Smoothies vyrobené v smoothie mixéru

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Smoothie mixér vám pomůže s vaší denní dávkou vitamínů

Pod pojmem smoothie se skrývá koktejl převážně z ovoce nebo zeleniny, který je bohatý na vitamíny a další důležité živiny. Smoothie koktejly jsou ideálním způsobem, jak tělu dopřát vše, co potřebuje. Jejich přípravu vám usnadní smoothie mixér a v článku se dozvíte, na jaké parametry se při jeho výběru zaměřit, jaké typy smoothie mixérů existují či jaké funkce nabízí. Na konci článku pak najdete také několik receptů na chutné a zdravé koktejly.

Obsah článku

TOP 5 smoothie mixérů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Tescoma President 06 L SmallTescoma PRESIDENT 0,6 lDo obchoduZobrazit nabídky
G21 Perfection SmallG21 PerfectionDo obchoduZobrazit nabídky
Concept Sm 3387 SmallConcept SM-3387Do obchoduZobrazit nabídky
Tefal Bl435831 Blendforce 2 SmallTefal BL435831 Blendforce 2Do obchoduZobrazit nabídky
Sencor Sbl 7172bl SmallSENCOR SBL 7172BLDo obchoduZobrazit nabídky

Potřebuji vůbec smoothie mixér?

Na trhu najdete kuchyňské roboty či mixéry, které zvládnou připravit i smoothie. Je to speciální funkce, která by měla být u přístroje uvedena. V takovém případě jsou tyto přístroje schopné rozmixovat ovoce a zeleninu a rozsekat také tvrdší suroviny jako led, oříšky apod. Na druhou stranu i smoothie mixér zvládne více než jen přípravu tohoto nápoje. Připravit v něm můžete také polévky či dětskou výživu. Výhodou smoothie mixéru je ale jeho speciální uzpůsobení právě pro přípravu zdravých koktejlů. S tím souvisí zejména nádoba uzpůsobená k vylévání nápoje, případně se dá vyjmout a smoothie můžete pít rovnou z ní. Některé modely smoothie mixérů jsou vybaveny speciální technologií, která zajišťuje co nejlepší extrakci výživných látek ze surovin. Také obsluha a především údržba smoothie mixéru mohou být jednodušší než u ručních nebo stolních mixérů či kuchyňských robotů. Cenově pak pořídíte i velmi levné smoothie mixéry již do 1 000 Kč.

TIP: Pokud si nejste jistí, zda smoothie mixér dostatečně využijete, připravte si zdravé ovocné či zeleninové koktejly ve svém běžném robotu či mixéru. Jestliže vám zachutnají a budete si je chtít připravovat často (či pro více lidí), investice do smoothie mixéru se vám vyplatí. S výběrem toho nejlepšího kuchyňského robota vám pomůžeme v článku Kuchyňský robot vám usnadní přípravu pokrmů.

Základní kritéria pro výběr

To, jaký smoothie mixér a s jakými parametry si pořídit, závisí především na četnosti přípravy smoothie koktejlů a jejich typu. Jaké ingredience budete používat? Měkčí, nebo i tvrdší a odolnější? Bude se vám chtít suroviny krájet na malé kousky, nebo byste raději, aby váš smoothie mixér zvládl i nezpracované suroviny? Budete si smoothie přelévat do jiné nádoby, nebo je budete chtít pít rovnou z nádoby či s ní dokonce cestovat? Chcete smoothie mixér používat jen pro přípravu smoothie koktejlů či i polévek, dětské výživy apod.? Postačí vám jedna nádoba? Jaké příslušenství byste využili a bez jakých funkcí se neobejdete? Jak náročnou obsluhu a údržbu chcete? Zvládnete vše sami, nebo byste dali přednost přednastaveným programům? A chystáte se dělat si i nutriční nápoje, pro které je potřeba, aby byl smoothie mixér schopen vyextrahovat ze surovin co nejvíce prospěšných látek, a to i z těch nejhůře dostupných jako jsou např. semínka?

Typy smoothie mixérů

Existují 3 typy smoothie mixérů: klasický, automatický a nutriční. Automatický smoothie mixér má přednastavené programy, které vám usnadní přípravu smoothie. Nemusíte tak řešit, jak dlouho a jak intenzivně suroviny míchat, protože automatický smoothie mixér to vše vyřeší za vás. Po ukončení svého programu se navíc automaticky vypne. Tyto programy jsou také určeny pro různé typy surovin a upraví nastavení smoothie mixéru podle toho, zda mixujete spíše měkké, nebo tvrdé suroviny. Automatický smoothie mixér je o něco dražší než klasický, u kterého si musíte vše výše zmíněné pohlídat sami. Nutriční mixéry jsou pak speciální přístroje vybavené technologií, která dokáže ze suroviny extrahovat více prospěšných látek a poradí si i se semínky, obilovinami či slupkami. Nutriční smoothie mixéry disponují také dostatečným výkonem pro zpracování i těch nejtvrdších ingrediencí. Jedná se o nejdražší typ smoothie mixéru, který však lze využít i pro přípravu nutričních nápojů, dětské výživy nebo polévek.

Ovocné smoothie

Jaký by měl mít smoothie mixér příkon?

Je to právě především příkon, kterým se jednotlivé modely smoothie mixéru liší. Ten je celkově nižší než u běžných stolních mixérů. Čím vyšší příkon je, tím je smoothie mixér výkonnější a tím náročnější suroviny zvládne zpracovat. S výkonnějším smoothie mixérem můžete navíc pracovat delší dobu než s těmi s nižším příkonem, aniž byste se museli bát přehřátí motoru. Příkon se u smoothie mixérů pohybuje v rozmezí od 100 W do 1 700 W. Ideální příkon pro běžnou přípravu smoothie koktejlů začíná přibližně na 180 W. Přístroje s nižším příkonem vydrží pracovat opravdu krátce a i pro občasnou přípravu smoothie by mohly být nedostačující. Modely s příkonem okolo 350 W si hravě poradí i se zpracováním ledu a jiných tvrdších surovin. Ty s příkonem nad 1 200 W jsou již profesionální.

TIP: Čím nižší je příkon přístroje, tím nižší je i jeho spotřeba. V případě smoothie mixérů, se kterými vám příprava nápoje zabere nanejvýše pár minut, vás ale vysoká energetická spotřeba tolik trápit nemusí.

Počet otáček je důležitý pro rychlost přípravy smoothie

Počet otáček za minutu má vliv nejen na to, jak rychle je smoothie připraveno, ale také jaké suroviny zvládne smoothie mixér zpracovat. Nejnižší hodnotou je 10 000 otáček za minutu, nejvyšší pak 25 000. Smoothie mixéry s 10 000 otáčkami nejsou dostatečně výkonné pro zpracování ledu nebo zmrzlých a dalších odolnějších a tvrdších surovin. Přístroje, které disponují počtem otáček okolo 20 000 jsou považovány za velmi výkonné a smoothie koktejl s nimi připravíte už za několik desítek vteřin. S takovýmto přístrojem máte navíc jistotu, že suroviny, včetně těch tvrdších, budou dokonale rozmixovány. U nižšího počtu otáček mohou být některé větší kousky ovoce či zeleniny špatně zpracované a v smoothie tak mohou plavat jejich kousky – což nemusí vždy vadit. Větší počet otáček za minutu, tedy okolo horní hranice 25 000, ničemu nevadí. S takovými modely si můžete své smoothie vychutnat už za pár vteřin, počítejte ale s výrazně vyšší pořizovací cenou.


Doporučujeme

Alza Logo

Nejlepší smoothie mixéry najdete na Alza.cz. Vybírejte z bohatého sortimentu, využijte pravidelné akce a výprodeje a užijte si profesionální zákaznické služby!


Jaký počet rychlostí je dostačující?

Většina modelů smoothie mixérů disponuje pouze jednou rychlostí, nanejvýše dvěma. To je totiž pro běžnou a domácí přípravu smoothie mixéru dostačující, smoothie je hotové přibližně za minutu až dvě. Narazit můžete i na modely s třemi až pěti rychlostmi. Více rychlostí využijí převážně ti, kteří touží mít smoothie koktejly opravdu hladké a rychle připravené. Případně se tyto více rychlostní přístroje hodí pro přípravu i jiných nápojů či pokrmů. Smoothie mixéry, které mají více než pět rychlostí se využívají spíše v profesionálních podnicích, kde je důležité, aby byl nápoj opravdu hladký bez jakéhokoliv kousku a navíc připraven téměř ihned. Čím více rychlostí smoothie mixér má, tím je dražší. Předem si tedy rozvažte, co od přístroje vyžadujete, abyste si zbytečně nepořizovali drahý model, jehož vlastnosti dostatečně nevyužijete. Počet rychlostí se nastavuje buď pomocí otáčivého kolečka, nebo pomocí dotykového displeje. Lze se ale také setkat se smoothie mixéry, které kombinují oba typy ovládání.

Čokoládové smoothie

Pohlídejte si maximální dobu nepřetržitého provozu

Čím vyšší příkon a čím větší počet otáček, tím rychleji se suroviny v smoothie mixéru zpracují. U přístrojů s průměrnými hodnotami (350 W a 20 000 ot./min.) mluvíme o přibližně minutě v případě zpracování měkkých surovin a dvou až více minutách v případě tvrdších nebo zmrzlých surovin. Je tedy dobré, pokud si ještě před samotným pořízením smoothie mixéru promyslíte, jaké suroviny v něm budete mixovat a kolik na to budete zhruba potřebovat času. Přístroje, které mají maximální dobu nepřetržitého provozu nižší než 2 minuty, každopádně nedoporučujeme. V případě, že by vám zpracování surovin trvalo o něco déle, museli byste smoothie mixér vypnout a nechat jej zchladit. Jinak by se přehřál motor a přístroj se mohl rozbít. Tyto přístroje by navíc mohly mít problém s mixováním tvrdších surovin. Maximální doba nepřetržitého provozu je uvedena u každého modelu a její hodnota vám napoví, jak snadná i rychlá příprava smoothie koktejlů bude.

Nejdůležitější součástí smoothie mixéru je nádoba

U nádoby, ve které se smoothie připravuje a z které ho lze také často rovnou konzumovat, se zaměřte především na její objem. Ten se pohybuje od 200 ml až po několik litrů. Při výběru vhodného objemu záleží především na tom, pro kolik osob budete smoothie připravovat. Nádoba může navíc sloužit také jako cestovní, součástí balení je pak i šikovné víčko a objem přenosných nádob se pohybuje zhruba od 500 ml do 1 l. Některé smoothie mixéry jsou již v základu vybaveny hned několika nádobami s různými objemy. Předem si také zjistěte, jaké možnosti dokoupení nových nádob prodejce pro váš vybraný model nabízí. To se může hodit nejen tehdy, pokud potřebujete dokoupit nádobu s určitým objemem, ale také v případě, že budete potřebovat novou, když se vám původní rozbije. Při koupi dodatečných nádob si pečlivě zkontrolujte typ vašeho smoothie mixéru, abyste měli jistotu, že do něj budou pasovat.

TIP: Máte chuť na něco lahodnějšího než je smoothie? Vyzkoušejte domácí zmrzlinu! Jak si takové letní osvěžení připravit u sebe doma a jak si vybrat ten nejlepší výrobník zmrzliny vám poradíme v tomto článku.

Z jakých materiálů je nejčastěji smoothie mixér?

Nádoba smoothie mixéru je nejčastěji vyráběna ze skla nebo plastu. Sklo je celkově odolnější, je však také těžší, což může být problém, pokud chcete nádobu používat jako cestovní. Typ použitého plastu se u jednotlivých modelů může lišit. Čím nižší cena přístroje, tím méně kvalitní plast nádoby. Velké oblibě se v poslední době těší smoothie mixéry s nádobou z tritanu, velmi odolného plastu, který navíc nepohlcuje pachy. Také tělo mixéru bývá z plastu, dražší modely je mají kovové, jsou celkově odolnější, výkonnější a stabilnější. Velmi důležitou součástí (snad nejdůležitější) jsou sekací/mixovací nože. I ty mohou být z plastu, takové však vůbec nedoporučujeme, protože vydrží opravdu jen chvíli a s tvrdšími surovinami si sotva poradí. Dejte raději přednost nožům kovovým, ideálně z nerezové oceli, titanu a nebo z jejich kombinace. Takové nože suroviny dokonale rozmixují, jsou odolné a jen tak se nepoškodí, navíc nijak nepohlcují pachy a zachovávají chuť připravovaného smoothie.

Smoothie mixér a zdravá výživa

Hmotnost a hlučnost smoothie mixéru

Hmotnost přístroje se odvíjí od jeho velikosti a především použitého materiálu. Je zřejmé, že smoothie mixér z kovu bude těžší než ten plastový. S lehčími přístroji se vám bude snadněji manipulovat a nízká hmotnost je výhoda zejména v případě cestovní nádoby. U tak malého přístroje se ale nemusíte bát nijak výrazně velké hmotnosti. Běžné smoothie mixéry jsou těžké přibližně od půl až po dva kilogramy. Čím těžší přístroj je, tím je navíc stabilnější, což oceníte zejména u těch výkonnějších. Co se týče hlučnosti, u smoothie mixéru je nutné počítat s vyšší hodnotou. Průměrná hlučnost se u těchto přístrojů pohybuje mezi 70 a 100 dB. Ale vzhledem k tomu, že je příprava smoothie koktejlů otázka maximálně několika minut, nijak zvlášť vás to trápit nemusí. Nejedná se o klíčový parametr smoothie mixéru, a tak jej většina výrobců ani neuvádí.

Šikovné funkce pro přípravu toho nejlepšího smoothie

Každý dobrý smoothie mixér je vybaven pulzním spínačem, který na chvíli zvýší výkon přístroje a zajistí ideální rozmixování i velkých a tvrdých surovin. Velmi šikovná je také funkce drcení ledu, díky které si připravíte úžasné vychlazené smoothie, jež oceníte zejména v horkých letních dnech. Drcení ledu vyžaduje vyšší výkon a najdete jej tak spíše u přístrojů s vyšší hodnotou příkonu. Smoothie mixér, který zvládne posekat led, si většinou poradí také s ořechy, semínky apod. Dražší modely zvládnou posekat i bylinky, některé jsou navíc vybaveny mlýnky na maso či kávu. Šikovným doplňkem je také termo obal na nádobu, který udrží nápoj déle teplý. I u smoothie mixéru můžete narazit na displej, pomocí kterého jej lze ovládat a sledovat průběh přípravy smoothie koktejlu, je to ale spíš výjimečné. Existuje také speciální funkce odsání vzduchu z nádoby, díky které suroviny v ní oxidují a udrží si tak lépe svou barvu, chuť i obsah živin.

TIP: Nahromadila se vám doma zelenina a ovoce? Kromě přípravy smoothie je můžete i zavařit. Že jste to ještě nedělali? Nevadí! Díky našemu článku 7 tipů, jak správně zavařovat to zvládne každý!

Smoothie mixér, jeho údržba a bezpečnost

Největší výhodou smoothie mixéru oproti jiným mixérům či robotům je především jeho snadná obsluha a údržba. Nádoba by měla být dost široká na to, abyste ji mohli pohodlně umýt. Ideální také je, pokud se dá nádoba, ale i sekací nože či víčko, umýt v myčce na nádobí. Ne všechny smoothie mixéry tuto možnost nabízejí, takže se o ní raději předem informujte. Smoothie mixér je důležité umývat po každém použití, aby se v něm nezachovávaly pachy připraveného nápoje. Nedůslednou údržbou navíc riskujete vznik plísně či rzi. Přístroj čistěte vždy odpojený od přívodu energie. Pro zvýšení bezpečnosti přístroje by měl být smoothie mixér vybaven bezpečnostní pojistkou, která v případě, že není správně sestaven, znemožní jeho zapnutí. Vzhledem k ostrým částem, zejména nožům, je vhodné přístroj uchovávat mimo dosah malých dětí. Šikovné a užitečné jsou dále protiskluzové nožičky, které zvyšují stabilitu přístroje v provozu. Smoothie mixér nikdy nepřetěžujte.

Vitamínová bomba díky smoothie mixéru

Recepty na chutné a zdravé smoothie koktejly

Smoothie koktejly se připravují velmi jednoduše, pokud máte k dispozici dostatečně silný smoothie mixér. Stačí do něj vložit všechny suroviny a rozmixovat na lahodný koktejl. U receptů tedy najdete pouze seznam surovin, protože postup je pokaždé stejný. Před tím, než suroviny do mixéru vložíte, je zpracujte – oloupejte, odpeckujte apod. Pro co nejzdravější smoothie koktejl používejte ideálně čerstvé suroviny. Mléko můžete použít živočišné i rostlinné a do smoothies si můžete přidat také několik lžiček semínek (lněná, konopná, slunečnicová, chia, dýňová), proteinů (rostlinných i živočišných) nebo dalších zdravých složek, které nejsou nijak výrazné a neovlivní celkovou chuť koktejlu. Máte nějaké své oblíbené recepty? Budeme rádi, pokud se o ně s námi a našimi čtenáři podělíte dole v komentářích!

Smoothie s ovocem, ledovým salátem a mátou

Suroviny: ¼ hrnku bobulovitého ovoce (borůvky, maliny, ostružiny), ½ jablka, 4 listy ledového salátu, 8 lístků máty, 250 ml vody

Smoothie s malinami, třešněmi, medem a zázvorem

Suroviny: ¾ hrnku mléka, hrnek malin, ¼ hrnku třešní, 1 a ½ lžíce medu, 2 lžičky nastrouhaného zázvoru, 2 lžičky citrónové šťávy

Smoothie s banánem, borůvkami a avokádem

Suroviny: ½ hrnku mléka, ½ banánu, ½ hrnku borůvek, ¼ avokáda, voda na zředění

Smoothie s jahodami, banánem, pomerančem a špenátem

Suroviny: 3 hrnky mléka, 2 hrnky jahod, banán, pomeranč, 2 hrnky špenátu, lžíce citronové kůry

Smoothie s banánem, kakaem a skořicí

Suroviny: 1 dcl mléka,2 zralé banány, 2 lžičky kakaa, špetka skořice

Smoothie s kakaem, višněmi, čekankou a konopnými semínky

Suroviny: lžíce kakaa, ¼ hrnku višní, 5 listů čekanky, 2 lžíce konopných semínek, 250 ml vody

Smoothie s ovocem, kokosem, goji a datlemi

Suroviny: hrnek kokosového mléka, lžíce kokosového oleje, hrnek borůvek, ½ hrnku malin, ½ hrnku ostružin, 2 lžíce goji, 2 datle

Smoothie s ovocem, zeleninou, zázvorem a koriandrem

Suroviny: ½ hrušky, ¼ avokáda, ½ citronu, ½ okurky hadovky, hrnek nasekané kapusty, 2 centimetry zázvoru, hrst koriandru, ½ hrnku kokosové vody, voda na zředění

Smoothie se zeleninou, česnekem a petrželkou

Suroviny: menší červená řepa, 3 mrkve, 4 ředkvičky, 2 stroužky česneku, hrst petrželky

Smoothie se zeleninou a Jalapeño papričkou

Suroviny: 6 mrkví, 3 rajčata, 2 papriky, 4 stroužky česneku, 4 stvoly řapíkatého celeru, hrnek řeřichy, hrnek špenátu, paprička Jalapeño

Smoothie z kefíru s banánem, jahodami a goji

Suroviny: hrnek kefíru, banán, ¼ hrnku jahod, 3 lžíce goji

Detoxikační smoothie z borůvek a citrónu

Suroviny: ¼ hrnku borůvek, 1 celý citron (včetně slupky), hrnek vody


TOP 5 smoothie mixérů

Pokud už máte jasnou představu, co od svého nového smoothie mixéru požadujete a jaké vlastnosti jsou pro vás nejdůležitější, podívejte se na tyto krásné kousky. Jsou výkonné, lehké, odolné a ideální pro výrobu toho nejlahodnějšího a nejzdravějšího smoothie. Nejen, protože tyto smoothie mixéry jsou mnohem všestrannější a dokážete toho s nimi připravit o dost více. Jak se vám líbí?

Tescoma PRESIDENT 0,6 l

Tescoma President 06 L
Zdroj: Alza.cz

Smoothie mixér Tescoma PRESIDENT 0,6 l v krásném retro stylu zvládne přípravu smoothie, mléčných koktejlů i dětské výživy. Speciálně broušené nože si díky pulznímu spínači poradí i s tužšími surovinami. Nádoba je vyrobena z masivního a odolného skla a je vybavena těsnicím víčkem, takže je možné s ní cestovat. Lze dokoupit i náhradní nádoby a je možné je mýt v myčce na nádobí. Smoothie mixér Tescoma PRESIDENT 0,6 l je k dispozici ve dvou barevných provedeních, jeho tělo je z nerezové oceli. Přístroj nabízí výkon 350 W a objem nádoby je 0,6 litru.

Technické parametry produktu Tescoma PRESIDENT 0,6 l

VlastnostSpecifikace

Příkon

350 W

Objem nádoby

0,6 l

Počet rychlostí

1

Materiál nádoby

sklo

Hmotnost

4,32 kg

Barva

antracitová, smetanová

Klady a zápory produktu Tescoma PRESIDENT 0,6 l

Klady (+)Zápory (-)

+ nádoba z odolného skla

– nižší výkon

+ tělo z nerezové oceli

– v balení pouze jedna nádoba

+ pulzní spínač

– pouze jedna rychlost

+ lze mýt v myčce nádobí


G21 Perfection

G21 Perfection
Zdroj: Alza.cz

Smoothie mixér G21 Perfection nabízí neuvěřitelný výkon 1 700 W a 32 000 otáček za minutu. Snadno si tak poradí i s ledem nebo s tvrdšími či zmraženými surovinami. Připravíte v něm dokonale hladké smoothie, polévku, mléko či dokonce máslo a mnoho dalšího. Držadlo nádoby je ergonomicky tvarované a skvěle padne do ruky, otvor pro vkládání surovin je dostatečně velký, takže suroviny nemusíte zpracovávat na malé kousky. Smoothie mixér G21 Perfection se ovládá dvěma páčkami, které jsou rovněž přizpůsobeny tvaru ruky, a počet otáček se reguluje pomocí kolečka. Nádoba z vysoce odolného tritanu bez obsahu BPA má objem 2,5 litru. 6 nožů je z vysoce kvalitního materiálu a dva z nich jsou zoubkované pro ještě účinnější rozdrcení surovin. Motor je odhlučněn, takže je přístroj obzvláště tichý (52 dB). Součástí balení je kromě jedné nádoby také cestovní těsnicí víko, speciální malé víčko, plastová stěrka a klíč na utažení nože.

Technické parametry produktu G21 Perfection

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 700 W

Objem nádoby

2,5 l

Počet rychlostí

několik

Počet otáček

32 000

Hlučnost

52 dB

Materiál nádoby

tritan

Rozměry (v, š, h)

56,5 × 23 × 23 cm

Hmotnost

5,4 kg

Barva

bílá, černá, červená, hnědá, cappuccino

Klady a zápory produktu G21 Perfection

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace rychlosti

– vyšší hmotnost

+ drcení ledu

– v balení pouze jedna nádoba

+ pulzní spínač

+ nízká hlučnost

+ vysoký výkon a počet otáček


Concept SM-3387

Concept Sm 3387
Zdroj: Alza.cz

Smoothie mixér Concept SM-3387 nabízí výkon 500 W a využijete ho nejen k přípravě lahodných smoothie koktejlů plných vitamínů, ale i dětských příkrmů. Láhev z odolného kvalitního tritanu je odolná vůči teplu a můžete v ní pokrmy mixovat a zároveň je z ní i konzumovat. Víčko má pro snadné a pohodlné přenášení speciální dvojité těsnění, protiskluzový grip a šikovné poutko. Smoothie mixér Concept SM-3387 má zabudovanou bezpečnostní pojistku, díky které se mixér nespustí při nesprávném nasazení láhve. Spodní část mixéru je z pogumovaného materiálu, který zajišťuje vysokou stabilitu při používání. V sadě dostanete rovnou tři mixovací nádoby, dvě o objemu 570 ml a menší s objemem 400 ml. Smoothie mixér Concept SM-3387 je nabízený v několika barevných provedeních a každý si tak může vybrat vzhled, který se mu nejvíce líbí. Pokud se vám líbí více barev, můžete si dokoupit i další láhve a svůj oblíbený smoothie mixér dokonale sladit se svým outfitem. Tento smoothie mixér disponuje pulzním spínačem a kromě přípravy smoothie koktejlů či dětských příkrmů s ním můžete nadrtit suché plody.

Technické parametry produktu Concept SM-3387

VlastnostSpecifikace

Příkon

500 W

Objem nádoby

570 ml, 400 ml

Počet rychlostí

1

Materiál nádoby

tritan

Barva

černá, bílá, červená, modrá, zelená, oranžová, růžová

Klady a zápory produktu Concept SM-3387

Klady (+)Zápory (-)

+ tři nádoby v balení

– nižší výkon

+ víčko s poutkem

– menší objem nádob

+ speciální dvojité těsnění láhve

+ bezpečnostní pojistka

+ protiskluzový grip a pogumované dno


Tefal BL435831 Blendforce 2

Tefal Bl435831 Blendforce 2
Zdroj: Alza.cz

Smoothie mixér Tefal BL435831 Blendforce 2 využívá technologii Powelix a díky ní se může pyšnit výkonem až 800 W. Systém chlazení vzduchem zajišťuje motoru optimální životnost tím, že reguluje proudění vzduchu okolo motoru. To navíc umožňuje až 3 minuty nepřetržitého mixování, aniž by došlo k přehřátí. Smoothie mixér Tefal BL435831 Blendforce 2 disponuje také technologií Smart Lock. Ta usnadňuje uzavírání, zajišťuje nože při nasazení nádoby a díky ní můžete jedním jediným pohybem rozložit držák nožů a jednoduše jej vyčistit. Skleněná nádoba o objemu 1,75 litru má vysokou odolnost proti teplotnímu šoku, a je tak možné v ní připravovat nejen studené, ale také teplé pokrmy jako jsou polévky či omáčky. Smoothie mixér Tefal BL435831 Blendforce 2 má mimořádně ostré čepele, které poskytují extrémní řezný výkon, a díky tomu dokáže nadrtit i led. Mixér se ovládá otočným knoflíkem se speciální texturou, je vybavený ergonomickou rukojetí a na dně základny nechybí ani protiskluzové nožky, které zajišťují dokonalou stabilitu mixéru. Součástí balení je odměrka pro ještě pohodlnější používání.

Technické parametry produktu Tefal BL435831 Blendforce 2

VlastnostSpecifikace

Příkon

800 W

Objem nádoby

1,75 l

Počet rychlostí

2

Materiál nádoby

teplu odolné sklo

Hmotnost 

3,6 kg

Barva

černá, stříbrná

Klady a zápory produktu Tefal BL435831 Blendforce 2

Klady (+)Zápory (-)

+ 2 rychlosti

– bez displeje

+ pulzní spínač

– v balení pouze jedna nádoba

+ časovač

+ snadná údržba i čištění

+ součástí balení je i odměrka


SENCOR SBL 7172BL

Sencor Sbl 7172bl
Zdroj: Alza.cz

Smoothie mixér SENCOR SBL 7172BL nabízí výkon až 800 W a dva přednastavené programy. Soft program trvá 45 sekund a je ideální pro měkkou zeleninu a ovoce a přípravu mléčných či proteinových koktejlů. Hard program zvýší na 60 sekund výkon přístroje a zvládne tak rozmixovat i tvrdší či dřevnatou zeleninu a ovoce, ale také ořechy a led a je ideální pro přípravu omáček či polévek. Smoothie mixér SENCOR SBL 7172BL disponuje LED displejem, na kterém můžete sledovat celý proces mixování. K němu využívá šest nožů vyrobených z vysoce kvalitní nerezové oceli a opatřených titanovým povlakem. Ten zabraňuje ztrátě důležitých živin z vložených surovin. Mixér je dále vybavený speciálním vakuovým víčkem, které drží nápoje déle čerstvé a chutné, a dvěma sportovními víčky s bezpečnostním uzávěrem. Láhev vyrobená z tritanu se vejde do držáku na nápoje v autě či na kole a lze ji navíc mýt v myčce na nádobí. Smoothie mixér SENCOR SBL 7172BL je opatřen protiskluzovými nožičkami a funkcí automatického vypnutí.

Technické parametry produktu SENCOR SBL 7172BL

VlastnostSpecifikace

Příkon

800 W

Objem nádoby

0,6 l

Počet rychlostí

1

Materiál nádoby

tritan

Hmotnost

1,9 kg

Barva

modrá

Klady a zápory produktu SENCOR SBL 7172BL

Klady (+)Zápory (-)

+ speciální vakuové víčko

– pouze jedna rychlost

+ vysoce kvalitní nerezové nože

– bez časovače

+ poradí si i s ledem a ořechy

– v balení jen jedna nádoba

+ víčka na sport s bezpečnostním uzávěrem

+ titanový povlak bránící ztrátě živin

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..