Polohovací stůl

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Výškově nastavitelný stůl pro práci ve stoje, která vám prospěje

O výhodách, především zdravotních, práce ve stoje už se nějakou dobu mluví. Také trh na tento trend reaguje a již několik let nabízí výškově nastavitelné stoly. Ty se ale hodí nejen pro ty, kteří chtějí zkusit pracovat trochu jinak. Využít je mohou například také rodiny s malými dětmi. Jaká zdravotní rizika se pojí s dlouhodobým sezením, jaké výhody vám může přinést výškově nastavitelný stůl a jak si vybrat ten nejlepší?

Polohovací stůl

TOP 7 výškově nastavitelných stolů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Výškově nastavitelný stůl NomadNomadDo obchoduZobrazit nabídky
Výškově nastavitelný stůl FlexusFlexusDo obchoduZobrazit nabídky
Výškově nastavitelný stůl ModulusModulusDo obchoduZobrazit nabídky
Rukona Traction Ii SmallRUKONA Traction IIZobrazit nabídky
Hobis Motion Ms 3 SmallHOBIS Motion MS 3Zobrazit nabídky
Linak Ergo Dl14 SmallLINAK Ergo DL14Zobrazit nabídky
Humanscale Float Fnsr 42 SmallHUMANSCALE Float FNSR 42Zobrazit nabídky

TOP 5 dětských rostoucích stolů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Julia SmallJuliaDo obchoduZobrazit nabídky
Livarno Home SmallLivarno HomeZobrazit nabídky
Amadeus SmallAmadeusZobrazit nabídky
Bradop C301 SmallBradop C301Zobrazit nabídky
Mayer Miniuniq 32u2 SmallMayer miniUniq 32U2Zobrazit nabídky

Čím nám práce v sedě tolik škodí?

Zdravotních rizik spojených se sedavým zaměstnáním je mnoho a některá z nich jsou opravdu závažná. Zajímavé je, že časté sezení škodí také lidem, kteří jinak žijí velmi zdravým a aktivním způsobem. Při nadměrném sezení totiž dochází k omezení činnosti svalů, zejména těch na nohou, které jsou důležité pro lymfatický systém, jehož úkolem je odstraňovat z našeho těla škodliviny. S dlouhým a častým sezením se pojí také přibírání na váze, protože při něm dochází ke snížení aktivity enzymu, jež pomáhá spalovat tuk. U lidí se sedavým zaměstnáním se zvyšuje riziko vzniku zlomenin, častý je také zvýšený krevní tlak, který může vést k různým srdečním onemocněním, ovlivněna je i hladina cukru v krvi a cholesterolu. Pokud v práci převážně sedíte, udělejte si co 25 minut krátkou přestávku. Nastavte si budík na mobilu, abyste věděli, kdy je ten správný čas, a zajděte si třeba natočit sklenici vody – zajistíte si nejen pravidelný pohyb, ale také dostatečný přísun tekutin.

S počítačem i bez něj

V dnešní době většina lidí pracujících v sedě pracuje také s počítačem. Právě s touto prací se však pojí další zdravotní rizika, o kterých je důležité vědět. Jedním z nejohroženějších orgánů jsou naše oči, které se při neustálém sledování obrazovky rychle unavují. Zapomínáme navíc mrkat, což vede k vysoušení očí. Dopřejte si proto oční gymnastiku a jednou za čas zaměřte svůj pohled na vzdálenější předměty v místnosti. Vaše oči se tak budou procvičovat v zaostřování a nedojde k degeneraci důležitých očních nervů. Při práci s počítačem trpí často také naše klouby, zejména zápěstí, a svaly, zejména krční. Je důležité příliš nezatěžovat žádnou část těla a dopřát mu co nejpřirozenější pohyby. Hlavu byste neměli zaklánět ani sklánět, horní okraj obrazovky by měl být v úrovni vašich očí. Ruce ohnuté v loktech by měly viset mírně nad pracovní deskou a při psaní na klávesnici byste neměli příliš ohýbat zápěstí, nahoru ani dolů.

TIP: Sezení u počítače má úskalí bohužel mnoho. Podrobněji jsme se jim věnovali v článku Jak na správné sezení u počítače.

Jak zdravotní rizika spojená s nadměrným sezením omezit?

Jak si vysvětlíme níže, ideální je, pokud máte možnost při práci střídavě sedět a stát. Samozřejmě ale toto řešení není z různých důvodů vždy možné. Pokud jste v práci nucení dlouhodobě sedět, existuje naštěstí několik možností, jak svému tělu ulevit. Určitě se alespoň co hodinu jděte na 10 minut projít a protáhnout (pokud si budete přestávky dělat co půl hodiny, stačí vám jen dvouminutové). I sezení samotné si ale můžete výrazně zpříjemnit. Základem je dobrá pracovní židle, ideálně ergonomicky tvarovaná. Taková podporuje přirozenou linii zad a vy se nad prací nehrbíte a neriskujete trvalé poškození a bolesti nejen zad, ale i svalů či hlavy. Pomoci vám může také balanční míček, díky kterému budete v sedě neustále v pohybu. Míček vás nutí udržovat rovnováhu a podporuje zdravé fungování zádových svalů. Vyzkoušet můžete také velký gymnastický míč. Ten sice neposkytuje dostatečnou podporu zad, ale sezení na něm vás nutí sedět vzpřímeně.

Stůl pro práci ve stoje

Ani práce ve stoje není zcela bez chyb

Ze zkušeností lidí pracujících dlouhodobě ve stoji, například u pracovních pásů, víme, že ani dlouhodobé stání v jedné poloze není pro naše tělo dobré. Hrozí křečové žíly, svaly se rychleji unaví, chodidla začnou bolet, záda, krk i ramena brzy ztuhnou. Tělu jednoduše nesvědčí, pokud je dlouhou dobu ve stejné poloze, a tak je i při stání důležité zapojit svaly a více se pohybovat. Práce ve stoje má oproti práci v sedě mnoho výhod. Při delším sezení je výrazně zatěžováno svalstvo, zejména v šíji, při stoji je ale zátěž rozložena rovnoměrně do celého těla. Nohy se navíc lépe prokrvují. Výhodou také je, že jakmile už stojíme, je pro nás jednodušší se pohybovat. Pokud sedíme a něco potřebujeme z druhé strany místnosti, často se nám nechce vstát a dojít si proto. Jakmile už ale stojíte, těch pár kroků navíc vám nijak náročných nepřijde. Mnoho lidí také tvrdí, že se jim ve stoje snáze přemýšlí a koncentruje.

TIP: Práce ve stoje nemusí vyhovovat každému a ze začátku je těžké si na ni zvyknout. Zkuste si ji nejdříve vyzkoušet nanečisto: najděte si nějakou vyšší plochu, kde byste mohli pracovat, nebo si ji jednoduše vytvořte třeba z krabic.

Doporučujeme

Nejlepší výškově nastavitelné stoly pořídíte na AJprodukty.cz. Vysoce kvalitní produkty, profesionální servis i odborné poradenství – zde jste ve správných rukách!

Ideální poloha při práci? Střídavě sedět i stát

Vzhledem k rizikům, která s sebou přináší dlouhodobé sezení, ale i dlouhodobé stání, je zřejmé, že ideální je střídání obou poloh. Řešení, jak si vytvořit takové pracovní prostředí, které to umožňuje, je několik. Máte-li dostatečný prostor, můžete si pořídit dva stoly, jeden nízký k sezení a jeden vysoký ke stání. To je samozřejmě trochu nepraktické, pokud potřebujete k práci hodně věcí, které byste museli při střídání poloh neustále přesouvat. Další možností je dokoupení nástavce, který zvýší plochu psacího stolu a vy můžete pracovat na ní. Pracovní stůl ale není v takovém případě dostatečně zařízený pro práci ve stoje a vy se stejně neobejdete bez přemísťování důležitých pomůcek. Můžete si rovnou pořídit vysoký stůl, u kterého můžete stát, a k němu dokoupit vysokou židli, na kterou se v případě potřeby posadíte. Takové židle ale nejsou často uzpůsobeny pro dlouhodobé sezení a mohou být více ke škodě než k užitku. Nejlepším řešením jsou proto výškově nastavitelné stoly.

Výškově nastavitelný stůl – investice, která se opravdu vyplatí

Ceny výškově nastavitelných stolů začínají zhruba na 9 000 Kč. Ty nejdražší pak pořídíte i za 100 000 Kč. Liší se kvalitou zpracování, použitými materiály nebo technologiemi změny výšky. I za tu nejnižší cenu ale pořídíte opravdu kvalitní kousky, které vám budou sloužit dobře a dlouho. Prvotní investice do výškově nastavitelného stolu je sice vyšší, ale v tomto případě se určitě vyplatí. Pokud jej budete používat v kanceláři, sami brzy na svém těle rozpoznáte změnu – rozhodně k lepšímu. Výškově nastavitelné stoly jsou navíc ideální tam, kde se pracuje spíše ve stoje než v sedě, například v dílně apod. Užijete je ale také v domácnostech s malými dětmi, kde je můžete pořídit jako psací stůl do dětského pokoje. Tyto stoly totiž budou růst spolu s vaším dítětem. Díky tomu ušetříte za pořizování nových psacích stolů kdykoliv, kdy vaše dítě poroste o pár centimetrů. Což je v prvních letech poměrně často.

Při práci ve stoje

Jaké rozměry by měl výškově nastavitelný stůl mít?

V případě, že pořizujete výškově nastavitelný stůl jako stůl pracovní, je nutné dodržovat několik pravidel. Díky tomu bude vaše práce u stolu pohodlná, bezpečná, zdravotně nezávadná a také více efektivní. Pracovní plocha by měla být dostatečně velká na to, abyste měli vše potřebné po ruce. U výškově nastavitelného stolu si můžete dovolit plochu o něco větší, protože ve stoje budete mít větší dosah, než kdybyste u stolu jen seděli. Nejdůležitějším parametrem je výška stolu. V sedě byste měli mít chodidla celá na zemi, nohy ohnuté v kolenou v pravém úhlu, záda rovně ke stehnům. Vaše ruce, ohnuté v loktech také v pravém úhlu, mají viset mírně nad pracovní deskou stolu. Toto poslední pravidlo platí také v případě, že u pracovního stolu stojíte. Důležité je, abyste se u stolu neohýbali v nepřirozených úhlech. Více jsme se tomuto tématu věnovali v článku Na co si dát pozor při vybírání psacího stolu?

Vyberte si, jak budete měnit výšku stolu

Výška u výškově nastavitelných stolů se mění několika způsoby. Jedním z nich je manuální změna výšky. Ta je poměrně náročná na čas i energii a stoly s ruční změnou výšky jsou vhodnější tam, kde nebudete polohu měnit zase tak často, např. v dětském pokoji. Velmi jednoduché a především rychlé jsou pak systémy s elektrickým pohonem (je nutná elektrická přípojka) nebo pružinovou technologií. U stolů s těmito pohony si pohlídejte způsob zabezpečení proti nechtěné změně polohy. Zejména u těch elektrických se totiž může stát, že v případě výpadku elektřiny sjede stůl sám od sebe do nejnižší polohy. Vyberte si proto stůl s pamětí, která zajistí, že stůl vždy zůstane ve stejné poloze. Je také dobré, je-li stůl vybaven nějakým typem systému zabraňujícímu kolizi, tedy že polohování stolu se přeruší ve chvíli, kdy narazí na překážku. Stoly, které takový systém nemají, se mohou pokoušet snížit výšku, i když pod nimi něco je, což je může výrazně poškodit.

TIP: Slyšeli jste o walkstation? Jedná se o pracovní prostor s vysokým stolem a chodícím pásem, takže při práci nestojíte, ale chodíte. Pracovat a cvičit zároveň – nezní to zajímavě?

Na jaké další parametry se zaměřit?

U výškově nastavitelného stolu je také důležitá jeho stabilita a nosnost, abyste se o něj ve stoje mohli podle potřeby i opřít. Výškově nastavitelné stoly jsou často nabízeny se stejnou výbavou jako běžné stoly. Najdete tedy takové, které mají pouze jednoduchou pracovní desku, ale i takové s různými úložnými prostory, zásuvkami či kontejnery. Při práci s počítačem jistě oceníte organizéry či otvory pro kabely a také vykrojení pracovní desky. Díky tomu se totiž můžete více přiblížit k obrazovce a lokty si pohodlně opřít o stůl, navíc budete mít, i v případě opravdu rozměrné pracovní plochy, všechno na dosah ruky. Při práci ve stoje je důležitá ochrana nohou, nikdy byste neměli dlouho stát na příliš tvrdém, příliš měkkém ani příliš studeném podkladu. Doporučujeme proto zakoupit si podložku, která může být také vyhřívaná nebo polohovatelná. Podložky vám může sloužit také jako opěrka pro jednu nohu, díky které můžete více měnit polohy a ulevit tak nejen nohám.

Práce ve stoje

TOP 7 stolů s nastavitelnou výškou

Zaujaly vás výškově nastavitelné stoly a jste rozhodnutí si taky jeden pořídit? Vybrali jsme pro vás několik pěkných, zajímavých a především praktických kousků, které vás jistě potěší nejen svou variabilitou, ale také cenou. Najdete mezi nimi stoly s menšími i většími rozměry, mechanicky či elektronicky polohovatelné, s rovnými či ergonomicky tvarovanými deskami a nebo stoly s nastavitelnou výškou do rohu.

Nomad

Výškově nastavitelný stůl Nomad
Zdroj: Ajprodukty.cz

Výškově nastavitelný stůl Nomad se se svými menšími rozměry skvěle hodí tam, kde není příliš prostoru. Je vyroben z kvalitního lamina, které je nejen odolné, ale také se velmi snadno čistí. Výška je nastavována elektricky a k její změně slouží jednoduché ovládání pomocí tlačítka. Ocelová konstrukce stolu je dostatečně pevná a odolná a zajišťuje maximální stabilitu tohoto výškově nastavitelného stolu. Byla mechanicky testována a splňuje všechny důležité normy. Bílá deska a černá konstrukce tvoří velmi elegantní a moderní celek. Výškově nastavitelný stůl Nomad lze kombinovat i s dalšími kusy nábytku z této řady. Díky tomu si můžete vytvořit ergonomický, bezpečný, zdravý a také krásný pracovní prostor.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Nomad

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

100 kg

Rozměry (v, š, h)

70-117 × 120 × 75 cm

Hmotnost

42,1 kg

Barva desky

bílá

Barva konstrukce

černá


Flexus

Výškově nastavitelný stůl Flexus je ovládán elektricky pomocí jednoduchého ovládání, se kterým polohu změníte snadno a rychle jen jedním stisknutím. Díky výkonému motoru je výška nastavena nejen rychle, ale také plynule. Stůl je vykrojený a nabízí tak dokonalou podporu pro lokty a umožňuje větší rozsah pohybu. Předměty na stole, například počítač, můžete mít umístěny jak po pravé, tak po levé ruce, a přitom pohodlně a vzpřímeně sedět i stát. Deska z lamina je odolná proti poškrábání a její údržba je velmi jednoduchá. Je doplněna o praktické průchodky na kabely, které díky nim jednoduše skryjete. Konstrukce stolu je vyrobena z ocele a lakovaná práškovou barvou a je zcela zdravotně nezávadná. Navíc je také dostatečně stabilní a stůl díky ní unese váhu až 100 kg. Výškově nastavitelný stůl Flexus má rektifikační nohy, díky kterým jej pevně umístíte i na nerovný podklad.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Flexus

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

100 kg

Rozměry (v, š, h)

70-117 × 160 × 80 cm

Hmotnost

46,9 kg

Barva desky

bílá, buk, šedá

Barva konstrukce

šedá


Modulus

Výškově nastavitelný stůl Modulus disponuje extrémně dlouho délkou zdvihu, tedy rozdílem mezi nejnižší a nejvyšší polohou. Díky tomu je opravdu flexibilní a uspokojí tak téměř všechny potřeby. Díky jeho tvaru lze tento stůl pohodlně umístit i do rohu místnosti. Vykrojená deska nabízí dostatečný prostor a také podporu pro lokty, které si o ni můžete pohodlně opřít. Lamino, z kterého je deska vyrobena, je velmi odolné a snadno se udržuje, disponuje také velmi dlouhou životností. Na výběr je hned z několika barevných provedení, takže můžete stůl přizpůsobit zbytku místnosti. Pořídit si navíc můžete i další části nábytku ze stejné modelové řady, které mají stejný design a pomohou vám tak vytvořit dokonale sladěný pracovní prostor. Odolná a pevná ocelová konstrukce zajišťuje dostatečnou stabilitu stolu. Výškově nastavitelný stůl Modulus je navíc vybaven antikolizní ochranou, která v případě, že stůl narazí při svém pohybu dolů i nahoru na přepážku, okamžitě pohyb zastaví.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Modulus

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

120 kg

Rozměry (v, š, h)

64-129 × 160 × 120 cm

Hmotnost

60,2 kg

Barva desky

bílá, bříza, černá, dub

Barva konstrukce

stříbrná


RUKONA Traction II

Rukona Traction Ii
Zdroj: Heureka.cz

Výškově nastavitelný stůl RUKONA Traction II je ideální pro práci v sedě i ve stoje. Díky nastavitelné výšce si totiž můžete pracovní desku nastavit do té úrovně, kterou právě potřebujete. Nabízí rozmezí výšky od 75 cm do 110 cm, výška se nastavuje mechanicky pomocí kličky. Bez příplatku si lze zvolit různé dekory či barvy podnože, za příplatek si pak lze dokoupit průchodky, nosič PC, zásuvkový panel Vault, kabelovou příchytku či kabelový svod. V nabídce jsou tyto modely také s dalšími rozměry (šířkou 80-180 cm).

Technické parametry produktu RUKONA Traction II

VlastnostSpecifikace

Rozměry (v, š, h)

75-110 × 160 × 80 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

stříbrná, černá


HOBIS Motion MS 3

Hobis Motion Ms 3
Zdroj: Heureka.cz

Výškově nastavitelný stůl HOBIS Motion MS 3 má jednoduchou a odlehčenou konstrukci. Stůl má v plechovém žlabu pod pracovní deskou umístěný elektromotor. Výška pracovní desky se nastavuje elektricky pomocí tlačítek a je možné ji nastavit od 61 do 128 cm. Také podnož stolu je teleskopicky nastavitelná a je tak možné ji měnit podle potřeb a přizpůsobovat její šířku rozměrům desky. Podnože jsou navíc vybavené rektifikací, která vyrovnává nerovnosti podlahy. Pracovní deska z LTD desek má tloušťku 25 mm, její hrany jsou chráněny ABS plastem o tloušťce 2 mm. Na výběr je z široké nabídky dekorů i barev podnože, za příplatek je možné si dokoupit paměťový ovladač s možností uložení až 4 pozic, nosič PC, přípojné místo, kabelovou příchytku, průchodky, kabelový svod či zásuvný kontejner. V nabídce jsou tyto modely nabízeny s různými rozměry (šířkou 120-180 cm) a najdete zde i varianty s ergonomicky tvarovanou deskou.

Technické parametry produktu HOBIS Motion MS 3

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Rozměry (v, š, h)

61-128 × 160 × 80 cm

Barva desky

bílá, šedá, akát, buk, olše, višeň, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá


LINAK Ergo DL14

Linak Ergo Dl14
Zdroj: Heureka.cz

Výškově nastavitelný stůl LINAK Ergo DL14 je ideální pro každého, kdo klade důraz na ergonomii, flexibilitu a kvalitu. Je vybaven dvoumotorovým elektrickým pohonem, který je tichý a zajišťuje plynulý a vyvážený pohyb. Rychlost zdvihu je 38 mm/s. Motory se nachází v profilu podnoží, v podnožích je navíc vestavěn systém teflonových vložek, které zlepšují nejen celkový design, ale také tuhost a stabilitu stolu. Patky stolu mají rektifikaci, která vyrovnává jakékoliv nerovnosti podlahy. Výškově nastavitelný stůl LINAK Ergo DL14 disponuje antikolizní technologií Piezo™, která zabraňuje poškození stolu v případě nárazu na překážku. V těle sloupku je umístěn citlivý senzor, který překážku detekuje a zastaví pohyb desky. Výška pracovní desky se nastavuje s pomocí moderního ovládacího panelu s intuitivním ovládáním a 3 paměťovými tlačítky pro uložení nastavených pozic. Výškově nastavitelný stůl LINAK Ergo DL14 má pracovní desku vyrobenou z LTD desek tlustých 2,5 cm a chráněnou 2mm hranami z ABS plastu. Deska je nabízena v mnoha dekorech a na výběr je rovněž z několika barev podnože. Za příplatek si můžete koupit také nosič PC, zásuvkový panel Vault, kabelovou příchytku, kabelový svod nebo zásuvkový kontejner. V ceně jsou již zahrnuty dvě průchodky v rozích stolu. V nabídce jsou tyto modely také s dalšími rozměry (šířkou 80-180 cm).

Technické parametry produktu LINAK Ergo DL14

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Nosnost

do 100 kg

Rozměry (v, š, h)

67-132 × 80 × 80 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, višeň, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá


HUMANSCALE Float FNSR 42

Humanscale Float Fnsr 42
Zdroj: Heureka.cz

Výškově nastavitelný stůl HUMANSCALE Float FNSR 42 se ovládá mechanicky a nabízí rozsah výšek od 67,5 cm do 117,5 cm. Jednoduchá a detailně propracovaná konstrukce bez nadbytečných funkcí zajišťuje dokonalou a ničím neomezenou funkčnost. Díky vyvažovacímu pružinovému mechanismu s váhovým indikátorem je nastavování výšky velmi intuitivní a jednoduché – lze je zvládnout jen jednou rukou. Stůl je navíc schopen okamžitě vyvážit jakoukoliv změnu v hmotnosti pracovní desky. Výškově nastavitelný stůl HUMANSCALE Float FNSR 42 je opatřen několika bezpečnostními prvky a splňuje požadavky BIFMA pro kapacitu, stabilitu a zatížení. Na výběr je z mnoha různých dekorů či barev podnože, pracovní deska je vybavena dvěma průchodkami pro snadnou organizaci kabelů. Za příplatek si pak lze dokoupit ještě další průchodky, nosič PC, kabelovou příchytku, zásuvkový panel Vault či kabelový svod. V nabídce jsou tyto modely nabízeny ve více rozměrech (šířka 120-180 cm).

Technické parametry produktu HUMANSCALE Float FNSR 42

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Nosnost

do 100 kg

Rozměry (v, š, h)

67,5-117,5 × 120 × 60 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, višeň, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá


TOP 5 dětských rostoucích stolů

Dětské rostoucí stoly mají oproti běžným psacím stolu tu výhodu, že je možné je výškově nastavovat. Mohou tak růst společně s dětmi a přizpůsobovat se jejich proměňující se výšce. Díky tomu nemusíte kupovat několik různě velkých stolů, ale vystačíte si jen s jedním modelem i po několik let. U většiny modelů lze navíc pracovní desku také naklánět pod několika úhly, takže je možné je využívat pro různorodé aktivity jako je učení, psaní, čtení, kreslení, modelování a mnoho dalších.

Julia

Julia
Zdroj: Heureka.cz

Dětský rostoucí stůl Julia má nastavitelnou výšku v rozmezí 63 až 96 cm. Nastavovat lze nejen výšku pracovní desky, ale také úhel jejího sklonu. Pod pracovní deskou je umístěna praktická zásuvka. Stůl je vyroben z přírodního materiálu (borovicový masiv), je vysoce stabilní a odolný a velmi jednoduše se udržuje. Je možné k němu dokoupit pojízdný kontejner.

Technické parametry produktu Julia

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

masiv (borovice)

Materiál konstrukce

masiv (borovice)

Rozměry (v, š, h)

63-96 × 109 × 55 cm

Hmotnost

16 kg

Barva desky

přírodní

Barva konstrukce

přírodní


Livarno Home

Livarno Home
Zdroj: Heureka.cz

Dětský rostoucí stůl Livarno Home poskytuje dětem díky své velké desce dostatečný prostor na psaní domácích úkolů, malování a další tvůrčí činnosti. Deska stolu je nastavitelná ve sklonu 7 ° a lze ji nastavit v 6 rozdílných úrovní. Stůl může mít tedy požadovanou výšku v rozmezí od 53,5 až do 83 cm. To dětem umožňuje u stolu sedět správně a podle zásad ergonomie, takže zbytečně nezatěžují hlavu, záda, krk či končetiny. Dětský rostoucí stůl Livarno Home disponuje prostornou zásuvkou s dostatkem úložného prostoru pro veškeré potřeby. Na hraně stolu je navíc praktické pravítko. Konstrukce tohoto rostoucího stolu je vyrobená z kvalitního kovu, který je opatřen práškovým lakováním pro větší odolnost. Rohy stolu mají robustní ochranné kryty a zajišťují tak bezpečnost dítěte. Dětský rostoucí stůl Livarno Home se snadno udržuje, a to především díky použitému materiálu: melaminové pryskyřici. Stůl je dodáván včetně veškerého potřebného montážního materiálu a v balení nechybí ani návod.

Technické parametry produktu Livarno Home

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

dřevotříska a melaminová pryskyřice

Materiál konstrukce

ocel s práškovaným lakováním

Rozměry (v, š, h)

53,5-83 × 110 × 59,5 cm

Náklon pracovní desky 

až 7 °

Hmotnost

26 kg

Nosnost

40 kg

Barva desky

bílá

Barva konstrukce

bílá


Amadeus

Amadeus
Zdroj: Heureka.cz

Dětský rostoucí stůl Amadeus podporuje dynamické sezení a je označován jako zdravotní stůl. Slouží jako účinná prevence bolesti zad, případně je zmírňuje. Díky nastavitelné výšce umožňuje tento stůl sedět podle pravidel správného sezení u stolu a tím dítě chrání i před dalšími zdravotními komplikacemi. Výhodou tohoto rostoucího stolu je také to, že roste spolu s dítětem a odpadá tak nutnost kupovat více stolů za krátkou dobu. Dětský rostoucí stůl Amadeus je nastavitelný v rozmezí 53-73 cm, nastavení výšky se provádí velmi jednoduše s pomocí vyvažovacího vzduchového pístu. Také deska stolu je nastavitelná v rozmezí 0-50 °. Toto naklonění pracovní desky snižuje tlak na krční páteř, brání vzniku kulatých zad a celkově zlepšuje postavení páteře. Dětský rostoucí stůl Amadeus je vybavený zásuvkou pod deskou stolu a díky speciální vysunovatelné liště je zamezeno vypadávání předmětů. Na desce stolu je také odkládací žlábek pro psací či kreslicí potřeby. Stůl je pevný, ale lehký a velmi snadno se s ním manipuluje. Díky dvěma pojezdovým kolečkům jej můžete přemístit, kam je potřeba. Dětský rostoucí stůl Amadeus má celou řadu zdravotních certifikací, které dokazují, že splňuje české i zahraniční zátěžové a ergonomické normy.

Technické parametry produktu Amadeus

VlastnostSpecifikace

Rozměry (v, š)

53-73 × 100 cm

Hmotnost

26 kg

Barva desky

bílá

Barva konstrukce

bílá


Bradop C301

Bradop C301
Zdroj: Heureka.cz

Dětský rostoucí stůl Bradop C301 je určený především pro menší děti a začínající školáky. Výška pracovní plochy je jednoduše nastavitelná v rozmezí od 59 do 79 cm. Změna výšky se provádí s pomocí klikového mechanismu. Pracovní plocha je rozměrná a nabízí dostatek místa pro všechny potřebné úkony. Dětský rostoucí stůl Bradop C301 má pevnou kovovou konstrukci, přesto je kompaktní a poměrně lehký. Je vybavený plastovými kluzáky, praktickým háčkem pro zavěšení školního batohu a u pracovní desky nechybí ani praktická drátěná polička, která šetří úložný prostor v dětském pokoji, či speciální žlábek na psací nebo kreslicí potřeby. Dětský rostoucí stůl Bradop C301 je bezpečný, a to především díky svým zakulaceným tvarům, takže nehrozí riziko úrazu o ostré hrany stolu.

Technické parametry produktu Bradop C301

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

laminovaná MDF se zesílenou ABS hranou

Materiál konstrukce

kov, plast

Rozměry (v, š, h)

59-79 × 70 × 50 cm

Barva desky

dekor dubu s šedou hranou

Barva konstrukce

tmavě modrá


Mayer miniUniq 32U2

Mayer Miniuniq 32u2
Zdroj: Heureka.cz

Dětský rostoucí stůl Mayer miniUniq 32U2 splňuje ergonomické normy a pomáhá dětem dobře a zdravě sedět. Pracovní desku stolu je možné naklopit až do úhlu 36 °, což podporuje správné položení loktů, zejména při kreslení či malování. Polohování stolu je velmi snadné a díky bezpečnostnímu plynovému pístu také plynulé. Dětský rostoucí stůl Mayer miniUniq 32U2 má nastavitelnou také výšku pracovní desky, a to v rozmezí 55-80 cm. Výška se mění s pomocí polohovací kličky, která je umístěná na boku podnože stolu. Pracovní deska má praktickou odkládací plochu do U a robustní ABS hranu, která přesahuje a má zaoblený profil. ABS hrana je bezpečnostní a brání poškození pracovní plochy, ale také případnému úrazu. Dětský rostoucí stůl Mayer miniUniq 32U2 je vybavený také výsuvným organizérem, který je extra velký. Stůl je vyrobený z přírodních materiálů, které jsou velmi odolné. Má navíc univerzální a moderní design, jehož základ tvoří bílá konstrukce a plastové prvky, u kterých lze zvolit požadovanou barvu (šedá, růžová, modrá, zelená).

Technické parametry produktu Mayer miniUniq 32U2

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

přírodní materiály a ABS hrana

Materiál konstrukce

přírodní materiály s plastovými prvky

Rozměry (v, š, h)

55-80 × 90 × 69 cm

Náklon pracovní desky

až 36 °

Nosnost

40 kg

Barva desky

bílá

Barva konstrukce

bílá s barevnými prvky (šedá, růžová, modrá, zelená)

5/5 - (5 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..