Pořiďte si kávovar a připravte si doma lahodnou kávu!

Chutnou kávu si už nemusíte dopřávat pouze v těch nejvybranějších kavárnách. Opravdu dobrý a kvalitní kávovar vám ji připraví i ve vaší vlastní kuchyni. Jaký typ přístroje pro přípravu kávy nejlépe odpovídá vašim představám? Čím se jednotlivé přístroje liší a co by za každých okolností měly mít? Tento článek vám je všechny podrobně představí a ke každému typu vám také nabídneme několik krásných kousků, s kterým si u sebe doma připravíte tu nejlahodnější kávu!

Káva z kávovaru

Obsah článku

TOP 5 automatických kávovarů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
DeLonghi ECAM 22.110 BDeLonghi ECAM 22.110 B
Krups EA 8108Krups EA 8108
Siemens TI30A209RWSiemens TI30A209RW
Philips EP 3550/00Philips EP 3550/00
Nivona CafeRomatica NICR 520Nivona CafeRomatica NICR 520

TOP 4 kávovary na kapsle (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402
Tchibo Cafissimo MINITchibo Cafissimo MINI
Krups Nescafé Dolce Gusto ObloKrups Nescafé Dolce Gusto Oblo
DeLonghi Nespresso Inissia EN80BDeLonghi Nespresso Inissia EN80B

Jaký kávovar si pořídit?

Kávovary se rozdělují na espressovače a přístroje pro přípravu filtrované kávy. Pod každý z těchto typů navíc spadají 3 různé přístroje. Výběr je tedy opravdu široký. Jednotlivé kávovary se liší samozřejmě svou cenou a velikostí, ale především způsobem přípravy a typem připraveného nápoje a v neposlední řadě také náročností obsluhy a údržby. Hlavním kritériem pro výběr by pro vás mělo být to, kolik času a energie chcete přípravě kávy věnovat. Chcete mít kávu hotovu rychle a nijak do přípravy nezasahovat, nebo je pro vás příprava kávy oblíbeným rituálem? Jakou kávu máte nejraději – silnou, slabou, klasické espresso, nebo spíše cappuccino? Zvažte také, kolik místa na kávovar máte a kolik do přístroje chcete investovat peněz. U kávovarů se dá bez nadsázky říci, že čím jsou dražší, tím jsou také kvalitnější. A tím jednodušší může příprava kávy s nimi být. Důležité navíc nejsou jen pořizovací, ale také provozní náklady.

Důležité parametry kávovaru

Mezi nejdůležitější vlastnosti každého kávovaru patří tlak, který je přístroj schopný vyvinout. Právě ten má největší vliv na kvalitu připraveného nápoje. Ideální tlak se pohybuje od 9 barů výše. Pokud vám na kvalitě kávy příliš nezáleží a důležitější je pro vás nízká cena kávovaru, můžete si pořídit i přístroj s nižším tlakem. Dalším důležitým parametrem je příkon přístroje. Čím vyšší je, tím rychleji se káva připraví, rozdíly mezi jednotlivými kávovary ale nejsou nijak zásadní. Příkon má však vliv také na spotřebu elektrické energie a opět platí, že čím vyšší je, tím vyšší bude i spotřeba. Některé modely jsou vybavené tzv. úsporným režimem. Zaměřte se také na to, zda je možné si u kávovaru nastavit hrubost mletí kávy, což ovlivňuje chuť, ale především sílu nápoje. U dražších modelů si můžete také zvolit teplotu či množství vody, můžete připravit i více šálků najednou či udržet je delší dobu teplé.

TIP: Používáte k přípravě kávy raději rychlovarnou konvici? Ani její výběr nepodceňujte! Podívejte se na 11 věcí, na které byste si měli dát při výběru pozor.

Jaké funkce a příslušenství by měl kávovar mít?

Některé typy kávovarů nabízí funkci pěnění mléka, které může probíhat buď manuálně, automaticky a nebo poloautomaticky. Manuální pěnění mléka je sice náročnější, ale máte jistotu, že si vytvoříte pěnu přesně podle svých představ. S tryskou na pěnění mléka se však vždy pojí náročnější údržba, neboť je nutné ji pravidelně čistit. Další šikovnou funkcí je funkce horké vody, díky které lze kávovar použít i na přípravu čaje. Kávovar z trysky místo kávy totiž vypouští horkou vodu. Velice šikovným pomocníkem je automatické čištění a odvápnění, které nabízí některé typy kávovarů. Ty vám pomohou s údržbou přístroje, která je tak velmi snadná a rychlá. Pokud přístroj tyto funkce nemá, nezapomeňte jej čistit a odvápňovat pravidelně. Čistit by se měl kávovar ideálně po každém použití, odvápňovat alespoň jednou měsíčně. K některým typům kávovarů je nutné si pořídit mlýnek na kávu. Jeho kvalita má výrazný vliv na kvalitu připravené kávy, jeho výběr tedy nepodceňujte.

Nalévání kávy z kávovaru

Automatický kávovar připraví kávu snadno a rychle

Jak už název napovídá, příprava kávy s tímto přístrojem je automatická a vy nemusíte dělat téměř nic. Automatický kávovar si kávu sám namele, upěchuje a následně ji spaří a v případě potřeby vám do ní také napění mléko. Většina modelů se navíc také sama vypláchne a odvápní, případně i vyčistí. Tento typ kávovarů se nejčastěji využívá tam, kde je spotřeba kávy opravdu vysoká. S automatickým kávovarem zvládnete připravit nejen espresso či espresso lungo, ale také mléčné varianty jako cappuccino, latte nebo latte macchiato. Tyto přístroje se ovládají pomocí tlačítek a bývají vybaveny displejem, na kterém vidíte vše potřebné. Mimo jiné se zde zobrazují informace o tom, co přístroj potřebuje – doplnit vodu, kávu či vysypat nádrž na odpad. Displeje mohou být samozřejmě i dotykové a některé automatické kávovary disponují také časovačem. Pomocí toho si nastavíte přesnou dobu, kdy se má vaše káva začít připravovat.

Na co si dát pozor při výběru automatického kávovaru?

U automatického kávovaru si především pohlídejte, zda má nastavitelnou výšku výpusti kávy. Pokud ne, budete pod ni schopni položit pouze šálky určité výšky a vyšší sklenice se vám pod ni jednoduše nevejdou. U kvalitnějších modelů je také možné nastavit si jemnost namletí kávy, což výrazně ovlivňuje její chuť. A ty lepší modely disponují nahřívanou deskou na šálek, která vám šálek předehřeje a káva vydrží déle teplá. Automatický kávovar je vybaven parní tryskou, která slouží k našlehání mléka, pokud si však mléčné varianty espressa děláte často, pořiďte si přístroj se zabudovanou karafou na mléko. Důležitým parametrem je také tlak páry. Čím vyšší tlak (více barů) je kávovar schopný vyvinout, tím bude káva lépe namletá. Kvalitní kávu zvládnou připravit přístroje vyvíjející tlak okolo 9 barů. Mlýnek na kávu může být buď kovový, nebo keramický, který se hůře zahřívá a káva namletá v něm si udržuje své aroma, je však také dražší.

Kávovar na kapsle je levný a snadno se obsluhuje

Kapslové kávovary se jednu dobu těšily velké oblibě, zejména díky své nízké pořizovací ceně. Jejich provozní náklady však od jejich nákupu postupně odrazovaly více a více lidí. A nemalou nevýhodou těchto přístrojů je také vysoké množství odpadu, které se s jejich používáním pojí. Kávovary na kapsle se používají velmi jednoduše a jsou ideální tam, kde se káva příliš často nepije. Jednak z důvodu vyšší ceny kapslí, kdy vás jeden šálek kávy může vyjít i na více než 10 Kč. Kapsle jsou však hermeticky uzavřené a káva v nich vydrží o poznání déle čerstvá. Velkou výhodou kapslového kávovaru je ale především různorodost nápojů, které v něm připravíte. Kromě espressa lze pořídit kapsle s téměř jakoukoliv příchutí a typem kávy, který vás napadne. Pochutnat si tak můžete i na kávě s nádechem vanilky či čokolády nebo na čokoládě samotné. Nápoj je navíc připraven opravdu rychle a snadno.

Jednoduchá příprava kávy v kávovaru

Na co si dát pozor při výběru kávovaru na kapsle?

Před pořízením konkrétního přístroje si zjistěte, zda je vámi vybraná značka kompatibilní i s kapslemi jiných značek. To je totiž spíše výjimka než pravidlo. Většinou jste tedy nuceni pořizovat si kapsle jen té značky, od které máte kávovar na kapsle, což může být poměrně omezující. Jsou ale výrobci, do jejichž přístrojů lze použít kapsle jakékoliv značky. Předem si také můžete udělat drobný průzkum a zjistit, kolik vás pořizování kapslí bude stát. Pokud jste milovníkem kávy a vypijete i několik šálků každý den, může vás kávovar na kapsle vyjít pěkně draho. Pro čím dál více lidí je také problém to, že kapsle jsou pouze jednorázové a jsou téměř nerecyklovatelné (nepatří do plastu!). Naštěstí jsou si výrobci kávovarů na kapsle tohoto problému vědomi a snaží se na něm pracovat. Nespresso například nabízí svoz použitých kapslí, které jsou posléze ve speciálních továrnách upraveny a dále využívány.

Pákový kávovar pro domácí baristy

Pákový kávovar patří mezi přístroje náročnější na obsluhu i údržbu. Narazíte na ně především v kavárnách a barech, pořídit si ale můžete i levnější domácí model. Kromě přístroje samotného si však musíte pořídit také mlýnek na kávu, do pákového kávovaru se totiž sype káva již namletá a přístroj ji sám nenamele. To, jak je káva namletá a posléze napěchovaná do přístroje, se výrazně odrazí na její výsledné kvalitě. Pokud však patříte mezi opravdové milovníky kávy, kteří si užívají nejen její pití, ale také přípravu, je pro vás pákový kávovar ideální. Namletá káva se vloží do sítka, malé nádobky s dírkami, která se po naplnění umístí do speciálního držáku (páky) a ten se zasune pod výpust vody. Průtok vody se ovládá manuálně, stejně tak dávkování kávy. Vše je tedy jen a pouze ve vašich rukách. Pákové kávovary mohou být rovněž vybaveny parní tryskou pro přípravu mléčných podob espressa.

Na co si dát pozor při výběru pákového kávovaru?

Kromě opravdu kvalitního přístroje si pořiďte také kvalitní mlýnek na kávu. Počítejte tedy s vyššími pořizovacími náklady a rovněž časově náročnější přípravou. Také u pákového kávovaru si pohlídejte tlak, který je přístroj schopný vyvinout. Opět platí, že dobrou kávu si připravíte s přístrojem, který dokáže vyvinout tlak alespoň 9 barů. O pákový kávovar je nutné dobře pečovat a pravidelně – ideálně po každém použití – jej vyčistit. Jen tak zajistíte kvalitu připravovaných nápojů a dlouhou životnost přístroje. Pokud se vám pákové kávovary líbí, ale nejste si jistí, zda zvládnete náročnější přípravu, existuje pro vás řešení. Tím jsou pody, malé polštářky, ve kterých je již káva napěchována, a které se vkládají do sítka. Příprava kávy je díky těmto podům podobně jednoduchá jako u kávovaru na kapsle. S pody se ale pojí stejné nevýhody jako s kapslemi – omezené možnosti jejich použití jen na daný typ přístroje a vyšší zátěž životního prostředí.

Nejlepší kávovar

Překapávač je ideální pro přípravu většího množství kávy

Tento přístroj na rozdíl od výše zmíněných nepřipravuje kávu pomocí vysokého tlaku, ale pomocí vody stékající přes kávu. Výsledná káva je jemnější a slabší. Velkou výhodou překapávače je větší množství kávy připravené najednou, to se pohybuje od 0,75 do 2 litrů. Přístroje jsou také schopné již připravenou kávu ohřívat a vy tak máte celý den k dispozici teplou kávu. Množství připravené kávy si můžete nastavit pomocí dodané vody, počítejte však s tím, že čím více šálků kávy si budete připravovat, tím déle jejich příprava potrvá. Ovládání překapávače je ale opravdu jednoduché. Stačí nalít požadované množství vody do nádobky a vložit kávový filtr, do něj poté nasypat již namletou kávu. Jakmile přístroj zapnete, začne přes kávu ve filtru téct voda a do konvice pak překapávaná káva. Jeho nevýhodou je však to, že s ním připravíte pouze jeden typ nápoje. A nemáte-li permanentní filtr, budete muset často dokupovat nové filtry.

Na co si dát pozor při výběru překapávače?

Na kvalitu kávy připravené v překapávači má největší vliv filtr. Ten může být buďto papírový a jednorázový, nebo permanentní, nejčastěji plastový. Papírový filtr je vhodné vyhodit po každém použití a je proto nutné častěji dokupovat nové. Odpadá však starost o údržbu této části. Zabudované filtry je nutné pravidelně omývat, naštěstí jsou většinou odnímatelné, a tak ani jejich údržba není výrazně náročná. Tyto filtry nemusíte kupovat tak často, pohlídejte si však, aby byly vyrobeny z opravdu kvalitního materiálu, který nijak neovlivní chuť vaší kávy. Překapávače mohou disponovat několika funkcemi. Tzv. anti-drop systém zabrání odkapávání kávy v případě absence konvice. Pomocí časovače si můžete nastavit přesnou dobu, kdy se má káva začít připravovat. Kvalitnější modely také disponují ochranou proti přehřátí a funkcí automatického vypnutí. Automatické odvápnění vám výrazně usnadní údržbu přístroje a pomůže vám zbavit se vodního kamene. Objem vybírejte s ohledem na množství kávy, které denně vypijete.

Moka konvička potěší každého opravdového labužníka

Moka konvička je ideální přístroj na přípravu kávy pro každého, kdo si rád vychutná silné espresso a na jeho přípravě se chce také podílet. Moka konvička slouží pouze k přípravě kávy, nikoliv k jejímu namletí. Musíte si tedy pořídit buď mlýnek na kávu, nebo si kupovat kávu již namletou. Moka konvička se skládá ze tří částí: ze spodního dílu, do kterého se nalije voda, ze sítka, do kterého se nasype namletá káva, a z vrchní části, ve které se připravuje káva. Spodní část s vodou se nahřívá, pára z vařící vody poté putuje přes střední část s kávou a ve vrchní části se vytvoří výsledný nápoj. Ten má specifickou, lehce spálenou chuť. Moka konvičku je možné používat na všech typech varných desek, pouze u indukční desky se ujistěte, že je na ni konvička vhodná. Lze si také pořídit moka konvičky se zabudovaným topným tělesem, které se připojují do elektrické zásuvky.

Příprava kávy v kávovaru

Na co si dát pozor při výběru moka konvičky?

Moka konvička se nabízí v mnoha variantách. Nejdříve si ujasněte, kde a jak můžete moka konvičku používat. Jejich výhodou je také to, že je lze používat na cestách, kde máte k dispozici zdroj tepla. Moka konvičky je možné zakoupit v různých velikostech a s různým objemem nádoby na připravenou kávu. Právě na kapacitu si u moka konvičky dejte pozor. Jako jedna porce se u moka konvičky označuje 30ml šálek. Při přípravě je však vždy nutné zcela naplnit zásobník na kávu. Počítejte tedy s tím, že při každé přípravě kávy v moka konvičce budete muset vždy udělat tolik šálků, kolik vám moka konvička umožňuje. U tohoto přístroje můžete narazit také na různé materiály, z kterého jsou vyrobeny. Nejčastěji se jedná o speciální potravinářský hliník, který dobře vede teplo a zajistí rovnoměrný ohřev vody. Narazit můžete také na nerezové varianty, které jsou odolnější a také o něco dražší.

French press pro přípravu kávy, ale i čaje

French press se řadí mezi nejlevnější přístroje s nejsnadnější obsluhou. Kromě klasického espressa v něm můžete připravit také čaj. Tento typ je velmi skladný, snadno se obsluhuje a také udržuje. Není však schopen sám namlít kávu, to musíte tedy buď provést sami v mlýnku na kávu, nebo si pořídit již namletou kávu (hrubě). Tu vsypete do nádoby a zalijete vodou. Na přípravu kávy se doporučuje voda o teplotě 96 ºC. Kávu s vodou promíchejte a nechte na 3 až 4 minuty vyluhovat. Poté stlačte píst dolů, díky čemuž se káva zbaví lógru. Kávu připravenou ve French pressu je nutné podávat ihned. Píst funguje podobně jako filtr v překapávači, na rozdíl od něj ale nezachytává kávové oleje a výsledná káva tak nepřichází o svou typickou chuť a vůni. Stejný princip jako při přípravy kávy můžete použít i v případě sypaného čaje.

Na co si dát pozor při výběru French pressu?

French press lze pořídit ve více velikostech a s různým objemem. Ten se pohybuje v rozmezí od 300 ml až po 1 litr. I v tomto přístroji tedy můžete připravit lahodnou kávu pro více osob. Jelikož je však nutné čerstvou kávu konzumovat ihned, připravujte vždy tolik kávy, kolik dokážete využít. French press je nejčastěji vyroben ze skla, plastu či nerezu. Plastové přístroje patří mezi nejlevnější, jejich nevýhodou je však nižší odolnost a také neprůhlednost tohoto materiálu. U přístrojů ze skla máte přehled, kolik vody, případně kávy ve French pressu je. Nerezové varianty se pak vyznačují vysokou odolností a tyto přístroje lze používat i na cestách. Údržba přístroje je velmi jednoduchá, stačí nádobu i píst opláchnout ve vodě. To se doporučuje provádět po každém použití, abyste zajistili delší životnost přístroje i opravdu kvalitní chuť v něm připravovaných nápojů. Počítejte také s tím, že ve French pressu nelze připravovat jemně namletou kávu.


TOP 5 automatických kávovarů (2019)

S automatickým kávovarem si opravdu snadno a rychle připravíte svůj oblíbený kávový nápoj. Kromě espressa či lunga si můžete pochutnat také na latte, cappuccinu a dalších mléčných variantách své oblíbené kávy. Některé modely ale nabízí také možnost přípravy čaje či horké čokolády. Obsluha i údržba automatického kávovaru jsou opravdu jednoduché a s šikovnými funkcemi navíc pro vás bude příprava kávy i zábava. Podívejte se na našich 5 tipů na ty nejlepší automatické kávovary.

DeLonghi ECAM 22.110 B

DeLonghi ECAM 22.110 B
Zdroj: Datart.cz

Automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B je vybaven kalibrovaným kónickým mlýnkem z oceli, který je velmi tichý a má 13 stupňů mletí. Zásobník na kávu pojme až 250 gramů a kromě něj můžete využít také zásobník na kávu již namletou. Obvod zásobníku je těsněn pryží, která zajistí déle trvající aroma a čerstvost kávy. Tubelless System navíc omezuje množství namleté kávy tak, aby jí zůstalo v mlýnku co nejméně a vy jste měli espresso vždy z čerstvě namleté várky. Nádržka na vodu pojme až 1,8 litru, tlak automatického kávovaru DeLonghi ECAM 22.110 B je 15 barů a je možné si nastavit odtok kávy pro různě vysoké šálky. Samozřejmostí je tryska na páru pro vyrábění mléčné pěny. Díky termobloku si můžete nastavit ideální teplotu. Automatický kávovar DeLonghi ECAM 22.110 B má intuitivní ovládací panel, jehož používání je opravdu jednoduché. Můžete si nastavit tvrdost vody nebo úsporu energie a také nainstalovat vodní filtr. Kávovar disponuje automatickým propláchnutím a v případě potřeby odvápnění vás přístroj upozorní. V tomto kávovaru můžete připravit až dva šálky najednou, a to přesně podle vámi vybrané intenzity kávy i velikosti. Oblíbené nápoje si navíc můžete uložit do paměti kávovaru. Ten je navíc vybaven funkcí horké vody, takže s ním můžete připravit i čaj.

Technické parametry produktu DeLonghi ECAM 22.110 B

VlastnostSpecifikace

Objem zásobníku na vodu

1,8 l

Kapacita zásobníku na kávu

250 g

Parní tlak

15 bar

Příkon

1 450 W

Rozměry (v, š, h)

35,1 x 23,8 x 43 cm

Hmotnost

9,1 kg

Klady a zápory produktu DeLonghi ECAM 22.110 B

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické čištění

– těžší ovládání nastavení hrubosti mletí

+ na zrnkovou i mletou kávu

– bez displeje

+ nastavení intenzity a teploty kávy

+ možnost uložení oblíbených nápojů

+ horká voda pro přípravu čaje

Obchody, kde koupíte produkt DeLonghi ECAM 22.110 B

ObchodCena
Datart logo6 999 Kč
Mall.cz7 499 Kč
Alza.cz6 990 Kč
Kasa.cz6 999 Kč
Euronics.cz6 999 Kč
Okay.cz6 999 Kč
k24.cz logo6 949 Kč
Patro.cz logo8 999 Kč

Krups EA 8108

Krups EA 8108
Zdroj: Mall.cz

Automatický kávovar Krups EA 8108 nabízí 3 stupně teploty a tlak 15 barů. Kromě teploty si můžete nastavit také požadovanou intenzitu připravované kávy. Na výběr máte z velkého množství kávových nápojů. Zásobník na kávu pojme až 275 g, do zásobníku na vodu se vejde 1,6 litru. Kávovar má k dispozici také plotýnku, na které je možné předehřát šálky. Připravit přitom můžete až 2 najednou, a to dle požadované velikosti šálku. Automatický kávovar Krups EA 8108 je také vybaven parní tryskou pro napěnění mléka. Obsluha tohoto přístroje je velmi jednoduchá a stejně tak také údržba. Vodní filtr Claris Aqua má zpětný chod, zásobník na vodu lze díky držadlu snadno vyjmout. Automatický kávovar nabízí také možnost nastavit tvrdost vody a samozřejmostí je program pro proplachování, čištění a také odvápnění.

Technické parametry produktu Krups EA 8108

VlastnostSpecifikace

Objem zásobníku na vodu

1,6 l

Kapacita zásobníku na kávu

275 g

Parní tlak

15 bar

Příkon

1 450 W

Rozměry (v, š, h)

48,3 x 38,1 x 28,7 cm

Hmotnost

7,1 kg

Klady a zápory produktu Krups EA 8108

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– bez displeje

+ plotýnka pro předehřátí šálku

– pouze na zrnkovou kávu

+ nastavitelná teplota a intenzita kávy

– pouze 3 hrubosti mletí

+ automatické čištění i odvápnění

Obchody, kde koupíte produkt Krups EA 8108

ObchodCena
Mall.cz7 499 Kč
Alza.cz6 999 Kč
k24.cz logo6 227 Kč

Siemens TI30A209RW

Siemens TI30A209RW
Zdroj: Kasa.cz

Automatický kávovar Siemens TI30A209RW s keramickým mlýnkem na kávu se vyznačuje dlouhou životností a dokonalým namletím kávy s co nejdelším uchováním jejího aroma. Chytrý systém ohřívání SensoFlow zajišťuje konstantní teplotu spaření kávy a její déle trvající chuť i vůni. Přístroj nabízí celou řadu oblíbených nápojů a díky parní trysce umožňuje také napěnění mléka. Ovládání je opravdu jednoduché. Automatický kávovar Siemens TI30A209RW se také snadno udržuje. Jeho údržbu usnadňuje program Calc´n Clean, který přístroj propláchne a také odvápní. Spárovací jednotka, tryska na mléko i mřížka na odkapávání jsou vyjímatelné a vy je tak velmi snadno vyčistíte. Automatický kávovar Siemens TI30A209RW umožňuje nastavit sílu kávy, do zásobníků se vejde 250 g kávy a 1,4 litrů vody. Přístroj je navíc schopný vyvinout tlak až 15 barů.

Technické parametry produktu Siemens TI30A209RW

VlastnostSpecifikace

Objem zásobníku na vodu

1,4 l

Kapacita zásobníku na kávu

250 g

Parní tlak

15 bar

Příkon

1 300 W

Rozměry (v, š, h)

37,8 x 24,7 x 42 cm

Hmotnost

7,1 kg

Klady a zápory produktu Siemens TI30A209RW

Klady (+)Zápory (-)

+ displej

– bez časovače

+ nastavení intenzity kávy

– pouze na zrnkovou kávu

+ automatické čištění a odvápnění

– připraví pouze 1 šálek najednou

+ systém ohřívání SensoFlow

+ keramický mlýnek na kávu

Obchody, kde koupíte produkt Siemens TI30A209RW

ObchodCena
Datart logo7 777 Kč
Mall.cz8 467 Kč
Alza.cz7 999 Kč
Kasa.cz7 777 Kč
Euronics.cz7 777 Kč
Okay.cz7 777 Kč

Philips EP 3550/00

Philips EP 3550/00
Zdroj: Kasa.cz

Automatický kávovar Philips EP 3550/00 nabízí možnost nastavení až 5 stupňů intenzity hrubosti mletí, které je prováděno ve vysoce odolném keramickém mlýnku s dlouhou životností. Zvolit si můžete také libovolnou velikost šálku a teplotu kávy. Přístroj je navíc určen i pro již namletou kávu a díky výpusti horké vody v něm připravíte i čaj. Parní tryska díky technologii Latte Perfetto připraví dokonalou mléčnou pěnu a Quick Heat bojler zajistí okamžitě horkou kávu. Automatický kávovar Philips EP 3550/00 se také snadno čistí, díky filtru AquaClean můžete vypít až 5 000 šálků bez odvápnění. Vodní kámen je odstraňován automaticky, stejně tak je automaticky prováděno čištění a proplachování. Automatický kávovar Philips EP 3550/00 je vybaven intuitivním displejem pro jednoduchou obsluhu a k dispozici je také integrovaná karafa na mléko.

Technické parametry produktu Philips EP 3550/00

VlastnostSpecifikace

Objem zásobníku na vodu

1,8 l

Objem zásobníku na mléko

0,5 l

Kapacita zásobníku na kávu

250 g

Parní tlak

15 bar

Příkon

1 850 W

Rozměry (v, š, h)

33 x 21,5 x 42,9 cm

Hmotnost

7,2 kg

Klady a zápory produktu Philips EP 3550/00

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické čištění, proplachování a odvápnění

– odpařená voda stéká po otevření nádoby do přístroje

+ nastavení intenzity kávy

+ integrovaná karafa na mléko

+ na zrnkovou i mletou kávu

+ připraví i 2 šálky najednou

Obchody, kde koupíte produkt Philips EP 3550/00

ObchodCena
Datart logo8 999 Kč
Mall.cz10 980 Kč
Alza.cz14 449 Kč
Kasa.cz8 999 Kč
Euronics.cz8 999 Kč

Nivona CafeRomatica NICR 520

Nivona CafeRomatica NICR 520
Zdroj: Mall.cz

Automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 520 s jedinečným systémem Aromatica zajistí opravdu intenzivní aroma vaší kávy. Kónický mlýnek s integrovaným mechanismem dokáže namlít kávová zrna hned na několik stupňů hrubosti. Varná komora, ve které se smíchá namletá káva s vodou, je vybavena víkem na pružinách, díky kterému je schopná zvětšit svůj objem a zajistit tak dokonalé promíchá ingrediencí uvnitř a uvolnit ještě intenzivnější aroma kávy. Automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 520 je vybaven samonasávací napěňovací tryskou, která je schopna vyrobit nejen páru k napěnění mléka, ale také horkou vodu pro přípravu čaje a nekávových nápojů. Přístroj má také zásobník na mletou kávu a výpust kávy je výškově nastavitelná, lze pod ní tedy umístit šálky různých velikostí. Automatický kávovar Nivona CafeRomatica NICR 520 má digitální displej s intuitivním ovládáním a díky automatickým programům čištění, proplachování a odvápnění je snadná nejen jeho obsluha, ale také údržba. Varná jednotka je vyjímatelná. Je možné si nastavit množství i intenzitu kávy a přístroj je schopný vyvinout tlak až 15 bar. Je navíc také vybaven eco úsporným režimem s nulovou spotřebou energie.

Technické parametry produktu Nivona CafeRomatica NICR 520

VlastnostSpecifikace

Objem zásobníku na vodu

2,2 l

Kapacita zásobníku na kávu

250 g

Parní tlak

15 bar

Příkon

1 455 W

Rozměry (v, š, h)

34 x 24 x 46 cm

Hmotnost

10 kg

Klady a zápory produktu Nivona CafeRomatica NICR 520

Klady (+)Zápory (-)

+ digitální dialogový displej

– vyšší hmotnost

+ samonasávací napěňovací tryska

+ automatické čištění, proplachování a odvápnění

+ na zrnkovou i mletou kávu

+ úsporný režim

Obchody, kde koupíte produkt Nivona CafeRomatica NICR 520

ObchodCena
Mall.cz12 999 Kč
Alza.cz12 999 Kč
Patro.cz logo12 999 Kč

TOP 4 kávovary na kapsle (2019)

Kávovary na kapsle jsou velmi oblíbené, protože jsou levné a snadno se obsluhují. Pořizují se do nich speciální kapsle, kterých je vyráběno více druhů a je důležité kupovat vždy kapsle určené pro daný kávovar. Kapsle jsou hermeticky uzavřené, takže jsou káva i její aroma uvnitř udržované čerstvé . Prodávají se kapsle nejen s klasickým espressem, ale také s mnoha dalšími příchutěmi včetně horké čokolády či různých druhů čajů. Další velkou výhodou, kterou se může kávovar na kapsle pyšnit, je opravdu rychlá příprava nápojů, která trvá průměrně méně než 60 sekund.

Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402

Kávovar na kapsle Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402 slouží k přípravě kávy i mnoha dalších horkých nápojů (caffé crema, cappuccino, latte macchiato, horká čokoláda, čaj). Vkládají se do něj kapsle T-DISC, poté jen stačí naplnit zásobník vodou, zmáčknout tlačítko a čekat, než se nápoj připraví. Unikátní systém průtokového ohřívače zajišťuje co nejrychlejší uvaření nápoje. Tento kávovar na kapsle je velmi malý a prostorově úsporný, disponuje navíc flexibilním výškově nastavitelným stojanem, díky kterému v něm připravíte nápoje do různě vysokých šálků. Kávovar na kapsle Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402 je vybaven vyjímatelným zásobníkem vody s objemem 0,7 litru a s ukazatelem množství vody. Díky úspornému režimu šetříte energii a na aktuální stav přístroje upozorňuje přehledný LED ukazatel. Kávovar využívá patentovanou technologii Tassimo INTELLIBREW, pomocí které lze načíst čárový kód na kapsli a dozvědět se, jaké je optimálním množství vody, teplota či doba spaření pro daný nápoj. Kávovar na kapsle Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402 se velmi jednoduše čistí s pomocí speciální kapsle, která je součástí balení. Přístroj sám vás navíc upozorní na potřebu odvápnění.

Technické parametry produktu Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402

VlastnostSpecifikace

Druh kapslí

Tassimo

Objem zásobníku na vodu

0,7 l

Parní tlak

3,3 bar

Příkon

1 300 W

Rozměry (v, š, h)

25,1 × 16,9 × 31 cm

Hmotnost

2,6 kg

Klady a zápory produktu Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402

Klady (+)Zápory (-)

+ rozpoznání typu nápoje

– nízký parní tlak

+ LED ukazatel provozu

– bez zásobníku na použité kapsle

+ ukazatel množství vody

+ automatické čištění i odvápnění

+ výškově nastavitelný stojan

Obchody, kde koupíte produkt Bosch TASSIMO Vivy 2 TAS1402

ObchodCena
Datart logo999 Kč
Alza.cz1 299 Kč
Kasa.cz999 Kč
Euronics.cz999 Kč
k24.cz logo999 Kč

Tchibo Cafissimo MINI

Tchibo Cafissimo MINI
Zdroj: Mall.cz

Kávovar na kapsle Tchibo Cafissimo MINI umožňuje přípravu různých druhů horkých nápojů jako je espresso, caffè crema, překapávaná káva nebo čaj. To vše stisknutím jediného tlačítka. Přístroj je vybaven patentovaným systémem tří různých tlaků, díky čemuž je zajištěna optimální příprava nápojů. Kávovar je také velmi flexibilní, podstavec na šálky je vyjímatelný a lze tak využít různě vysoké sklenice či hrnky. Kávovar na kapsle Tchibo Cafissimo MINI se snadno obsluhuje i udržuje, přípravu nápojů usnadňuje zásobník až na 4 kapsle s magnetem, magnetická plocha pro odkládání šálků s nápoji či odkapávací miska. Objem zásobníku na vodu je 650 ml a množství vody si lze nastavit jednotlivě pro každý nápoj zvlášť a tím regulovat aroma a intenzitu kávy. Nápoj je připravený přibližně za 40 sekund a přístroj se sám po 9 minutách nečinnosti přepne do klidového režimu, ve kterém je snížena spotřeba energie. Kávovar na kapsle Tchibo Cafissimo MINI má integrovanou funkci odvápnění a na jeho potřebu vás automaticky upozorní.

Technické parametry produktu Tchibo Cafissimo MINI

VlastnostSpecifikace

Druh kapslí

Caffitaly, Tchibo Cafissimo

Objem zásobníku na vodu

0,65 l

Parní tlak

15 bar

Příkon

1 600 W

Rozměry (v, š, h)

22,3 × 18 × 29,8 cm

Hmotnost

3,7 kg

Klady a zápory produktu Tchibo Cafissimo MINI

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické odvápnění

– bez automatického čištění

+ regulace intenzity kávy

– bez rozpoznání typu nápoje

+ zásobník na kapsle s magnetem

– bez zásobníku na použité kapsle

+ vyjímatelný podstavec na šálky

+ magnetická plocha pro odkládání šálků

Obchody, kde koupíte produkt Tchibo Cafissimo MINI

ObchodCena
Mall.cz1 599 Kč
Alza.cz1 599 Kč

Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo

Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo
Zdroj: Datart.cz

Kávovar na kapsle Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo se ovládá pomocí páky a lze v něm připravit více než 30 druhů nápojů od malé či velké, černé či bílé kávy přes ristretto, espresso, lungo, grando, cappuccino, latte macchiato až po čaj či horkou čokoládu. Tento kávovar je navíc vybaven jedinečným kapslovým systémem, který je schopný připravit také studené nápoje. Díky opravdu vysokému tlaku (až 15 barů) připravíte kávu té nejvyšší kvality. Kapsle jsou hermeticky uzavřené, takže si kdykoliv můžete užívat čerstvou kávu s bohatým aroma. Kávovar na kapsle Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo je vybaven energeticky úsporným režimem, který přístroj vypne v případě 5minutové neaktivity. Kávovar díky této funkci spadá do energetické třídy A. V neposlední řadě musíme zmínit také nádherný a originální design, na výběr je z více barevných variant a kávovar se pyšní řadou ocenění (v roce 2015 se stal vítězem soutěží Red Dot a iF Design).

Technické parametry produktu Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo

VlastnostSpecifikace

Druh kapslí

Nescafé Dolce Gusto

Objem zásobníku na vodu

0,8 l

Parní tlak

15 bar

Příkon

1460 W

Rozměry (v, š, h)

32 × 25 × 18 cm

Hmotnost

2,5 kg

Klady a zápory produktu Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo

Klady (+)Zápory (-)

+ signalizace provozu

– bez vyjímatelného zásobníku na vodu

+ nízká spotřeba energie

– bez možnosti regulovat intenzitu kávy

+ připraví i studené nápoje

– bez automatického čištění či odvápnění

+ oceněný design

– bez zásobníku na použité kapsle

+ více než 30 druhů nápojů

– výrazný červený přívodní kabel

Obchody, kde koupíte produkt Krups Nescafé Dolce Gusto Oblo

ObchodCena
Datart logo1 799 Kč
Mall.cz1 779 Kč
Alza.cz1 599 Kč
Euronics.cz1 799 Kč
Okay.cz1 599 Kč

DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

DeLonghi Nespresso Inissia EN80B
Zdroj: Alza.cz

Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso Inissia EN80B je nabízen ve více barevných variantách, takže si jej bez problémů sladíte s ostatním vybavením kuchyně. Nabízí neuvěřitelný výkon a tlak o síle 19 barů, voda je nahřátá už po 25 sekundách. Kávovar disponuje technologií kompaktní spařovací jednotky a funkcí Flow Stop, pomocí které lze automaticky či individuálně regulovat množství kávy. Zásobník na vodu o objemu 0,8 litrů vystačí na přípravu až 9 grand káv z kapslí. Ty se usazují do nádobky, která jich pojme deset, a chybět nesmí ani zásobník na použité kapsle. Kapsle se jednoduše vkládají i vyjímají. Kávovar na kapsle DeLonghi Nespresso Inissia EN80B je energeticky úsporný, zejména díky automatickému stand-by režimu, který přístroj po 9 minutách nečinnosti uspí. Kávovar lze upravit na dvě výšky šálků a disponuje také funkcí automatického odvápnění.

Technické parametry produktu DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

VlastnostSpecifikace

Druh kapslí

Nespresso

Objem zásobníku na vodu

0,8 l

Parní tlak

19 bar

Příkon

1 260 W

Rozměry (v, š, h)

23 × 11,8 × 31,5 cm

Hmotnost

2,4 kg

Klady a zápory produktu DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické odvápnění

– bez automatického čištění

+ regulace množství kávy

– bez ukazatele množství vody

+ parní tlak 19 barů

– bez možnosti regulovat intenzitu kávy

+ zásobník na použité kapsle

– vyšší hlučnost

Obchody, kde koupíte produkt DeLonghi Nespresso Inissia EN80B

ObchodCena
Datart logo2 190 Kč
Mall.cz2 020 Kč
Alza.cz1 999 Kč
Kasa.cz2 190 Kč
Euronics.cz2 190 Kč
(0 hlasů)

Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..