Venkovni Sauna

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Saunování: Dopřejte si wellness přímo u vás doma

Finska Sauna
Zdroj: Shutterstock.com

Milujete wellness? Pak si jistě rádi dopřáváte uvolnění ve spa, po posilování nebo několika tempech v bazénu. Relax v těchto místech najdete v saunách, kde vám svaly prohřeje teplo. Ne vždy se ale dostaneme na místa, kde najdeme klid, ticho a volnost. Proto si mnoho lidí nechává postavit sauny u sebe doma. Nebo je dokonce zvládne svépomocí.

Luxusní finská sauna na míru

Je to místo intimní, proto bychom tam chtěli mít soukromí jen sami pro sebe. Domácí sauna nabízí komfort, kde se dokonale uvolníte. Můžete opravdu odhodit vše, nebudou vás rušit ostatní mluvením, budete mít pro sebe dost místa. Takové soukromí si neužijete v posilovně ani v hotelovém resortu. Jistou míru pohodlí neposkytnou ani soukromé hodiny ve spa, stále budete vnímat, že na onom místě se potil někdo před vámi. Hýčkejte se proto sami u sebe doma. Sauna na míru je luxus, který si ovšem může dopřát každý. Lze si vybrat jednoduché, atypické, exkluzivní i vestavěné sauny na míru. V podstatě vše se dá přizpůsobit dispozicím vašeho domova. Saunu lze postavit i v bytě.

Domácí sauna pro vaše pohodlí

V této sféře si lze vybírat z mnoha variací. Volíte způsob výhřevu, podobu osvětlení, kompozici ostatních detailů. Například topné těleso. Můžete si vybrat z více variant kamen. Romantiku saunování dodá klasika v podobě kamenů na dřeva, které podléváte, moderní jsou elektrická topidla. Neexistují tedy překážky, pokud si usmyslíte, že budete mít vlastní saunu. Na míru vám ji postaví specializovaná firma, klidně vám udělá prostor pro jednu osobu, pokud máte málo místa, stejně tak se do místa může vejít i 15 lidí. Daná společnost zohlední vaše bydlení a vymyslí, jak naložit s potřebnými rozměry.

Venkovní sauna – zážitek z přírody

Na výběr navíc máte z více typů saun a ty mohou být postaveny v domě, bytě, existují i venkovní sauny. Z nich se můžete kochat krásným výhledem okolí. Ostatně právě tato varianta je velmi oblíbená v zemi saunování – Finsku. Z kabinky totiž lidé vyběhnou rovnou do sněhu, což je zážitek, který stojí rozhodně za vyzkoušení.

Zejména tento typ si lidé umí postavit i svépomocí. Stačí si vybrat místo a dle něj zvolit rozměr kabinky. Nejčastěji se volí prostor kolem koupelny, u chodby, případně ve sklepních místech. Pak vyberete materiál, doporučuje se severské dřevo, které odolá vlhkosti. Následně vyberete lavice, opěrky, dveře, kamna a palivo. Protože budete tyto komponenty nakupovat u specialistů, nechte si poradit. Zejména z hlediska bezpečnosti, myslete na pojistku, abyste v sauně nezůstali uvězněni.

Venkovni Sauna
Zdroj: Shutterstock.com

Infrasauna je pohodlnější

Jestli máte raději vlhčí vzduch a nemusíte tak velké teplo, zvolte parní saunu. A velmi moderní je infrasauna. Ta je vyhřátá na 45–60 °C a lze se tak saunovat déle než v klasické sauně. Zatímco běžně se saunujete tak 15 minut, v infrasauně to zvládnete i za 45 minut. Nemusíte pak opakovat saunování, stačí si užít v klidu tuto jednu fázi, která dokonale a pozvolna prohřeje kůži. Přitom má infrasauna stejně pozitivní vliv jako klasická finská. Infrasauny navíc vyhovují lidem, kterým se ve vysokých teplotách motá hlava, nebo mají potíže s vysokým krevním tlakem.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..