Pokladka Dlazby

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Lepidla na dlažbu. Jak je vybírat?

Obklady na dlažbu, která je na podlaze v interiéru, na terase v exteriéru a podobně, jsou vystavovány velké zátěži. Proto je zapotřebí vybrat takové lepidlo, které dokonale upevní obložení. Jak postupovat?

Obklady na dlažbu – výběr

Obklady a dlažby z přírodního kamene, kameniny nebo třeba keramických obkladů dokonale upevňují kvalitní lepidla. Záleží nejen na materiálu dlažby, ale i prostředí, kde je položena. Například v prostředí exteriéru použijte lepidlo na cementové bázi. Dlaždice vystavené opravdu extrémnímu namáhání, což platí pro interiéry i exteriéry, snesou mrazuvzdorné lepidlo na dlažbu. To je díky svým vlastnostem schopné odolat náročným podmínkám, obstojí nejen při změnách teplot, má vysokou pevnost v tahu i tlaku. Čím se dále řídit? Mějte na paměti, že pokud chcete použít běžné či mrazuvzdorné flexibilní lepidlo, maximální tloušťka dlažby by neměla být větší než 10 mm.

Dlazba
Zdroj: Pexels.com

Jak aplikovat lepidlo na dlažby?

Flexibilní lepidlo se hodí na čerstvý beton, omítky, neomítnuté zdi a další místa, kam se aplikuje dlažba. Jestli budete chtít odstranit lepidlo, jde to, nejúčinnější je mechanický způsob. Při obložení v kuchyni nebo koupelně využijte lepidlo na obklady, jeho použití závisí na velikosti dlaždic a velikosti hřebene, který používáte. Při pokládce obkladů či dlažby byste tedy měli vědět předem, jaké množství lepidla potřebujete. Dané množství lepidla zpravidla najdete na informačním štítku produktu a podle toho si pořiďte požadované množství. A na sádrokarton využijete jaký přípravek? Na tento hojně využívaný materiál je určené speciální lepidlo. Svým složením se ani neliší od lepidla na venkovní dlažbu, důležitá je správná penetrace. Přečtěte si několik návodů a tipů na různých hobby stránkách. Pokládka dlažby nemusí být náročná, musíte však dobře znát postup a musíte si pořídit kvalitní prostředky. Podlaha je vždy velmi namáhaná, proto je zapotřebí využít opravdu kvalitní lepidlo, stejně tak nepodceňujte ani obložení na stěnách, aby vám časem neodpadalo.

Lepidlo Na Dlazbu
Zdroj: Pexels.com
5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..