Loznice

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Vytvořte si ložnici v podkroví, ve které se bude dobře spát

Ložnice v podkroví může být velmi útulná a romantická. Musíte si ji samozřejmě dobře vybavit, aby vám poskytla nejlepší vlastnosti a dala vám možnost, abyste si tuto místnost naplno užili. Správné uspořádání pokoje je klíčem k úspěchu. Musíte se soustředit hlavně na několik základních prvků:

  • vzduch,
  • světlo,
  • postel,
  • úložný prostor.

Čerstvý vzduch je základ pro kvalitní spánek

Kvalitního spánku dosáhnete v útulném a dobře větraném pokoji mnohem snáze. V ložnici byste měli dosáhnout teploty kolem 22 stupňů, vlhkosti kolem 50 % a dostatek čerstvého vzduchu. Během spánku se uvolňuje oxid uhličitý v místnosti. Když nebudete pravidelně větrat, bude se v pokoji hromadit a působit špatný spánek i další zdravotní problémy.

Umístění oken vám pomůže se vstáváním

Není nic krásnějšího, než sledovat hvězdy z vlastní postele. Máte-li možnost, měli byste okna umístit na východ, jih nebo jihovýchod. Díky tomu se vám bude ráno dobře vstávat, protože bude v ložnici více světla. A odpoledne tam budete mít stín. Venkovní rolety vám pomohou v horkém létě. V horku se spát nedá, a proto byste je měli během dne nechat zatažené, jestli máte okna na západ.

Umístění postele je důležité

Postel by měla být přímo pod střešním oknem. Ideální je, když je postel dostupná z obou stran a nemusíte jeden druhého přelézat. Čelo postele, kde máte hlavu, by mělo být u rovné stěny. Díky tomu se budete moci opřít při čtení, rozhovoru nebo sledování televize. A velkou výhodou tohoto umístění je, že budete vidět přímo na oblohu plnou hvězd.

Jak vyřešit úložný prostor?

V ložnici je důležitý úložný prostor. Využijte zkušeného truhláře a nechte si vyrobit komodu a šatní skříň na míru. Nezapomeňte také, že vám kročejová izolace zajistí minimum hluku od sousedů, takže budete moci spokojeně spát. A také nebudete na své sousedy dupat. Při zařizování ložnice nezapomínejte také na centrální světlo a lampičky na čtení, noční stolek a pár výrazných dekorací.

5/5 - (2 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..