Aqara pohybový senzor

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Pohybové čidlo vám posvítí na cestu, ale ochrání i před zloději

Aqara pohybový senzor
Zdroj: FreePik.com

Už nechcete doma zakopávat nebo neustále hledat vypínače na zdech? Pomoci by vám mohla pohybová čidla, kterých je dnes v nabídce nepřeberné množství. Kromě toho, že vás chrání před nakopnutými prsty, mohou hravě odradit i nevítaného návštěvníka.

Druhy pohybových čidel

Pohybová čidla se používají k rozsvícení osvětlení nebo ke spuštění poplašného systému. Podle svého typu mohou být umístěna do interiéru i exteriéru, přičemž platí, že pohybová čidla pro exteriér mají větší odolnost vůči změnám teploty, ale také nižší míru falešných poplachů.

Podle typu snímání

Podle technologie snímání pohybu se čidla dělí na infračervená, mikrovlnná a ultrazvuková. Každé z těchto čidel má samozřejmě své výhody a nevýhody.

Infračervená pohybová čidla jsou výrazně ovlivněna počasím a špatně detekují předměty, které se k němu blíží, na druhou stranu jsou levná a mají jednoduchou instalaci.

Mikrovlnná pohybová čidla dokážou detekovat pohyb i přes tenké překážky, ale zase snímají i pohyb za oknem, což není třeba u poplašných zařízení žádoucí.

Ultrazvuková pohybová čidla fungují na stejném principu jako sonar, mají tak problém s detekcí v úzkých prostorech, zejména z důvodu ozvěny. V ostatních prostorech jsou, ale mnohem citlivější než předešlé dva typy.

Podle použití

Pokud vybíráte pohybové čidlo, je důležitým parametrem, k čemu vám má posloužit, má se jednat především o ochranu majetku, má posvítit na cestu nebo umět obojí? Můžete si tak zvolit pohybové čidlo s integrovanou sirénou, pohybové čidlo s kamerou nebo univerzální model, který zvládne jak zabezpečení, tak osvětlení.

Nejpopulárnější jsou pak chytrá pohybová čidla, která můžete hravě ovládat pomocí vašeho mobilního telefonu či hlasového asistenta v chytré domácnosti. Tato čidla je pak možné napojit na stávající bezpečnostní systém.

Netatmo smart indoor kamera
FreePik.com

Kam se vyplatí instalovat pohybové čidlo?

Pohybová čidla byste například v interiéru neměli umisťovat tam, kde se pohybujete často nebo delší dobu, jako je obývací pokoj, ložnice, kuchyně apod. Vhodné jsou třeba do chodby, protože se rozsvítí, když potřebujete v noci projít na toaletu. Velmi praktické je umístit senzor pohybového čidla hned za dveře, protože se vám světlo rozsvítí hned po příchodu domů.

Pohybové čidlo do exteriéru je pak vhodné umístit poblíž cestičky ke vchodu a zároveň také do částí zahrady, kam z oken špatně vidíte, protože právě tudy často přichází nezvaní hosté.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..