miska se sušeným ovocem

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Sušička potravin vám pomůže jíst zdravě!

Sušička potravin bývá někdy označována také jako sušička ovoce. Toho, co v ní můžete usušit, je ale mnohem více! Jaké jsou výhody sušení potravin? A co by měla mít správná sušička potravin? Podívejte se na naše rady a tipy a na konci článku na vás také čeká přehled 5 šikovných sušiček potravin, díky kterým si můžete pochutnat na zdravém mlsání.

Obsah článku

TOP 5 sušiček potravin (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SFD 851Sencor SFD 851
Susicka Potravin Eta Freya 5301 90000 SmallETA Freya 5301 90000
Susicka Potravin G21 Paradiso Big SmallG21 Paradiso BIG
Domo Do 600 SmallDomo DO 600
Susicka Potravin Concept So 2020 SmallConcept SO 2020

Výhody sušení potravin

Sušení potravin je velmi užitečné nejen pro zdravé stravování, ale také pro delší zachování jejich trvanlivosti. Při sušení jsou potraviny zbaveny vody a tím je zamezeno rozmnožování bakterií, plísní či kvasinek. Zároveň se při tomto zpracování zachovává většina vitamínů a dalších prospěšných látek. Sušené potraviny jsou velmi zdravé a také chutné. Pokud je správně skladujete, vydrží vám opravdu dlouho. V poslední době se velké oblibě těší také příprava raw stravy, pro kterou je sušička potravin nepostradatelným pomocníkem. Se sušičkou potravin je opravdu jednoduché stravovat se zdravě. A nejen majitelé zahrádek jistě ocení další způsob zpracování velké úrody. V sušičce potravin můžete kromě ovoce a zeleniny sušit také houby, bylinky, koření či maso. V moderních sušičkách potravin si navíc můžete usušit také domácí těstoviny, nudle a placičky či vyrobit müsli tyčinky nebo jogurt. Sušení potravin je jednoduché a ani samotná příprava potravin na sušení není nijak zvlášť náročná.

Proč sušit v sušičce potravin?

Sušení je způsob zpracovávání potravin známý tisíce let. Zatímco v dávných dobách se sušilo venku za pomocí slunce a horkého větru, moderní doba nám nabízí o dost jednodušší řešení. Sušit potraviny lze samozřejmě také v horkovzdušné troubě s nastavitelnou teplotou, výsledky však nebudou ani zdaleka tak dobré jako se sušičkou potravin. V ní je zajištěna ideální teplota, a to pro každý druh potraviny zvlášť. Najednou tak můžete sušit nejen různé druhy ovoce, ale také ovoce se zeleninou a další. Sušička potravin zajišťuje také odpovídající větrání a nehrozí, že by došlo k přesušení nebo dokonce spálení potravin. Sušení v sušičce potravin je navíc kratší a také efektivnější oproti sušení v běžné troubě. A díky různým programům, funkcím a šikovným doplňkům je i jednodušší a zábavnější. Díky sušičce potravin si můžete vychutnat své oblíbené ovoce či zeleninu po celý rok. Usušením výrazně prodloužíte trvanlivost potravin a to při zachování zdravých látek.

TIP: Sušené, nebo zavařené? Vyzkoušejte obojí, my pro vás máme 7 tipů, jak správně zavařovat!

Kulatá, nebo hranatá sušička potravin?

Při rozhodování, jaký tvar sušičky potravin zvolit, záleží především na vašich finančních možnostech, na tom, jak často budete sušičku používat, jak moc vám záleží na pohodlnosti používání a zda budete potřebovat v budoucnu dokupovat nová síta. Kulaté sušičky potravin mají motor umístěný ve spodní části (Zdroj: Recenzetesty.cz). Teplý vzduch je z toho důvodu veden nerovnoměrně a je potřeba jednotlivá síta v průběhu sušení vyměňovat. Při výměně je však nutné vytáhnout vždy všechna síta. Kulaté sušičky potravin jsou levnější a jejich výhodou je možnost přidávání dalších sít. Hranaté sušičky potravin mívají topné těleso umístěné na straně a teplo je distribuováno rovnoměrně. Není tedy nutné jednotlivá síta vyměňovat, hranaté sušičky potravin jsou však dražší a přidávání dalších sít není většinou možné. Pokud budete potraviny sušit jen několikrát za rok, o něco náročnější používání kulaté sušičky vám nemusí nijak vadit. Budete-li však sušičku potravin využívat často, vyplatí se investovat do pohodlnější hranaté sušičky potravin.

citrusy sušené v sušičce ovoce

Jaký příkon a výkon by sušička potravin měla mít?

Údaj o příkonu sušičky potravin vám prozradí, kolik energie sušička při sušení spotřebovává. Běžně narazíte na sušičky s příkonem od 220 W do přibližně 1 000 W. S hodnotou příkonu souvisí také výkon sušičky. Čím je vyšší její příkon, tím je vyšší také její výkon. Pro normální domácí používání vám bohatě vystačí sušička potravin s příkonem mezi 400-500 W. Taková sušička dostatečně usuší potřebné potraviny a nespotřebuje přitom tolik energie. Výkon sušiček potravin se pohybuje mezi 200 až 700 W. Sušičky potravin s vyšším výkonem se používají pro náročné a většinou spíše komerční sušení. Nedostatečný výkon může vést k nedostatečnému a nerovnoměrnému usušení potravin. Více než na příkonu a výkonu však při sušení záleží na správné teplotě. Je tedy důležité, aby měla sušička potravin termostat, který vám pomůže teplotu řádně nastavit pro vybraný typ potraviny.

Jaký počet sít je ideální?

Nejčastěji se setkáte se sušičkami s 5 síty. Tento počet je zcela dostačující pro běžné sušení potravin. Pro ty, kteří mívají velkou úrodu potravin či pro které je sušení běžným způsobem přípravy potravin, se hodí sušičky s alespoň 9 síty. Při výběru si předem zjistěte, jaké možnosti přidávání dalších sít sušička nabízí. Pro většinu modelů kulatých sušiček je možné dokoupit a přidat nová síta a zvýšit jejich počet až dvojnásobně. U hranatých sušiček tato možnost vzhledem k umístění topného tělesa většinou není. Pokud jste se tedy rozhodli právě pro tento typ sušičky potravin, musíte se ještě před nákupem rozhodnout, kolik sít budete potřebovat. Při nákupu dodatečných sít dejte vždy přednost originálním sítům od stejného výrobce jako je vaše sušička. A zjistěte si také, pro jaký počet sít je vaše sušička potravin vhodná. Při sušení většího počtu sít než jaké je doporučené by mohlo dojít k přehřátí motoru a poškození sušičky.

S rozměrem síta souvisí množství usušených potravin

V parametrech sušiček potravin se jejich rozměry objevují málokdy. Velikost celé sušičky potravin má totiž význam pouze pro určení, kolik místa pro přístroj potřebujete. Vždy se však uvádí průměr síta, který také odpovídá celkovému průměru sušičky a pohybuje se v rozmezí od 20 do přibližně 50 cm. Výška sušičky závisí na počtu sít a většinou narazíte na sušičky vysoké 20-40 cm. Pro určení množství potravin, které v sušičce usušíte, je však podstatný právě rozměr síta (spolu s počtem sít). U kulatých sušiček narazíte nejčastěji na průměr od 23 do 33 cm. U hranatých sušiček pak mluvíme o rozloze přibližně 700-1 000 cm2. Pokud si nejste předem jistí, kolik potravin budete chtít sušit, volte zlatou střední cestu. Podívejte se také na možnosti vaší sušičky nastavovat výšku jednotlivých sít. To se vám může hodit v případě, že budete potřebovat usušit i o něco vyšší kousky potravin.

sušená jablka

Nerez, nebo plast – který materiál je lepší?

Na trhu můžete narazit na sušičky potravin v plastovém nebo nerezovém provedení. Nerez je celkově kvalitnější, bytelnější a odolnější materiál s delší trvanlivostí. Tyto vlastnosti se však samozřejmě odráží také na ceně. Pokud ale budete sušičku potravin používat opravdu často, vyplatí se investovat. To, že je sušička potravin z plastu, ještě nemusí znamenat, že je nekvalitní. Existují různé typy plastů a rozdíly mezi nimi mohou být obrovské. Sušičky potravin vyrobené z vysoce kvalitního plastu se mohou rovnat těm nerezovým, a to jak svou odolností a životností, tak také cenou. Právě cena může být šikovným pomocníkem při určování, jak kvalitně je sušička potravin provedena. Čím lepší vlastnosti bude použitý materiál mít, tím dražší bude sušička potravin. Těm až podezřele levným kouskům je proto lepší se vyhnout, a to i v případě, že je budete používat spíše výjimečně. Kvalita materiálu se pak také odráží na jeho hmotnosti.

Hmotnost a hlučnost sušičky potravin

Čím lehčí sušička potravin je, tím méně kvalitní materiál byl při její výrobě použit. To, jak těžkou sušičku potravin si vybrat, záleží především na četnosti sušení. Pokud budete sušit jen výjimečně a sušičku potravin budete mít celoročně někde uskladněnou, nebude vás muset trápit náročnější manipulace. Chcete-li sušit častěji, zkuste sušičce najít její pevné místo v kuchyni. Můžete si pak vybrat opravdu kvalitní a bytelnou sušičku, která vám bude dobře sloužit dlouhé roky, aniž byste se museli trápit jejím častým přemisťováním. Hranaté sušičky potravin bývají zpravidla těžší než kulaté, protože jsou většinou z nerezu a kvalitněji provedené. Hlučnost sušiček často v technických parametrech ani nenajdete, protože není nijak zásadní. Počítejte ale s tím, že spotřebič hlučí po celou dobu, kdy je v provozu, což může být v některých případech poměrně nepříjemné. Existují sušičky potravin s extra tichým chodem, které mohou tento problém vyřešit, ty však patří k dražším modelům.

TIP: Usušit si můžete také bylinky. Vypěstujte si své vlastní! Jak na to vám poradí náš článek Jak na domácí pěstování bylinek?

Jak by se měla sušička potravin udržovat?

Stejně jako všechny spotřebiče a zejména pak ty, které přichází do kontaktu s potravinami, potřebuje také sušička potravin pravidelnou a pečlivou údržbu. Jen tak zajistíte, že bude dobře a dlouho fungovat. Sušička by se měla očistit po každém použití, naštěstí není její údržba nijak složitá. Vždy ji provádějte u spotřebiče vytaženého ze zásuvky a od posledního sušení raději chvíli počkejte – sušička musí být na dotek chladná. Ke správné údržbě vám bohatě postačí hadřík a voda, případně pár kapek jemného čisticího prostředku (v případě nerezové sušičky potravin volte prostředek vhodný pro tento materiál). Síta můžete opláchnout pod tekoucí vodou. Údržbu vám usnadní sušička potravin vybavená odkapávacím táckem a máte-li myčku na nádobí, poohlédněte se po sušičce se síty, které lze umývat i v ní. Také místo, kde sušička potravin stojí, je velmi důležité pro zachování delší životnosti a funkčnosti přístroje. Vždy volte raději suchý a dobře větraný prostor.

usušené ovoce

Užitečné funkce, se kterými je sušení hračka

Velmi často je sušička potravin vybavena termostatem či regulátorem teploty. Díky němu si můžete nastavit ideální teplotu pro daný typ potraviny a dosáhnete tak těch nejlepších výsledků sušení. Bez regulace teploty si musíte dávat pozor na tloušťku nakrájených kousků potravin a sami si musíte pohlídat, jak dlouho se musí sušit. Ideální je, pokud lze teplotu nastavit minimálně na 35 °C a maximálně alespoň na 70 °C. Užitečný je také časovač, který po nastavené době sušičku potravin vypne a vy se tak nemusíte bát, že se sušené potraviny spálí. Na konec sušení vás může upozornit také zvukový signál a u tichých sušiček potravin je velmi užitečná kontrolka provozu. Každá sušička potravin by měla být vybavena pojistkou proti přehřátí. Zajímavou funkcí, na kterou narazíte u nákladnějších modelů, je infračervené záření. Sušení pomocí něj probíhá rychleji, v potravinách se uchová více výživných látek a při sušení masa či hub funguje jako prevence rozkladu.

Také programy vám se sušením mohou výrazně pomoci

Programy pro jednotlivé typy potravin mají přednastavenou teplotu i dobu sušení, která je právě pro tyto pochutiny vhodná. To může sušení usnadnit zejména začátečníkům. Program Combo se využívá pro sušení potravin s vyšším obsahem vody. Na začátku suší na vyšší teplotu a tu postupně snižuje. Tento program pomáhá udržet živiny v potravinách v co nejvyšším množství. S Law programem můžete v sušičce usušit i bylinky, při jejichž sušení nesmí teplota přesáhnout 40 °C. Program Fast naopak nastaví co nejvyšší teplotu a hodí se zejména pro sušení masa. Díky maximální teplotě se maso usuší opravdu pečlivě a všechny důležité látky v něm zůstanou zachované. Sušička potravin může disponovat také speciálním programem pro přípravu raw pokrmů. Ty by se neměly upravovat nijak, aby v nich zůstaly všechny výživné látky. Pokud však potřebujete, aby vám potraviny dlouho vydržely, je jejich usušení ideální způsob. Teplota sušení v raw programu není nikdy příliš vysoká.

Sušička potravin a její šikovné doplňky, které usnadní sušení i údržbu

Pro specifické typy surovin lze dokoupit speciální síta, např. s extra jemnou síťkou pro sušení bylinek či koření, kterým vám nic nepropadne. K některým modelům kulatých sušiček je možné dokoupit otočný kruh. Jednotlivá síta jsou v kulaté sušičce potravin většinou pevně usazena a u tohoto typu bývá často problém s nerovnoměrným vedením tepla. Otočný kruh ale zajistí, že se všechny kousky usuší stejně. Díky průhlednému materiálu či alespoň víku můžete mít zase jasný přehled o průběhu sušení. Můžete tak odhadnout, kdy je vhodná doba sušení ukončit. Velice užitečným doplňkem je odkapávací tác, který oceníte zejména při sušení opravdu šťavnatých kousků. Odkapávací tác nejen, že usnadňuje následné čištění sušičky, zabraňuje také stékání šťávy do části s motorem. Pro mokré či tekuté potraviny můžete k některým sušičkám dokoupit speciální fólie či fóliové misky. Dále existuje také speciální nádobí vhodné do sušiček potravin, ve kterém můžete připravit například domácí jogurt.

sušené papričky chilli

Co vše dokáže sušička potravin usušit?

Usušit můžete téměř cokoliv. Nejčastěji se sušičky potravin používají pro sušení ovoce, které si díky tomuto typu zpracování uchovává z větší části všechny výživné látky. Sušené ovoce obsahuje mnoho důležitých vitamínů, vlákninu, antioxidanty, beta-karoten, železo, vápník, draslík či hořčík. Kromě ovoce můžete usušit ale samozřejmě také zeleninu, maso, houby, bylinky či koření. Důležité je znát ideální teplotu, při které by se jednotlivé potraviny měly sušit. Pro sušení bylinek a koření je ideální minimální teplota nepřesahující 40 °C. Teplota okolo 50 °C je vhodná pro sušení ovoce, zeleniny i hub. Nejvyšší teplota okolo 70 °C se pak doporučuje pro co nejlepší usušení masa. Správně usušenou potravinu poznáte podle výrazně změněné struktury, barvy a také pružnosti. Pokud do ní zakrojíte nůž, neměla by z potraviny vytékat žádná tekutina. Sušení potravin není nijak náročné a v případě, že vaše sušička potravin disponuje speciálními programy pro jednotlivé typy potravin, zvládnete je levou zadní.

Příprava potravin na sušení

K sušení používejte pouze čerstvé a opravdu kvalitní potraviny. Neměly by být ani trochu nahnilé, jinak riskujete, že se při sušení hniloba dostane i na ostatní kousky. Potravinu nakrájejte na tenké plátky (1,5 cm) s tím, že čím tenčí plátky budou, tím rychleji se usuší. Pozor si však dejte na příliš drobné kousky, které mohou propadnout sítem, a počítejte s tím, že se kousky při sušení ještě zmenší. Menší ovoce sušte po půlkách nebo celé. Ovoce s peckou vždy odpeckujte. U rajčat můžete nechat slupku i dužinu, rozdíl je především v chuti a rajčata s dužinou se suší o něco déle. Potraviny naskládejte na síta tak, aby se nepřekrývaly, a jsou-li vlhčí, osušte je papírovým ubrouskem. V případě masa se doporučuje sušit maso libové s co nejmenším obsahem tuku. Čím více tuku totiž maso obsahuje, tím kratší dobu po usušení vydrží. Plátky masa by neměly být tenčí než půl centimetru.

Jak sušené potraviny uskladňovat?

Správné skladování usušených potravin má vliv na jejich trvanlivost. Tu sušení samo o sobě výrazně prodlužuje, pokud však budete sušené potravin skladovat špatně, mohou se rychle zkazit. Potraviny nevytahujte ze síta ihned po ukončení sušení, ale nechejte je přibližně 1 hodinu vychladnout. Po vychladnutí je umístěte do vzduchotěsných nádob, nebo speciálních vakuovaných sáčků. Je důležité, abyste usušené potraviny nenechali příliš dlouho na vzduchu a zamezili jeho přístupu k nim. Jinak z něj totiž potraviny opět nasají vlhkost a začnou se kazit. Ideálním místem pro uskladnění usušených potravin je suché a temné zákoutí s maximálně pokojovou teplotou. Nedostatek světla pomáhá uchovat jejich barvu, chuť i vůni. Pokud nenajdete vhodné místo, kam by nesvítilo slunce, můžete potraviny vložit do tmavé nádoby. Trvanlivost usušených potravin se liší podle jejich druhu. Sušené maso vydrží 1-3 měsíce, ovoce, zelenina či bylinky vydrží při správném skladování přibližně jeden rok a usušené houby dokonce až 3 roky.

TIP: Víte, jak skladovat které potraviny? Pokud si nejste jistí, přečtěte si náš článek Zásady správného skladování potravin.


TOP 5 sušiček potravin

Zaujalo vás sušení potravin, chcete jíst zdravě a uchovat potraviny déle čerstvé? Už víte, jaké by měla mít vaše sušička potravin parametry, vzhled či funkce, ale stále sháníte inspiraci? Vybrali jsme pro vás těchto 5 krásných kousků, s kterými si sušení opravdu užijete!

Sencor SFD 851

Sencor SFD 851
Zdroj: Alza.cz

Kulatá sušička potravin Sencor SFD 851 je vybavena 5 síty o průměru 25 centimetrů. U sít je možné měnit jejich výšku v rozmezí 1,5 až 2,8 centimetrů. Sušička je s průhledným víkem a také jednotlivá síta jsou z průhledného materiálu. Máte tak dokonalý přehled o průběhu sušení. Ovládání sušičky je velmi jednoduché a její obsluhu usnadňuje regulátor teploty, pomocí kterého lze nastavit teplotu od 35 do 70°C. Sušička potravin Sencor SFD 851 s vnitřním ventilátorem zajišťuje dokonalé rovnoměrné sušení. Disponuje LED displejem, na kterém vidíte nastavenou teplotu, elektronickým časovačem a pojistkou proti přehřátí.

Technické parametry produktu Sencor SFD 851

VlastnostSpecifikace

Příkon

240 W

Počet sít

5

Průměr podnosu

25,5 cm

Výška podnosu

1,5 - 2,8 cm

Délka přívodního kabelu

115 cm

Hmotnost

1,83 kg

Materiál

plast

Klady a zápory produktu Sencor SFD 851

Klady (+)Zápory (-)

+ nastavitelná výška sít

– po vypnutí se nastavené hodnoty resetují

+ regulace teploty

– proces sušení nelze pozastavit

+ časovač

– menší průměr sít

+ zvuková signalizace ukončení sušení

+ ochrana proti přehřátí

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SFD 851


ETA Freya 5301 90000

Susicka Potravin Eta Freya 5301 90000
Zdroj: Expert.cz

Hranatá sušička potravin ETA Freya 5301 90000 nabízí plochu pro sušení potravin 30 cm2. Součástí balení je 5 sušících plat o rozměrech 30,6 x 23 cm, které jsou z čirého plastu usnadňujícího sledování procesu sušení. Teplotu lze nastavit v rozmezí 40 až 70 °C. Sušička potravin ETA Freya 5301 90000 umožňuje také nastavit počet sušících sít a přizpůsobit jim dobu sušení. Rovněž vzdálenost mezi jednotlivými síty je nastavitelná. K dispozici je speciální síto pro sušení bylinek a je možné dokoupit přídavná síta. Sušička navíc disponuje ochranou proti přehřátí.

Technické parametry produktu ETA Freya 5301 90000

VlastnostSpecifikace

Příkon

245 W

Počet sít

5

Průměr podnosu

30,6 cm

Délka přívodního kabelu

90 cm

Hmotnost

2 kg

Materiál

plast

Klady a zápory produktu ETA Freya 5301 90000

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace teploty

– bez časovače

+ ochrana proti přehřátí

+ nastavitelná výška sít

+ tichý chod

Obchody, kde koupíte produkt ETA Freya 5301 90000


G21 Paradiso BIG

Susicka Potravin G21 Paradiso Big
Zdroj: MALL.cz

Hranatá sušička potravin G21 Paradiso BIG je vybavena 6 síty o průměru 28 cm, s nastavitelnou výškou a nepřilnavým povrchem. Díky umístění ventilátoru Silent Thing dochází k rovnoměrnému usušení potravin a chod sušičky je opravdu tichý. Teplotu je možné nastavit v rozmezí od 40 do 70 °C a kromě teploty je možné na sušičce nastavit také dobu sušení či automatické vypnutí. Nechybí samozřejmě ani ochrana proti přehřátí. Sušička potravin G21 Paradiso BIG se velmi jednoduše obsluhuje i udržuje a disponuje opravdu kvalitním materiálem, který je odolný a dlouho vydrží. Výhodou je také její hranatý tvar. Lze dokoupit další síta včetně speciálního jemného síta pro sušení bylinek.

Technické parametry produktu G21 Paradiso BIG

VlastnostSpecifikace

Příkon

550 W

Počet sít

6

Průměr podnosu

28 cm

Hmotnost

3 kg

Materiál

plast

Klady a zápory produktu G21 Paradiso BIG

Klady (+)Zápory (-)

+ regulace teploty

– síta se musí v průběhu sušení prohazovat

+ časovač

– po vypnutí se nastavené hodnoty resetují

+ automatické vypnutí

– síta mají velké otvory

+ ochrana proti přehřátí

– teplotu lze pouze přidávat

+ nastavitelná výška sít

Obchody, kde koupíte produkt G21 Paradiso BIG


Domo DO 600

Domo Do 600
Zdroj: Alza.cz

Kulatá sušička potravin Domo DO 600 disponuje unikátním systémem rozvodu teplého vzduchu, který vede vzduch pomocí kuželovité výhřevné spirály středem a rovnoměrně. Speciální odvětrávání u každého síta umožňuje sušit i různé druhy potravin najednou bez rizika mísení jejich vůní. Součástí balení jsou 4 síta o průměru 34 cm vyrobená z odolného plastu bez obsahu BPA a s pevným dnem, na kterých je možné sušit i tekuté potraviny. V případě potřeby lze dokoupit a přidat další dvě síta. Sušička potravin Domo DO 600 je vybavena regulátorem výkonu o třech stupních nabízejícím teploty od 20 do 60 °C. K dispozici je také časovač a automatický vypínač, který pomáhá snížit spotřebu energie.

Technické parametry produktu Domo DO 600

VlastnostSpecifikace

Příkon

700 W

Počet sít

4

Průměr podnosu

34 cm

Kapacita síta

775,5 cm²

Délka přívodního kabelu

180 cm

Hmotnost

2,8 kg

Materiál

plast

Klady a zápory produktu Domo DO 600

Klady (+)Zápory (-)

+ každé síto s vlastním odvětráváním

– bez kontrolky provozu

+ síta s pevným dnem

– lze sušit pouze s plným počtem sít

+ časovač a regulace teploty

– bez možnosti nastavit výšku sít

+ ochrana proti přehřátí

+ automatické vypnutí

Obchody, kde koupíte produkt Domo DO 600


Concept SO 2020

Kulatá sušička potravin Concept SO 2020 vám zajistí rovnoměrné sušení díky integrovanému ventilátoru a speciálně tvarovaným mřížkám. K dispozici je regulátor teploty, pomocí kterého lze nastavit teplotu v rozmezí 35 až 70 °C, přehledný LED displej a časovač. Jakmile uplyne navolená doba, přístroj vydá zvukový signál a vypne se. Sušení probíhá na 9 sítech o průměru 33 cm a součástí balení jsou také speciální RAW tácky pro přípravu raw pokrmů.

Technické parametry produktu Concept SO 2020

VlastnostSpecifikace

Příkon

500 W

Počet sít

9

Průměr podnosu

33 cm

Výška podnosu

3,5 cm

Hmotnost

3,2 kg

Materiál

plast

Klady a zápory produktu Concept SO 2020

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač a regulace teploty

– bez možnosti nastavit výšku sít

+ kontrolka provozu

+ ochrana proti přehřátí

+ rovnoměrné sušení

+ RAW tácky

Obchody, kde koupíte produkt Concept SO 2020

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..