Design Kuchyne

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Módní a funkční kuchyně – jak ji vytvořit?

Design Kuchyne
Zdroj: Unsplash.com

Ač se to tak na první pohled nemusí zdát, trendy a funkčnost rozhodně mohou jít ruku v ruce. To platí i v případě kuchyní, kde jsou praktičnost a funkčnost alfou a omegou pohodlného vaření. Abychom však vytvořili módní kuchyni, ve které bude vaření jedna radost, je třeba nezapomínat na několik základních pravidel – přinášíme vám proto několik praktických tipů, díky kterým se z vaření stane nejen povinnost, ale i zábava.

V hlavní roli ergonomie

Naprostým základem funkční kuchyně je především její ergonomie. Tím je myšleno zejména promyšlené dispoziční uspořádání, díky kterému budete mít na dosah vše potřebné. Z tohoto hlediska proto vždy kriticky zvažte všechny nejnovější módní trendy, ať už vám je předkládají designové časopisy či prodejce kuchyní. Ne každý poslední výkřik módy je praktický i při každodenním používání. 

Příkladem mohou být otevřené police na nádobí, které ovládly kuchyňské trendy před několika málo lety. Ačkoliv se jedná o stylové řešení, neustálé utírání prachu se vám brzy omrzí. Osvědčeným tipem je naopak dostatečně prostorná pracovní plocha, zabudovaný dřez s odkapávačem či zapuštěné skříňky s vertikálními roletovými dvířky.

Zvolte vhodné materiály

Dalším významným průsečíkem módy a funkčnosti jsou zejména použité materiály. Pokud se v kuchyni pravidelně vaří, počítat musíme nejen s horkou vodní párou, ale také mastnotou a dalšími nečistotami. Zvolené materiály by tedy měly být zejména snadno omyvatelné a odolné poškrábání

Mezi oblíbené materiály kuchyňských linek patří například nerez, alternativou může být umělý i přírodní kámen či vhodně upravené dřevo. V případě, že vás nebaví neustálé drhnutí spár, zkuste nahradit klasické obklady těmi velkoformátovými, případně skleněnými panely.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, raději na kuchyňské lince příliš nešetřete – nekvalitní materiál se vám z dlouhodobého hlediska může pěkně prodražit nutností brzké výměny. V případě, že vás přece jen trochu tlačí napjatý rozpočet, raději vsaďte na nákup ve slevách u renomovaných dodavatelů. Momentálně můžete využít například sconto slevový kód, díky kterému získáte 35% slevu na vše.

Moderni Kuchyne
Zdroj: Unsplash.com

Nezapomeňte na nádobí a doplňky

Aby nová kuchyň nejen dobře sloužila, ale také pěkně vypadala, neměli bychom zapomínat ani na kvalitní nádobí a doplňky. Neladící talíře, hrníčky s uštípnutými rohy či připálené hrnce jsou častou vadou na kráse, která z brusu novou moderní kuchyni promění v šedý průměr

A jelikož ani nákup nového nádobí není levnou záležitostí, opět můžete využít výprodejů či slevového kódu – právě je k dispozici desetiprocentní tescoma sleva na první nákup. Spoustu dalších slevových kódů a akcí, které můžete využít nejen při zařizování kuchyně, najdete na stránce https://buykers.cz.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..