Udělejte si vlastní zmrzlinu ve výrobníku zmrzliny

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Připravte si letní osvěžení u vás doma – pomůže vám výrobník zmrzliny!

Výrobník zmrzliny, na který můžete narazit také pod názvem zmrzlinovač, je úžasný přístroj, se kterým si uděláte vlastní zmrzlinu snadno a rychle. Domácí zmrzliny mají mnoho výhod, především víte, co všechno v nich je, a můžete si je dělat přesně podle sebe. A díky výrobníku zmrzliny nejde vůbec o nic těžkého!

TOP 5 výrobníků zmrzliny (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Výrobník zmrzliny Domo DO2309IDomo DO2309I
Klarstein Sweet DreamsKlarstein Sweet Dreams
Tescoma DELLA CASATescoma DELLA CASA
Sage BCI600Sage BCI600
Guzzanti Gz 158 SmallGuzzanti GZ 158

Výběru výrobníku zmrzliny se bát nemusíte

Výrobník zmrzliny není nijak složité zařízení, takže se u něj nemusíte potýkat s mnoha technickými parametry a dalšími věcmi komplikujícími výběr. Rozlišujeme však několik typů zmrzlinovačů a jednotlivé produkty se mezi sebou liší ještě několika dalšími parametry jako jsou objem mísy, příkon, ovládání, funkce, příslušenství či doplňky. V tomto článku se s nimi všemi podrobně seznámíme, aby pro vás byl výběr výrobníku zmrzliny stejně jednoduchý jako výroba domácí zmrzliny v něm. A i to se vám pokusíme ulehčit! Na konci článku najdete hned několik receptů na chutné domácí zmrzliny, které vám přinesou to pravé letní osvěžení. Za recepty pak najdete TOP 4 skvělé výrobníky zmrzliny, s kterými si takovou zmrzlinu uděláte raz dva. Snad pro vás bude i díky naším tipům letošní léto se svými horkými dny snesitelnější.

Jaký výrobník zmrzliny je pro vás ten pravý?

Na trhu můžete pořídit dva typy výrobníků zmrzliny: s vlastní chladicí jednotkou (kompresorem), či bez. Výrobník zmrzliny bez chladicí jednotky je levnější, zvládne však připravit daleko méně zmrzliny a navíc je nutné si výrobu zmrzliny dopředu naplánovat. Součástí tohoto typu je totiž speciální nádoba, která má dvě stěny a kterou je nutné dát před výrobnou na nějaký čas do mrazáku, kde do sebe nádoba vtáhne potřebný chlad. Tato doba se u konkrétních produktů liší a může se jednat až o 24 hodin. Navíc je také nutné počítat s dostatečným prostorem v mrazáku. Samotná příprava zmrzliny je ale ve výrobníku zmrzliny bez kompresoru velmi jednoduchá a rychlá. Ve výrobníku zmrzliny s vlastní chladicí jednotkou vyrobíte zmrzlinu o poznání pomaleji a tento typ je také mnohem náročnější na spotřebu elektrické energie. Výrobník zmrzliny s kompresorem je také o něco větší a méně skladný, zvládne ale připravit opravdu velké množství domácí zmrzliny.

TIP: Domácí zmrzlinu si můžete připravit také pomocí speciální chladicí misky, kterou lze dokoupit k některým kuchyňským robotům. Na ty se můžete podívat zde.

Velikost výrobníku zmrzliny a objem mísy

To, jak velký výrobník zmrzliny a s jak objemnou mísou zvolit, se odvíjí zejména od místa, které máte pro výrobník k dispozici, od počtu případných strávníků (tedy od množství zmrzliny, které budete chtít vyrábět) a samozřejmě také od vašich finančních rozpočtech. Narazíte na výrobníky zmrzliny, které stojí jen pár stovek korun a jsou poměrně malé a skladné, velké zhruba jako kávovary. Dražší přístroje, jejichž cena přesahuje 5 000 Kč, jsou opravdu velké, těžko se s nimi manipuluje a jsou náročnější na prostor a skladnost. Objem mísy, ve které se míchají potřebné suroviny, se pohybuje okolo 0,4-3 litrů. Objem zmrzliny, kterou připravíte, je bohužel výrazně menší a pohybuje se okolo 1-1,5 litru. U výrobníků zmrzliny s vlastní chladicí jednotkou můžete však připravit i více várek zmrzliny za sebou. Výsledný objem připravené zmrzliny můžete ale navýšit i u výrobníku zmrzliny bez vlastní chladicí jednotky, pokud si dokoupíte speciální misky navíc.

Domácí zmrzlina z výrobníku zmrzliny

Jak výkonný může výrobník zmrzliny být?

Výkon výrobníku zmrzliny souvisí s jeho příkonem s tím, že čím vyšší příkon, tím vyšší výkon. Příkon se uvádí ve wattech (zkratka W) a v případě výrobníků zmrzliny se pohybuje od 10 W až po 180 W. Výrobníky zmrzliny s opravdu vysokým výkonem využijete převážně tehdy, pokud chcete připravovat i několik várek každý den. Pokud si pořídíte výrobník zmrzliny k pouhé občasné výrobě, bohatě vám postačí výkon okolo 12 W. Výrobníky zmrzliny s vlastní chladicí jednotkou mají obecně výkon vyšší. Počítejte navíc s tím, že s příkonem roste také spotřeba energie. U opravdu silných a výkonných výrobníků zmrzliny, které budete navíc používat téměř každý den, a to i několikrát, pak může jít o nezanedbatelnou položku rozpočtu. Výrobníky zmrzliny bez kompresoru nespotřebovávají téměř žádnou elektrickou energii.

Různé způsoby ovládání výrobníku zmrzliny

Výrobník zmrzliny lze ovládat manuálně a nebo automaticky. Při manuálním ovládání používáte různé mechanické ovládací prvky a především jste nuceni nad přípravou zmrzliny stát a hlídat ten pravý čas, kdy ji můžete ukončit. U automatického ovládání tato nutnost odpadá, výrobník zmrzliny s automatickým ovládáním se totiž po ukončení přípravy zmrzliny vypne sám. Tento typ se ovládá nejčastěji pomocí dotykového displeje a lze u něj nastavit mnohem více funkcí a programů. Výrobníky s automatickým ovládáním vás navíc přes displej upozorní na průběh přípravy zmrzliny a mnoho dalšího. Tyto typy jsou ale samozřejmě výrazně dražší než výrobníky zmrzliny s manuálním ovládáním.

Nejběžnější doplňky a funkce

Některé modely výrobníků zmrzliny mohou být vybaveny také různými zajímavými doplňky a funkcemi navíc. Jednou z těchto funkcí je například automatické chlazení, díky kterému si nastavíte dobu, po jakou se má připravená zmrzlina chladit. Nemusíte ji tak ukládat do mrazáku. Užitečným pomocníkem je pak také časovač, kdy si můžete přesně nastavit dobu přípravy zmrzliny. Zejména u výrobníků zmrzliny s displejem a automatickým ovládáním často narazíte také na LED diody. Ty vás upozorňují na průběh přípravy zmrzliny, případně na právě prováděnou činnost. K některým modelům výrobníků zmrzliny si můžete pořídit také zajímavé příslušenství jako například odměrky pro správné odměření potřebného množství surovin. Nebo speciální servírovací lžíce, které slouží pro nabírání právě zmrzliny, či různé špachtle a stěrky, pomocí kterých je nejen příprava domácí zmrzliny, ale také její servírování opravdu jednoduché a zábavné.

Zmrzlinovač a domácí zmrzlina

4 recepty na chutné domácí zmrzliny a sorbet

Před začátkem si vždy přečtěte návod přiložený k vašemu výrobníku zmrzliny a dodržujte doporučené množství náplně. Naplníte-li nádobu větším množstvím, nedojde k dokonalému promíchání všech ingrediencí a může také docházet k přehřátí motoru.

Domácí vanilková zmrzlina

  • suroviny: 4 vaječné žloutky, 200 ml mléka, 60 g krystalového cukru, 1 čajová lžička vanilkového cukru, 125 ml neslazené smetany
  • postup: vaječné žloutky rozmixujte spolu s krystalovým a vanilkovým cukrem tak, aby vznikla pěna, poté přidejte smetanu a celou směs přilijte do ohřátého mléka, ohřívejte dále ještě alespoň 2 minuty a předtím, než směs použijete na výrobu zmrzliny, ji vložte na 20 minut do mrazáku

Domácí čokoládová zmrzlina

  • suroviny: 250 ml mléka, 150 g cukru, 100 g čokolády, lžička kakaa, 250 ml smetany ke šlehání
  • postup: mléko a cukr přiveďte k varu, postupně vmíchávejte čokoládu nalámanou na malé kousky a poté přisypejte kakao, směs sejměte z plotny a stále míchejte, dokud se čokoláda úplně nerozpustí, do vychladlé směsi nakonec přilijte našlehanou smetanu

Domácí ovocná zmrzlina

  • suroviny: 250 g pyré z ovoce, 75 g cukru, 1 lžíce šťávy z citrónu, 1 lžíce bílku, 125 ml smetany
  • postup: ovocné pyré smíchejte s citrónovou šťávou a přidejte ušlehaný bílek se smetanou

Domácí sorbet

  • suroviny: 500 ml pyré z ovoce nebo ovocné šťávy, 50 až 100 g cukru (podle zvoleného ovoce), 1–2 lžíce bílku
  • postup: smíchejte ingredience a nechte zmrazit, pokud použijete zavařeninu, není většinou nutné přidávat cukr, pro zjemnění chuti můžete přidat 1 lžíci svého oblíbeného likéru

​TOP 5 výrobníků zmrzliny

Výrobník zmrzliny je báječný přístroj, se kterým si můžete dopřát pravé letní osvěžení po celý rok. Na trhu najdete mnoho šikovných modelů s různými vlastnostmi a parametry. Není proto těžké najít přesně takový výrobník zmrzliny, který by plně vyhovoval vašim požadavkům. Abychom vám výběr usnadnili, připravili jsme pro vás seznam TOP produktů, které patří k tomu nejlepšímu, co současný trh nabízí. V některých modelech si kromě lahodné zmrzliny můžete připravit také mrazený jogurt, sorbet či ledový nápoj.

Domo DO2309I

Výrobník zmrzliny Domo DO2309I
Zdroj: Expert.cz

Výrobník zmrzliny Domo DO2309I dokáže připravit až 1 litr zmrzliny. Tento přístroj je velmi malý a kompaktní, snadno se s ním manipuluje a ještě snadněji se udržuje. Nádobu pro přípravu zmrzliny lze oddělit a před samotnou přípravou je nutné ji vložit do mrazáku, přibližně na 24 hodin. Jakmile je mísa i směs na přípravu zmrzliny dostatečně vychlazená, zmrzlinu si připravíte už za 20 minut. Ovládání výrobníku zmrzliny Domo DO2309I je manuální a velmi jednoduché. Nádoba je vybavena průhledným poklopem, takže můžete průběh výroby zmrzliny kontrolovat. Zároveň je zde otvor pro dodatečné přidávání surovin. Výrobník zmrzliny Domo DO2309I má k dispozici také ochranu proti přehřátí a součástí balení je rovněž receptář s úžasnými recepty na všechny základní druhy zmrzliny.

Technické parametry produktu Domo DO2309I

VlastnostSpecifikace

Příkon

12 W

Objem mísy

1 l

Rozměr mísy (výška x průměr)

16 × 17,9 cm

Hmotnost

2,9 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Domo DO2309I

Klady (+)Zápory (-)

+ pouze 20minutová příprava

– předpříprava trvá až 24 hodin

+ odnímatelná nádoba

– plastové součásti

+ receptář

– hlučnější

Obchody, kde koupíte produkt Domo DO2309I


Klarstein Sweet Dreams

Výrobník zmrzliny Klarstein Sweet Dreams můžete využit nejen pro výrobu zmrzliny, ale také zmrazeného jogurtu či sorbetu. A to zcela bez nutnosti předchlazení surovin či nádoby. Zmrzlina bude hotová za 10 až 60 minut, do zásobníku se vejde až 1,5 litru, což je dostatečné množství pro celou rodinu. Výrobník zmrzliny Klarstein Sweet Dreams má příkon 150 W, takže je velmi ekonomický – zároveň ale také dostatečně výkonný. Ovládání je intuitivní a tlačítka jsou pro snadnější přístup a větší přehlednost umístěna na horní straně. Výrobník zmrzliny Klarstein Sweet Dreams je také vybaven displejem, na kterém si lze nastavit dobu přípravy. Na displeji se poté bude zobrazovat, kolik času ještě zbývá do jejího ukončení. Jakmile je výroba zmrzliny, sorbetu či zmrazeného jogurtu hotová, výrobník zmrzliny se přepne do režimu chlazení a zajistí, že produkt neroztaje. Nádoba je vybavena bezpečnostním krytem, který zabraňuje stříkancům, a ve kterém jsou otvory pro snadné doplňování surovin. Výrobník je zabezpečen proti klouzání protiskluzovými pryžovými nožkami. Jednotlivé díly jsou odnímatelné a snadno se čistí. Součástí balení je také odměrka a naběračka na zmrzlinu.

​Technické parametry produktu Klarstein Sweet Dreams

VlastnostSpecifikace

Příkon

150 W

Objem mísy

1,5 l

Rozměr mísy (výška, průměr)

18 × 12 cm

Rozměr výrobníku (v, š, h) 

32 × 29 × 37 cm

Hmotnost

10 kg

Barva

nerez/černá

​Klady a zápory produktu Klarstein Sweet Dreams

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce chlazení

– vyšší hmotnost

+ displej s časovačem

+ vysoký výkon

+ bez nutnosti předchlazení

+ velký objem nádoby

​Obchody, kde koupíte produkt Klarstein Sweet Dreams


Tescoma DELLA CASA

Tescoma DELLA CASA
Zdroj: Tescoma.cz

Výrobník zmrzliny Tescoma DELLA CASA připraví až 800 ml ovocné či smetanové zmrzliny nebo sorbetu. Nádobu je potřeba dopředu namrazit, poté do ní stačí vlít připravenou směs, 15 až 20 minut promíchávat všechny suroviny a zmrzlina či sorbet jsou připravené. Výrobník zmrzliny Tescoma DELLA CASA je vybavený mrazicí hliníkovou nádobou, která je odnímatelná a kterou je možné vkládat do mrazáku samotnou, což vám ušetří spoustu místa. Vnější nádoba z plastu se do mrazáku neukládá, není proto studená a při přípravě zmrzliny či sorbetu nijak nevadí. Nádoba je vybavená víkem s dostatečně velkým otvorem pro snadné a rychlé doplňování surovin. Výrobník zmrzliny Tescoma DELLA CASA připraví také smetanové, ovocné, čokoládové, tvarohové či jogurtové ledové nápoje. Je vyroben z prvotřídního a vysoce odolného plastu, mrazicí nádoba je vyrobena ze zdravotně nezávadného hliníku. Výrobník se velmi snadno umývá, hliníkovou nádobu stačí opláchnout pod tekoucí vodou, plastové části výrobníku je možné mít v myčce na nádobí. Součástí balení je také brožura s originálními recepty.

​Technické parametry produktu Tescoma DELLA CASA

VlastnostSpecifikace

Objem mísy

800 ml

Rozměr mísy (výška, průměr)

24 × 16 cm

Hmotnost

12 kg

Barva

bílá/oranžová

​Klady a zápory produktu Tescoma DELLA CASA

Klady (+)Zápory (-)

+ brožura s recepty

– nádoba se musí předem namrazit

+ jednoduchá údržba

– míchání nutno provádět ručně

+ částečně lze mýt v myčce na nádobí

+ snadné přidávání dalších surovin

+ mrazicí nádoba s vnějším obalem

​Obchody, kde koupíte produkt Tescoma DELLA CASA


Sage BCI600

Sage BCI600
Zdroj: Alza.cz

Výrobník zmrzliny Sage BCI600 je vybavený vysoce výkonným kompresorem The Smart Scoop™. Na výběr máte hned ze 12 programů, které se liší nastavenou strukturou. Připravit můžete různé typy zmrzlin, sorbetů či mrazených jogurtů. Výrobník zmrzliny Sage BCI600 podle vámi navoleného nastavení automaticky rozpozná hustotu připravovaného dezertu a upraví podle ní přípravu. Hotový produkt navíc uchovává v chladu po dobu až 3 hodin. Výrobník zmrzliny Sage BCI600 je vybavený nádobou o objemu 1 litr, která je vyjímatelná a kterou není nutné před použitím nachlazovat. Nádoba je doplněna o průhledné víko, díky kterému máte dokonalý přehled a skrz které se dovnitř velmi snadno přidávají další suroviny. Výrobník zmrzliny Sage BCI600 je dále vybaven modře podsvíceným a snadno čitelným LCD displejem s elektronickým ovládáním. Vybírat můžete také mezi automatickým a manuálním režimem, a to od 5 do 180 minut. Výrobník zmrzliny Sage BCI600 využívá chladící kapalinu R134A, která je ekologická. Je vyrobený ze slitiny ušlechtilých kovů a nerezové oceli a je proto vysoce odolný. Součástí balení je také míchací lopatka a čisticí kartáč.

​Technické parametry produktu Sage BCI600

VlastnostSpecifikace

Příkon 

200 W

Objem mísy

1 l

Rozměry (v, š, h) 

23 × 39 × 26 cm

Hmotnost

12,3 kg

Barva

nerez

​Klady a zápory produktu Sage BCI600

Klady (+)Zápory (-)

+ 12 nastavitelných programů

+ modře podsvícený LCD displej

+ ekologická chladicí kapalina

+ bez nutnosti předchlazení

+ funkce chlazení až 3 hodiny

​Obchody, kde koupíte produkt Sage BCI600


Guzzanti GZ 158

Guzzanti Gz 158
Zdroj: Alza.cz

Výrobník zmrzliny Guzzanti GZ 158 je vybavený dvojitou izolovanou nádobou, která je předmražená, díky čemuž zabere příprava zmrzliny přibližně 20 minut. Nádoba má objem 1,5 litru a je možné ji vyjmout a jednoduše propláchnout. Kromě zmrzliny lze výrobník využít také na přípravu sorbetu nebo mraženého jogurtu. Výrobník zmrzliny Guzzanti GZ 158 disponuje šikovným LCD displejem s digitálním časovačem, který usnadňuje obsluhu a dozor nad přípravou. Také údržba a čištění tohoto výrobníku zmrzliny jsou velmi jednoduché a jeho elegantní nerezový design zapadne do jakkoliv vybavené kuchyně. Výrobník zmrzliny Guzzanti GZ 158 je poměrně malý, skladný a také lehký, manipulace s ním je snadná.

Technické parametry produktu Guzzanti GZ 158

VlastnostSpecifikace

Příkon

15 W

Objem mísy

1,5 l

Rozměry (v, š, h) 

22,5 × 20 × 20 cm

Hmotnost

2,9 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Guzzanti GZ 158

Klady (+)Zápory (-)

+ LCD displej

– menší otvor na nalévání

+ kompaktní a lehký

– není samochladicí

+ připraví i sorbet či mražený jogurt

+ vyjímatelná nádoba

+ digitální časovač

Obchody, kde koupíte produkt Guzzanti GZ 158

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..