Luxusni Horizontalni Zaluzie 2

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Montáž horizontálních žaluzií: Na co si dát pozor a co nepodcenit?

Luxusni Horizontalni Zaluzie 2
Zdroj obrázku: Zaluzieee.cz

Chystáte se na montáž žaluzií? Předtím, než se do toho pustíte, si přečtěte následujících několik pouček a doporučení, díky nimž se vyvarujete častým chybám, kterých se lidé při montáži žaluzií dopouštějí. 

Díky tomu se nestane, že by žaluzie neplnily svůj účel, odstávaly či nelícovaly s rámy oken. I sebemenší chyba při montáži totiž může mít ohromný dopad na finální vzhled žaluzií a jejich funkčnost.

Zaměření na milimetry má větší význam, než si myslíte

První věc, kterou musíte před samotnou montáží provést, je důkladné a pečlivé zaměření. Při měření jde doslova o milimetry, protože i sebemenší odchylka v měření může katastrofálně ovlivnit výsledný vzhled žaluzií. Montáž žaluzií, ale i samotné přípravné práce, provádějte s největší pečlivostí a držte se zlatého pravidla: dvakrát měř, jednou řež.

Jak správně zaměřit žaluzie?

Abyste při zaměřování horizontálních žaluzií neudělali chybu, podívejte se na návody, díky kterým zjistíte, jak máte měření provádět. Abyste měli jistotu, že se zejména při měření šířky nespletete, použijte trojité měření a zadáme do výroby nejmenší naměřený rozměr.

To spočívá v tom, že budete měřit okno na třech místech:

  • nahoře,
  • uprostřed,
  • dole.

Tím eliminujete případné odchylky na minimum.

Horizontalni Zaluzie
Zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com

Co když se při zaměření horizontálních žaluzií spletete?

Zajímá vás, jaké následky mohou nastat, pokud při zaměřování žaluzií uděláte chybu? Nejčastěji se stává, že při naměření špatné šířky se budou lamely horizontálních žaluzií zadrhávat a tím se výrazně zkrátí jejich životnost nebo dojde k ohnutí jednotlivých lamel. Přestože jsou horizontální žaluzie považovány za jedny z nejodolnějších a nejtrvanlivějších, byla by škoda zkrátit si jejich životnost špatným zaměřením.

Pečlivost, důslednost a správná příprava 

Při přesné a pečlivé práci při montáži horizontálních žaluzií dosáhnete dokonalého výsledku. Odměnou vám budou plně funkční horizontální žaluzie, které vám budou poskytovat dostatek soukromí a intenzitu světla. Pokud se ale na jejich montáž necítíte, poraďte se s odborníky. 

K dispozici máte přehledné návody i videonávody, v nichž je přesně popsána montáž krok za krokem, takže si je přečtěte a pusťte klidně i několikrát. Kvapná práce bez řádné přípravy se zejména v případě montáže horizontálních žaluzií totiž rozhodně nevyplácí.

Montáž horizontálních žaluzií v žádném případě nepodceňujte. Než se do samotné práce pustíte, pečlivě si přečtěte všechny návody a podívejte se také na videonávody. S dostatečnou přípravou vás během montáže nic nepřekvapí a odměnou vám budou dokonalé horizontální žaluzie, které vám budou všichni závidět.

5/5 - (1 vote)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..