtilé nerezové oceli. Lze jej použít pro přípravu kávy i sypaného čaje. Tento french press se snadno udržuje, jednotlivé části se snadno odnímají a je možné je mýt v myčce na nádobí. Rukojeť usnadňuje manipulaci a nehrozí riziko popálení. French Press Bialetti French Press je nabízen ve variantě s objemem 350 ml a 1 l.

Technické parametry produktu Bialetti French Press

VlastnostSpecifikace

Materiál

borosilikátové sklo, nerez, plast

Objem

350 ml, 1 l

Klady a zápory produktu Bialetti French Press

Klady (+)Zápory (-)

+ měrná ryska

– vrchní víko se při nalévání vyklápí

+ všechny části lze mýt v myčce na nádobí

+ možnost dokoupit náhradní skleněnou nádobu

Obchody, kde koupíte produkt Bialetti French Press


ESPRO Travel Press

ESPRO Travel Press
Zdroj: Alza.cz

French press ESPRO Travel Press v sobě kombinuje french press a termosku a je ideální nejen na doma, ale také na cesty. Je vybaven patentovaným mikrofiltrem a dvojitým silikonovým těsněním. Díky tomu je připravená káva bez usazenin, ale se zachováním své bohaté chutě a vůně, a teplá vydrží až 4 hodiny. Tento french press má ergonomický design a na jeho výrobu byla použita kvalitní a lesklá nerezová ocel, která nevede teplo a nehrozí tak, že se opaříte. French press ESPRO Travel Press je vybaven funkcí zastavení louhování a je možné jej mýt v myčce nádobí. Součástí balení jsou dva odnímatelné filtry s rozdílnou jemností sítka určené pro rozdílnou hrubost kávy, termoska a izolační víčko.

Technické parametry produktu ESPRO Travel Press

VlastnostSpecifikace

Materiál

nerez, plast

Objem

350 ml

Klady a zápory produktu ESPRO Travel Press

Klady (+)Zápory (-)

+ mikrofiltr a dvojité silikonové těsnění

– menší objem

+ ergonomický design

– pro pití nutné odšroubovat celé víčko

+ funkce zastavení louhování

+ 2 odnímatelné různě jemné filtry

+ nápoj vydrží teplý až 4 hodiny

Obchody, kde koupíte produkt ESPRO Travel Press


TOP 4 překapávače

Překapávače jsou typy kávovarů s velmi jednoduchou obsluhou a rychlou přípravou kávy. Ta je připravována extrakcí mleté kávy, skrze kterou protéká voda. Káva připravená v tomto typu kávovaru je velmi jemná a o něco slabší než z jiných typů. Velkou výhodou překapávače je také jeho schopnost připravit větší množství kávy najednou, a to až 2 litry. Některé modely jsou vybavené mnoha užitečnými funkcemi, například přihříváním připraveného nápoje až po několik hodin či automatickým vypnutím. V překapávači se používá filtr, ten může být z různých materiálů a buď permanentní, nebo vyjímatelný. Někdy lze také používat jednorázové papírové filtry.

Sencor SCE 3050 SS

Sencor SCE 3050 SS
Zdroj: Mall.cz

Překapávač Sencor SCE 3050 SS je moderní a bezpečný přístroj, se kterým připravíte až 12 šálků překapávané kávy. Kromě toho jej ale lze použít také pro přípravu čaje. Skleněná konvice má objem 1,25 litrů a je vybavena praktickým uzavíratelným víčkem. Bezpečnost používání překapávače zajišťuje tepelně izolovaná rukojeť a neklouzavá základna. Chybět nesmí ani bezpečnostní pojistka v podobě ochrany proti přehřátí. Jakmile odejmete konvici ze základny, pojistný ventil zabrání nechtěnému odkapávání nápoje. Překapávač Sencor SCE 3050 SS má vyjímatelný a omyvatelný filtr, který lze použít vícekrát. Je však možné do přístroje používat také jednorázové papírové filtry o velikosti 4. Přístroj má ukazatel množství vody a hlavní spínač je vybaven indikátorem napájení. Překapávač Sencor SCE 3050 SS se velmi snadno čistí a udržuje.

Technické parametry produktu Sencor SCE 3050 SS

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 000 W

Parní tlak

15 bar

Objem vody

1,25 l

Typ filtru

vyjímatelný

Délka přívodního kabelu

0,8 m

Rozměry (v, š, h)

32,5 × 20,5 × 21,5 cm

Hmotnost

1,6 kg

Klady a zápory produktu Sencor SCE 3050 SS

Klady (+)Zápory (-)

+ ukazatel množství vody

– bez displeje

+ neklouzavá základna

– bez automatického vypnutí

+ omyvatelný filtr

– ukazatel množství vody hůře čitelný

+ tepelně izolovaná rukojeť

– bez časovače

+ pojistka proti odkapávání

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SCE 3050 SS


Electrolux EKF 3300

Kávovar překapávač Electrolux Ekf 3300
Zdroj: MALL.cz

Překapávač Electrolux EKF3300 nabízí příkon 1 100 Wattů a konvici o objemu 1,65 litrů. S tímto přístrojem připravíte až 15 šálků kávy. Je dále vybaven indikátorem zapnutí a funkcí automatického vypnutí. Díky ní se kávovar po 40 minutách nečinnosti sám vypne. Šetří tak energii a je zajištěna bezpečnost provozu. Překapávač Electrolux EKF3300 má vyjímatelný a omyvatelný filtr, chybět nesmí ani ukazatel množství vody. Přístroj je vyroben z vysoce kvalitního a odolného plastu, konvice je ze skla s kovovým proužkem. Pro ještě snadnější obsluhu přístroje lze přívodní kabel dlouhý 1 metr uložit do speciálního prostoru.

Technické parametry produktu Electrolux EKF 3300

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 100 W

Objem vody

1,65 l

Typ filtru

vyjímatelný

Délka přívodního kabelu

1 m

Rozměry (v, š, h)

31,5 × 19 × 28,5 cm

Hmotnost

1,85 kg

Klady a zápory produktu Electrolux EKF 3300

Klady (+)Zápory (-)

+ prostor pro uložení kabelu

– bez časovače

+ automatické vypnutí

– bez displeje

+ indikátor provozu

– při menším množství vody hlučnější

+ ukazatel množství vody

+ skleněná nádoba s velkým objemem

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux EKF 3300


Eta Inesto 3174 90000

Překapávač Eta Inesto 3174 90000
Zdroj: Alza.cz

Překapávač Eta Inesto 3174 90000 s výkonem 900 Wattů je vybaven konvicí o objemu 1,5 litrů a mnoha šikovnými funkcemi. Mezi ně patří například časovač nebo funkce přihřívání, pomocí které udržíte nápoj v konvici teplý až po dobu 40 minut. Jednoduchost obsluhy tohoto přístroje zajišťuje také digitální displej, na kterém je zobrazen ukazatel času. Konvice je ze skla, vybavena víkem a také funkcí DRIP STOP, která zabraňuje odkapávání nápoje v případě jejího vyjmutí. Překapávač Eta Inesto 3174 90000 disponuje bezpečnostní tepelnou pojistkou a světelným indikátorem provozu a přípravy kávy. Filtr na kávu je vyjímatelný a je možné místo něj používat jednorázové papírové filtry. Jednotlivé části překapávače je možné mýt v myčce na nádobí. Na zásobníku vody nesmí chybět vodoznak jako ukazatel množství vody.

Technické parametry produktu Eta Inesto 3174 90000

VlastnostSpecifikace

Příkon

900 W

Objem vody

1,5 l

Typ filtru

vyjímatelný

Rozměry (v, š, h)

33 × 22 × 26 cm

Hmotnost

1,5 kg

Klady a zápory produktu Eta Inesto 3174 90000

Klady (+)Zápory (-)

+ displej

– indikátor množství vody hůře čitelný

+ časovač

– displej bez podsvícení

+ funkce nahřívání

– nižší příkon

+ pojistka proti odkapávání

+ lze mýt v myčce na nádobí

Obchody, kde koupíte produkt Eta Inesto 3174 90000


Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style

Překapávač Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style disponuje systémem non-drip, který brání nechtěnému prokapávání, a intuitivním ovládacím panelem s podsvícenými tlačítky. Na panelu můžete nastavit intenzitu aroma, množství připravovaných šálků (1 až 4), dobu přihřívání či navolit automatický start. Díky funkci keep warm můžete připravenou kávu udržet horkou po dobu až 40 minut. Překapávač Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style vás zvukovým signálem upozorní na dokončení překapávání, tento signál je možné vypnout. Součástí kávovaru je nerezový filtr, který lze vyjmout a umýt v myčce na nádobí. V přístroji lze ale také používat papírové filtry (velikost 4). Kapacita překapávače je 10 šálků, zásobník na vodu o objemu 1,4 litrů je snadno přístupný. Skleněná konvice má objem 1,25 litrů a disponuje pohodlným držákem a praktickým víkem. Součástí balení je rovněž odměrka, kterou lze umývat v myčce na nádobí, překapávač Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style disponuje i displejem s digitálními hodinami a protiskluzovou ochranou základny.

Technické parametry produktu Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 050 W

Objem vody

1,4 l

Typ filtru

vyjímatelný

Délka přívodního kabelu

1 m

Rozměry (v, š, h)

36,1 × 24,5 × 25,6 cm

Hmotnost

3,4 kg

Barva

černá, bílá, červená, krémová, stříbrná, pastelově modrá, pastelově zelená

Klady a zápory produktu Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style

Klady (+)Zápory (-)

+ intuitivní LED displej

– bez funkce automatické čištění

+ vyjímatelný a omyvatelný filtr

+ možnost nastavit počet šálků

+ funkce keep warm

+ nastavitelná intenzita aroma

Obchody, kde koupíte produkt Smeg DCF02CREU 50´s Retro Style


TOP 4 moka konvičky

Moka konvičku si pořizují milovníci silné kávy, kteří se rádi podílí na její přípravě. Moka konvička vychází z tradiční italské přípravy kávy, která využívá páru. Do moka konvičky se používá již namletá káva a mlýnek není její součástí. Tento přístroj na přípravu kávy lze použít na různých typech sporáků či plotýnek. Nejčastěji se modely dají použít na elektrickém, plynovém a sklokeramickém sporáku, některé můžete používat i na indukci. Existují navíc také modely, které stačí jednoduše připojit k elektřině a používat.

Tescoma PALOMA 3

Moka konvička Tescoma Paloma 3
Zdroj: Alza.cz

Moka konvička Tescoma PALOMA 3 připraví až 3 šálky klasického espressa. Je vyrobená z prvotřídního hliníku a konvička je vybavená speciální povrchovou úpravou s vysokým leskem. Nádoba konvičky má žáruvzdorné plastové úchyty s ergonomickým tvarováním, které zajišťují bezpečnou a také pohodlnou manipulaci. Moka konvička Tescoma PALOMA 3 je také vybavená silikonovým těsněním, které je vysoce odolné. Konvičku je možné použít na elektrických, plynových i sklokeramických sporácích. Jednotlivé části konvičky se od sebe oddělují velice snadno a hotová káva je připravena již za 3 minuty.

Technické parametry produktu Tescoma PALOMA 3

VlastnostSpecifikace

Zdroj ohřevu 

elektřina, plyn, sklokeramika

Počet šálků 

3

Materiál 

hliník, žáruvzdorný plast

Barva 

černá/stříbrná

Klady a zápory produktu Tescoma PALOMA 3

Klady (+)Zápory (-)

+ speciální povrchová úprava

– menší objem

+ silikonové těsnění

– nelze použít na indukci

+ ergonomické a žáruvzdorné úchyty

Obchody, kde koupíte produkt Tescoma PALOMA 3


Bialetti Moka Venus 6

Moka konvička Bialetti Moka Venus 6
Zdroj: Expert.cz

Moka konvička Bialetti Moka Venus 6 je vyrobená z nerezu, který jí zajišťuje dlouhou životnost. Díky vyššímu objemu (240 ml) připraví až 6 šálků lahodné kávy. Tuto moka konvičku lze použít na elektrickém, plynovém, sklokeramickém sporáku a také na indukci. Moka konvička Bialetti Moka Venus 6 je nabízená v klasickém nerezovém provedení, zakoupit lze ale také velmi originální a moderní modrou konvičku, která se bude na vaší kuchyňské lince skvěle vyjímat.

Technické parametry produktu Bialetti Moka Venus 6

VlastnostSpecifikace

Zdroj ohřevu 

elektřina, plyn, sklokeramika, indukce

Objem 

240 ml

Počet šálků 

6

Materiál 

nerez

Barva 

nerez, modrá

Klady a zápory produktu Bialetti Moka Venus 6

Klady (+)Zápory (-)

+ připraví až 6 šálků kávy

– nelze mýt v myčce na nádobí

+ lze použít i na indukci

+ zajímavé barevné provedení

+ dlouhá životnost

Obchody, kde koupíte produkt Bialetti Moka Venus 6


Monix Moka Market

Moka konvička Monix Moka Market
Zdroj: MALL.cz

Moka konvička Monix Moka Market je vyrobená z hliníku, který má skvělé tepelné vlastnosti. Neotřelý design konvičky v černé barvě s dřevěným úchytem potěší každého milovníka kávy, stejně jako příprava lahodného nápoje tradičním italským postupem. Moka konvička Monix Moka Market slouží pro snadnou a rychlou přípravu až šesti šálků kávy. Konvičku lze použít na plynovém, elektrickém, sklokeramickém sporáku i indukci. Její údržba a čištění jsou velmi jednoduché, nedoporučuje se však vkládat konvičku do myčky na nádobí.

Technické parametry produktu Monix Moka Market

VlastnostSpecifikace

Zdroj ohřevu 

elektřina, plyn, sklokeramika, indukce

Objem 

300 ml

Počet šálků 

6

Materiál 

hliník, dřevo

Barva 

černá/dřevo

Klady a zápory produktu Monix Moka Market

Klady (+)Zápory (-)

+ neotřelý design

– nelze mýt v myčce na nádobí

+ připraví až 6 šálků kávy

+ lze použít i na indukci

+ větší objem

Obchody, kde koupíte produkt Monix Moka Market


BANQUET NOIRA 6

Moka konvička Banquet Noira 6
Zdroj: Alza.cz

Moka konvička BANQUET NOIRA 6 vás oslní nejen dokonale lahodnou kávou se skvělou chutí a aroma, kterou v ní můžete připravit. Její vzhled z ní navíc dělá klenot a funkční designový prvek každé kuchyně. Moka konvička BANQUET NOIRA 6 se snadno používá i čistí a jednoduše a rychle v ní připravíte až 6 šálků oblíbeného nápoje. Je vyrobená z hliníku s vynikajícími tepelnými vlastnostmi, jehož výhodou je také to, že již po několikátém použití získává patinu – která dodá připravované kávě ty správné vlastnosti. Moka konvička BANQUET NOIRA 6 se může používat na elektrickém, plynovém i sklokeramickém sporáku.

Technické parametry produktu BANQUET NOIRA 6

VlastnostSpecifikace

Zdroj ohřevu 

elektřina, plyn, sklokeramika

Objem 

260 ml

Počet šálků 

6

Materiál 

hliník, nerez

Barva 

černá

Klady a zápory produktu BANQUET NOIRA 6

Klady (+)Zápory (-)

+ unikátní design

– nelze použít na indukci

+ připraví až 6 šálků kávy

– nelze mýt v myčce na nádobí

+ patina pro ještě lepší kávu

Obchody, kde koupíte produkt BANQUET NOIRA 6

5/5 - (7 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..