Myčka nádobí s nádobím

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



Myčka na nádobí vám ušetří čas i energii

Myčka na nádobí se stává běžnou součástí nejen početných domácností, ale i těch jednočlenných. Pro mnoho lidí je tento spotřebič vynikajícím pomocníkem s mytím i sušením nádobí. Jak je to ale s myčkou nádobí a úsporou vody ve srovnání s „ručním“ mytím? V tomto článku se na myčky na nádobí podíváme podrobně, představíme si jejich základní vlastnosti a ukážeme si, jaké šikovné funkce mohou mít, aby pro nás mytí nádobí bylo opravdu jednoduché.

Myčka nádobí s nádobím

TOP 5 volně stojících myček na nádobí (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Beko DFN 26421 WBeko DFN 26421 W
Candy H CF 3C7LFWCandy H CF 3C7LFW
Bosch SMS4EVI14EBosch SMS4EVI14E
AEG Mastery FFB62700PMAEG Mastery FFB62700PM
Candy CDPH 2L1049WCandy CDPH 2L1049W

Jak myčka na nádobí funguje?

Pro většinu lidí funguje myčka na nádobí tak, že se do ní naskládá špinavé nádobí, přidá se prášek, nebo tableta, zapne se vhodný program a po jeho ukončení se z myčky již čisté a suché nádobí zase vyndá. Co se ale děje uvnitř myčky? Mycí proces lze rozdělit na 4 etapy. V první se nádobí opláchne a je zbaveno větších nečistot. Druhou etapou je mytí ohřátou vodou a mycím prostředkem, během ní jsou odstraněny zbylé nečistoty a také mastnota. V následující etapě je nádobí opět opláchnuto a tento proces probíhá několikrát, aby se z nádobí dostatečně smyl také mycí prostředek. V této třetí etapě dochází také k případnému dávkování leštidla. Během poslední etapy se nádobí usuší a z myčky na nádobí se odčerpává voda. Všechny tyto etapy by měly vést k dokonale umytému a usušenému nádobí, bez nečistot či zbytků mycího prostředku a které je možné rovnou uklidit na své místo.

Základní kritéria pro výběr

Stačí nám zběžný pohled na sortiment jakéhokoliv obchodu, aby nám bylo jasné, že modelů a typů myček na nádobí je opravdu mnoho. Liší se jak svými rozměry, tak barvou, typem zabudování, spotřebou energie i vody, hlučností, funkcemi a programy a v neposlední řadě také cenou. Dnes už jsou myčky na nádobí cenově mnohem dostupnější, než jak tomu bylo ještě pár let zpátky. Nejlevnější typy pořídíte již do 5 000 Kč. Záleží tedy především na vašich finančních možnostech, dále byste se měli rozhodovat podle toho, jak početnou domácnost máte a jaké množství nádobí budete umývat (a také jak často) či jaký prostor máte pro myčku k dispozici. Je ve vašich možnostech myčku na nádobí zabudovat do kuchyňské linky, či ji musíte mít zvlášť? Zajímat by vás mohl také design, protože v současnosti je možné pořídit si kromě klasických bílých či nerezových také retro myčky v pastelových barvách.

Jakému typu myčky na nádobí dát přednost?

Na trhu existují tři typy myček na nádobí: volně stojící, vestavné a stolní. I volně stojící myčky lze zabudovat do kuchyňské linky, pokud zvolíte podstavnou variantu, u vestavných typů máte na výběr mezi plně integrovanou a polo integrovanou myčkou. Jednotlivé typy myček na nádobí se liší především svými rozměry a při jejich výběru je zásadní, jaký prostor máte pro myčku k dispozici. Stolní myčky jsou opravdu malé a lze je postavit na kuchyňskou linku, plně integrované vestavné myčky zcela zapadnou do celkového designu kuchyně. Před pořízením podstavné volně stojící či vestavné myčky na nádobí je nejdůležitější pečlivě změřit rozměry prostoru, kam myčku budete umisťovat. Místo musí být poblíž přívodu vody a odpadu, předem si také zjistěte, zda obchod, kde myčku pořizujete, nabízí dodatečné služby jako instalace, či zda budete vše muset zvládnout sami. Níže je podrobný přehled jednotlivých typů myček na nádobí s jejich výhodami i nevýhodami.

Myčka nádobí

Volně stojící myčky

Nejčastěji se setkáte s volně stojícími myčkami na nádobí. Jejich největší výhodou je to, že je můžete umístit, kamkoliv vám prostor dovolí. Mohou stát zcela samostatně, existují však také podstavné modely určené k zabudování do kuchyňské linky. U těchto modelů je možné sejmout vrchní desku a ovládací panel je umístěn v horní části dveří. Vyrábí se ve dvou standardních rozměrech: 60 a 45 cm. Užší myčky na nádobí se skvěle hodí do opravdu malých kuchyní. K dostání jsou ale také myčky s atypickými rozměry (40, 50 či 65 cm), jejich dostupnost je ale výrazně menší a při jejich hledání se trochu zapotíte. Běžnou výškou volně stojících myček na nádobí je 85 cm, opět ale můžete narazit i na vyšší spotřebiče (přibližně až do 95 cm). Ať už budete chtít myčku postavit volně do prostoru, či ji zakomponovat pod kuchyňskou linku, pečlivě si změřte všechny rozměry.

TIP: Proč používat ekologické tablety do myčky se dočtete v našem článku 5 důvodů, proč používat eko tablety do myčky.

Vestavné myčky

U vestavných myček na nádobí se již počítá s jejich zabudováním do kuchyňské linky. Prodávají se proto bez horní desky, předních dvířek a také bočních stěn. Přední dvířka jsou pak nahrazována deskou s dekorem odpovídajícím ostatním částem kuchyňské linky. Vestavné myčky jsou nabízeny ve dvou typech. Plně integrované mají ovládací panel umístěný na horní hraně dvířek, ten je tedy při zabudování do kuchyňské linky zcela zakrytý a očím neviditelný. Na první pohled nelze poznat, že myčku na nádobí vůbec máte a vaše kuchyň působí uceleně a sjednoceně. Polo integrované myčky na nádobí mají ovládací panel viditelně umístěný v horní části dvířek. Nevýhodou plně integrovaných myček může být absence displeje, na kterém by se zobrazovaly informace o průběhu mytí či nutnost doplnění mycího prostředku nebo leštidla. Dražší modely tento problém řeší pomocí laserového paprsku, který tyto informace promítá na zem. U polo integrovaných myček je displej u ovládacího panelu vpředu.

Stolní myčky

Stolní myčky na nádobí jsou menší přístroje vhodné do méně početných (ideálně jednočlenných) domácností či k občasnému používání např. na chatě či v kanceláři. Vzhledem k opravdu malým rozměrům je lze umístit přímo na kuchyňskou linku. Jsou často nejlevnější typem, ačkoliv můžete narazit i na poměrně drahé modely (okolo 10 000 Kč) disponující skvělými funkcemi a vymoženostmi. Stolní myčka na nádobí bývá vysoká přibližně 45 cm a její šířka a hloubka se pohybují okolo 50 cm. S menšími rozměry se pojí samozřejmě také menší kapacita. Stolní myčku využijí i početnější domácnosti, ve kterých se příliš nevaří a není tedy nutné mýt nádobí tak často. Stolní myčka na nádobí spotřebovává také méně vody i energie. Energii šetříte i tím, že takto malá myčka se naplní docela rychle a vy nemusíte zapínat poloprázdný spotřebič. Naštěstí, protože stolní myčky na nádobí jsou nabízeny pouze s energetickou třídou A+ (nejnižší).

Umyté nádobí

Rozměry a kapacita

Už u jednotlivých typů myček jsme zmiňovali jejich klasické rozměry. Ty souvisí nejen s tím, jak velký prostor je nutné pro instalaci myčky vyhradit, ale také s množstvím nádobí, které se do ní vejde. Tento údaj často výrobci uvádí buď přímo na samotném spotřebiči, či v jeho dokumentech a jedná se o počet sad nádobí, které myčka na jeden mycí cyklus zvládne umýt. Jako sada nádobí se označuje jeden velký, jeden hluboký a jeden malý talíř, dále jedna sklenička, jeden hrnek a nakonec také jedna sada příborů. Do myčky na nádobí o šířce 60 cm se vejde přibližně 12 – 16 sad nádobí, do myčky na nádobí s šířkou 45 cm lze umístit 9 až 11 sad nádobí a stolní myčka s rozměry 55 a 45 cm pojme asi 6 sad nádobí. Máte tak přibližnou představu, jak velkou myčku pořídit, abyste umyli vše, co potřebujete, a abyste myčku co nejvíce naplnili.

Spotřeba energie a vody

Stejně jako každý spotřebič, také myčka na nádobí musí být označena energetickým štítkem, na kterém naleznete mnoho důležitých informací, včetně spotřeby energie a vody. Nejúspornější myčky na nádobí mají energetickou třídu A+++. Ty nejméně úsporné pak mají třídu A+, protože u vybraných typů spotřebičů není možné v zemích Evropské unie prodávat méně úsporné typy. Je dobré mít toto na paměti, protože u jiných spotřebičů se setkáme i s energetickou třídou B či dokonce D. Může nás potom mást fakt, že i spotřebič s A+ je v některých případech tou vůbec nejméně úspornou variantou. Rozdíly mezi jednotlivými energetickými třídami jsou 15 – 20 %. Co se týče spotřeby vody, nejvíce úsporné modely spotřebují zhruba 11 litrů, zatímco ty nejméně úsporné potřebují až 20 litrů. Jen pro srovnání: při ručním mytí stejného počtu sad (12) byste spotřebovali více než 40 litrů. Myčky na nádobí se tedy ve většině případech opravdu vyplatí.

TIP: Zajímá vás téma úspory vody? Věnovali jsme mu celý jeden článek, na jeho konci pak najdete odkazy na další články, ve kterých jsme se podívali na zoubek úspoře energie, tepla či světla.

Hlučnost

Dalším důležitým parametrem myčky na nádobí, který vyčtete z energetického štítku, je její hlučnost. Průměrná hlučnost je u myček asi 45 dB, což odpovídá zhruba i hlučnosti ledničky. Nejhlučnější myčky dosahují až 59 dB, což je velmi blízko 60decibelové hranici, kterou spotřebiče nesmí překročit. S vývojem technologií je však čím dál více modelů tišších a narazit tak můžete i na myčky s hlučností 39 dB. Hlučnost myčky na nádobí je důležitou vlastností zejména pro majitele bytů v panelákových domech, majitele kuchyní spojených s obývacím pokojem či pro rodiče v domácnostech, kde dětský pokoj sousedí právě s kuchyní s myčkou. Udává se, že hlučnost okolo 50 dB je na hranici komfortu. Některé modely myček na nádobí jsou vybavené také nočním programem, během kterého je jejich chod opravdu tichý. Díky tomu vás nebude trápit hluk myčky, ať už bydlíte kdekoliv a ať už myjete nádobí kdekoliv.

Mytí nádobí bez myčky na nádobí

Programy

Je to právě počet a typ programů, co dělá z myčky na nádobí užitečného pomocníka s domácími pracemi. Většina myček je vybavena základním mycím programem, který ohřívá vodu na 50 – 70 °C, což je dostačující pro běžně zašpiněné nádobí. Mezi klasické programy patří také intenzivní umytí pro silně znečištěné nádobí využívající vodu o teplotě 70 – 75 °C. Pokud potřebujete umýt jen menší množství nádobí, využijete program poloviční náplň, při kterém je nižší i spotřeba energie a vody. Ušetřit energii vám pomůže také úsporný program, který však může trvat déle než běžný program. Jeho jakýmsi protikladem je pak program rychlé mytí, který výrazně zkrátí dobu mycího cyklu, ale spotřeba energie výrazně vzroste. Dražší modely myček na nádobí jsou vybaveny také různými automatickými programy, při kterých si myčka sama zhodnotí míru zašpinění a přizpůsobí tomu délku mytí i teplotu vody. Užitečné jsou také antibakteriální program či speciální program pro mytí skleněného nádobí.

Funkce

Myčky na nádobí disponují také různými funkcemi. Běžně narazíte na funkci Odložený start, pomocí které si lze naplánovat začátek mycího cyklu. Můžete tak myčku naprogramovat až 24 hodin dopředu třeba na dobu, kdy budete v práci a hlasitější spotřebič vás nebude nijak rušit, či na noční hodiny, ve kterých můžete využít noční proud. Myčky na nádobí s funkcí Multizone umožňují více zónové mytí nádobí. Máte-li myčku naplněnou jen v určité části (spodní či horní koš), můžete umýt jen ji. Díky tomu výrazně ušetříte vodu i energii, ačkoliv myjete nádobí v neúplně zaplněné myčce. Mnoho funkcí slouží k lepšímu sušení. Může se jednat o kondenzaci vodní páry, kdy se posbíraná pára mění na vodu, která následně steče do odpadu, či o aktivní proudění vzduchu, který nádobí rychleji usuší. U některých modelů myček se po dokončení cyklu mírně otevřou dvířka, horká pára odejde ven a dovnitř proudí svěží vzduch.

TIP: O kvalitě usušení nádobí vypovídá také třída účinnosti sušení, která se pohybuje od A (nejvyšší) po G (nejnižší). Dobře usušené nádobí vám nabídnou myčky s třídou A až C.

Ochrany a bezpečnostní prvky

Nejčastějším typem zabezpečení je u myček na nádobí ochrana proti úniku vody. Může se jednat o plovák umístěný na dně nádrže, který v případě nadměrného zvýšení hladiny vody okamžitě vypne probíhající mycí cyklus. Druhá funkce, která zabraňuje úniku vody ven z myčky, se nejčastěji označuje jako Aquastop. Tento systém brání úniku vody z přívodní hadice. Pokud k němu dojde, myčka se automaticky vypne, uzavře se přívodní ventil a veškerá voda uvnitř myčky se odčerpá. Dražší modely myček na nádobí využívají oba způsoby zabezpečení. Další důležitou ochranou je dětská pojistka, kterou využijete především (ale nejen) v případě, že jsou v domácnosti menší děti. Dětská pojistka mechanicky či automaticky uzamkne ovládací panel a zabrání tak náhodnému stisknutí tlačítek a vypnutí či zapnutí myčky či změně programu. Zároveň ale také uzamkne dveře myčky, takže se dítě nebude moci dostat k zásobníků s mycím prostředkem či leštidlem a nehrozí ani opaření horkou párou.

Myčka na nádobí

Konstrukce a ovládání

Pokud máte možnost si myčku před nákupem pořádně prohlédnout, zde jsou tipy, na co se u ní zaměřit. Vyzkoušejte si, jak pevná je konstrukce jednotlivých košů na nádobí a jak se vám s nimi manipuluje. Je dobré, pokud mřížky nemají příliš široké rozestupy, kterými by mohly propadnout menší kousky nádobí či ucha hrnců. Lepší modely myček také nabízí možnost nastavit umístění horního koše. Sklopné trny usnadňují uspořádání nádobí v myčce. Podívejte se také, zda myčka disponuje speciálním košíkem na příbory a zaměřte se rovněž na pevnost jeho uchycení. To samé platí u držáků na talíře, u kterých je také dobré, pokud mají širší rozestupy, které usnadňují cirkulaci vody během mytí. U ovládacího panelu si všímejte, zda disponuje indikátorem mycího prostředku či leštidla, zda zobrazuje čas zbývající do ukončení mycího cyklu či zda je vybaven tlačítkem pro okamžité zastavení mytí. Šikovná je také indikace provozu či zvukový signál ukončení mycího cyklu.

TIP: Příbory se v myčce ukládají do speciální zásuvky či košíku. Promyslete si, co je pro vás lepší z hlediska praktičnosti či místa v myčce.

Údržba

Ještě před prvním spuštěním by se měla myčka na nádobí nastavit na tvrdost vody ve vaší domácnosti. K testu, jak tvrdou vodu máte, využijte speciální testovací proužky, které jsou běžně k dostání. Toto nastavení pomůže myčce zejména v lepším dávkování leštidla. Doporučuje se také nechat myčku přibližně po každých 50 mycích cyklech běžet na prázdno při běžném programu a s použitím speciálního prostředku pro čištění myček. Ten myčku nejen vyčistí a vydezinfikuje, ale slouží také k odstranění usazeného vodního kamene. Jednou za čas použijte regenerační sůl, která upravuje tvrdost vody a zabraňuje usazování vodního kamene. Myčka si tuto sůl dávkuje sama podle potřeby. Přidávat můžete také leštidlo, které nejen důkladně vyčistí skleněné nádobí, ale zároveň pomáhá odstranit zbytky jídla a zamezuje usazení odolných a těžko odstranitelných nečistot. A nezapomeňte, že myčka disponuje filtry, které je dobré pravidelně čistit od mastnoty a zbytků jídla.

TIP: Je lepší používat tablety, nebo mycí prostředek? Tablety jsou vyráběny pro běžně naplněnou myčku, běžný mycí program a také průměrnou tvrdost vody. Každá odchylka může znamenat horší výsledek umytí.

Jak myčku na nádobí správně používat?

Z nádobí je nejdříve nutné odstranit zbytky jídla. Nemusíte ho oplachovat, stačí použít papírovou utěrku. Špinavější a větší nádobí vkládejte do spodního koše a u talířů ukládejte střídavě malé s velkými. Vzniklá mezera totiž pomáhá lepší cirkulaci vody s mycím prostředkem, která se pak dostane všude, kde je to potřeba. A jaké nádobí do myčky nepatří? U dřevěného hrozí popraskání, u slepovaných dřevěných částí zase odpadnutí vlivem vysokých teplot. Některé plastové nádobí je do myčky vhodné, ale tento údaj na něm vždy musí být vyznačen. Pokud tomu tak není, do myčky ho rozhodně nedávejte. Nepatří tam ani teflonové nádobí, u kterého hrozí poškození teflonové vrstvy, či nádobí se zlatým a kovovým zdobením. Rovněž u každého vkládaného kousku zkontrolujte, zda na něm není papírová etiketa, a tu případně odstraňte. Nádobí ze skla, porcelánu či křišťálu je možné v myčce mít, zvolte k tomu ale vhodný šetrný program využívající nižší teplotu

TOP 5 volně stojících myček na nádobí

Volně stojící myčku na nádobí můžete umístit přesně tam, kam potřebujete. Existují také modely určené k umístění přímo pod kuchyňskou linku. Volně stojící myčka na nádobí je standardně nabízena ve dvou šířkách – 45 a 60 cm, nejběžnější výškou je pak 85 cm. Na trhu narazíte samozřejmě i na atypické myčky na nádobí, které skvěle zapadnou do vaší kuchyně.

Beko DFN 26421 W

Beko DFN 26421 W
Zdroj: Patro.cz

Volně stojící myčka na nádobí Beko DFN 26421 W disponuje speciálním mycím ramenem AquaIntense, které hravě odstraní i zaschlé či připálené zbytky jídla. Automatické senzory a Auto program sami zhodnotí míru zašpinění náplně a podle toho zvolí potřebnou teplotu i množství vody a také délku programu. Myčka má rovněž speciální program GlassShield používající nezměkčenou vodu a tím chránící skleněné nádobí před poškrábáním, korozi či zešednutím. Volně stojící myčka na nádobí Beko DFN 26421 W má příborovou zásuvku a variabilní prostřední koš Acrobat, který je možné nastavit do tří poloh. Vnitřní rozmístění je navíc možné měnit i po naplnění myčky. Interiér myčky je automaticky čištěný s pomocí programu InnerClean a o chod se stará výkoný invertorový motor ProSmart, který je zároveň velmi tichý a má nízkou spotřebu energie. Volně stojící myčka na nádobí Beko DFN 26421 W má také funkci Fast+, s jejíž pomocí nádobí umyjete až 3× rychleji než s běžnými programy.

​Technické parametry produktu Beko DFN 26421 W

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Energetická třída

E

Spotřeba energie

95 kWh

Spotřeba vody

9,5 l

Počet programů

7

Počet teplot

6

Počet sad nádobí

14 sad

Hlučnost

43 dB

Třída emise hluku

B

Rozměry (v, š, h)

85 × 60 × 60 cm

Hmotnost

49 kg

Barva

bílá

Barva ovládacího panelu

černá

​Klady a zápory produktu Beko DFN 26421 W

Klady (+)Zápory (-)

+ automatické čištění

– bez funkce Aqua Stop

+ rychlý program

– bez automatického otevírání dveří

+ zásuvka na příbory

+ variabilní prostřední koš

+ program pro skleněné nádobí


​Obchody, kde koupíte produkt Beko DFN 26421 W


Candy H CF 3C7LFW

Candy H CF 3C7LFW
Zdroj: Expert.cz

Volně stojící myčka Candy H CF 3C7LFW pojme až 13 sad nádobí a disponuje řadou rychlejších mycích cyklů, které vám pomohou ušetřit energii i čas. Myčku lze ovládat s pomocí chytrého zařízení přes bezplatnou aplikaci Simply-Fi. Aplikace umožňuje přidávat nové funkce a programy a je navíc vybavená možností hlasového ovládání (v angličtině). V aplikaci pak můžete dále spustit kontrolní cyklus a zkontrolovat její stav. Díky tomu máte o všem dokonalý přehled a prohlížet si můžete i statistiky spotřeby energie apod. Aplikace vám rovněž pomůže odhalit a vyřešit případné problémy. Do myčky Candy H CF 3C7LFW je možné přidat nádobí i poté, co byl již spuštěn mycí cyklus. Po dokončení cyklu se navíc dvířka myčky automaticky otevřou, a to díky funkci Smart Door, která tak zajistí, že se umyté nádobí uvnitř myčky nezapaří. Volně stojící myčka Candy H CF 3C7LFW disponuje samočistícím antibakteriálním nerezovým filtrem s vnitřním mikrofiltrem a rychlým programem, který nádobí umyje již za 39 minut.

​Technické parametry produktu Candy H CF 3C7LFW

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Energetická třída

D

Spotřeba energie

83 kWh

Spotřeba vody

10,4 l

Počet programů

5

Počet teplot

5

Počet sad nádobí

13 sad

Hlučnost

47 dB

Třída emise hluku

C

Rozměry (v, š, h)

85 × 60 × 60 cm

Hmotnost

41 kg

Barva

bílá

​Klady a zápory produktu Candy H CF 3C7LFW

Klady (+)Zápory (-)

+ rychlé mycí cykly

– bez zásuvky na příbory

+ automatické otevírání dveří

– bez funkce Aqua Stop

+ možnost dodatečného vkládání nádobí

+ ovládání přes chytré zařízení

+ samočisticí antibakteriální filtr


​Obchody, kde koupíte produkt Candy H CF 3C7LFW


Bosch SMS4EVI14E

Bosch SMS4EVI14E
Zdroj: MALL.cz

Volně stojící myčka na nádobí Bosch SMS4EVI14E využívá systém EfficientDry, který zajišťuje výrazně lepší výsledky sušení, a to díky automatickému otevírání dveří po dokončení každého cyklu. Myčka je vybavena koši VarioFlex a příborovou zásuvkou VarioDrawer, díky kterým si můžete vnitřek myčky uzpůsobit podle sebe. Koše mají sklopné trny a etažéry a díky tomu pojmou i objemnější nádobí. Volně stojící myčka na nádobí Bosch SMS4EVI14E je vybavená technologií Silence Plus, díky které je velmi tichá. Myčku lze ovládat s pomocí aplikace Home Connect, která nabízí funkci snadný start, při kterém vám nabídne nejvhodnější program podle náplně. Aplikace vás navíc upozorní v případě, že by vám docházely mycí tablety, můžete ji také využít na vzdálenou diagnostiku a díky kompatibilitě se zařízením Alexa od Amazonu lze vše ovládat i hlasem. Volně stojící myčka na nádobí Bosch SMS4EVI14E nabízí možnost vytvořit si vlastní Oblíbený program kombinací více programů a funkcí. K dispozici je také dávkovací asistent, který pomáhá s rovnoměrným rozdělením mycího prostředku.

​Technické parametry produktu Bosch SMS4EVI14E

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Příkon

2 400 W

Energetická třída

C

Spotřeba energie

74 kWh

Spotřeba vody

9,5 l

Počet programů

6

Počet sad nádobí

13 sad

Hlučnost

44 dB

Třída emise hluku

B

Délka přívodního kabelu

1,75 m

Délka napouštěcí hadice

1,65 m

Délka vypouštěcí hadice

1,9 m

Rozměry (v, š, h)

84,5 × 60 × 60 cm

Hmotnost

52,58 kg

Barva

nerez

​Klady a zápory produktu Bosch SMS4EVI14E

Klady (+)Zápory (-)

+ funkce Aqua Stop

– delší trvání úsporného programu

+ chytrá aplikace

– bez zvukové signalizace dokončení mytí

+ možnost sestavení vlastního programu

+ automatické otevírání dveří

+ zásuvka na příbory


​Obchody, kde koupíte produkt Bosch SMS4EVI14E


AEG Mastery FFB62700PM

AEG Mastery FFB62700PM
Zdroj: Okay.cz

Volně stojící myčka na nádobí AEG Mastery FFB62700PM disponuje technologií AirDry, která díky cirkulaci vzduchu zvyšuje sušicí výkon a zároveň snižuje spotřebu energie. Po dokončení každého mycího cyklu jsou dvířka myčka automaticky otevřena, čímž dovnitř proudí vzduch a tím se urychlí sušení. Volně stojící myčka na nádobí AEG Mastery FFB62700PM má přídavné satelitní sprchovací rameno, které zajišťuje důkladné omytí veškerých nečistot. Systém GlassCare ochrání vaše skleněné nádobí, technologie SoftGrip drží během mytí sklenice na víno za stopku a speciální pryžové hroty SoftSpikes vytváří skleněnému nádobí podpůrnou podložku. Volně stojící myčka na nádobí AEG Mastery FFB62700PM má nerezovou úpravu ovládacího panelu i dvířek a díky tomu se snadno čistí a udržuje. Nabízí hned několik programů mytí včetně intenzivního, extra tichého či rychlého, který nádobí umyje již za půl hodiny. Volně stojící myčka na nádobí AEG Mastery FFB62700PM disponuje také funkcí Odložený start, senzory, které detekují zašpinění a automaticky mu přizpůsobí spotřebu vody, indikátorem doplnění soli. Košík je výškově nastavitelný a lze jej nastavovat i při plném naložení myčky.

​Technické parametry produktu AEG Mastery FFB62700PM

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Příkon

1 950 W

Energetická třída

E

Spotřeba energie

96 kWh

Spotřeba vody

11 l

Počet programů

6

Počet teplot

4

Počet sad nádobí

15 sad

Hlučnost

48 dB

Třída emise hluku

C

Délka přívodního kabelu

1,6 m

Délka napouštěcí hadice

1,8 m

Délka vypouštěcí hadice

1,8 m

Rozměry (v, š, h)

84,5 × 59,6 × 61 cm

Hmotnost

43,38 kg

Barva

nerez

​Klady a zápory produktu AEG Mastery FFB62700PM

Klady (+)Zápory (-)

+ odložený start

– spodní koš bez sklopných držáků talířů

+ zásuvka na příbory

– horní koš nastavitelný pouze směrem nahoru

+ speciální programy pro sklo

+ funkce Aqua Stop

+ automatické otevírání dveří


​Obchody, kde koupíte produkt AEG Mastery FFB62700PM


Candy CDPH 2L1049W

Volně stojící myčka na nádobí Candy CDPH 2L1049W má užší rozměry a skvěle zapadne do menší kuchyní, i přesto ale pojme až 10 sad nádobí. Myčka disponuje hned dvěma koši na nádobí, z nichž jeden je variabilní, a sklopit lze také držáky talířů či šálků. Přehledný panel s LED kontrolkami vás informuje o všech potřebných parametrech jako je délka trvání zvoleného mycího cyklu, zbývající čas do skončení mycího cyklu (v minutách), doba zpoždění spuštění cyklu, zbývající čas zpožděného spuštění programu (v hodinách) a nechybí samozřejmě ani servisní informace či chybové kódy. Volně stojící myčka na nádobí Candy CDPH 2L1049W nabízí hned několik rychlých mycích programů, díky kterým může být vaše nádobí umyto a usušeno již za 32 minut. Další program vám pomůže s mytím výrazně znečištěného nádobí bez potřeby předmytí či namáčení. Volně stojící myčka na nádobí Candy CDPH 2L1049W disponuje i funkcí Odložený start, který lze nastavit až na 9 hodin. Exkluzivní technologie a vysokotlaký systém zaručují maximální výkon. Bezpečnostní systém Antioverflow chrání myčku před přetečením. V případě detekce poruchy je automaticky zastaven přívod vody a případné nadbytečné množství vody se vypustí.

​Technické parametry produktu Candy CDPH 2L1049W

VlastnostSpecifikace

Způsob umístění

volně stojící

Energetická třída

E

Spotřeba energie

75 kWh

Spotřeba vody

9 l

Počet programů

5

Počet teplot

5

Počet sad nádobí

10 sad

Hlučnost

49 dB

Třída emise hluku

C

Rozměry (v, š, h)

85 × 45 × 60 cm

Hmotnost

38 kg

Barva

bílá

Barva ovládacího panelu

bílá

​Klady a zápory produktu Candy CDPH 2L1049W

Klady (+)Zápory (-)

+ rychlé mycí programy

– bez automatického programu

+ displej s LED kontrolkami

– bez zásuvky na příbory

+ odložený start

– bez automatického otevírání dveří

+ bezpečnostní systém Antioverflow

+ program pro znečištěné nádobí


​Obchody, kde koupíte produkt Candy CDPH 2L1049W

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..