Koupelna Industrialni styl 3

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Zařiďte si koupelnu v industriálním stylu

Industriální styl akcentuje prvky továrního vzhledu. Soustředí se na efektivní strohost, v mnoha ohledech i jistou syrovost. Jak si zařídit v tomto stylu koupelnu? Vsaďte na ocelové odlesky, černou barvu, vzhled betonu anebo přiznané potrubí či elektroinstalaci.

Industriální styl: inspirace tovární minulostí

Industriální styl se inspiruje průmyslovým designem, kde hlavní devizu představují účelnost a minimalismus. Ostatně zrodil se právě tak, že se staré továrny přestavěly na obytné prostory. Základními znaky industriálního stylu jsou syrovost a světlo. Pohledový beton, cihly nebo „oprýskaná“ stěna – řada stavebních prvků není schována, ale naopak přiznána. Do koupelny kouzlo starých továrních hal vnesou obklady připomínající svým vzhledem beton nebo kov.

Koupelna Industrialni styl 2
Zdroj: Shutterstock.com

Vyladěná skříňka pod umyvadlo

Koupelnový nábytek by měl být spíše minimalistický, bez zdobení. Stylové a současně praktické skříňky pod umyvadlo v dřevěném designu – tmavý či přírodní dub nebo mali wenge – můžou být perlou vaší industriálně laděné koupelny. Další úložné prostory volte otevřené, ideální variantu představují rozličné policové systémy s kovovým či černým povrchem, které přinášejí patřičnou strohost. I zde však platí, že byste se měli vyhnout přílišné zdobnosti.

Koupelna Industrialni styl 3
Zdroj: Shutterstock.com

Sprchová zástěna i efektní zrcadlo

Ve sprchovému koutě dobře zapůsobí sklo. Čiré sklo uchová čistotu prostoru a pomůže jej opticky zvětšit. Černé rámování skleněných ploch s industriálním stylem ladí perfektně. Vyhrát si můžete i se zrcadlem, jehož rám může pracovat s kovovými či dřevěnými prvky, které byly užity u koupelnového nábytku a úložných prostor. Dominantou místnosti se pak můžou stát kamenné umyvadlo s černým či měděným designem vodovodních baterií nebo přiznané (měděné) rozvody vody.

Koupelna Industrialni styl
Zdroj: Shutterstock.com

Funkce rostlin a osvětlení v industriálně laděném prostoru

Chcete-li prostor koupelny trochu zútulnit, sáhněte po zelených květinách, využijte různé rozměry i tvary květináčů.  Umístit je můžete na koupelnový nábytek, například na strohou kovovou židličku s dřevěným sedákem, přes jejíž opěradlo můžete přehodit ručníky. 

Industrialni styl
Zdroj: Shutterstock.com

Efektně působí v industriálně zařízené koupelně lampy a svítidla ve formě obřích žárovek, pouličních lamp, reflektorů, dílenských světel se stínidlem i bez něj. 

Pohrát si koneckonců můžete i s barvami, avšak nezapomeňte, že dominanta by v místnosti měla být jen jedna, jinak dochází k optickému zmatku a vy se zde nemusíte cítit dobře.

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..