Rohová sedačka Belavio

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Průvodce výběrem ideální sedací soupravy: K sezení i ke spaní volte rohovou!

Vybrat ideální sedací soupravu může být v nepřeberném množství typů, druhů a barev docela oříšek. Obzvlášť pokud je jedním z vašich požadavků nejen kvalitní prostor pro sezení, ale také pro spánek. Jako nejlepší volba se v tomto případě jeví sedací soupravy rohové. Poskytují maximální komfort v jakékoliv poloze a díky jejich větším rozměrům nabídnou místo i když máte zrovna hosty. Jak ale takovou sedačku vybrat, na co se zaměřit a co je při volbě vhodného kusu nábytku potřeba?

Rohová sedačka Belavio
Zdroj: bogart-group.com

Tvar přizpůsobte možnostem místnosti 

Rohové sedací soupravy mohou být dvojího typu, buďto do tvaru písmene L, nebo do tvaru písmene U. Druhá varianta nabízí větší rozměry i komfort. Díky dvěma rohům si na takovouto sedačku pohodlně lehnou dva lidé k televizi a není třeba ji ani rozkládat. Ne každý interiér je však natolik velký a flexibilní, aby „účkovou“ sedací soupravu pojal. V tom případě je dobré zvolit klasickou rohovou sedačku do „L“, kdy je u většiny výrobků také na zákazníkovi, zda bude roh levý či pravý, aby nábytek přesně zapadl do místnosti.

Pohodlí především 

Každý si své pohodlí představuje trochu jinak. Někdo na pohovce raději leží, jiný zase sedí, někdo má rád vyšší tvrdost sedáku i opěrek a jiný zase rád „zapluje“ do měkoučké sedačky. Pro zákazníky, kteří vyhledávají spíše tvrdší posezení jsou vhodné pohovky s pružinami Bonnel. Naopak ti, co si potrpí na měkkost nebo se chystají na sedací soupravě často spát, ocení vlnové pružiny, které zajistí pohodlné posezení i spánek či relaxaci.

Sedací souprava musí být také praktická 

Kromě pohodlí by měla moderní sedací souprava také nabízet určitou míru multifunkčnosti. Úložný prostor je už asi samozřejmostí. Dnešní pohovky však mají vychytávky jako jsou nastavitelné opěrky hlavy, funkci spaní (soupravu lze rozložit v pohodlné lůžko), vestavěné police či audio, LED podsvícení, nebo třeba elektrické rozkládání či polohování pohovky.

Výběr potahové látky a materiálů 

Výběr vhodné potahové látky by vás měl nejvíce zajímat v případech, že pohovku skutečně využíváte několik hodin denně nebo máte doma malé děti či domácí zvířata. V těchto případech je na místě zvolit odolný potah, který je snadno čistitelný. Zaměřte se například na funkci aqua clean, kdy je látka opatřena speciální vrstvou, díky které lze povrch čistit pouze vodou. Pravá kůže je samozřejmě vydrží dlouho, musí se však o ni řádně pečovat, aby nevysychala a nepraskala. Je také vhodná pro alergiky, jelikož se v ní na rozdíl od běžných látek neusazuje prach. Existují také velice odolné látky, které jsou vyrobeny s ohledem na domácí mazlíčky, kteří je svými drápky nepoškodí.

I vzhled je důležitý design a styl 

Nejen praktické vlastnosti, ale také vzhled hraje při výběru vhodné sedací soupravy roli. Opravdu nikdo nechce utratit vysokou sumu za kus nábytku, který se mu vlastně ani nelíbí. Zaměřte se proto na to, aby se vámi vybraná sedací souprava hodila také do stylu celého interiéru. Potrpíte-li si na moderní minimalistický styl, určitě oceníte decentní soupravu ve studených odstínech. Jestliže je váš interiér spíše ve stylu klasickém, nehrňte se do nákupu futuristické pohovky, která bude v takovém obývacím pokoji jako „pěst na oko“.

Článek vznikl s podporou a inspirací v obchodě s nábytkem https://www.nabytek-bogart.cz 

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..