Sendvičovač a vynikající toast

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Pořiďte si sendvičovač a připravte si v něm lahodné pokrmy

Sendvičovač (toastovač, toustovač) je šikovný kuchyňský pomocník, se kterým si připravíte rychlé a chutné jídlo. Primárně slouží k přípravě sendvičů (toastů), ale lepší modely toho zvládnou mnohem více. Co vše sendvičovač dokáže, jaké vlastnosti jsou při jeho výběru důležité a na co nezapomenout, to vše se dozvíte v tomto článku. Na jeho konci pak najdete 5 vybraných TOP modelů.

Sendvičovač a vynikající toast

TOP 5 sendvičovačů (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Sencor SSM 8700WHSencor SSM 8700WH
Tristar SA 3060Tristar SA 3060
Rohnson R 2683Rohnson R 2683
Eta Sorento 3151Eta Sorento 3151
Tefal SW 854 D 16Tefal SW 854 D 16

Sendvičovač vs toustovač

V e-shopech můžete narazit na různá pojmenování jako sendvičovač, toastovač či toustovač. Vždy se však jedná o jeden a ten samý přístroj. Jako sendvič lze označit dva plátky chleba, mezi kterými je náplň, toast (nebo také toust) pojmenovává opečený plátek chleba (nejčastěji toastového). V sendvičovači si připravíte pokrm, který je kombinací obojího – jde o sendvič z opečených plátků chleba. V sendvičovači je ale samozřejmě možné také opéct pouze jeden plátek chleba bez jakékoliv náplně, či v něm připravit mnoho jiných lahodných pokrmů. Pokud si chcete pořídit přístroj, který slouží pouze k opékání plátků chleba, poohlédněte se po topinkovači. Aby těch zmatků nebylo málo, topinkovač je v některých obchodech označován také jako toustovač. Vždy se proto přesvědčte, jak konkrétní výrobek vypadá, a pokud si ani z jeho popisu nebudete jistí, o co se přesně jedná, pořiďte si výrobek raději někde jinde.

TIP: Dalším šikovným a užitečným pomocníkem do kuchyně je také domácí pekárna. Přečtěte si náš článek Co všechno zvládne domácí pekárna? Možná budete překvapení!

Podle čeho sendvičovač vybírat?

Sendvičovač je malý a kompaktní přístroj, který nedisponuje příliš funkcemi. Přesto mohou být mezi jednotlivými modely i poměrně velké rozdíly. Chcete-li si pořídit takový sendvičovač, se kterým budete dlouhodobě spokojení a který bude mít vše, co potřebujete, a žádné zbytečnosti navíc, odpovězte si před jeho pořízením na následující otázky. Pomohou vám určit, jaké požadavky na nový spotřebič máte, co přesně od něj očekáváte a na co se při jeho výběru zaměřit:

  • co všechno chci v sendvičovači připravovat?
  • pro kolik osob bude sendvičovač určen?
  • kolik chci do sendvičovače investovat peněz?
  • kolik času se mi chce věnovat jeho obsluze a údržbě?
  • kde budu mít sendvičovač umístěný?
  • jak by měl sendvičovač vypadat?

Co chcete v sendvičovači připravovat?

Sendvičovače můžeme rozdělit na klasické a multifunkční. Klasický sendvičovač slouží pouze k přípravě sendvičů, je tedy vybaven minimem funkcí a většinou má pouze jednu sadu pečicích plotýnek. Hlavní předností tohoto typu je především jeho opravdu nízká cena. Multifunkční sendvičovač je tím dražší, čím více funkcí a možností nabízí. Má většinou hned několik funkcí a plotýnek, které se využívají pro přípravu různých pokrmů. To, co vše vámi vybraný model zvládne, by mělo být uvedeno přímo na jeho obalu. Nejběžněji jsou multifunkční sendvičovače vybavené speciálními plotýnkami s mřížkovaným vzorem pro přípravu vaflí a hladkými pro možnost opékat či grilovat maso nebo zeleninu. V některých multifunkčních sendvičovačích zvládnete připravit dokonce i vajíčka. Při přípravě klasických sendvičů je dobré si pohlídat velikost toustového chleba, který budete opékat. Ty se prodávají většinou ve dvou standardních velikostech a je dobré si předem zjistit, zda se vám i větší typ do vašeho sendvičovače bez problémů vejde.

Chleba opečený v sendvičovači

Sendvičovač je malý, ale šikovný spotřebič

Co se rozměrů týče, patří sendvičovač k menším a kompaktnějším spotřebičům. Přesto se zkuste dopředu rozhodnout, kde jej budete mít umístěný. Chcete jej mít neustále na kuchyňské lince či někde poblíž, nebo jej budete po každém použití schovávat do skříně? To vám pomůže určit si důležité parametry jako je vzhled sendvičovače, hmotnost nebo délka přívodního kabelu. Kabely se u sendvičovačů pohybují okolo 1 metru. Sendvičovače jsou prodávány také v různých tvarech a v případě, že budete sendvičovač pokaždé schovávat, ujistěte se, že se vám na vybrané místo vejde. Tyto spotřebiče patří mezi lehčí typy, takže častější manipulace s nimi by neměla být problém. Velikost sendvičovače vypovídá ještě o jedné důležité věci, a to je počet sendvičů, které v něm připravíte. Standardně máte na výběr ze dvou možností: 2 hranaté (4 trojúhelníkové), nebo 4 hranaté (8 trojúhelníkových). Výběr vhodné velikosti záleží tedy i na počtu strávníků.

Čtverec, trojúhelník, nebo lastura?

Sendvičovače se dají rozdělit také podle toho, v jakých tvarech sendvičovače připravují. Nejčastěji se setkáte s třemi základními tvary: čtverec/obdélník, trojúhelník a lastura, narazit ale můžete i na několik dalších. Tvar plotýnek ale nemusí ovlivňovat pouze tvar a tedy estetický výsledek sendvičů, ale také míru propečení a další vlastnosti.

Čtverce a obdélníky

Hranaté sendvičovače jsou nejběžnějším typem. Plotýnky nejsou hladké, ale mají tvar několika vystouplých čtverců s tím, že ty uprostřed jsou hlubší než ty na kraji. To má jednoduchý důvod, doprostřed sendviče se běžně dává nejvíce náplně a sendvičovač tak nabízí dostatečný prostor. Na krajích chleba většinou žádná náplň není, kraje se navíc zpečou těsně k sobě. Sendviče ve čtvercových či obdélníkových sendvičovačích jsou rovnoměrně a ideálně propečené.

Trojúhelníky

Tento typ sendvičovače rozdělí plátky toastového chleba napříč na dva trojúhelníky. Je nutné s tím počítat už při přípravě sendvičů, protože chleba je rozdělen uprostřed a je proto dobré do těchto míst dávat méně náplně. Výhodou však může být, že ze dvou plátků toastového chleba připravíte hned dva sendviče a opticky tedy více jídla. Trojúhelníkový sendvičovač je proto dobrým řešením, pokud potřebujete připravit rychle hodně sendvičů najednou či v případě, že chystáte jídlo pro malé děti, které by si s větším hranatým sendvičem neporadily. Z tohoto typu sendvičů však snadněji vytéká náplň, protože kraje nejsou tak dokonale zpečené a trojúhelníkové sendvičovače se také častěji připékají.

Lastury

Lasturovitý tvar sendvičovačů je nejméně běžný, těší se ale čím dál větší oblibě zejména pro svůj netypický a elegantní vzhled. Nejde zde ale jen o estetiku, lasturovitý tvar má své praktické využití, přesně totiž kopíruje tvar toastového chleba tak, jak jej většinou pořídíme. Tím je zajištěno dokonalé propečení celé plochy sendviče. Nevýhodou tohoto typu jsou však o něco širší okraje sendviče, ve kterých není téměř žádná náplň.

Vafle, panini, gril

Většina multifunkčních sendvičovačů je dodávána také se speciálními plotýnkami pro přípravu vaflí či panini. Plotýnky na vafle jsou mřížkované, ty na panini mají po celé délce několik vystouplých čar. Pro přípravu vaflí si můžete zakoupit již hotové vafle, nebo na plotýnky nalít těsto tak, aby se nedotýkalo jejich okrajů. Vafle jsou upečené za přibližně 4 minuty. Panini se dají připravit jak ze světlého toustového chleba, tak bagety nebo třeba caibatty a typické jsou právě svým žebrováním na povrchu. Tuto žebrovanou plotýnku můžete využít také na grilování, ať už plátku masa, nebo zeleniny.

Speciální tvary

Na trhu narazíte také na sendvičovače se speciálními tvary, které vám vykouzlí zajímavé a originální sendviče např. v podobě postav z pohádek či známých seriálů a filmů.

Skvělý pokrm ze sendvičovače

Materiál sendvičovače, zejména plotýnek

Sendvičovače mají nejčastěji konstrukci z plastu, nebo kovu (nerezu). U velmi levných plastových sendvičovačů může vlivem vysoké teploty docházet k deformaci a také k ohřátí jiných částí sendvičovače než jen plotýnek. Je tedy nutné být při manipulaci s takovým přístrojem zvláště opatrný, abyste se nepopálili. Kromě tvaru a počtu plotýnek je důležitý také jejich materiál, který ovlivňuje jednak cenu sendvičovače, a také snadnost jeho údržby, odolnost a s ní související délku životnosti. Většinou jsou plotýnky z teflonu, nepřilnavého materiálu, který omezuje připékání plátků chleba, případně vyteklé náplně. Teflon se také velmi snadno udržuje a neloupe se, je však nutné dbát vyšší pozornosti při vyndávání upečeného pokrmu, abyste plotýnky nepoškrábali. Plotýnky mohou být také z nerezu, vždy je ale důležité si pohlídat, zda mají plotýnky nepřilnavou povrchovou úpravu.

Příkon a výkon

Příkon sendvičovačů se pohybuje přibližně mezi 500 a 1 500 W. Čím vyšší příkon přístroj má, tím rychleji a vydatněji se sendviče opečou. Průměrně se jako doba opečení jedné várky sendvičů udává 3-4 minuty, nijak zásadní rozdíly mezi modely s různými příkony tedy nečekejte. Příkon ovlivňuje také výkon a čím vyšší je výkon, tím vyšší je také spotřeba přístroje. Vzhledem ke krátké době přípravy není však nutné na tuto veličinu brát takový zřetel, sendvičovače patří obecně ke spotřebičům s poměrně nízkou spotřebou energie. Menší příkon sendvičovače by měli volit především ti, kteří mají rádi sendviče méně opečené.

Sendvičovač a jeho šikovné funkce

Čím lepší sendvičovač je, tím více funkcí vám nabídne. Ty slouží především ke snadnější obsluze či údržbě. Při výběru dávejte přednost modelům vybaveným indikátorem nahřátí. Před vložením sendvičů do přístroje je totiž nutné chvíli počkat, než se dostatečně nahřeje. S indikátorem nahřátí v podobě světelné diody budete přesně vědět, kdy je vhodná chvíle pro vložení sendvičů do sendvičovače. Užitečná je také kontrolka zobrazující zapojení přístroje do elektřiny, díky které víte, že je sendvičovač v provozu. Tento typ spotřebiče se nejčastěji zapne automaticky po připojení k energii, některé modely jsou ale vybavené také tlačítkem, pomocí kterého je lze vypnout či zapnout. Velice užitečnou funkcí je pak regulace teploty, s jejíž pomocí si můžete sami nastavit ideální teplotu, která se může lišit podle druhu připravovaného pokrmu. Sendvičovače nejsou vybaveny speciálními funkcemi pro přípravu různých druhů pokrmů, k tomu slouží pouze vyměnitelné plotýnky.

Křupavý a chutný sendvič

Jaký vzhled sendvičovače zvolit?

Nabídka sendvičovačů není tak pestrá jako u jiných spotřebičů, přesto si můžete vybrat z více velikostí, tvarů i barevného provedení. Plastové sendvičovače bývají nejčastěji bílé, setkáte se ale i s černými, případně jinak barevnými přístroji. Výběr vzhledu záleží především na tom, zda budete spotřebič ukládat, nebo jej budete mít permanentně vystavený. Podle toho si pak můžete vybrat takový model, který do celkového provedení vaší kuchyně dokonale zapadne. Sendvičovače z nerezu bývají často dražší než ty plastové a vzhled je u nich jasně daný typem použitého materiálu. Vzhled sendvičovače ovlivňují také případné kontrolky či tlačítko pro zapnutí/vypnutí. Celkově se ale sendvičovače svým vzhledem nijak výrazně neliší.

TIP: Některé modely sendvičovačů je možné skladovat i ve svislé poloze, což výrazně šetří místo.

Snadná obsluha i údržba

Sendvičovače jsou velmi oblíbené zejména pro rychlou přípravu pokrmů a také opravdu snadnou obsluhu. Po zapojení, případně zapnutí sendvičovače musíte chvíli počkat, než se zahřeje na dostatečnou teplotu, mezitím si připravíte sendvič a po nahřátí jej vložíte do přístroje. Po několika minutách stačí vyndat již připravený pokrm. Vybavenější modely, které umožňují regulovat teplotu či výkon, jsou na ovládání o něco náročnější, na druhou stranu máte nad přípravou sendvičů a dalších pokrmů větší kontrolu. Také údržba sendvičovačů je poměrně jednoduchá, přesto ji mnoho uživatelů často zanedbává. Je dobré přístroj vyčistit po každém použití. Udržovat je nutné zejména plotýnky, ty vždy otřete vlhkým hadříkem, odstraňte zbytky či připálenou náplň. Při manipulaci s pokrmem v sendvičovači nikdy nepoužívejte ostré a kovové předměty, které by mohly poškrábat vrchní vrstvu plotýnek a snížit tak celkovou účinnost i životnost spotřebiče. Údržbu vám výrazně usnadní, pokud je možné plotýnky vyjmout, či dokonce umýt v myčce na nádobí.

TIP: Je běžné, že se při prvním zapnutí ze sendvičovače uvolňuje mírný kouř doprovázený zápachem. Pokud se však tyto problémy objevují častěji, může se jednat o závadu.

Důležité bezpečností prvky

Sendvičovač je elektrický spotřebič a je proto důležité, aby byl vybaven několika základními pojistkami. Ochrana proti přehřátí sendvičovač v případě přehřátí motoru vypne a ochrání vás tak před případným požárem. Některé modely jsou vybavené speciálním bezpečnostním zavíráním, speciálním pantem, který sendvičovač zajistí před otevřením při přípravě sendvičů. To je ideální zejména v domácnosti s malými dětmi pro případ, že byste si od sendvičovače na chvíli odběhli. Velmi užitečné jsou dále protiskluzové nožičky, které patří k základní výbavě většiny sendvičovačů. Zajistí stabilitu přístroje a zabrání nechtěnému pádu, který by mohl přístroj vážně poškodit. Kvalitní sendvičovače mají odizolovaný plášť, který se během přípravy pokrmů nezahřeje a nehrozí tedy popálení o něj. V ideálním případě je izolací vybavena také rukojeť přístroje.


TOP 5 sendvičovačů (2019)

Při výběru ideálního sendvičovače záleží především na tom, jaký typ pokrmů se v něm chystáme připravovat a pro kolik osob. Hledáte spotřebič sloužící pouze k přípravě sendvičů, nebo byste si v něm rádi upekli lahodné vafle, křupavé panini či ugrilovali maso nebo zeleninu? Potřebujete najednou připravit 4 sendviče, nebo vám postačí 2? Podívejte se na těchto 5 sendvičovačů, z nichž je každý jedinečný a bude vyhovovat různým zákazníkům. Vybere si mezi nimi určitě každý!

Sencor SSM 8700WH

Sencor SSM 8700WH
Zdroj: Kasa.cz

Klasický sendvičovač Sencor SSM 8700WH je určen pro přípravu trojúhelníkových sendvičů a díky jeho větším rozměrům jich v něm připravíte rovnou osm. Má praktickou bílou barvu, takže skvěle zapadne do většiny kuchyní. Plotýnky mají nepřilnavou povrchovou úpravu a velmi jednoduše se čistí. Stačí je přetřít navlhčeným hadříkem, případně zaschlé zbytky nechat trochu odmočit (pokapat pár kapkami vody) a otřít. Sendvičovač Sencor SSM 8700WH je vybaven automatickou regulací teploty a dvěma kontrolkami: červenou indikující provoz a zelenou indikující dostatečné nahřátí. Chybět nesmí ani bezpečnostní tepelná pojistka či protiskluzové nožky zajišťující větší stabilitu spotřebiče. Tento sendvičovač má také tepelně izolovaný plášť a rukojeť a je možné jej skladovat ve svislé poloze.

Technické parametry produktu Sencor SSM 8700WH

VlastnostSpecifikace

Tvar sendvičů

trojúhelník

Počet sendvičů

8 (4 čtvercové)

Materiál plotýnky

nepřilnavý

Příkon

1100 W

Délka přívodního kabelu

75 cm

Hmotnost

1,96 kg

Rozměry (v, š, h)

10,6 × 26,8 × 31,9 cm

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Sencor SSM 8700WH

Klady (+)Zápory (-)

+ pro přípravu 4 (8) sendvičů

– bez termostatu

+ vysoký příkon

– bez vyměnitelných plotýnek

+ lehký a skladný

+ protiskluzové nožky

+ plotýnky s nepřilnavým povrchem

Obchody, kde koupíte produkt Sencor SSM 8700WH


Tristar SA 3060

Klasický sendvičovač Tristar SA 3060 určený pro přípravu 2 lasturovitých sendvičů je vybaven extra hlubokými plotýnkami, které zajistí, že náplň nevyteče ven ze sendvičů, a do kterých se vejdou i větší typy toustového chleba. Plotýnky mají nepřilnavý povrch a velmi snadno se čistí, stačí použít navlhčený hadřík. Sendvičovač má také červenou kontrolku provozu a zelenou kontrolku signalizující nahřátí přístroje. Rukojeť je zajištěna zámkem a je tepelně izolovaná, takže nehrozí popálení. Sendvičovač Tristar SA 3060 je možné bezpečně uložit ve svislé poloze a manipulaci s ním usnadňuje také speciální úložný prostor pro přívodní kabel. Stabilitu spotřebiče zajišťují protiskluzové nožky.

Technické parametry produktu Tristar SA 3060

VlastnostSpecifikace

Tvar sendvičů

lastura

Počet sendvičů

2

Materiál plotýnky

nepřilnavý

Příkon

900 W

Délka přívodního kabelu

85 cm

Hmotnost

1,7 kg

Rozměry (v, š, h)

11 × 30 × 25 cm

Barva

šedá/nerez

Klady a zápory produktu Tristar SA 3060

Klady (+)Zápory (-)

+ hluboké a velké plotýnky

– bez vyměnitelných plotýnek

+ lze uskladnit ve svislé poloze

– bez termostatu

+ indikátor provozu i nahřátí

+ prostor pro uložení kabelu

+ víko s bezpečnostním zámkem

Obchody, kde koupíte produkt Tristar SA 3060


Rohnson R 2683

Rohnson R 2683
Zdroj: Datart.cz

Multifunkční sendvičovač Rohnson R 2683 dokáže připravit 4 trojúhelníkové sendviče a díky vyměnitelným plotýnkám také vafle, panini či ugrilované maso nebo zeleninu. Plotýnky mají nepřilnavý povrch a dají se vyjmout, což výrazně usnadňuje jejich údržbu. Světelný indikátor vás informuje, že je přístroj zapnutý (červená kontrolka) nebo dostatečně nahřátý a připravený k použití (zelená kontrolka). Rukojeť sendvičovače je tepelně izolovaná, nehrozí tedy nebezpečí popálení. Je také zajištěna bezpečnostním zámkem. Sendvičovač Rohnson R 2683 lze skladovat také ve svislé poloze a je navíc vybaven úložným prostorem pro přívodní kabel. Plotýnky tohoto sendvičovače jsou extra široké, takže v něm můžete připravovat sendviče i z amerického toustového chleba.

Technické parametry produktu Rohnson R 2683

VlastnostSpecifikace

Tvar sendvičů

trojúhelník

Počet sendvičů

4 (2 čtvercové)

Počet plotýnek

3

Materiál plotýnky

nepřilnavý

Příkon

900 W

Hmotnost

2,9 kg

Rozměry (v, š, h)

11,5 × 29 × 26 cm

Barva

stříbrná

Klady a zápory produktu Rohnson R 2683

Klady (+)Zápory (-)

+ vyměnitelné plotýnky

– bez termostatu

+ extra široké plotýnky

– bez obalu na uskladnění plotýnek

+ zvládne grilování i přípravu panini či vaflí

+ lze uskladnit ve svislé poloze

+ prostor pro uložení kabelu

Obchody, kde koupíte produkt Rohnson R 2683


Eta Sorento 3151

Eta Sorento 3151
Zdroj: Datart.cz

Multifunkční sendvičovač Eta Sorento 3151 lze použít pro přípravu 2 lasturovitých nebo 4 trojúhelníkových sendvičů, vaflí či panini a je také možné v něm grilovat zeleninu nebo maso či opékat topinky. O zapnutí přístroje vás informuje červená světelná kontrolka, zelená kontrolka zase oznamuje, že je sendvičovač dostatečně nahřátý a připraven k použití. Všechny plotýnky mají nepřilnavý povrch, který se snadno čistí (stačí použít navlhčený hadřík). Sendvičovač Eta Sorento 3151 je vyroben z vysoce kvalitního a odolného plastu s nerezovými prvky, má protiskluzové nožky, je možné jej uskladňovat ve svislé poloze a chybět nesmí ani tepelná pojistka či zámek na rukojeti.

Technické parametry produktu Eta Sorento 3151

VlastnostSpecifikace

Tvar sendvičů

trojúhelník, lastury

Počet sendvičů

4 (2 lasturovité)

Počet plotýnek

4

Materiál plotýnky

nepřilnavý

Příkon

900 W

Hmotnost

3,7 kg

Rozměry (v, š, h)

11,5 × 29,5 × 25,5 cm

Barva

černá/nerez

Klady a zápory produktu Eta Sorento 3151

Klady (+)Zápory (-)

+ z vysoce odolného plastu

– bez obalu na uskladnění plotýnek

+ pro přípravu 2 typů sendvičů

– desky náchylné na poškrábání

+ zvládne i panini, vafle, topinky či grilovat

– bez termostatu

+ lze uskladnit ve svislé poloze

– kratší přívodní kabel

+ 4 odnímatelné plotýnky s nepřilnavým povrchem

Obchody, kde koupíte produkt Eta Sorento 3151


Tefal SW 854 D 16

Tefal SW 854 D 16
Zdroj: Alza.cz

Multifunkční sendvičovač Tefal SW 854 D 16 je vybaven 4 vyměnitelnými plotýnkami z nepřilnavého povrchu. Plotýnky pro přípravu 2 lasturovitých sendvičů, vaflí, ugrilované zeleniny či masa, paniny nebo jednohubek jsou samostatně uložené ve speciálním obalu, který je chrání před poškozením a usnadňuje jejich uložení. Součástí balení je také šikovná brožura s recepty. K základním plotýnkám je možné dokoupit si až 8 dalších pro přípravu trojúhelníkových sendvičů, oplatek, vaflí ve tvaru srdce, klasických lívanců či lívanců ve tvaru květiny, francouzských toustů, oplatek, taštiček, nebo amerických koblih. Sendvičovač Tefal SW 854 D je vybaven dvěma světelnými kontrolkami, které indikují dostatečné nahřátí přístroje, ale také vhodný čas pro vyjmutí opékaného pokrmu. Plotýnky jsou z materiálu s nepřilnavým povrchem, konstrukce sendvičovače je vyrobena z nerezové oceli. Rukojeť i plášť jsou tepelně izolované a nehrozí, že se o ně popálíte. Plotýnky lze jednoduše vyjmout a umýt buď pomocí navlhčeného hadříku, nebo je vložit do myčky na nádobí. Tento sendvičovač lze uložit ve svislé poloze, je také vybaven úložným prostorem pro přívodní kabel, zámkem rukojeti a tlačítkem pro vypnutí/zapnutí.

Technické parametry produktu Tefal SW 854 D 16

VlastnostSpecifikace

Tvar sendvičů

lastury

Počet sendvičů

2

Počet plotýnek

4

Materiál plotýnky

nepřilnavý

Příkon

700 W

Hmotnost

4,22 kg

Rozměry (v, š, h)

27 × 24,5 × 35 cm

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Tefal SW 854 D 16

Klady (+)Zápory (-)

+ velké množství vyměnitelných plotýnek

– nižší výkon

+ brožura s recepty

– náhradní plotýnky jsou dražší

+ tlačítko pro zapnutí/vypnutí

– bez termostatu

+ kvalitní zpracování

+ plotýnky lze mýt v myčce na nádobí

Obchody, kde koupíte produkt Tefal SW 854 D 16

Přidat hodnocení


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..