Myčka na nádobí vám ušetří čas i energii

Myčka na nádobí se stává běžnou součástí nejen početných domácností, ale i těch jednočlenných. Pro mnoho lidí je tento spotřebič vynikajícím pomocníkem s mytím i sušením nádobí. Jak je to ale s myčkou nádobí a úsporou vody ve srovnání s „ručním“ mytím? V tomto článku se na myčky na nádobí podíváme podrobně, představíme si jejich základní vlastnosti a ukážeme si, jaké šikovné funkce mohou mít, aby pro nás mytí nádobí bylo opravdu jednoduché.

Myčka nádobí s nádobím

TOP 5 myček na nádobí (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Beko DFN 26420 WBeko DFN 26420 W
Bosch SMS46GI05EBosch SMS46GI05E
Electrolux EEM48210LElectrolux EEM48210L
Mora IM 690Mora IM 690
Gorenje GS66260XGorenje GS66260X

Jak myčka na nádobí funguje?

Pro většinu lidí funguje myčka na nádobí tak, že se do ní naskládá špinavé nádobí, přidá se prášek, nebo tableta, zapne se vhodný program a po jeho ukončení se z myčky již čisté a suché nádobí zase vyndá. Co se ale děje uvnitř myčky? Mycí proces lze rozdělit na 4 etapy. V první se nádobí opláchne a je zbaveno větších nečistot. Druhou etapou je mytí ohřátou vodou a mycím prostředkem, během ní jsou odstraněny zbylé nečistoty a také mastnota. V následující etapě je nádobí opět opláchnuto a tento proces probíhá několikrát, aby se z nádobí dostatečně smyl také mycí prostředek. V této třetí etapě dochází také k případnému dávkování leštidla. Během poslední etapy se nádobí usuší a z myčky na nádobí se odčerpává voda. Všechny tyto etapy by měly vést k dokonale umytému a usušenému nádobí, bez nečistot či zbytků mycího prostředku a které je možné rovnou uklidit na své místo.

Základní kritéria pro výběr

Stačí nám zběžný pohled na sortiment jakéhokoliv obchodu, aby nám bylo jasné, že modelů a typů myček na nádobí je opravdu mnoho. Liší se jak svými rozměry, tak barvou, typem zabudování, spotřebou energie i vody, hlučností, funkcemi a programy a v neposlední řadě také cenou. Dnes už jsou myčky na nádobí cenově mnohem dostupnější, než jak tomu bylo ještě pár let zpátky. Nejlevnější typy pořídíte již do 5 000 Kč. Záleží tedy především na vašich finančních možnostech, dále byste se měli rozhodovat podle toho, jak početnou domácnost máte a jaké množství nádobí budete umývat (a také jak často) či jaký prostor máte pro myčku k dispozici. Je ve vašich možnostech myčku na nádobí zabudovat do kuchyňské linky, či ji musíte mít zvlášť? Zajímat by vás mohl také design, protože v současnosti je možné pořídit si kromě klasických bílých či nerezových také retro myčky v pastelových barvách.

Jakému typu myčky na nádobí dát přednost?

Na trhu existují tři typy myček na nádobí: volně stojící, vestavné a stolní. I volně stojící myčky lze zabudovat do kuchyňské linky, pokud zvolíte podstavnou variantu, u vestavných typů máte na výběr mezi plně integrovanou a polo integrovanou myčkou. Jednotlivé typy myček na nádobí se liší především svými rozměry a při jejich výběru je zásadní, jaký prostor máte pro myčku k dispozici. Stolní myčky jsou opravdu malé a lze je postavit na kuchyňskou linku, plně integrované vestavné myčky zcela zapadnou do celkového designu kuchyně. Před pořízením podstavné volně stojící či vestavné myčky na nádobí je nejdůležitější pečlivě změřit rozměry prostoru, kam myčku budete umisťovat. Místo musí být poblíž přívodu vody a odpadu, předem si také zjistěte, zda obchod, kde myčku pořizujete, nabízí dodatečné služby jako instalace, či zda budete vše muset zvládnout sami. Níže je podrobný přehled jednotlivých typů myček na nádobí s jejich výhodami i nevýhodami.

Myčka nádobí

Volně stojící myčky

Nejčastěji se setkáte s volně stojícími myčkami na nádobí. Jejich největší výhodou je to, že je můžete umístit, kamkoliv vám prostor dovolí. Mohou stát zcela samostatně, existují však také podstavné modely určené k zabudování do kuchyňské linky. U těchto modelů je možné sejmout vrchní desku a ovládací panel je umístěn v horní části dveří. Vyrábí se ve dvou standardních rozměrech: 60 a 45 cm. Užší myčky na nádobí se skvěle hodí do opravdu malých kuchyní. K dostání jsou ale také myčky s atypickými rozměry (40, 50 či 65 cm), jejich dostupnost je ale výrazně menší a při jejich hledání se trochu zapotíte. Běžnou výškou volně stojících myček na nádobí je 85 cm, opět ale můžete narazit i na vyšší spotřebiče (přibližně až do 95 cm). Ať už budete chtít myčku postavit volně do prostoru, či ji zakomponovat pod kuchyňskou linku, pečlivě si změřte všechny rozměry.

TIP: Proč používat ekologické tablety do myčky se dočtete v našem článku 5 důvodů, proč používat eko tablety do myčky.

Vestavné myčky

U vestavných myček na nádobí se již počítá s jejich zabudováním do kuchyňské linky. Prodávají se proto bez horní desky, předních dvířek a také bočních stěn. Přední dvířka jsou pak nahrazována deskou s dekorem odpovídajícím ostatním částem kuchyňské linky. Vestavné myčky jsou nabízeny ve dvou typech. Plně integrované mají ovládací panel umístěný na horní hraně dvířek, ten je tedy při zabudování do kuchyňské linky zcela zakrytý a očím neviditelný. Na první pohled nelze poznat, že myčku na nádobí vůbec máte a vaše kuchyň působí uceleně a sjednoceně. Polo integrované myčky na nádobí mají ovládací panel viditelně umístěný v horní části dvířek. Nevýhodou plně integrovaných myček může být absence displeje, na kterém by se zobrazovaly informace o průběhu mytí či nutnost doplnění mycího prostředku nebo leštidla. Dražší modely tento problém řeší pomocí laserového paprsku, který tyto informace promítá na zem. U polo integrovaných myček je displej u ovládacího panelu vpředu.

Stolní myčky

Stolní myčky na nádobí jsou menší přístroje vhodné do méně početných (ideálně jednočlenných) domácností či k občasnému používání např. na chatě či v kanceláři. Vzhledem k opravdu malým rozměrům je lze umístit přímo na kuchyňskou linku. Jsou často nejlevnější typem, ačkoliv můžete narazit i na poměrně drahé modely (okolo 10 000 Kč) disponující skvělými funkcemi a vymoženostmi. Stolní myčka na nádobí bývá vysoká přibližně 45 cm a její šířka a hloubka se pohybují okolo 50 cm. S menšími rozměry se pojí samozřejmě také menší kapacita. Stolní myčku využijí i početnější domácnosti, ve kterých se příliš nevaří a není tedy nutné mýt nádobí tak často. Stolní myčka na nádobí spotřebovává také méně vody i energie. Energii šetříte i tím, že takto malá myčka se naplní docela rychle a vy nemusíte zapínat poloprázdný spotřebič. Naštěstí, protože stolní myčky na nádobí jsou nabízeny pouze s energetickou třídou A+ (nejnižší).

Umyté nádobí

Rozměry a kapacita

Už u jednotlivých typů myček jsme zmiňovali jejich klasické rozměry. Ty souvisí nejen s tím, jak velký prostor je nutné pro instalaci myčky vyhradit, ale také s množstvím nádobí, které se do ní vejde. Tento údaj často výrobci uvádí buď přímo na samotném spotřebiči, či v jeho dokumentech a jedná se o počet sad nádobí, které myčka na jeden mycí cyklus zvládne umýt. Jako sada nádobí se označuje jeden velký, jeden hluboký a jeden malý talíř, dále jedna sklenička, jeden hrnek a nakonec také jedna sada příborů. Do myčky na nádobí o šířce 60 cm se vejde přibližně 12 – 16 sad nádobí, do myčky na nádobí s šířkou 45 cm lze umístit 9 až 11 sad nádobí a stolní myčka s rozměry 55 a 45 cm pojme asi 6 sad nádobí. Máte tak přibližnou představu, jak velkou myčku pořídit, abyste umyli vše, co potřebujete, a abyste myčku co nejvíce naplnili.

Spotřeba energie a vody

Stejně jako každý spotřebič, také myčka na nádobí musí být označena energetickým štítkem, na kterém naleznete mnoho důležitých informací, včetně spotřeby energie a vody. Nejúspornější myčky na nádobí mají energetickou třídu A+++. Ty nejméně úsporné pak mají třídu A+, protože u vybraných typů spotřebičů není možné v zemích Evropské unie prodávat méně úsporné typy. Je dobré mít toto na paměti, protože u jiných spotřebičů se setkáme i s energetickou třídou B či dokonce D. Může nás potom mást fakt, že i spotřebič s A+ je v některých případech tou vůbec nejméně úspornou variantou. Rozdíly mezi jednotlivými energetickými třídami jsou 15 – 20 %. Co se týče spotřeby vody, nejvíce úsporné modely spotřebují zhruba 11 litrů, zatímco ty nejméně úsporné potřebují až 20 litrů. Jen pro srovnání: při ručním mytí stejného počtu sad (12) byste spotřebovali více než 40 litrů. Myčky na nádobí se tedy ve většině případech opravdu vyplatí.

TIP: Zajímá vás téma úspory vody? Věnovali jsme mu celý jeden článek, na jeho konci pak najdete odkazy na další články, ve kterých jsme se podívali na zoubek úspoře energie, tepla či světla.

Hlučnost

Dalším důležitým parametrem myčky na nádobí, který vyčtete z energetického štítku, je její hlučnost. Průměrná hlučnost je u myček asi 45 dB, což odpovídá zhruba i hlučnosti ledničky. Nejhlučnější myčky dosahují až 59 dB, což je velmi blízko 60decibelové hranici, kterou spotřebiče nesmí překročit. S vývojem technologií je však čím dál více modelů tišších a narazit tak můžete i na myčky s hlučností 39 dB. Hlučnost myčky na nádobí je důležitou vlastností zejména pro majitele bytů v panelákových domech, majitele kuchyní spojených s obývacím pokojem či pro rodiče v domácnostech, kde dětský pokoj sousedí právě s kuchyní s myčkou. Udává se, že hlučnost okolo 50 dB je na hranici komfortu. Některé modely myček na nádobí jsou vybavené také nočním programem, během kterého je jejich chod opravdu tichý. Díky tomu vás nebude trápit hluk myčky, ať už bydlíte kdekoliv a ať už myjete nádobí kdekoliv.

Mytí nádobí bez myčky na nádobí

Programy

Je to právě počet a typ programů, co dělá z myčky na nádobí užitečného pomocníka s domácími pracemi. Většina myček je vybavena základním mycím programem, který ohřívá vodu na 50 – 70 °C, což je dostačující pro běžně zašpiněné nádobí. Mezi klasické programy patří také intenzivní umytí pro silně znečištěné nádobí využívající vodu o teplotě 70 – 75 °C. Pokud potřebujete umýt jen menší množství nádobí, využijete program poloviční náplň, při kterém je nižší i spotřeba energie a vody. Ušetřit energii vám pomůže také úsporný program, který však může trvat déle než běžný program. Jeho jakýmsi protikladem je pak program rychlé mytí, který výrazně zkrátí dobu mycího cyklu, ale spotřeba energie výrazně vzroste. Dražší modely myček na nádobí jsou vybaveny také různými automatickými programy, při kterých si myčka sama zhodnotí míru zašpinění a přizpůsobí tomu délku mytí i teplotu vody. Užitečné jsou také antibakteriální program či speciální program pro mytí skleněného nádobí.

Funkce

Myčky na nádobí disponují také různými funkcemi. Běžně narazíte na funkci Odložený start, pomocí které si lze naplánovat začátek mycího cyklu. Můžete tak myčku naprogramovat až 24 hodin dopředu třeba na dobu, kdy budete v práci a hlasitější spotřebič vás nebude nijak rušit, či na noční hodiny, ve kterých můžete využít noční proud. Myčky na nádobí s funkcí Multizone umožňují více zónové mytí nádobí. Máte-li myčku naplněnou jen v určité části (spodní či horní koš), můžete umýt jen ji. Díky tomu výrazně ušetříte vodu i energii, ačkoliv myjete nádobí v neúplně zaplněné myčce. Mnoho funkcí slouží k lepšímu sušení. Může se jednat o kondenzaci vodní páry, kdy se posbíraná pára mění na vodu, která následně steče do odpadu, či o aktivní proudění vzduchu, který nádobí rychleji usuší. U některých modelů myček se po dokončení cyklu mírně otevřou dvířka, horká pára odejde ven a dovnitř proudí svěží vzduch.

TIP: O kvalitě usušení nádobí vypovídá také třída účinnosti sušení, která se pohybuje od A (nejvyšší) po G (nejnižší). Dobře usušené nádobí vám nabídnou myčky s třídou A až C.

Ochrany a bezpečnostní prvky

Nejčastějším typem zabezpečení je u myček na nádobí ochrana proti úniku vody. Může se jednat o plovák umístěný na dně nádrže, který v případě nadměrného zvýšení hladiny vody okamžitě vypne probíhající mycí cyklus. Druhá funkce, která zabraňuje úniku vody ven z myčky, se nejčastěji označuje jako Aquastop. Tento systém brání úniku vody z přívodní hadice. Pokud k němu dojde, myčka se automaticky vypne, uzavře se přívodní ventil a veškerá voda uvnitř myčky se odčerpá. Dražší modely myček na nádobí využívají oba způsoby zabezpečení. Další důležitou ochranou je dětská pojistka, kterou využijete především (ale nejen) v případě, že jsou v domácnosti menší děti. Dětská pojistka mechanicky či automaticky uzamkne ovládací panel a zabrání tak náhodnému stisknutí tlačítek a vypnutí či zapnutí myčky či změně programu. Zároveň ale také uzamkne dveře myčky, takže se dítě nebude moci dostat k zásobníků s mycím prostředkem či leštidlem a nehrozí ani opaření horkou párou.

Myčka na nádobí

Konstrukce a ovládání

Pokud máte možnost si myčku před nákupem pořádně prohlédnout, zde jsou tipy, na co se u ní zaměřit. Vyzkoušejte si, jak pevná je konstrukce jednotlivých košů na nádobí a jak se vám s nimi manipuluje. Je dobré, pokud mřížky nemají příliš široké rozestupy, kterými by mohly propadnout menší kousky nádobí či ucha hrnců. Lepší modely myček také nabízí možnost nastavit umístění horního koše. Sklopné trny usnadňují uspořádání nádobí v myčce. Podívejte se také, zda myčka disponuje speciálním košíkem na příbory a zaměřte se rovněž na pevnost jeho uchycení. To samé platí u držáků na talíře, u kterých je také dobré, pokud mají širší rozestupy, které usnadňují cirkulaci vody během mytí. U ovládacího panelu si všímejte, zda disponuje indikátorem mycího prostředku či leštidla, zda zobrazuje čas zbývající do ukončení mycího cyklu či zda je vybaven tlačítkem pro okamžité zastavení mytí. Šikovná je také indikace provozu či zvukový signál ukončení mycího cyklu.

TIP: Příbory se v myčce ukládají do speciální zásuvky či košíku. Promyslete si, co je pro vás lepší z hlediska praktičnosti či místa v myčce.

Údržba

Ještě před prvním spuštěním by se měla myčka na nádobí nastavit na tvrdost vody ve vaší domácnosti. K testu, jak tvrdou vodu máte, využijte speciální testovací proužky, které jsou běžně k dostání. Toto nastavení pomůže myčce zejména v lepším dávkování leštidla. Doporučuje se také nechat myčku přibližně po každých 50 mycích cyklech běžet na prázdno při běžném programu a s použitím speciálního prostředku pro čištění myček. Ten myčku nejen vyčistí a vydezinfikuje, ale slouží také k odstranění usazeného vodního kamene. Jednou za čas použijte regenerační sůl, která upravuje tvrdost vody a zabraňuje usazování vodního kamene. Myčka si tuto sůl dávkuje sama podle potřeby. Přidávat můžete také leštidlo, které nejen důkladně vyčistí skleněné nádobí, ale zároveň pomáhá odstranit zbytky jídla a zamezuje usazení odolných a těžko odstranitelných nečistot. A nezapomeňte, že myčka disponuje filtry, které je dobré pravidelně čistit od mastnoty a zbytků jídla.

TIP: Je lepší používat tablety, nebo mycí prostředek? Tablety jsou vyráběny pro běžně naplněnou myčku, běžný mycí program a také průměrnou tvrdost vody. Každá odchylka může znamenat horší výsledek umytí.

Jak myčku na nádobí správně používat?

Z nádobí je nejdříve nutné odstranit zbytky jídla. Nemusíte ho oplachovat, stačí použít papírovou utěrku. Špinavější a větší nádobí vkládejte do spodního koše a u talířů ukládejte střídavě malé s velkými. Vzniklá mezera totiž pomáhá lepší cirkulaci vody s mycím prostředkem, která se pak dostane všude, kde je to potřeba. A jaké nádobí do myčky nepatří? U dřevěného hrozí popraskání, u slepovaných dřevěných částí zase odpadnutí vlivem vysokých teplot. Některé plastové nádobí je do myčky vhodné, ale tento údaj na něm vždy musí být vyznačen. Pokud tomu tak není, do myčky ho rozhodně nedávejte. Nepatří tam ani teflonové nádobí, u kterého hrozí poškození teflonové vrstvy, či nádobí se zlatým a kovovým zdobením. Rovněž u každého vkládaného kousku zkontrolujte, zda na něm není papírová etiketa, a tu případně odstraňte. Nádobí ze skla, porcelánu či křišťálu je možné v myčce mít, zvolte k tomu ale vhodný šetrný program využívající nižší teplotu.


TOP 5 myček na nádobí (2019)

Myčka na nádobí tvoří čím dál častěji neodmyslitelnou součást domácnosti. Zejména v početnějších rodinách, kde se zašpiní více nádobí a jeho mytí a utírání je časově velmi náročné. Myčka na nádobí není ale jen šikovným pomocníkem, který ušetří čas. Díky inovativním technologiím šetří moderní myčky nádobí také energii a vodu a jejich používání je tak výhodnější než „běžné“ mytí. Vyberte si z našeho seznamu myčku na nádobí, která vás dostane!

Beko DFN 26420 W

Myčka na nádobí Beko DFN 26420 W disponuje automatickým programem, který pomocí inteligentních senzorů sám vyhodnotí míru ušpinění nádobí a přizpůsobí mu teplotu i množství vody stejně jako délku mycího programu. Myčka má také super rychlý program Fast+, který nádobí umyje až 3x rychleji. Také program Quick&Clean vám ušetří čas, neboť umýt nádobí zvládne již do hodiny. Program InnerClean slouží k umytí a vydezinfikování myčky. Myčka na nádobí Beko DFN 26420 W využívá technologii GlassShield, která dokonale vyčistí skleněné nádobí. To je navíc oplachováno nezměkčenou vodou, která prodlužuje životnost skla a zamezuje korozi, zašednutí i poškrábání. Díky speciálním držákům TrayWash určeným na pečicí plechy je zajištěno, že se voda během mycího cyklu dostane opravdu všude. Držáky pojmou 2 plechy ve spodním koši a 1 v koši horním. Střední koš Acrobat je variabilní a jde nastavit do 3 výškových poloh. Invertorový motor ProSmart je ekologický, zajišťuje nízkou spotřebu energie, nízkou hlučnost a také dlouhou životnost této myčky nádobí.

Technické parametry produktu Beko DFN 26420 W

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Energetická třída

A++

Účinnost sušení

A

Spotřeba vody

11 l

Počet programů

7

Počet sad nádobí

14

Hlučnost

46 dB

Rozměry (v, š, h)

85 × 60 × 60 cm

Hmotnost

46,1 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Beko DFN 26420 W

Klady (+)Zápory (-)

+ automatický program

– bez zvukové signalizace

+ speciální držák na plechy

– bez zásuvky na příbory

+ variabilní střední koš

+ program pro vyčištění myčky

+ speciální program pro skleněné nádobí

Obchody, kde koupíte produkt Beko DFN 26420 W

ObchodCena
Alza.cz6 990 Kč
Kasa.cz6 990 Kč
Euronics.cz6 990 Kč

Bosch SMS46GI05E

Bosch SMS46GI05E
Zdroj: Mall.cz

Myčka na nádobí Bosch SMS46GI05E má několik chytrých programů, které množství nádobí a míře jeho znečištění přizpůsobí teplotu vody a dobu mytí. K dispozici je také program se zvýšenou teplotou vody pro likvidaci bakterií, šetrný program pro skleněné nádobí či funkce zrychleného mytí. Myčka disponuje vlastním výměníkem tepla, díky kterému nedochází k výrazným teplotním rozdílům, které by mohly nádobí uškodit. Celková hlučnost provozu je velmi nízká (44 dB), pro ještě tišší chod lze nastavit tichý program. Nízkou hlučnost zajišťuje elektronicky ovládaný motor, který je zároveň vysoce výkonný a spotřebovává málo energie (en. třída A++). Myčka na nádobí Bosch SMS46GI05E je dále vybavena několika senzory, pomocí kterých zajišťuje optimální cirkulaci a ohřev vody a reguluje hladinu vody při odmáčení nádobí. Pomocí odloženého startu lze naplánovat vhodnou dobu mytí.

Technické parametry produktu Bosch SMS46GI05E

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Energetická třída

A++

Účinnost sušení

A

Spotřeba vody

9,5 l

Počet programů

6

Počet sad nádobí

12

Hlučnost

44 dB

Rozměry (v, š, h)

84,5 × 60 × 60 cm

Hmotnost

49,4 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Bosch SMS46GI05E

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– menší prostor na nádobí

+ jednoduché ovládání

– plastové dno

+ regulace množství a teploty vody

– bez zvukové signalizace

+ nízká spotřeba energie i vody

– bez zásuvky na příbory

+ tichý chod

– delší hlavní program

Obchody, kde koupíte produkt Bosch SMS46GI05E

ObchodCena
Mall.cz9 537 Kč
Alza.cz9 749 Kč

Electrolux EEM48210L

Electrolux EEM48210L
Zdroj: Alza.cz

Myčka na nádobí Electrolux EEM48210L je plně integravaná vestavná myčka. Absenci ovládací panelu s displejem na předních dveřích vynahrazuje funkce Beam on Floor. Stav mycího programu je zobrazován na podlaze pomocí promítaných světelných bodů (červená při běžícím programu, zelená po dokončení mycího cyklu). Chybět nesmí ani klasická zvuková signalizace, která vás upozorní na ukončení mytí. Myčka dále disponuje speciální zásuvkou MaxiFlex, která je hlubší a dostatečně prostorná a hodí se nejen pro příbory, ale také pro nádobí či kuchyňské náčiní větších nebo atypických rozměrů. Myčka na nádobí Electrolux EEM48210L využívá čisticího systému SatelliteClean, který se skládá z dvojitě rotujícího ramene a který zajistí až 3x lepší umytí. Rameno při rotaci stále mění úhel ostřikování a dokáže tak vyčistit i nádobí s prolisy. Technologie Airdry zase za pomocí přirozeného toku vzduchu zajistí dokonalé vysušení. V poslední etapě mycího cyklu se dveře na 10 cm otevřou, horká pára se odpaří ven a dovnitř proudí čerstvý vzduch urychlující proces sušení. Také instalace této myčky na nádobí je opravdu jednoduchá. Posuvné závěsy PerfectFit se přizpůsobí všem rozměrům a skvěle zapadne kamkoliv.

Technické parametry produktu Electrolux EEM48210L

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

vestavná (plně integrovaná)

Energetická třída

A++

Účinnost sušení

A

Spotřeba vody

10,5 l

Počet programů

6

Počet sad nádobí

14

Hlučnost

44 dB

Rozměry (v, š, h)

81,8 × 59,6 × 55 cm

Hmotnost

35,75 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Electrolux EEM48210L

Klady (+)Zápory (-)

+ čisticí systém s dvojitě rotujícím ramenem

– bez dětské pojistky

+ diody zobrazující stav mycího cyklu

– větší rozměry

+ sušení pomocí přirozeného toku vzduchu

+ speciální zásuvka MaxiFlex

+ automatický program

Obchody, kde koupíte produkt Electrolux EEM48210L


Mora IM 690

Myčka nádobí Mora IM 690 má 5 programů mytí, včetně rychlého 20minutového, úsporného nebo polovičního umytí. Při zapnutí funkce SušeníPlus se dveře myčky nádobí po ukončení mytí pootevřou, čímž dojde k uvolnění zbytkové páry a přívodu vzduchu pro ještě dokonalejší usušení nádobí. Jako ochrana před vytopením funguje systém AquaStop, který vypne přívod vody a odčerpá přebytečnou vodu z nádrže. Myčka nádobí Mora IM 690 je vybavena třemi koši na nádobí a zásuvkou na příbory. Spotřeba vody i energie je velmi nízká, energetická třída této myčky nádobí je A+++.

Technické parametry produktu Mora IM 690

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

vestavná

Energetická třída

A+++

Účinnost sušení

A

Spotřeba vody

9,5 l

Počet programů

5

Počet sad nádobí

16

Hlučnost

47 dB

Rozměry (v, š, h)

81,7 × 59,6 × 55,6 cm

Hmotnost

35 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Mora IM 690

Klady (+)Zápory (-)

+ vysoce úsporná

– bez dětské pojistky

+ ochrana před vytopením

– bez předního panelu

+ extra rychlé mytí

– nedostatečné umytí více znečištěného nádobí

+ velký vnitřní prostor

– bez indikátoru zbývajícího času mytí

Obchody, kde koupíte produkt Mora IM 690


Gorenje GS66260X

Gorenje GS66260X
Zdroj: Datart.cz

Myčka na nádobí Gorenje GS66260X disponuje hned třemi koši na nádobí, které lze libovolně nastavovat. Vana je vyrobena z nerezu a dostatečně vysoká pro umístění plechů nebo podnosů. Díky programu SpeedWash bude nádobí umyto už za 15 minut. Pro důkladné odstranění všech bakterií lze nastavit program Extra Hygiena, který je vhodný zejména pro kojenecké a dětské nádobí. Po ukončení mytí se myčka sama mírně pootevře, čímž urychluje sušení nádobí a nevyužívá přitom žádnou energii navíc. Myčka na nádobí Gorenje GS66260X je vybavena technologií IonTech, která pomocí ionizace eliminuje všechny nepříjemné pachy. Invertorový elektromotor je výkonný, tichý a spotřebovává málo energie (en. třída A+++).

Technické parametry produktu Gorenje GS66260X

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Energetická třída

A+++

Účinnost sušení

A

Spotřeba vody

9,5 l

Počet programů

5

Počet sad nádobí

16

Hlučnost

45 dB

Rozměry (v, š, h)

84,8 × 60 × 59,6 cm

Hmotnost

57,1 kg

Barva

stříbrná, nerez

Klady a zápory produktu Gorenje GS66260X

Klady (+)Zápory (-)

+ eliminace pachů

– nedostatečné sušení

+ extra rychlé mytí

– nedostatečné umytí více znečištěného nádobí

+ nerezová vana

– vyšší hmotnost

+ 3 nastavitelné koše

– přihrádka na příbory není zajištěna

Obchody, kde koupíte produkt Gorenje GS66260X

ObchodCena
Datart logo13 990 Kč
Kasa.cz13 990 Kč
Euronics.cz13 990 Kč


Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..