Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.
Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.
Kvalitní kancelářská židle vám zajistí pohodlné sezení
Vybrat správnou kancelářskou židli není jednoduché. Přitom se jedná o velmi důležitou součást kanceláře, která vám usnadní dlouhé sezení nejen za počítačem. Podívejte se spolu s námi, co by měla opravdu dobrá kancelářská židle mít a jaké podmínky by měla splňovat. Díky tomu zvládnete i delší sezení bez nepříjemných bolestí.
Obsah článku
TOP 5 kancelářských židlí (recenze na konci článku)
Produkt | Název produktu | |
---|---|---|
Kancelářská židle Flexi | ||
Kancelářská židle Swansea | ||
Kancelářská židle Xora | ||
Kancelářská židle ADK Mercury | ||
Kancelářská židle BREVIRO |
Rizika dlouhodobého sezení
Nadměrné sezení je problém, se kterým se potýká stále více a více lidí. Především s nástupem a rychlým rozvojem technologií se totiž většina prací přesunula do kanceláří za počítač. Při dlouhodobém sezení, tedy více než čtyřhodinovém, dochází k omezení činnosti svalů, a to především na nohou. Tyto svaly jsou nesmírně důležité pro lymfatický systém, který má za úkol odstraňovat z těla škodlivé látky. Rovněž dochází ke snížení aktivity enzymu, který pomáhá tělu spalovat tuky, a lidé, kteří sedí několik hodin denně, se proto často potýkají s nadváhou. Zvyšuje se riziko zlomenin, různých srdečních onemocnění, dlouhodobé sezení má vliv také na hladinu cukru v krvi a cholesterol a mnoho dalšího. Zdravotním rizikům se nevyhnou ani lidé, kteří jinak žijí velmi zdravě. Dlouhodobé sezení je problematické, naštěstí ale existuje hned několik způsobů, jak si s ním co nejlépe poradit.
Pokud je to možné, střídejte sezení a stání
Je dobré, pokud můžete sezení prokládat stáním. Ideální je střídání těchto poloh zhruba co 4 hodiny. Způsobů, jak si vytvořit prostředí, které střídání poloh umožňuje, je hned několik. Pokud máte dostatečně velkou kancelář, pořiďte si dva stoly – malý na sezení a vysoký, u kterého budete moci stát. Toto řešení může být trochu nepraktické, pokud byste museli přenášet spoustu věcí nebo pokud pracujete se stolním počítačem. Jinou možností je pořídit si nástavec na pracovní stůl a tím zvýšit plochu, na které můžete pracovat. I tak ale nebudete mít vše potřebné hned po ruce a budete se muset sklánět, což nemusí být vždy příjemné. Další možností je pořízení vysokého stolu a polohovatelné židle. U stolu můžete stát a v případě potřeby si sednout. Jenže tyto polohovatelné židle nejsou často uzpůsobeny pro dlouhodobé sezení. Trendem posledních několika let jsou proto polohovací stoly, u kterých můžete zcela bez problémů střídavě sedět i stát.
TIP: Přijde vám práce ve stoje zajímavá? Více se o tomto nápadu můžete dočíst v našem článku, ve kterém jsme se podívali také na to, jak vybrat správný polohovací stůl.
Vyzkoušejte gymnastiku v sedě
Ne vždy je samozřejmě možné vyzkoušet si práci ve stoje. Naštěstí i v sedě toho pro své zdraví můžete dost udělat. Dělejte si pravidelné přestávky, buď desetiminutové co hodinu, nebo dvouminutové co půl hodiny. Jděte se projít nebo třeba napít. Tím nejen, že si rozpohybujete svaly, ale zajistíte si taky dostatečný a pravidelný přísun tekutin. Občas se za stolem pořádně protáhněte, propněte záda, zakružte hlavou a uvolněte krční svaly. Uvolněte si také ruce pomocí několika krouživých pohybů zápěstím, v loktech i ramenou. Strnulá pozice rukou může vést k ucpání tepen a hrozí riziko tzv. tenisového lokte. Pracujete-li s počítačem, může vás trápit také zvýšená únava očí. Ty totiž nejsou uzpůsobeny k tomu, aby několik dlouhých hodin zíraly do monitoru. Jednou za čas se proto rozhlédněte po místnosti a zkuste zaostřit na předměty na jejím druhém konci. Zbavíte se tak nepříjemného pocitu sucha a také případných bolestí hlavy.
Kancelářská židle musí být ergonomicky tvarovaná
To, jakou kancelářskou židli potřebujete, záleží na více faktorech. Jedním z nich budou jistě i pořizovací náklady. Nejlevnější kancelářskou židli pořídíte do 1 000 Kč, nejdražší modely se pohybují i v řádech tisíců Kč. Nikdy se ale neřiďte pouze cenou, důležitější je to, aby kancelářská židle splňovala vše, co potřebujete. Při výběru kancelářské židle jsou důležité také opěrky pod ruce či hlavu a mnoho dalších faktorů. Tím nejdůležitějším je ale ergonomické tvarování. To podporuje přirozenou linii našich zad a snižuje jejich zátěž. Tato zátěž může být výrazně zvýšena právě nekvalitní kancelářskou židlí. Příliš nízká zádová opěrka neposkytuje zádům dostatečnou oporu, takže sedíme v nepřirozené pozici, hrbíme se a tím riskujeme trvalé poškození a chronické bolesti. Ergonomicky tvarovaná kancelářská židle nemá zádovou část rovnou, ale mírně prohnutou v oblasti beder. To je základním rysem každé kancelářské židle s ergonomickým tvarováním, v jiných aspektech se ale mohou výrazně lišit.
TIP: Ergonomická židle vám sama od sebe s bolavými zády nepomůže. Důležité je především to, abyste na ní dobře seděli. Přečtěte si náš článek Jak na správné sezení u počítače, kde se tomuto tématu věnujeme.
Kolik hodin denně sedíte?
Od délky použití kancelářské židle se budou odvíjet nároky, které byste na ni měli mít. Ať už v práci sedíte jakkoliv dlouho, základem by měla být ergonomicky tvarovaná židle, která je vybavena synchronní mechanikou polohování. Pokud v práci sedíte zhruba 8 hodin denně, zaměřte se také na takové kancelářské židle, u kterých je možné nastavit výšku opěráku, bederní a područní opěrky. Sedíte-li více než 8 hodin denně, je vaše tělo vystaveno vysoké zátěži a v takovém případě se nedoporučuje na židli šetřit. Kromě výše zmíněných kritérií by měla být dostatečně pevná a stabilní, měla by mít také ergonomicky tvarovaný sedák, nastavitelný podhlavník a měly byste u ní být schopní ovládat výšku, hloubku (pojezd směrem dopředu či dozadu) a v neposlední řadě také sklon. Taková kancelářská židle je k dostání od 15 000 Kč, což se může na první pohled zdát hodně. Je to ale investice do vašeho zdraví.
Vybírejte s ohledem na postavu či počet uživatelů
Správné sezení má několik základních pravidel: měli bychom sedět tak, aby se chodidla celou plochou dotýkala podlahy, lýtka k nim svírala pravý úhel a v kolenou by měla být noha ohnuta tak, aby svírala pravý úhel se stehny. Záda by měla být rovná, opřená a opět by měla svírat pravý úhel ke stehnům. Z toho vyplývá, že pro výběr kancelářské židle budou rozhodující také výška postavy či délka nohou a trupu. Důležitou součástí kancelářské židle je zádová a bederní opěrka. Je dobré, aby obě tyto části byly nastavitelné a každý uživatel kancelářské židle si je mohl nastavit podle sebe. Zádová opěrka musí podporovat záda po celé jejich délce a měla by svírat pravý úhel se sedákem, nikdy ne menší. Jinak by mohly být zatěžovány trávicí a dýchací orgány a také cévy a srdce. Zadek byste měli mít co nejvíce v tomto úhlu, jakmile jej posunujete dopředu, dochází k přetěžování beder.
Důležitým parametrem je také nosnost
Nosnost kancelářské židle se pohybuje mezi 70 a 180 kg. Pokud byste zvolili židli s nižší nosností, než jaké bude ve skutečnosti vystavena, riskujete zničení některých součástí a kancelářská židle bude mít výrazně nižší životnost. S nosností souvisí také konstrukce kancelářské židle a materiály, z kterých si můžeme vybírat. Většina modelů je vybavena pístem, který spojuje spodní část, tedy kříž s kolečky, a sedák. Kříž je nejčastěji pětiramenný a právě na jeho materiálu hodně záleží. Levnější modely kancelářských židlí mají kříž z plastu, který je nejméně odolný a vydrží tedy jen nižší hmotnosti. Odolnější kříže se vyrábí z hliníku, chromu a nebo oceli. Právě ta je nejvhodnější pro případ, že jednu kancelářskou židli používá více osob a zejména, je-li používána téměř neustále, např. ve směnném provozu. Taková kancelářská židle by měla mít všechny části (sedák, opěradlo, područky) nastavitelné, měla by být vybavena synchronní mechanikou a zátěžovými kolečky (viz níže).
Různé typy mechaniky kancelářských židlí
Kancelářská židle může být vybavena různými typy mechaniky. Tou nejzákladnější, kterou disponují nejlevnější modely, je houpací mechanika. Na takovýchto židlích je možné se lehce zhoupnout a tím ulevit svalům. Příliš efekt to ale při dlouhodobém sezení nemá. Můžete se setkat také s asynchronní mechanikou, kdy je možné nastavit různé pozice zvlášť u sedáku a opěradla. Mnohem lepší je však synchronní mechanika, u které se opěradlo i sedák pohybují současně. Tím je zajištěna ideální poloha pro vaše záda. Často si můžete nastavit také přítlak a nebo výšku posedu. Zajímavým typem mechaniky je tzv. Body Balance Tec, kdy sedíte a zároveň trénujete břišní i zádové svaly. Move and Stop mechanika umožňuje sedáku pohyb do všech směrů a sezení na takovéto kancelářské židli připomíná sezení na gymnastickém míči. Pohyb lze samozřejmě také zablokovat. Pro dlouhodobé sezení se doporučuje zvolit jakýkoliv dynamický typ mechaniky, abyste neseděli příliš dlouho v jedné poloze.
Konstrukce kancelářské židle
Kancelářská židle sestává z několika částí. Každá z nich je důležitá a nejlepší je, pokud si můžete jakoukoliv část libovolně nastavit. Tím docílíte toho, že bude židle dokonale odpovídat vaší postavě a bude vám poskytovat právě to, co potřebujete. Pojďme se teď na části kancelářské židle podívat podrobněji:
- Sedák – tato část by měla být anatomicky tvarovaná, mělo by být možné nastavení její výšky a posouvání dopředu a dozadu, pokud to nelze a vaše nohy nedosáhnou na zem, doporučujeme koupit opěrku pod nohy.
- Opěradlo – ergonomicky tvarovaná opěrka zad dokonale kopíruje tvar vaší páteře a tím jí poskytuje dostatečnou oporu, také výšku opěradla by mělo být možné nastavit tak, aby pokrývala celá záda.
- Bederní opěrka– opěrka beder patří k nejdůležitějším, neboť právě bederní oblast je při dlouhodobém sezení vystavená největší zátěži, měla by být výškově nastavitelná a někdy je také možné ji posouvat dopředu a dozadu.
- Područky– v případě, že pracujete u stolu, zejména pak s počítačem, bez podpěr rukou se neobejdete, nabízí odpočinek nejen rukám a pažím, ale také ramenům a šíji, i područky by měly mít nastavitelnou výšku, u některých typů je možné také posunutí dopředu a dozadu, otáčení vrchní částí či sklápění.
- Opěrka hlavy– opěrka pod hlavou poskytuje úlevu zejména krční páteři a pro dlouhodobé sezení je také nezbytná, i ona by měla být posuvná.
Kolečka
Výběr vhodných koleček k vaší kancelářské židli závisí nejen na hmotnosti a počtu osob, které ji budou používat, ale také například na povrchu, po kterém se bude židle pohybovat. Nejčastěji narazíte na tvrdá kolečka z plastu, která jsou vhodná na měkké typy podlah (koberec, měkčené PVC apod.). Oproti tomu měkká kolečka vyrobená z měkké gumy můžete používat i na tvrdé krytiny (dlažba, lino atd.). Existují také univerzální kolečka, která mají měkký střed a tvrdý okraj a díky tomu je možné je používat na všech typech podlah. Speciálním typem jsou pak zátěžová kolečka, která jsou odolnější a která se hodí spíše na měkké povrchy, případně, jsou-li pogumovaná, i na tvrdé. U některých modelů kancelářských židlí je také možné kolečka zabrzdit. To může být prováděno buď ručně pomocí páčky, nebo automaticky. Bržděná kolečka se zabrzdí vždy, když není židle zatížena. Kromě koleček může židle disponovat také kluzáky, tedy gumovými špunty.
Z jakého materiálu by měl být potah?
Při určování, jakému potahovému materiálu dát přednost, záleží především na četnosti a náročnosti využívání židle, ale také na vašich finančních možnostech či vkusu. Nejčastěji se kancelářské židle potahují síťovinou, která je oblíbená zejména díky své prodyšnosti. Tato vlastnost je velmi vítaná zejména v létě, případně ve výrazně přetopené místnosti. Síťovina ale nemá příliš dobré izolační vlastnosti. Další možností je čalouněná kancelářská židle, látka dokáže oproti síťovině výrazně izolovat vlhkost i teplo a hodí se tedy i do chladnějších prostorů. Čalouněné kancelářské židle se navíc nabízí v různých barevných a vzorovaných provedeních, takže je můžete dokonale sladit s ostatním zařízením. Mají však nižší životnost a hůře se udržují. Dáváte-li přednost kůži, s pravou kůží se u kancelářských židlí téměř nesetkáte. Časté a náročné sezení by ji mohlo rychle opotřebovat. Pořídit si ale můžete židli z koženky nebo eko kůže, které jsou odolnější, snadněji se udržují a jsou také levnější.
Před nákupem si zjistěte tyto parametry
V práci, ve které denně nasedíte několik hodin, pro vás bude kancelářská židle jedním z nejdůležitějších vybavení kanceláře. Je tedy dobré, pokud si ji můžete ještě před nákupem vyzkoušet. Musíte se v ní cítit pohodlně a být schopni nastavit všechny části tak, aby odpovídaly vašemu tělu. Pokud tu možnost nemáte a nakupujete kancelářskou židli přes internet, zaměřte se na několik důležitých informací. Změřte si výšku vašeho pracovního stolu a počítejte s tím, že mezi horní plochou pracovní desky a sedákem kancelářské židle by mělo být alespoň 25-30 cm volného prostoru. Zjistěte si, jakým způsobem se židle ovládá. Vybírejte takové typy, u kterých je možné si důkladně prohlédnout všechny páčky či tlačítka a ujasněte si, jak se vám bude židle nejlépe ovládat. Ovládání a měnění poloh by mělo být co nejjednodušší, nejrychlejší a pro vás co nejpohodlnější.
Tipy pro správné sezení na kancelářské židli
Při dlouhodobém sezení nezáleží jen na kvalitní kancelářské židli, ale také na tom, jak na ní sedíme. Sedák židle by měl být co nejvíce vzadu, aby se celé vaše hýždě dotýkaly sedáku a aby mezi ním a podkolenní jamkou bylo přibližně 5 cm místa. Pokud nesedíte na sedacích kostech, je páteř výrazně zatěžována v bederní oblasti a hrozí bolest zad. Výška sedáku musí být nastavena tak, abyste měli dost volného prostoru mezi nohami (stehny) a deskou pracovního stolu a zároveň musíte být opřeni celými chodidly o podlahu. Bedra musí být opřena o bederní opěrku, nastavte si její výšku do správné polohy, abyste zádům poskytli dostatečnou oporu a zbytečně nezatěžovali bedra či páteř. Máte-li kancelářskou židli se synchronní mechanikou, máte do jisté míry zajištěn dynamický pohyb. I tak se ale nezapomeňte jednou za čas protáhnout, v lepším případě projít. Ani ta nejkvalitnější kancelářská židle vás problémů z dlouhodobého sezení nezbaví.
Jaký je rozdíl mezi kancelářskou židlí a křeslem?
Při výběru zařízení do kanceláře můžete narazit také na kancelářská křesla. Někteří výrobci takto označují kancelářské židle, jiní pod tímto pojmem nabízejí zcela odlišné produkty. Kancelářské křeslo se od židle výrazně liší, je určeno pro krátkodobé sezení a mnohdy slouží spíše jako okrasný prvek. Má pevně daný úhel mezi opěradlem a sedákem, který nelze nijak regulovat. Není možné nastavit ani výšku opěradla nebo opěrek či hloubku sezení. Opěradlo bývá často mírně zakloněno, aby bylo sezení v křesle co nejpohodlnější. Do ergonomického tvarování to má ale daleko. Při práci u stolu se navíc máme tendenci mírně naklánět dopředu, naše záda se tak opěradla vůbec nebudou dotýkat, takže budou zcela bez podpory. U kancelářského křesla nezáleží ani tak na zdravém sezení jako spíše na elegantním a luxusním vzhledu. V kancelářích se proto používají v částech, kde se přijímají návštěvy, případně pro krátký odpočinek. Jako alternativa kancelářských židlí jsou ale zcela nevhodné.
TOP 5 kancelářských židlí
Trh s kancelářskými židlemi je opravdu různorodý a jednotlivé modely se liší typem mechanismu, použitými materiály, funkcemi a výbavou. Vybrali jsme pro vás 5 kancelářských židlí, které vám zajistí to nejlepší a nejzdravější sezení, i kdybyste jím trávili až 8 hodin každý den.
Kancelářská židle Flexi
Kancelářská židle Flexi od českého výrobce RIM se pyšní krásným designem, na kterém se podílel italský designér Massimo Costaglia, a také oceněním v soutěži Nábytek roku. Opěradlo je síťované a prodyšné a je možné nastavit jeho výšku, a to pomocí systému up-dnown. Sedák je ergonomicky tvarovaný a lze nastavovat jeho hloubku a posouvat jej dopředu. Kancelářská židle Flexi je vybavena synchronním mechanismem a k nastavení sedáku a opěradla tak dochází najednou. Židle je vybavena bederní opěrkou a je možné si vybrat, zda bude disponovat také opěrkami pod ruce a hlavu. Je nabízena hned v několika barevných provedeních.
Technické parametry produktu Flexi
Vlastnost | Specifikace |
---|---|
Mechanika | synchronní |
Materiál potahu | síťovaná látka |
Materiál konstrukce | hliník nebo plast |
Rozměry (v, š) | 102-120 × 46 cm |
Rozměry sedáku (v, h) | 41-53 × 42-48 cm |
Rozměry opěráku (v) | 61-67 cm |
Hmotnost | 15 kg |
Nosnost | 45-120 kg |
Barva | různé |
Klady a zápory produktu Flexi
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ nastavitelná hloubka sedu | – základní vybavení bez opěrek |
+ konfigurovatelné parametry | – dodatečná vybavení za příplatek |
+ synchronní mechanismus | |
+ český výrobce |
Obchody, kde koupíte produkt Flexi
Kancelářská židle Swansea
Kancelářská židle Swansea má opěradlo z černé vzdušné síťoviny, díky které se perfektně hodí zejména do moderně zařízené kanceláře. Měkký polstrovaný sedák je potažený černou látkou, která je vysoce odolná a má dlouhou životnost. Výšku sedáku je možné nastavit a přizpůsobit postavě. Kancelářská židle Swansea je ergonomická a vybavená synchronním a houpacím mechanismem. Díky tomu se sedák a opěradlo pohybují koordinovaně. Opěradlo je možné nastavit až ve 3 polohách a uzamknout je. Nesmí chybět ani nastavitelné područky či opěrka hlavy. Kancelářská židle Swansea má kolečka určená na tvrdé podlahy, kolečka tak podlahu chrání před poškrábáním při manipulaci s židlí.
Technické parametry produktu Swansea
Vlastnost | Specifikace |
---|---|
Mechanika | synchronní |
Materiál potahu | síťovaná látka |
Rozměry (v) | 120-129 cm |
Rozměry sedáku (v, š, h) | 48-57 × 52 × 46 cm |
Rozměry opěradla (v) | 52 cm |
Maximální nosnost | 110 kg |
Hmotnost | 27 kg |
Barva | černá |
Klady a zápory produktu Swansea
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ houpací mechanismus | – hloubku sedáku nelze nastavit |
+ synchronní mechanismus | |
+ výškově nastavitelné područky | |
+ nastavitelná bederní opěrka | |
+ područky a opěrka pod hlavu |
Obchody, kde koupíte produkt Swansea
Kancelářská židle Xora
Kancelářská židle Xora má potah sedáku i opěradla potažená odolným mikrovláknem. Elegantní šedá barva s kontrastními švy v bílé barvě skvěle zapadne do každého interiéru. Čalounění s jádrem z polyuretanové pěny zajistí to nejpohodlnější posezení, výškové nastavení je samozřejmostí. Kancelářská židle Xora má také integrované čalouněné područky, které se rovněž dají výškově nastavit. Otočný kříž je osazený pěti univerzálními kolečky, které je možné také zamknout v požadované poloze. Konstrukce židle je železná a opatřená práškovým nátěrem, který ji chrání před korozí. Kancelářská židle Xora je výškově nastavitelná za pomocí plynového pístu.
Technické parametry produktu Kancelářská židle Xora
Vlastnost | Specifikace |
---|---|
Materiál potahu | 100% mikrovlákno |
Materiál konstrukce | železo, plast |
Rozměry (v, š, h) | 115,5-125 × 62 × 71 cm |
Rozměry sedáku (v, š, h) | 48-57,5 × 47,5 × 48 cm |
Rozměry područek (v) | 70-79,5 cm |
Maximální nosnost | 120 kg |
Hmotnost (balení) | 19,417 kg |
Barva | šedá/stříbrná/bílá |
Klady a zápory produktu Kancelářská židle Xora
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ plynový píst | – hloubku sedáku nelze nastavit |
+ jádro z polyuteranové pěny | |
+ elegantní barevné provedení | |
+ výškově nastavitelné područky | |
+ čalounění z odolného mikrovlákna |
Obchody, kde koupíte produkt Kancelářská židle Xora
Kancelářská židle ADK Mercury
Kancelářská židle ADK Mercury se dokonale přizpůsobí vaší postavě, aby vám tak nabídla to nejpohodlnější a nejzdravější posezení, ve kterém vydržíte i 8 hodin. Díky své ergonomii také pomáhá od bolestí zad. U sedadla lze díky plynovému pístu, který se jednoduše ovládá páčkou, nastavit požadovanou výšku. U opěradla lze nastavit odpor a tuhost, a to pomocí regulačního šroubu. Nechybí ani područky, které zvyšují pohodlí posezení. Kancelářská židle ADK Mercury má vysoce pevnou nylonovou základnu, kříž, který unese váhu až 1 000 kg a pět plastových koleček. Čalounění je vyrobeno z kombinace síťoviny a textilie, které jsou velmi pohodlné a prodyšné. Kancelářská židle ADK Mercury je vybaveno modrou síťovinou, která je navíc velice elastická a snadno se přizpůsobuje postavě. Tkanina použitá na sedák je rovněž pružná i odolná, pod ní se pak nachází výplň z PUR pěny. PUR pěna je trvanlivá a schopná udržet si svou pevnost i po dobu několika let.
Technické parametry produktu Kancelářská židle ADK Mercury
Vlastnost | Specifikace |
---|---|
Mechanika | houpací |
Materiál potahu | síťovina, tkanina |
Materiál koleček | plast |
Materiál kříže | nylon |
Rozměry (v, š) | 91-101 × 62 cm |
Rozměry područek (v) | 60-70 cm |
Rozměry sedáku (v, š, h) | 42,5-52,5 × 50 × 50 cm |
Rozměry opěradla (v, š) | 53 × 48 cm |
Rozměry područek (v) | 60-70 cm |
Průměr koleček | 50 mm |
Nosnost | 140 kg |
Barva | šedá/stříbrná/bílá |
Klady a zápory produktu Kancelářská židle ADK Mercury
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ výškově nastavitelné područky | – bez opěrky hlavy |
+ bederní opěrka | – hloubku sedáku nelze nastavit |
+ nastavění tuhosti opěradla | |
+ trvanlivá PUR pěna | |
+ prodyšná síťovina a pohodlná tkanina |
Obchody, kde koupíte produkt Kancelářská židle ADK Mercury
Kancelářská židle BREVIRO
Kancelářská židle BREVIRO je velmi pohodlná a ergonomická a zajistí vám tak maximálně možné pohodlí při celodenním sezení v kanceláři. Židle je vybavená houpacím mechanismem s aretací, takže si židli můžete uzamknout v požadované výšce. Nastavit lze také sílu protiváhy a tím zvýšit odpor opěradla. Kancelářská židle BREVIRO je vybavená opěradlem ze síťované látky, která je příjemně prodyšná. Opěradlo je vybavené podhlavníkem z ekokůže, který zajistí dokonalé pohodlí pro vaši hlavu. Sedák s nastavitelnou výškou je z černé prodyšné látky a uvnitř se nachází kvalitní molitan. Kancelářská židle BREVIRO má kříž z chromované oceli doplněný o pět plastových koleček. Ta jsou vhodná na měkké podlahy. Při používání na jiném typu podlahy doporučujeme pořídit ochranné podložky, abyste podlahy ochránili před poškrábáním.
Technické parametry produktu Kancelářská židle BREVIRO
Vlastnost | Specifikace |
---|---|
Mechanika | houpací |
Materiál potahu | síťovina, tkanina, ekokůže |
Materiál koleček | plast |
Materiál kříže | chromovaná ocel |
Rozměry (v, š) | 113-122 × 58 cm |
Rozměry sedáku (v, š, h) | 44-53 × 46 × 47 cm |
Rozměry opěradla (v, š) | 53 × 48 cm |
Průměr koleček | 50 mm |
Nosnost | 120 kg |
Hmotnost | 11 kg |
Barva | černá |
Klady a zápory produktu Kancelářská židle BREVIRO
Klady (+) | Zápory (-) |
---|---|
+ područky | – hloubku sedáku nelze nastavit |
+ podhlavník z ekokůže | – výšku područek nelze nastavit |
+ kříž z chromované oceli | |
+ nastavitelný odpor opěradla | |
+ houpací mechanismus s aretací |