Potřeby pro balení dárků

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.9 tipů, jak na balení dárků. S video návody!

Pro někoho je balení dárků jeden z nejzábavnějších předvánočních úkonů, pro jiného jde o tu nejvíce úmornou činnost. Ať už jste jakkoliv šikovní a ať už máte k dispozici jakékoliv pomůcky, s naším průvodcem plným tipů, triků a přehledných video návodů si s balením dárků určitě poradíte!

1. Správné pomůcky jsou základ

K balení dárků budete potřebovat především balicí papír, nůžky, lepicí pásku a různé stužky či mašle na ozdobu. Výběru balicího papíru věnujte pozornost a trochu do něj investujte. Levné balicí papíry mohou být nekvalitní a při balení dárků se trhat a krčit. To vám nakonec práci spíše přidělá. Lepicí pásku používejte průhlednou, využít můžete také oboustranné lepicí pásky nebo samolepicí čtverečky. Pokud si s balením dárků chcete trochu vyhrát, může se vám hodit také samolepicí pistole, s pomocí které můžete na papír přidělat různé zajímavé ozdoby. Místo klasických nůžek můžete využít speciální ozdobné, které mají jinak tvarované ostří a vystřihují zajímavé tvary. Nůžky musí být především dostatečně ostré, aby se vám s nimi balicí papír dobře a snadno stříhal.

TIP: I ozdoby mohou být originální a vlastnoručně dělané! Máme pro vás článek 13 tipů na vánoční dekorace, které si můžete sami vyrobit.

2. Nebojte se být originální

Chcete si trochu zaexperimentovat? Použijte místo klasického balicího papíru třeba staré noviny, nebo mapy. Využít můžete také staré tapety, barevné papíry nebo ty klasické bílé, které si sami pomalujete. Originální budou rovněž dárky zabalené v alobalu či pečicím papíru. Kromě toho lze dárky zabalit také do různých textilií, krajek nebo starých záclon. K tomu můžete využít i šátky a šály, které jsou zároveň originálním obalem i dárkem. Klasickou mašli nahraďte ozdobami z přírody jako jsou listy, větvičky s jehličím, květiny, šišky apod. A nezapomeňte ani na jmenovky. Vlastnoručně vyráběné štítky potěší jistě víc než ty kupované, obdarovávanému tak dáte jasně najevo, že vám na něm záleží a že jste balení dárků pro něj věnovali čas i energii.

Jak na balení dárků

3. Jak zabalit měkké dárky

Měkké dárky při balení mohou pěkně zamotat hlavu. Nejsou pevné, špatně drží a jsou neforemné. Pomoci si můžete kusem kartonu, kterým měkký dárek podložíte. Oblečení můžete také zabalit jako bonbón. Srolujte ho do ruličky a položte na balicí papír. Ten na výšku ustřihněte kus nad i pod ruličkou z oblečení (zhruba 10-15 cm) a na délku tak, abyste papírem ruličku dostatečně obmotali. Jakmile máte papír ustřižený, vložte oblečení v ruličce doprostřed a zabalte ho po obvodu, tedy tak, abyste měli volné konce na delší straně papíru. Každý z těchto volných konců pak kousek od dárku stiskněte a obvažte stužkou. Vznikne vám tak na obou stranách roztřepený věnec, který můžete ještě trochu více rozložit – a dárek vypadá jako bonbón. Případně můžete dárek vložit do balicího papíru, všechny jeho konce nahoře spojit a uvázat stuhou tak, jak je ukázáno ve videu níže. Tento způsob balení dárku využijete i u kulatých předmětů.

Zdroj: Youtube.cz (Slevomat)

...

4. Jak na balení neforemných dárků

Některé měkké dárky se vám nemusí podařit srolovat. Jiné, např. hračky a další, jsou v neforemném obalu a po zabalení vypadá dárek trochu divně a nehezky. Takové dárky můžete vložit do krabice, kterou zabalíte velmi jednoduše. Šikovná je také dárková taška. Pokud se vám klasické dárkové tašky nelíbí, nebo toužíte po něčem originálním, můžete si z balicího papíru vytvořit vlastní. Výroba dárkové tašky je velmi jednoduchá a jak na ni se můžete podívat v tomto videu:

Zdroj: Youtube.cz (Feedo.cz)

5. Na drobnosti si vyrobte kornout

Originálně zabalit spoustu malých drobností jako jsou například sladkosti nebo sponky a gumičky do vlasů apod., je často oříšek. Můžete je vložit do malé dárkové tašky, případně si na ně pořídit nějakou ozdobnou krabičku. Velmi hezké jsou také dárkové pytlíčky, které si trochu šikovnější ruce mohou ušít i vlastní. Návodů naleznete na internetu plno a zručnosti k tomu potřebujete opravdu jen trochu. Nebo si vyrobte svůj vlastní kornout. Jeho výroba je velmi jednoduchá a potřebujete k němu tvrdý balicí papír, z kterého vystřihnete čtverec a ten dále nastřihnete do oblouku z jednoho rohu do druhého. Tvrdý papír pak stačí srolovat a kornout je na světě. S vlastnoručně vyrobeným kornoutem si můžete opravdu vyhrát. Tady máte šikovný video návod i s pár tipy navíc:

Zdroj: Youtube.cz ( Udělej si sám – DIY Czech)

6. Jak originálně darovat láhev?

Balení láhví je poměrně komplikované, a tak si často vystačíme s klasickou dárkovou taškou (případně si můžete vyrobit svou vlastní, viz výše). Pokud si na to však troufáte, můžete vyzkoušet následující dva způsoby originálního balení lahví:

Doporučujeme

Bonami.cz logo

Nejlepší balicí potřeby pořídíte na Bonami.cz. Vybírejte z tisíce originálních produktů, které vám bude každý závidět!

Vějíř z balicího papíru

Nejdříve si změřte výšku láhve a vystřihněte z balicího papíru čtverec, jehož úhlopříčka je 2× delší než změřená výška. Papír přeložte na polovinu podél úhlopříčky a okraje vzniklého trojúhelníku slepte lepidlem, nebo oboustrannou lepicí páskou. Trojúhelník položte špičkou nahoru a z jedné jeho boční strany kousek odstřihněte. Tuto ustřiženou stranu přiložte rohem k láhvi, srovnejte kraj papíru se dnem a přilepte páskou. Papírem pak omotejte jednu půlku láhve a na té druhé jej poskládejte do vějíře. Vějíř roztáhněte a strany přilepte k láhvi.

Láhev v košili

Balicí papír přehněte napůl tak, aby výška přepůleného papíru dosahovala ode dna až po hrdlo láhve. Papír z jedné delší strany přeložte na přibližně 2-3 centimetry široký pruh, do kterého budete nakonec vkládat stuhu. Podél přeloženého pruhu nastřihněte papír, z obou stran a zhruba do třetiny. Láhev poté umístěte doprostřed papíru tak, aby nastřižený pruh zůstal nahoře, láhev do něj zabalte a podlepte ideálně oboustrannou lepicí páskou. Nastřižený pruh se následně obmotá kolem hrdla, takže připomíná límec košile. Pruh ještě trochu nastřihněte, ale pouze vnější stranu papíru, a umístěte do ní stuhu. Tu pak můžete uvázat tak, aby vypadala jako kravata, nebo motýlek. Inspirovat se můžete v tomto podrobném video návodu:

Zdroj: Youtube.cz ( Rézina Kudrnatá)

7. Co s penězi či dárkovými poukazy?

Někdy je těžké nejen balení dárků, ale už jejich samotný výběr. V dnešní době nabízí většina e-shopu také dárkové poukazy, které jsou velmi šikovné a užitečné, protože si obdarovávaný může sám vybrat, co si za ně pořídí. To samé platí i u hotovosti. Návodů, jak originálně zabalit peníze, ať už bankovky, či kovové mince, najdete na internetu celou řadu. Můžete z nich samotných skládat různé tvary a všelijak si s nimi pohrát. Dárkový poukaz můžete darovat v obálce a opět, pokud toužíte po originalitě, i obálku si můžete sami vyrobit. Existuje více způsobů, které nejsou nijak náročné. Nám se nejvíce líbí ten, který je předveden v následujícím videu. Takto vytvořená obálka má totiž malý zobáček, který ji drží pevně zavřenou, takže ji nemusíte zalepovat. I s obálkami si můžete krásně vyhrát a skvěle se hodí také pro vánoční přání.

Zdroj: Youtube.cz ( Udělej si sám – DIY Czech)

8. Japonský styl balení dárků

Jedná se o balení dárků v krabicích, při kterém se balicí papír různě skládá. Tato technika je na první pohled poměrně náročná a vyžaduje opravdu trochu cviku a trpělivosti. Jakmile se vám ale dostane do rukou, dokážete dárky v krabicích zabalit nejen rychle, ale především originálně a s minimálním použitím lepicí pásky a ideálním množstvím balicího papíru. Japonský styl balení dárků se těší velké oblibě a existuje více způsobů provedení. Videí jako je to níže je tedy celá řada, bohužel však zatím neexistuje žádné v českém jazyce. I následující video je v angličtině, je ale velmi přehledné a určitě to s ním brzy zvládnete!

Zdroj: Youtube.cz (Shiho Masuda)

9. Jeden tip na závěr: netrapte se víc, než je nutné!

Pokud se vám výše uvedené tipy zdají náročné, nebo se vám balení dárků nechce věnovat moc času, netrapte si s ním hlavu. V případě, že vám dělají problém neforemné dárky, vložte je jednoduše do krabice. V obchodech můžete pořídit ozdobné a hezké krabice, dokonce i s vánočními motivy. Případně použijte jakoukoliv jinou a jen ji obalte vánočním balicím papírem. Pokud se vám nechce vyrábět si vlastní obálku, kupte si ji. Dárkové taštičky jsou stejně dobré koupené i vlastnoručně vyrobené. A opravdu velké dárky nechte klidně v originální krabici, neplýtvejte na ně zbytečně balicí papír, ani svůj čas a energii. Vánoce přeci nejsou jen o dárcích a už vůbec ne o tom, jak jsou zabalené. Hlavně si je hezky užijte a zkuste se vyhnout jakémukoliv zbytečnému stresu. Tipy, jak si trochu oddechnout a vychutnat si pořádnou relaxaci najdete i v našem článku Domácí wellness vám udělá dobře na těle i na duši.


Obchody, kde koupíte TOP produkty na balení dárků

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..