Výškově nastavitelný stůl pro práci ve stoje, která vám prospěje

O výhodách, především zdravotních, práce ve stoje už se nějakou dobu mluví. Také trh na tento trend reaguje a již několik let nabízí výškově nastavitelné stoly. Ty se ale hodí nejen pro ty, kteří chtějí zkusit pracovat trochu jinak. Využít je mohou například také rodiny s malými dětmi. Jaká zdravotní rizika se pojí s dlouhodobým sezením, jaké výhody vám může přinést výškově nastavitelný stůl a jak si vybrat ten nejlepší?

Polohovací stůl

Obsah článku

TOP 10 výškově nastavitelných stolů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Výškově nastavitelný stůl NomadNomad
Výškově nastavitelný stůl FlexusFlexus
Výškově nastavitelný stůl ModulusModulus
Výškově nastavitelný stůl AdeptusAdeptus
EXNER Exact XPV1EXNER Exact XPV1
RUKONA Traction IIRUKONA Traction II
HOBIS Motion MS 3HOBIS Motion MS 3
LINAK Ergo DL14LINAK Ergo DL14
HUMANSCALE Float FNSR 42HUMANSCALE Float FNSR 42
Multidesk Comfort (konstrukce)Multidesk Comfort (konstrukce)
Multidesk Comfort (deska)Multidesk Comfort (deska)

TOP 11 dětských rostoucích stolů (recenze na konci článku)


Čím nám práce v sedě tolik škodí?

Zdravotních rizik spojených se sedavým zaměstnáním je mnoho a některá z nich jsou opravdu závažná. Zajímavé je, že časté sezení škodí také lidem, kteří jinak žijí velmi zdravým a aktivním způsobem. Při nadměrném sezení totiž dochází k omezení činnosti svalů, zejména těch na nohou, které jsou důležité pro lymfatický systém, jehož úkolem je odstraňovat z našeho těla škodliviny. S dlouhým a častým sezením se pojí také přibírání na váze, protože při něm dochází ke snížení aktivity enzymu, jež pomáhá spalovat tuk. U lidí se sedavým zaměstnáním se zvyšuje riziko vzniku zlomenin, častý je také zvýšený krevní tlak, který může vést k různým srdečním onemocněním, ovlivněna je i hladina cukru v krvi a cholesterolu. Pokud v práci převážně sedíte, udělejte si co 25 minut krátkou přestávku. Nastavte si budík na mobilu, abyste věděli, kdy je ten správný čas, a zajděte si třeba natočit sklenici vody – zajistíte si nejen pravidelný pohyb, ale také dostatečný přísun tekutin.

S počítačem i bez něj

V dnešní době většina lidí pracujících v sedě pracuje také s počítačem. Právě s touto prací se však pojí další zdravotní rizika, o kterých je důležité vědět. Jedním z nejohroženějších orgánů jsou naše oči, které se při neustálém sledování obrazovky rychle unavují. Zapomínáme navíc mrkat, což vede k vysoušení očí. Dopřejte si proto oční gymnastiku a jednou za čas zaměřte svůj pohled na vzdálenější předměty v místnosti. Vaše oči se tak budou procvičovat v zaostřování a nedojde k degeneraci důležitých očních nervů. Při práci s počítačem trpí často také naše klouby, zejména zápěstí, a svaly, zejména krční. Je důležité příliš nezatěžovat žádnou část těla a dopřát mu co nejpřirozenější pohyby. Hlavu byste neměli zaklánět ani sklánět, horní okraj obrazovky by měl být v úrovni vašich očí. Ruce ohnuté v loktech by měly viset mírně nad pracovní deskou a při psaní na klávesnici byste neměli příliš ohýbat zápěstí, nahoru ani dolů.

TIP: Sezení u počítače má úskalí bohužel mnoho. Podrobněji jsme se jim věnovali v článku Jak na správné sezení u počítače.

Jak zdravotní rizika spojená s nadměrným sezením omezit?

Jak si vysvětlíme níže, ideální je, pokud máte možnost při práci střídavě sedět a stát. Samozřejmě ale toto řešení není z různých důvodů vždy možné. Pokud jste v práci nucení dlouhodobě sedět, existuje naštěstí několik možností, jak svému tělu ulevit. Určitě se alespoň co hodinu jděte na 10 minut projít a protáhnout (pokud si budete přestávky dělat co půl hodiny, stačí vám jen dvouminutové). I sezení samotné si ale můžete výrazně zpříjemnit. Základem je dobrá pracovní židle, ideálně ergonomicky tvarovaná. Taková podporuje přirozenou linii zad a vy se nad prací nehrbíte a neriskujete trvalé poškození a bolesti nejen zad, ale i svalů či hlavy. Pomoci vám může také balanční míček, díky kterému budete v sedě neustále v pohybu. Míček vás nutí udržovat rovnováhu a podporuje zdravé fungování zádových svalů. Vyzkoušet můžete také velký gymnastický míč. Ten sice neposkytuje dostatečnou podporu zad, ale sezení na něm vás nutí sedět vzpřímeně.

Stůl pro práci ve stoje

Ani práce ve stoje není zcela bez chyb

Ze zkušeností lidí pracujících dlouhodobě ve stoji, například u pracovních pásů, víme, že ani dlouhodobé stání v jedné poloze není pro naše tělo dobré. Hrozí křečové žíly, svaly se rychleji unaví, chodidla začnou bolet, záda, krk i ramena brzy ztuhnou. Tělu jednoduše nesvědčí, pokud je dlouhou dobu ve stejné poloze, a tak je i při stání důležité zapojit svaly a více se pohybovat. Práce ve stoje má oproti práci v sedě mnoho výhod. Při delším sezení je výrazně zatěžováno svalstvo, zejména v šíji, při stoji je ale zátěž rozložena rovnoměrně do celého těla. Nohy se navíc lépe prokrvují. Výhodou také je, že jakmile už stojíme, je pro nás jednodušší se pohybovat. Pokud sedíme a něco potřebujeme z druhé strany místnosti, často se nám nechce vstát a dojít si proto. Jakmile už ale stojíte, těch pár kroků navíc vám nijak náročných nepřijde. Mnoho lidí také tvrdí, že se jim ve stoje snáze přemýšlí a koncentruje.

TIP: Práce ve stoje nemusí vyhovovat každému a ze začátku je těžké si na ni zvyknout. Zkuste si ji nejdříve vyzkoušet nanečisto: najděte si nějakou vyšší plochu, kde byste mohli pracovat, nebo si ji jednoduše vytvořte třeba z krabic.

Ideální poloha při práci? Střídavě sedět i stát

Vzhledem k rizikům, která s sebou přináší dlouhodobé sezení, ale i dlouhodobé stání, je zřejmé, že ideální je střídání obou poloh. Řešení, jak si vytvořit takové pracovní prostředí, které to umožňuje, je několik. Máte-li dostatečný prostor, můžete si pořídit dva stoly, jeden nízký k sezení a jeden vysoký ke stání. To je samozřejmě trochu nepraktické, pokud potřebujete k práci hodně věcí, které byste museli při střídání poloh neustále přesouvat. Další možností je dokoupení nástavce, který zvýší plochu psacího stolu a vy můžete pracovat na ní. Pracovní stůl ale není v takovém případě dostatečně zařízený pro práci ve stoje a vy se stejně neobejdete bez přemísťování důležitých pomůcek. Můžete si rovnou pořídit vysoký stůl, u kterého můžete stát, a k němu dokoupit vysokou židli, na kterou se v případě potřeby posadíte. Takové židle ale nejsou často uzpůsobeny pro dlouhodobé sezení a mohou být více ke škodě než k užitku. Nejlepším řešením jsou proto výškově nastavitelné stoly.

Výškově nastavitelný stůl – investice, která se opravdu vyplatí

Ceny výškově nastavitelných stolů začínají zhruba na 9 000 Kč. Ty nejdražší pak pořídíte i za 100 000 Kč. Liší se kvalitou zpracování, použitými materiály nebo technologiemi změny výšky. I za tu nejnižší cenu ale pořídíte opravdu kvalitní kousky, které vám budou sloužit dobře a dlouho. Prvotní investice do výškově nastavitelného stolu je sice vyšší, ale v tomto případě se určitě vyplatí. Pokud jej budete používat v kanceláři, sami brzy na svém těle rozpoznáte změnu – rozhodně k lepšímu. Výškově nastavitelné stoly jsou navíc ideální tam, kde se pracuje spíše ve stoje než v sedě, například v dílně apod. Užijete je ale také v domácnostech s malými dětmi, kde je můžete pořídit jako psací stůl do dětského pokoje. Tyto stoly totiž budou růst spolu s vaším dítětem. Díky tomu ušetříte za pořizování nových psacích stolů kdykoliv, kdy vaše dítě poroste o pár centimetrů. Což je v prvních letech poměrně často.

Při práci ve stoje

Jaké rozměry by měl výškově nastavitelný stůl mít?

V případě, že pořizujete výškově nastavitelný stůl jako stůl pracovní, je nutné dodržovat několik pravidel. Díky tomu bude vaše práce u stolu pohodlná, bezpečná, zdravotně nezávadná a také více efektivní. Pracovní plocha by měla být dostatečně velká na to, abyste měli vše potřebné po ruce. U výškově nastavitelného stolu si můžete dovolit plochu o něco větší, protože ve stoje budete mít větší dosah, než kdybyste u stolu jen seděli. Nejdůležitějším parametrem je výška stolu. V sedě byste měli mít chodidla celá na zemi, nohy ohnuté v kolenou v pravém úhlu, záda rovně ke stehnům. Vaše ruce, ohnuté v loktech také v pravém úhlu, mají viset mírně nad pracovní deskou stolu. Toto poslední pravidlo platí také v případě, že u pracovního stolu stojíte. Důležité je, abyste se u stolu neohýbali v nepřirozených úhlech. Více jsme se tomuto tématu věnovali v článku Na co si dát pozor při vybírání psacího stolu?

Vyberte si, jak budete měnit výšku stolu

Výška u výškově nastavitelných stolů se mění několika způsoby. Jedním z nich je manuální změna výšky. Ta je poměrně náročná na čas i energii a stoly s ruční změnou výšky jsou vhodnější tam, kde nebudete polohu měnit zase tak často, např. v dětském pokoji. Velmi jednoduché a především rychlé jsou pak systémy s elektrickým pohonem (je nutná elektrická přípojka) nebo pružinovou technologií. U stolů s těmito pohony si pohlídejte způsob zabezpečení proti nechtěné změně polohy. Zejména u těch elektrických se totiž může stát, že v případě výpadku elektřiny sjede stůl sám od sebe do nejnižší polohy. Vyberte si proto stůl s pamětí, která zajistí, že stůl vždy zůstane ve stejné poloze. Je také dobré, je-li stůl vybaven nějakým typem systému zabraňujícímu kolizi, tedy že polohování stolu se přeruší ve chvíli, kdy narazí na překážku. Stoly, které takový systém nemají, se mohou pokoušet snížit výšku, i když pod nimi něco je, což je může výrazně poškodit.

TIP: Slyšeli jste o walkstation? Jedná se o pracovní prostor s vysokým stolem a chodícím pásem, takže při práci nestojíte, ale chodíte. Pracovat a cvičit zároveň – nezní to zajímavě?

Na jaké další parametry se zaměřit?

U výškově nastavitelného stolu je také důležitá jeho stabilita a nosnost, abyste se o něj ve stoje mohli podle potřeby i opřít. Výškově nastavitelné stoly jsou často nabízeny se stejnou výbavou jako běžné stoly. Najdete tedy takové, které mají pouze jednoduchou pracovní desku, ale i takové s různými úložnými prostory, zásuvkami či kontejnery. Při práci s počítačem jistě oceníte organizéry či otvory pro kabely a také vykrojení pracovní desky. Díky tomu se totiž můžete více přiblížit k obrazovce a lokty si pohodlně opřít o stůl, navíc budete mít, i v případě opravdu rozměrné pracovní plochy, všechno na dosah ruky. Při práci ve stoje je důležitá ochrana nohou, nikdy byste neměli dlouho stát na příliš tvrdém, příliš měkkém ani příliš studeném podkladu. Doporučujeme proto zakoupit si podložku, která může být také vyhřívaná nebo polohovatelná. Podložky vám může sloužit také jako opěrka pro jednu nohu, díky které můžete více měnit polohy a ulevit tak nejen nohám.

Práce ve stoje

TOP 10 stolů s nastavitelnou výškou (2020)

Zaujaly vás výškově nastavitelné stoly a jste rozhodnutí si taky jeden pořídit? Vybrali jsme pro vás 10 pěkných, zajímavých a především praktických kousků, které vás jistě potěší nejen svou variabilitou, ale také cenou. Najdete mezi nimi stoly s menšími i většími rozměry, mechanicky či elektronicky polohovatelné, s rovnými či ergonomicky tvarovanými deskami a nebo stoly s nastavitelnou výškou do rohu.

Nomad

Výškově nastavitelný stůl Nomad
Zdroj: Ajprodukty.cz

Výškově nastavitelný stůl Nomad se se svými menšími rozměry skvěle hodí tam, kde není příliš prostoru. Je vyroben z kvalitního lamina, které je nejen odolné, ale také se velmi snadno čistí. Výška je nastavována elektricky a k její změně slouží jednoduché ovládání pomocí tlačítka. Ocelová konstrukce stolu je dostatečně pevná a odolná a zajišťuje maximální stabilitu tohoto výškově nastavitelného stolu. Byla mechanicky testována a splňuje všechny důležité normy. Bílá deska a černá konstrukce tvoří velmi elegantní a moderní celek. Výškově nastavitelný stůl Nomad lze kombinovat i s dalšími kusy nábytku z této řady. Díky tomu si můžete vytvořit ergonomický, bezpečný, zdravý a také krásný pracovní prostor.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Nomad

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

100 kg

Rozměry (v, š, h)

70-117 × 120 × 75 cm

Hmotnost

42,1 kg

Barva desky

bílá

Barva konstrukce

černá

Obchody, kde koupíte výškově nastavitelný stůl Nomad

ObchodCena
Ajprodukty logo8 290 Kč

Flexus

Výškově nastavitelný stůl Flexus je ovládán elektricky pomocí jednoduchého ovládání, se kterým polohu změníte snadno a rychle jen jedním stisknutím. Díky výkonému motoru je výška nastavena nejen rychle, ale také plynule. Stůl je vykrojený a nabízí tak dokonalou podporu pro lokty a umožňuje větší rozsah pohybu. Předměty na stole, například počítač, můžete mít umístěny jak po pravé, tak po levé ruce, a přitom pohodlně a vzpřímeně sedět i stát. Deska z lamina je odolná proti poškrábání a její údržba je velmi jednoduchá. Je doplněna o praktické průchodky na kabely, které díky nim jednoduše skryjete. Konstrukce stolu je vyrobena z ocele a lakovaná práškovou barvou a je zcela zdravotně nezávadná. Navíc je také dostatečně stabilní a stůl díky ní unese váhu až 100 kg. Výškově nastavitelný stůl Flexus má rektifikační nohy, díky kterým jej pevně umístíte i na nerovný podklad.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Flexus

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

100 kg

Rozměry (v, š, h)

70-117 × 160 × 80 cm

Hmotnost

46,9 kg

Barva desky

bílá, buk, šedá

Barva konstrukce

šedá

Obchody, kde koupíte výškově nastavitelný stůl Flexus

ObchodCena
Ajprodukty logo10 690 Kč

Modulus

Výškově nastavitelný stůl Modulus disponuje extrémně dlouho délkou zdvihu, tedy rozdílem mezi nejnižší a nejvyšší polohou. Díky tomu je opravdu flexibilní a uspokojí tak téměř všechny potřeby. Díky jeho tvaru lze tento stůl pohodlně umístit i do rohu místnosti. Vykrojená deska nabízí dostatečný prostor a také podporu pro lokty, které si o ni můžete pohodlně opřít. Lamino, z kterého je deska vyrobena, je velmi odolné a snadno se udržuje, disponuje také velmi dlouhou životností. Na výběr je hned z několika barevných provedení, takže můžete stůl přizpůsobit zbytku místnosti. Pořídit si navíc můžete i další části nábytku ze stejné modelové řady, které mají stejný design a pomohou vám tak vytvořit dokonale sladěný pracovní prostor. Odolná a pevná ocelová konstrukce zajišťuje dostatečnou stabilitu stolu. Výškově nastavitelný stůl Modulus je navíc vybaven antikolizní ochranou, která v případě, že stůl narazí při svém pohybu dolů i nahoru na přepážku, okamžitě pohyb zastaví.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Modulus

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

120 kg

Rozměry (v, š, h)

64-129 × 160 × 120 cm

Hmotnost

60,2 kg

Barva desky

bílá, bříza, černá, dub

Barva konstrukce

stříbrná

Obchody, kde koupíte výškově nastavitelný stůl Modulus

ObchodCena
Ajprodukty logo14 290 Kč

Adeptus

Výškově nastavitelný stůl Adeptus jistě potěší každého, kdo touží po rozměrné, ergonomické a bezpečné pracovní ploše. Díky svému tvaru se perfektně hodí do rohu místnosti a může tak ušetřit místo navíc. Stůl je ergonomicky tvarovaný a pracovní deska je vykrojená. Díky tomu můžete sedět blíže k obrazovce a pohodlně si opřít i lokty, navíc snadno dosáhnete do všech rohů stolu. Pracovní deska je vyrobena z lamina, velmi odolného materiálu, který nejen že dlouho vydrží, ale také se velmi snadno udržuje. Ovládání stolu je velmi jednoduché, stačí jedno stisknutí tlačítka a elektrický motor začne měnit polohu stolu. Konstrukce z ocele disponuje třemi nohami, které zaručují dostatečnou stabilitu stolu. Každá noha má vlastní elektrický motor, díky tomu je změna polohy rovnoměrná, plynulá a navíc také velmi tichá. K výškově nastavitelnému stolu Adeptus lze dokoupit mnoho zajímavých doplňků a také další kusy nábytku se stejným vzhledem. Na výběr máte hned z několika barevných provedení jak pracovní desky, tak konstrukce stolu. Můžete tak jeho vzhled přizpůsobit okolí a vytvořit dokonale sladěný pracovní prostor.

Technické parametry výškově nastavitelného stolu Adeptus

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,2 cm

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

130 kg

Rozměry (v, š, h)

62-128 × 220 × 200 cm

Hmotnost

83,5 kg

Barva desky

bílá, buk

Barva konstrukce

černá, šedá

Obchody, kde koupíte výškově nastavitelný stůl Adeptus

ObchodCena
Ajprodukty logo26 990 Kč

EXNER Exact XPV1

Výškově nastavitelný stůl EXNER Exact XPV1 je ideální pro každého, kdo si potřebuje pracovní stůl nastavit podle výšky své postavy. Nabízí možnost nastavení výšky až do 80 cm a naopak pro osoby menší výšky či děti umožňuje nastavit výšku méně než je standardních 75 cm, a to až do 68 cm. Výška se u tohoto stolu nastavuje mechanicky zasunutím aretačních kolíků a lze ji měnit po 2 cm. Výškově nastavitelný stůl EXNER Exact XPV1 má podnože vybavené rektifikací, která vyrovnává nerovnosti podlahy. Pracovní deska je vyrobena z LTD desek o tloušťce 25 mm, ochranné hrany z ABS plastu mají tloušťku 2 mm. Konstrukce stolu je přizpůsobena co nejjednoduššímu vedení kabelů. Stůl má také speciálně konstruované nohy, díky kterým je možné k sobě umístit více stolů a řetězit je. Z boku je ke stolu možné připevnit samostatný výložník pro přidání dalších desek bez nutnosti přidání další opěrné nohy. Výškově nastavitelný stůl EXNER Exact XPV1 je nabízen v různých dekorech a s různými barvami podnože. Za příplatek si lze dokoupit také nosič PC, zásuvkový panel Vault, kabelovou příchytku, průchodky či kabelový svod. V nabídce jsou tyto modely nabízeny i s dalšími rozměry (šířkou 120-200 cm a hloubkou 60-80 cm) a najdete v ní i elektricky stavitelné varianty.

Technické parametry produktu EXNER Exact XPV1

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Rozměry (v, š, h)

68-80 × 120 × 60 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá

Obchody, kde koupíte produkt EXNER Exact XPV1

ObchodCena
Ergo-interiér logo6 549 Kč

RUKONA Traction II

Výškově nastavitelný stůl RUKONA Traction II je ideální pro práci v sedě i ve stoje. Díky nastavitelné výšce si totiž můžete pracovní desku nastavit do té úrovně, kterou právě potřebujete. Nabízí rozmezí výšky od 75 cm do 110 cm, výška se nastavuje mechanicky pomocí kličky. Bez příplatku si lze zvolit různé dekory či barvy podnože, za příplatek si pak lze dokoupit průchodky, nosič PC, zásuvkový panel Vault, kabelovou příchytku či kabelový svod. V nabídce jsou tyto modely také s dalšími rozměry (šířkou 80-180 cm).

Technické parametry produktu RUKONA Traction II

VlastnostSpecifikace

Rozměry (v, š, h)

75-110 × 160 × 80 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

stříbrná, černá

Obchody, kde koupíte produkt RUKONA Traction II

ObchodCena
Ergo-interiér logo9 777 Kč

HOBIS Motion MS 3

Výškově nastavitelný stůl HOBIS Motion MS 3 má jednoduchou a odlehčenou konstrukci. Stůl má v plechovém žlabu pod pracovní deskou umístěný elektromotor. Výška pracovní desky se nastavuje elektricky pomocí tlačítek a je možné ji nastavit od 61 do 128 cm. Také podnož stolu je teleskopicky nastavitelná a je tak možné ji měnit podle potřeb a přizpůsobovat její šířku rozměrům desky. Podnože jsou navíc vybavené rektifikací, která vyrovnává nerovnosti podlahy. Pracovní deska z LTD desek má tloušťku 25 mm, její hrany jsou chráněny ABS plastem o tloušťce 2 mm. Na výběr je z široké nabídky dekorů i barev podnože, za příplatek je možné si dokoupit paměťový ovladač s možností uložení až 4 pozic, nosič PC, přípojné místo, kabelovou příchytku, průchodky, kabelový svod či zásuvný kontejner. V nabídce jsou tyto modely nabízeny s různými rozměry (šířkou 120-180 cm) a najdete zde i varianty s ergonomicky tvarovanou deskou.

Technické parametry produktu HOBIS Motion MS 3

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Rozměry (v, š, h)

61-128 × 160 × 80 cm

Barva desky

bílá, šedá, akát, buk, olše, višeň, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá

Obchody, kde koupíte produkt HOBIS Motion MS 3

ObchodCena
Ergo-interiér logo18 879 Kč

LINAK Ergo DL14

Výškově nastavitelný stůl LINAK Ergo DL14 je ideální pro každého, kdo klade důraz na ergonomii, flexibilitu a kvalitu. Je vybaven dvoumotorovým elektrickým pohonem, který je tichý a zajišťuje plynulý a vyvážený pohyb. Rychlost zdvihu je 38 mm/s. Motory se nachází v profilu podnoží, v podnožích je navíc vestavěn systém teflonových vložek, které zlepšují nejen celkový design, ale také tuhost a stabilitu stolu. Patky stolu mají rektifikaci, která vyrovnává jakékoliv nerovnosti podlahy. Výškově nastavitelný stůl LINAK Ergo DL14 disponuje antikolizní technologií Piezo™, která zabraňuje poškození stolu v případě nárazu na překážku. V těle sloupku je umístěn citlivý senzor, který překážku detekuje a zastaví pohyb desky. Výška pracovní desky se nastavuje s pomocí moderního ovládacího panelu s intuitivním ovládáním a 3 paměťovými tlačítky pro uložení nastavených pozic. Výškově nastavitelný stůl LINAK Ergo DL14 má pracovní desku vyrobenou z LTD desek tlustých 2,5 cm a chráněnou 2mm hranami z ABS plastu. Deska je nabízena v mnoha dekorech a na výběr je rovněž z několika barev podnože. Za příplatek si můžete koupit také nosič PC, zásuvkový panel Vault, kabelovou příchytku, kabelový svod nebo zásuvkový kontejner. V ceně jsou již zahrnuty dvě průchodky v rozích stolu. V nabídce jsou tyto modely také s dalšími rozměry (šířkou 80-180 cm).

Technické parametry produktu LINAK Ergo DL14

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Nosnost

do 100 kg

Rozměry (v, š, h)

67-132 × 80 × 80 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, višeň, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá

Obchody, kde koupíte produkt LINAK Ergo DL14

ObchodCena
Ergo-interiér logo22 022 Kč

HUMANSCALE Float FNSR 42

Výškově nastavitelný stůl HUMANSCALE Float FNSR 42 se ovládá mechanicky a nabízí rozsah výšek od 67,5 cm do 117,5 cm. Jednoduchá a detailně propracovaná konstrukce bez nadbytečných funkcí zajišťuje dokonalou a ničím neomezenou funkčnost. Díky vyvažovacímu pružinovému mechanismu s váhovým indikátorem je nastavování výšky velmi intuitivní a jednoduché – lze je zvládnout jen jednou rukou. Stůl je navíc schopen okamžitě vyvážit jakoukoliv změnu v hmotnosti pracovní desky. Výškově nastavitelný stůl HUMANSCALE Float FNSR 42 je opatřen několika bezpečnostními prvky a splňuje požadavky BIFMA pro kapacitu, stabilitu a zatížení. Na výběr je z mnoha různých dekorů či barev podnože, pracovní deska je vybavena dvěma průchodkami pro snadnou organizaci kabelů. Za příplatek si pak lze dokoupit ještě další průchodky, nosič PC, kabelovou příchytku, zásuvkový panel Vault či kabelový svod. V nabídce jsou tyto modely nabízeny ve více rozměrech (šířka 120-180 cm).

Technické parametry produktu HUMANSCALE Float FNSR 42

VlastnostSpecifikace

Tloušťka desky 

2,5 cm

Materiál desky

LTD, ABS plast

Materiál konstrukce

kov

Nosnost

do 100 kg

Rozměry (v, š, h)

67,5-117,5 × 120 × 60 cm

Barva desky

šedá, akát, buk, olše, višeň, třešeň, calvados, ořech

Barva konstrukce

bílá, stříbrná, černá

Obchody, kde koupíte produkt HUMANSCALE Float FNSR 42

ObchodCena
Ergo-interiér logo35 173 Kč

Multidesk Comfort (konstrukce)

Konstrukce výškově nastavitelného stolu Multidesk Comfort disponuje elektrickým ovládáním, výška je nastavitelná v rozmezí 62-128 cm a její změna probíhá s pomocí LED dotykového displeje. Konstrukce stolu je vybavena pamětí, do které je možné uložit až 3 pozice. Pokud stůl využíváte pro střídání poloh během práce, jistě vás potěší integrovaný časovač, který vám připomene, kdy je čas polohu změnit. Čas lze nastavovat po 30 minutách od 0,5 hodiny až do 2 hodin. Konstrukce výškově nastavitelného stolu Multidesk Comfort umožňuje nejen změnu výšky, ale také šířky pracovní desky, a to v rozmezí 110-170 cm. Podnoží je opravdu pevné a zajišťuje stabilitu stolu v každé šířce. Konstrukce je dále vybavena antikolizním systémem, který chrání stůl před poškozením v případě nárazu na překážku pod pracovní deskou. Nožičky jsou výškově nastavitelné a eliminují tak jakékoliv nerovnosti na podlaze. V nabídce je bílý a černý model a vybrat si můžete také varianty s mechanickým ovládáním (rovněž v bílé, nebo černé barvě). Pracovní deska k této konstrukci se prodává samostatně.

Technické parametry produktu Multidesk Comfort (konstrukce)

VlastnostSpecifikace

Materiál konstrukce

ocel

Nosnost

do 100 kg

Rozměry (v, š, h)

62-128 × 110-170 × 70 cm

Hmotnost

21 kg

Barva konstrukce

bílá, černá

Obchody, kde koupíte produkt Multidesk Comfort (konstrukce)

ObchodCena
Electronic-star.cz8 799 Kč

Multidesk Comfort (deska)

Deska výškově nastavitelného stolu Multidesk Comfort nabízí dostatečně prostornou plochu o rozměrech 120×65. Deska má tloušťku 2 cm a je vyrobená z vícevrstvých multiplex desek, které zajišťují dostatečnou nosnost. Je navíc opatřena snadno omyvatelným povrchem z melaminu, který je rovněž odolný vůči škrábancům. Na výběr je ze dvou dekorů. Pracovní deska se prodává samostatně a je nutné k ní dokoupit konstrukci.

Technické parametry produktu Multidesk Comfort (deska)

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

multiplex, překližka, melamin

Rozměry (v, š, h)

2 × 120 × 65 cm

Barva desky

bílá, vlašský ořech

Obchody, kde koupíte produkt Multidesk Comfort (deska)

ObchodCena
Electronic-star.cz1 759 Kč

TOP 11 dětských rostoucích stolů (2020)

Dětské rostoucí stoly mají oproti běžným psacím stolu tu výhodu, že je možné je výškově nastavovat. Mohou tak růst společně s dětmi a přizpůsobovat se jejich proměňující se výšce. Díky tomu nemusíte kupovat několik různě velkých stolů, ale vystačíte si jen s jedním modelem i po několik let. U většiny modelů lze navíc pracovní desku také naklánět pod několika úhly, takže je možné je využívat pro různorodé aktivity jako je učení, psaní, čtení, kreslení, modelování a mnoho dalších.

Matts 3in1

Dětský rostoucí stůl Matts 3in1 od německého výrobce Interlink je velmi oblíbený zejména pro svůj proměnlivý vzhled. Na výběr je totiž hned z několika barevných lišt, takže lze design stolu přizpůsobit i pohlaví či věku dítěte. V balení najdete základní bílou lištu a dodatečné zelenou a růžovou. Tyto lišty zároveň ohraničují spodní hranu stolu tak, aby i při větším naklonění předměty položené na pracovní ploše nespadly dolů. Kromě výšky lze u stolu měnit také sklon desky, kterou je možné uložit i zcela vodorovně. Dětský rostoucí stůl Matts 3in1 má pracovní plochu vybavenou praktickým pravítkem. Chybět nesmí ani odkládací prostor pro školní batoh, který je možné pověsit na hliníkový rám.

Technické parametry produktu Matts 3in1

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

MDF deska

Materiál konstrukce

kov

Rozměry (v, š, h)

63-93 × 118 × 73 cm

Hmotnost

31 kg

Barva desky

bílá

Barva konstrukce

bílá

Obchody, kde koupíte produkt Matts 3in1


Paco

Dětský rostoucí stůl Paco nabízí nastavitelnou výšku v rozmezí 63 až 88 cm. Pracovní desku lze také sklápět do několika úhlů a najít ten nejvhodnější pro danou činnost. Pod deskou stolu je úložný prostor v podobě praktické zásuvky. Pracovní deska je vyrobena z vysoce odolných a pevných MDF desek. Ve spodní části stolu je deska vybavena záchytnými žlábky a pro ještě větší bezpečnost tohoto stolu jsou všechny hrany i rohy zaoblené. Dětský rostoucí stůl Paco je nabízen v modré barvě, k dispozici bývá také stejný model Cecilia v barvě růžové. K tomuto stolu je navíc možné dokoupit pojízdný kontejner nebo rostoucí židli.

Technické parametry produktu Paco

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

laminovaná MDF deska

Materiál konstrukce

MDF deska

Rozměry (v, š, h)

63-88 × 109 × 55 cm

Hmotnost

21 kg

Barva desky

modrá

Barva konstrukce

modrá

Obchody, kde koupíte produkt Paco


Julia

Dětský rostoucí stůl Julia má nastavitelnou výšku v rozmezí 63 až 96 cm. Nastavovat lze nejen výšku pracovní desky, ale také úhel jejího sklonu. Pod pracovní deskou je umístěna praktická zásuvka. Stůl je vyroben z přírodního materiálu (borovicový masiv), je vysoce stabilní a odolný a velmi jednoduše se udržuje. Je možné k němu dokoupit pojízdný kontejner.

Technické parametry produktu Julia

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

masiv (borovice)

Materiál konstrukce

masiv (borovice)

Rozměry (v, š, h)

63-96 × 109 × 55 cm

Hmotnost

16 kg

Barva desky

přírodní

Barva konstrukce

přírodní

Obchody, kde koupíte produkt Julia


Tommi

Dětský rostoucí stůl Tommi má všestranné využití. Sada obsahuje také rostoucí židli a je vhodná pro děti s výškou mezi 115 a 170 cm. Dětský rostoucí stůl Tommi má pracovní desku, kterou lze výškově nastavit v rozmezí 55 až 75 cm a sklopit v úhlu od 0 do 40 °. Pracovní deska stolu má navíc speciálně upravenou plochu, která neodráží světlo, redukuje stínění a chrání tak zrak. Pod pracovní deskou se nachází vysouvací zásuvka s přihrádkami a na straně je háček pro zavěšení. Sedák židle je ergonomicky tvarovaný a její nastavitelné opěradlo je vybaveno větracími štěrbinami pro lepší cirkulaci vzduchu. Dětský rostoucí stůl Tommi dále disponuje distančním držákem, který zabraňuje skřípnutí prstů. Deska má také vyvýšenou hranu, která může sloužit jako zábrana pro sešity či knihy. Model Tommi je nabízen v modré barvě, dostupný je však také růžový model Annika. Sada je vhodná pro děti od 3 do 10 let.

Technické parametry produktu Tommi

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

ocel

Materiál konstrukce

ocel

Rozměry stolu (v, š, h)

55-75 × 66 × 47 cm

Rozměry židle (v, š, h)

67-85 × 36 × 48 cm

Hmotnost židle

4,7 kg

Hmotnost stolu

10,2 kg

Barva desky

modrá/bílá

Barva konstrukce

modrá/bílá

Obchody, kde koupíte produkt Tommi

ObchodCena
Electronic-star.cz3 539 Kč (stůl + židle)

Collorido

Dětský rostoucí stůl Collorido je nabízen se dvěma sadami barevných doplňků (v růžové a zelené barvě), takže můžete jeho vzhled neustále proměňovat. Výšku stolu je možné nastavovat v rozmezí 69 až 84 cm. Pracovní desku lze sklápět až do úhlu 45 stupňů. Pracovní deska je dále vybavena záchytným žlábkem. Dětský rostoucí stůl Collorido je vyroben z kovu a pracovní deska z MDF desek potažených fólií. Stůl je navíc vybaven bezpečnostními pojistkami pro zajištění v nastavené poloze a všechny hrany i rohy jsou zaoblené. Ke stolu je možné pořídit také rostoucí židli v několika barevných provedeních.

Technické parametry produktu Collorido

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

MDF deska

Materiál konstrukce

kov, plast

Rozměry (v, š, h)

69-84 × 100 × 66 cm

Hmotnost

21,5 kg

Barva desky

bílá + barevné prvky

Barva konstrukce

bílá + barevné prvky

Obchody, kde koupíte produkt Collorido


Maxi

Maxi
Zdroj: Vivre.cz

Dětský rostoucí stůl Maxi lze nastavovat od výšky 62 cm až do 94 cm. Má pevnou, stabilní a odolnou hliníkovou konstrukci, pracovní deska je z MDF desky laminované pryskyřicí. Konstrukce i deska stolu se velmi jednoduše udržují. Pracovní desku lze přizpůsobit prováděné činnosti a naklánět ji v několika úhlech. Spodní okraj desky je vybaven užitečným záchytným žlábkem, který může rovněž sloužit jako odkládací prostor pro psací potřeby a další náčiní. Nad žlábkem je pravítko. Dětský rostoucí stůl Maxi je vybaven speciálním háčkem pro zavěšení školního batohu, který lze umístit pod či ze strany stolu.

Technické parametry produktu Maxi

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

MDF deska

Materiál konstrukce

hliník

Rozměry (v, š)

62-94 × 120 cm

Hmotnost

23 kg

Barva desky

bílá + černé prvky

Barva konstrukce

hliník

Obchody, kde koupíte produkt Maxi


Fuxo

Dětský rostoucí stůl Fuxo má pracovní desku nastavitelnou ve výšce 56 až 80 cm. Je vyráběn českým výrobcem Alba a nabízí se ve dvou provedeních – s modrými či růžovými plastovými doplňky. Výška stolu je nastavitelná pomocí kličky buď z levé, nebo pravé strany stolu. Hydraulický píst zajišťuje bezpečné a plynulé sklopení pracovní desky do požadovaného úhlu (až 60 °). Píst je umístěn pod vyklápěcí částí pracovní desky. Dětský rostoucí stůl Fuxo má pracovní desku z bílého lamina o tloušťce 18 mm. Teleskopická konstrukce je vyrobena z kovu a je opatřena plastovými ochrannými kryty. Rohy pracovní desky jsou zakulacené, nohy jsou vybavené plastovými kryty a píst zajišťuje tlumené naklápění desky tak, aby nedošlo k přiskřípnutí prstů.

Technické parametry produktu Fuxo

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

kov

Rozměry (v, š, h)

56-80 × 119 × 59 cm

Hmotnost

31 kg

Barva desky

bílá + modré, nebo růžové prvky

Barva konstrukce

bílá + modré, nebo růžové prvky

Obchody, kde koupíte produkt Fuxo


Junior

Dětský rostoucí stůl Junior vyniká stabilní konstrukcí a pracovní deskou v dekoru javorového dřeva. Stůl je navíc doplněn plastovými prvky v různých barevných provedeních. Výšku lze nastavovat v rozmezí 56 až 74 cm, a to mechanicky pomocí šroubů. Stůl je vhodný pro děti i dospívající s výškou od 113 do 185 cm. Dětský rostoucí stůl Junior je navíc vybaven ABS hranou. V základní výbavě jsou držáky na školní batoh umístěné po obou stranách stolu. Dokoupit lze také výsuvný multifunkční organizér či stolní lampu. Tento dětský rostoucí stůl se snadno ovládá i udržuje a pohyb okolo něj je zcela bezpečný i díky zaobleným hranám a rohům.

Technické parametry produktu Junior

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

kov, plast

Rozměry (v, š, h)

56-74 × 90 × 63 cm

Hmotnost

31 kg

Barva desky

javor

Barva konstrukce

kov + barevné prvky

Obchody, kde koupíte produkt Junior


Paidi

Paidi
Zdroj: XXXLutz.cz

Dětský rostoucí stůl Paidi je vybaven robustními nohami, které zajišťují jeho dostatečnou stabilitu. Pracovní desku je možné výškově nastavovat i polohovat. Na její spodní hraně je záchytný žlábek, který může sloužit také jako odkladní prostor.

Technické parametry produktu Paidi

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

MDF deska

Materiál konstrukce

ocel

Rozměry (š, h)

130 × 70 cm

Hmotnost

31 kg

Barva desky

krémová

Barva konstrukce

ocel

Obchody, kde koupíte produkt Paidi


Profi 3

Profi 3
Zdroj: Mall.cz

Dětský rostoucí stůl Profi 3 je nabízen ve 4 barevných kombinacích. Vyznačuje se stabilní konstrukcí a vysokou odolností i celkovou kvalitou provedení. Pracovní desku je možné výškově nastavovat v rozmezí 57 až 75 cm, a to mechanicky pomocí šroubů. Desku lze také naklánět a přizpůsobit ji prováděné činnosti. Dětský rostoucí stůl Profi 3 je vybaven ochranou proti skřípnutí prstů, vysouvacím organizérem, dvěma držáky školního batohu umístěnými po obou stranách a podporou zápěstí s pravítkem. Stůl je doplněn o boční pevné desky, které nabízí dostatečný odkládací či úložný prostor. Hrany i rohy stolu jsou zaoblené a vybaveny ABS hranou.

Technické parametry produktu Profi 3

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

lamino

Materiál konstrukce

kov, plast

Rozměry (v, š, h)

57-75 × 116 × 66 cm

Barva desky

bílá + barevné prvky

Barva konstrukce

kov + barevné prvky

Obchody, kde koupíte produkt Profi 3


Roland III

Dětský rostoucí stůl Roland III je možné používat také jako zdravotní stůl, což dokládají i potřebné certifikace. Podporuje totiž dynamické sezení, které zabraňuje či zmírňuje bolesti zad. Pracovní desku stolu je možné výškově nastavovat v rozmezí 56 až 83 cm a také ji naklápět až do úhlu 60 °. Výška se nastavuje s pomocí vyvažujících vzduchových pístů. Dětský rostoucí Roland III splňuje také ergonomické a zátěžové normy. Je dále vybaven kovovým korytem pro uložení kabelů, dvěma pojezdovými kolečky pro snadný přesun, zásuvkou umístěnou pod pracovní deskou a záchytným žlábkem.

Technické parametry produktu Roland III

VlastnostSpecifikace

Materiál desky

laminovaná MDF deska

Materiál konstrukce

kov, plast

Rozměry (v, š, h)

56-83 × 117 × 81 cm

Hmotnost

42 kg

Barva desky

bílá, třešeň

Barva konstrukce

bílá + šedé prvky

Obchody, kde koupíte produkt Roland III

5/5 - (3 votes)

Categories

Related Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..