Malinová marmeláda zavařovací hrnec

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.



Milujete zavařeniny? Pořiďte si zavařovací hrnec!

Marmelády a džemy patří k velmi oblíbeným pokrmům. Pokud příliš nedůvěřujete těm v obchodům, není nic jednoduššího, než si zavařeniny připravit sami doma. A nejen je. Zavařovací hrnec vám pomůže velmi snadno připravit také zavařené houby či maso. Podívejte se, jak si vybrat ten nejlepší, na jaké parametry se zaměřit a nechte se inspirovat naším výběrem 5 nejlepších zavařovacích hrnců. A chybět nesmí ani chutné recepty!

TOP 5 zavařovacích hrnců (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Zavarovaci Hrnec Domo Do 42325 SmallDOMO DO 42325Do obchoduZobrazit nabídky
Zavarovaci Hrnec Klarstein Biggie SmallKlarstein BiggieDo obchoduZobrazit nabídky
Zavarovaci Hrnec Eta 1127 90000 Granny SmallETA 1127 90000 GrannyDo obchoduZobrazit nabídky
Zavarovaci Hrnec Concept Ck7001 SmallConcept CK7001Do obchoduZobrazit nabídky
Tescoma Della Cassa SmallTescoma Della CassaDo obchoduZobrazit nabídky

Zavařování zvládne opravdu každý!

Zavařování je specifický způsob konzervace potravin, při kterém se ničí mikroorganismy způsobující rozklad. Provádí se dvěma způsoby: buď potraviny rozvaříme v hrnci a výsledek nalijeme do sklenic, nebo se zavařují potraviny již uzavřené ve sklenicích. Zavařit lze téměř cokoliv od ovoce, zeleniny přes maso až po houby. Míchají se různé druhy potravin a do směsí se mohou přidávat také všemožné bylinky a koření – fantazii se při zavařování meze rozhodně nekladou. Základem je zavařovat opravdu kvalitní kousky potravin, bez kazů, plísní či parazitů. Suroviny a také všechny pomůcky a nádobí, které budete při zavařování používat, pečlivě omyjte a utřete. Uzávěry na zavařovací sklenice je dobré nechat alespoň 5 minut vyvařit. U sklenic si také zkontrolujte, zda jsou bez prasklin a jiných kazů. Jakákoliv nečistota, která se dostane do kontaktu se zavařeninou, může mít výrazný vliv na výsledek, v nejhorším případě se vám zavařenina rychle zkazí.

Zavařovat lze i v myčce nádobí

K zavařování toho příliš nepotřebujete. Doporučujeme si vše nachystat předem, protože při zavařování může jít i o minuty a může se vám snadno stát, že opravdu nebudete mít čas hledat utěrku či kleště. Zkuste si předem v hlavě projít celý proces, abyste byli na vše připraveni a vše potřebné měli po ruce. Nejdůležitější jsou nádoby na zavařování s uzávěry a naběračka či trychtýř na nabírání zavařeniny a plnění nádob. A co hrnec na zavařování? Naplněné sklenice můžete vystavět na pečící plech, podlít zhruba 2 cm horké vody a dát péct. Využít můžete také myčku na nádobí a program nabízející vodu alespoň o teplotě 60 °C. Zavařovat se dá také v mikrovlnné troubě. Pokud si na tyto experimenty netroufáte, použít můžete jakýkoliv dostatečně vysoký a objemný hrnec. Nejideálnější je ale hrnec přímo určený na zavařování. Jeho výhodou je přizpůsobený tvar, dostatečná kapacita, užitečné funkce a doplňky, případně samostatný přívod elektřiny.

TIP: Pokud se zavařováním teprve začínáte, mohou vám přijít vhod tyto rady a tipy, jak správně zavařovat, které jsme pro vás připravili.

Zavařovací hrnec

Výběr jakéhokoliv spotřebiče, který má splňovat všechny vaše nároky, není nikdy příliš jednoduchou záležitostí. To platí také u zavařovacích hrnců. Zejména díky rychlému vývoji technologií prošly zavařovací hrnce v průběhu posledních desítek let výraznými změnami. Přesto můžete i dnes narazit na klasické hrnce, s kterými zavařovaly i naše babičky. Moderní variantu pak představují hrnce elektrické. Oba typy mají své výhody a zápory, na které se podrobně zaměříme níže. Zavařovací hrnce se liší také svým objemem, materiálem pláště, množstvím doplňků a funkcí a řadou dalších parametrů. Pokud jste si zavařování oblíbili a rozhodli jste se tohoto chytrého pomocníka pořídit, vyplatí se investovat trochu času do zjištění, který model je pro vás ten pravý. U dobrého zavařovacího hrnce máte také jistotu, že vám bude sloužit dobře a dlouho. Pořídit si navíc můžete také hrnce, s kterými lze kromě zavařování i odšťavňovat a připravovat polévky či horké nápoje.

Džemy a marmelády ze zavařovače

Klasický, nebo elektrický?

Klasický zavařovací hrnec se od normálního hrnce liší především tvarem uzpůsobeným pro zavařování. K dostání je se speciální pokličkou s otvorem na teploměr a také dvěma úchyty po stranách. Tento hrnec je nutné při zavařování umístit na zdroj tepla a jeho obsluha je trochu náročnější. Samotný průběh procesu si totiž musíte hlídat vy. A to jak teplotu, tak také čas, kdy jsou sklenice či zavařenina hotové. Výhodou klasického hrnce oproti tomu elektrickému je nízká cena. Elektrický zavařovací hrnec je sice dražší, ale za to disponuje vlastním topným tělesem, takže jej můžete používat téměř kdekoliv. Většina elektrických zavařovacích hrnců navíc disponuje také termostatem, který průběh zavařování pohlídá za vás. A na konec procesu vás často upozorní pomocí zvukového signálu. Obsluha takového hrnce je velmi jednoduchá a méně náročná na přípravu, čas i energii. Kromě zavařování je některé elektrické zavařovací hrnce možné používat také jako varnou nádobu pro přípravu teplých nápojů.


Doporučujeme

Alza Logo

Nejlepší zavařovací hrnce najdete na Alza.cz. Vybírejte z bohatého sortimentu, využijte pravidelné akce a výprodeje a užijte si profesionální zákaznické služby!


Materiál pláště

To, z jakého materiálu je zavařovací hrnec vyroben, ovlivňuje především jeho odolnost, snadnost údržby a samozřejmě také výši pořizovacích nákladů. Narazit můžete na zavařovací hrnce smaltové, nebo nerezové. Hrnce vyrobené ze smaltu jsou oblíbené především pro svou nízkou cenu. Smalt je však méně odolný materiál, který je náchylnější k odřeninám, takže je při jeho používání na místě jistá opatrnost. Za něco vyšší cenu si ale můžete pořídit hrnec s dvouvrstvým smaltovaným povrchem, který je o poznání odolnější. I přes to toho nerez snese o poznání více a jeho velkou výhodou je také to, že tolik nepohlcuje pachy a každá zavařenina si zachovává svou vlastní specifickou vůni i chuť. Kromě vysoké odolnosti se nerez vyznačuje také velmi snadnou údržbou, která je u smaltovaných zavařovacích hrnců výrazně náročnější. Pokud budete zavařovat často a chcete mít jistotu, že vám hrnec vydrží opravdu dlouho, vyplatí se do něj trochu investovat.

TIP: Dalším šikovným způsobem, jak zpracovat bohatou úrodu z vaší zahrádky, může být také sušení. Pořiďte si sušičku potravin a pusťte se do toho!

Objem

Důležitým údajem, od kterého se odvíjí množství potravin, případně sklenic, které v hrnci zavaříte najednou, je objem. S vyšším objemem pak samozřejmě souvisí také celkové rozměry či hmotnost hrnce. Volte objem tedy především podle toho, kolik zavařeniny budete zhruba chtít připravit a jak často. Objem zavařovacích hrnců se pohybuje v rozmezí od 16 do 29 litrů. Pro představu: do hrnce o objemu 27 litrů se vejde přibližně 20 klasických zavařovaček. Při pořízení příliš malého zavařovacího hrnce vám nezbude nic jiného, než si zavařování rozdělit do více etap. Pokud byste si však pořídili příliš objemný zavařovací hrnec, který nedokážete naplnit celý, bude vás stát zbytečně moc peněz nejen on, ale také spotřebovaná energie. Je tedy dobré si ideální objem dopředu důkladně promyslet. Ideální objem hrnce se odvíjí také od toho, co v něm budete zavařovat či připravovat, protože v některých elektrických zavařovacích hrncích si můžete udělat i horké nápoje.

Bezinková marmeláda ze zavařovače

Příkon

Dalším důležitým parametrem, který by nás měl při výběru elektrického zavařovacího hrnce zajímat, je příkon. Ten má totiž vliv na to, za jak dlouho se hrnec zahřeje a bude připraven k použití. Čím vyšší příkon, tím kratší tato doba je a tím kratší je také celková doba samotného zavařování. Je však nutné počítat s tím, že vyšší příkon znamená také výkon a tedy i spotřebu elektrické energie. A s narůstající výší příkonu roste také cena zavařovacího hrnce. Je tedy opět dobré dopředu si rozmyslet, jaké nároky na svůj nový hrnec kladete a jak často jej bude používat. Na trhu narazíte na zavařovací hrnce s příkonem v rozmezí od 1 000 W do 2 000 W. Budete-li zavařovat jen párkrát za rok, bohatě vám postačí hrnce s nejnižším příkonem. Pro o něco náročnější a častější zavařování se doporučuje pořídit si model s alespoň 1 800 W.

Příslušenství a funkce

K zavařovacímu hrnci si můžete pořídit různé šikovné pomůcky jako jsou speciální kleště, s kterými bezpečně vyndáte sklenice z hrnce, teploměr či zavařovací hlavice, které vám pomohou s uzavíráním zavařovacích nádob. Elektrické hrnce navíc bývají vybaveny mnoha praktickými funkcemi. Pomocí časovače si nastavíte požadovanou dobu zavařování a díky termostatu s regulací můžete nastavit ideální teplotu. Užitečná je také funkce Odložený start a modernější typy elektrických zavařovacích hrnců disponují LCD displejem. Na něm se dozvíte všechny potřebné informace o nastavené teplotě či zbývajícím čase do ukončení zavařování. Velmi důležité jsou také bezpečnostní prvky. Pojistka proti suchému zapnutí zajistí, že se zavařovací hrnce nezapne, pokud v něm není tekutina. Ochrana před vytečením zase pomocí vnitřních senzorů hlídá hladinu tekutiny uvnitř a v případě jejího překročení se zavařovací hrnec automaticky vypne.

Výpustný ventil

Součástí některých modelů zavařovacích hrnců může být také výpustný ventil. Tento šikovný pomocník vám usnadní vylévání vody z hrnce. Případně pomocí něj můžete nalévat připravený horký nápoj. Zavařovací hrnce s výpustným ventilem jsou dražší a ne vždy jsou tak užitečné, jak by se mohlo zdát. U výpustného ventilu totiž velmi záleží na jeho umístění. Ideální umístění je co nejblíže u dna, aby se jím vypustilo co nejvíce vody. Čím výše ventil bude, tím více vody v hrnci zůstane a tu pak budete stejně muset sami vylévat. Pokud si tedy chcete pořídit zavařovací hrnec i s výpustným ventilem, dobře si prohlédněte, kde je. Jinak si za více peněz pořídíte hrnec s doplňkem, který vám práci nijak neusnadní a spíše vám ji přidělá.

Víte, jaký je rozdíl mezi marmeládou a džemem? Podle někoho je rozdíl v podílu kousků ovoce, oficiálně je to ale trochu jinak. Na území Evropské unie se totiž smí jako marmeláda prodávat pouze ovocná pomazánka z citrusů. Džem je pak pomazánka vyrobená z ostatních druhů ovoce.

Domácí zavařeniny ze zavařovacího hrnce

Recepty na chutné domácí zavařeniny

Pomocí zavařování si kromě marmelád, džemů, kompotů či nakládaných okurek můžete vyrobit i domácí kečup nebo třeba hořčici. Připravili jsme pro vás několik receptů, které zvládnou i úplní začátečníci. Pokud máte své vlastní oblíbené recepty, budeme rádi, když se o ně s námi a dalšími čtenáři podělíte dole v komentářích!

Univerzální nálev

  • suroviny: hrubší plátek cibule, větvička kopru, 7 lžiček cukru krystalu, 1 lžička prostředku pro nakládání, 6 lžic octu, studená voda, okurky či jiná zelenina
  • postup: suroviny naskládejte do sklenice o objemu 720 ml a naplňte studenou vodou asi 1 cm pod okraj, sklenici uzavřete a vložte do zavařovacího hrnce přibližně na 20 minut

Domácí kečup

  • suroviny: 6 rajčat, 6 paprik, 2 červené řepy, 6 cibulí, 4 jablka, 2-3 lžíce soli, 5 kousků hřebíčku, 1 lžička skořice, pepř, 350 g cukru krystalu, 200 ml octa
  • postup: zeleninu a ovoce nakrájejte na malé kousky, přidejte sůl a hřebíček a vařte na mírném ohni do úplného rozvaření, poté směs rozmixujte dohladka a propasírujte, přidejte skořici a pepř a cukr s octem podle chuti a nechte zavařovat ve sklenicích při teplotě 80 °C přibližně 25 minut

Domácí hořčice z cuket

  • suroviny: 2 kg cukety, 250 ml oleje, 100 ml octu, 120 g cukru krystalu, 2 lžíce soli, 1 lžička pepře, 2 pálivé papričky, 2 červené papriky, 300 ml plnotučné hořčice, 10 stroužků česneku
  • postup: suroviny nakrájejte a nechte v zavařovacím hrnci rozvařit, směs poté rozmixujte dohladka a naplňte do sklenic, které nechte vychladnout dnem vzhůru

Jahodový džem

  • suroviny: 1 kg jahod, 0,5 kg cukru krystalu, citrón
  • postup: jahody s cukrem smíchejte v míse a nechte 2 až 3 hodiny stát, směs poté vařte v zavařovacím hrnci, během zavařování nezapomeňte sbírat pěnu a jakmile se objem hmoty zmenší asi na polovinu, přidejte šťávu z citrónu, vařte tak dlouho, dokud nebude mít hmota požadovanou konzistenci

Švestkovo-čokoládová pomazánka

  • suroviny: 4 kg odpeckovaných švestek, 2 kg cukru krystalu, 30 dkg kakaa, 40 dkg čokolády na vaření, 3 kusy vanilkového cukru
  • postup: švestky rozmixujte a asi hodinu vařte, postupně k nim přidávejte cukr, kakao, čokoládu a vanilku a vařte přibližně 30 minut, poté nechte směs chvíli odstát a ještě na 10 minut dejte povařit, do sklenic nalévejte ještě horkou směs a nechte ji 10 minut zavařovat

Papriková pomazánka

  • suroviny: 3 kg červené papriky, 70 g česneku, 150 ml rajského protlaku, 50 ml octa, 150 ml oleje, 40 g cukru krystalu, 40 g soli
  • postup: papriku umelte v mlýnku na maso a přidejte k ní ostatní suroviny, směs přiveďte do bodu varu a poté vařte na mírném ohni ještě 25 minut, pomazánku nalijte do sklenic a zavařujte ve vroucí vodě přibližně 25 minut

Zavařené vepřové maso

  • suroviny: 250 g vepřové plece, 250 g vepřového bůčku bez kosti, 1/4 palice česneku, 1/2 lžičky soli
  • postup: maso omyjte, osušte a nakrájejte na kostičky, posolte a vložte na pekáč, přidejte přepůlenou palici česneku, podlijte vodou a pečte na 160 °C asi 1 až 2 hodiny, maso průběžně podlévejte a jakmile je dostatečně měkké, odstraňte případné kosti a kůži a naplňte zhruba do dvou třetin sklenice, dolijte výpekem a vložte do zavařovacího hrnce s horkou vodou, zavařujte asi hodinu při 100°, poté vytáhněte a nechte vychladit dnem dolů

Zavařené houby

  • suroviny: 1 kg hub, 1 lžíce soli, 1 lžička pepře
  • postup: nakrájené houby vložte do mísy, osolte a opepřete a nechte 20 minut odležet, poté směsí naplňte sklenice zhruba ze dvou třetin a naskládejte do zavařovacího hrnce, nalijte vodu tak, aby její hladina dosahovala mírně pod víčka, přiveďte k varu a dále vařte asi jednu hodinu, průběžně kontrolujte hladinu vody a případně ji dolévejte

TOP 5 zavařovacích hrnců

Nadchlo vás zavařování a chcete se do něj ihned pustit? Pokud už máte o něco jasnější představu, jaký by měl být váš zavařovací hrnec a jakými parametry by měl disponovat, podívejte se na těchto 5 úžasných přístrojů. Možná je mezi nimi i ten váš!

DOMO DO 42325

Zavarovaci Hrnec Domo Do 42325
Zdroj: Alza.cz

Elektrický zavařovací hrnec DOMO DO 42325 je vyroben z nerezu a uvnitř disponuje plastovým roštem s dlouhou životností, který chrání sklenice před rozbitím. Hrnec je plně automatizovaný a disponuje také přehledným LCD displejem. Na něm si můžete nastavit teplotu od 30 do 100 °C. Nastavit lze také požadovanou dobu zavařování, na jejíž uplynutí vás upozorní zvukový signál. Uvnitř hrnce je čidlo, které během zavařování hlídá teplotu i čas. Zavařovací hrnec DOMO DO 42325 má objem 27 litrů a vejde se do něj přibližně 22 sklenic s objemem 0,75 litru a 4 sklenice o objemu 0,5 litru. Hrnec navíc disponuje výpustným ventilem a je možné jej použít i pro přípravu horkých nápojů. U starších modelů je ventil umístěn nad displejem, u novějších (květen 2019) je umístěn na boku. Tento zavařovací hrnec má hned několik bezpečnostních prvků: ochranu proti přehřátí a ochranu proti zapnutí na sucho. Na displeji se také objeví varování v případě, že hladina tekutiny uvnitř hrnce klesne pod doporučovanou úroveň. Přívodní kabel lze umístit do úložného prostoru pod hrncem.

Technické parametry produktu DOMO DO 42325

VlastnostSpecifikace

Příkon

2000 W

Objem

27 l

Délka přívodního kabelu

1 m

Materiál

nerez

Rozměry (v, průměr)

29 cm, 35 cm

Hmotnost

5,55 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu DOMO DO 42325

Klady (+)Zápory (-)

+ časovač

– výpustný ventil z plastu

+ regulace teploty

– malý průtok výpustného ventilu

+ LCD displej

+ nerezové provedení

+ výpustný ventil


Klarstein Biggie

Zavarovaci Hrnec Klarstein Biggie
Zdroj: Alza.cz

Elektrický zavařovací hrnec Klarstein Biggie disponuje objemem 27 litrů a vejde se do něj až 14 litrových zavařovacích sklenic. Kromě zavařování jej ale můžete použít pro přípravu masových vývarů, guláše či jiných jídel. Vše usnadňuje možnost regulace teploty (v rozmezí od 30 do 100 °C) a také času pomocí zabudovaného časovače. Hrnec nabízí opravdu vysoký výkon 2 000 W a díky výpustnému ventilu s dávkovačem nápojů je možné v něm připravovat a pohodlně nalévat také horké nápoje. Výpustný ventil navíc výrazně usnadňuje údržbu. Ta je velmi jednoduchá, neboť zavařovací hrnec Klarstein Biggie je vyroben z nerezové oceli, která je také vysoce odolná a nijak neovlivňuje chuť připravovaných pokrmů či nápojů. Rukojeti hrnce jsou tepelně izolované pro ještě snadnější a bezpečnější obsluhu. Hrnec má navíc protiskluzové pogumované nožky, disponuje také vkládacím roštem, ochranou proti přehřátí a světelnou kontrolkou.

Technické parametry produktu Klarstein Biggie

VlastnostSpecifikace

Příkon

2000 W

Objem

27 l

Délka přívodního kabelu

1,10 m

Materiál

nerez

Rozměry (v, š, h)

42 x 46 x 47 cm

Hmotnost

4,4 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu Klarstein Biggie

Klady (+)Zápory (-)

+ nerezové provedení

+ regulace teploty a časovač

+ protiskluzové nožky a tepelně izolované rukojeti

+ výpustný ventil s dávkovačem nápojů

+ ochrana proti přehřátí


ETA 1127 90000 Granny

Zavarovaci Hrnec Eta 1127 90000 Granny
Zdroj: Alza.cz

Zavařovací hrnec ETA 1127 90000 Granny využijete jak na zavařování, tak sterilizaci či ohřev nápojů, polévek a nebo omáček. Díky funkci KEEP WARM navíc udrží pokrmy uvnitř po delší dobu stejně teplé. Do nádoby o objemu 25 litrů se vejde až 14 litrových zavařovaček. Hrnec je vybavený termostatem nastavitelným v rozmezí od 30 °C do 100 °C a nechybí ani časovač, který můžete nastavit od 20 do 120 minut. Jakmile nastavený čas doběhne, hrnec se automaticky vypne. Zavařovací hrnec ETA 1127 90000 Granny se velmi pohodlně používá zejména díky praktické odnímatelné mřížce z nerezu. Jeho používání je navíc také zcela bezpečné, od popálení vás chrání tepelně izolovaná rukojeť přizpůsobená pro co nejbezpečnější manipulaci s hrncem. Tepelná spirála se nachází pod rovným dnem z nerezu a díky tomu se zavařovací hrnec ETA 1127 90000 Granny rovněž snadno a rychle udržuje. Výpustný ventil samozřejmě nesmí chybět.

Technické parametry produktu ETA 1127 90000 Granny

VlastnostSpecifikace

Příkon

1 800 W

Objem

25 l

Délka přívodního kabelu

1,2 m

Materiál

nerez

Rozměry (v, š) 

30 × 36,7 cm

Průměr roštu 

29,7 cm

Hmotnost

6,45 kg

Barva

nerez

Klady a zápory produktu ETA 1127 90000 Granny

Klady (+)Zápory (-)

+ nastavitelný časovač

– výpustný ventil z plastu

+ tepelně izolovaná rukojeť

+ udržování teploty

+ automatické vypnutí

+ plynule nastavitelný termostat


Concept CK7001

Zavarovaci Hrnec Concept Ck7001
Zdroj: Alza.cz

Zavařovací hrnec Concept CK7001 o objemu 6 litrů je multifunkční a disponuje hned 16 přednastavenými programy. Využít ho můžete také jako parní, tlakový či pomalý hrnec, jogurtovač a nebo rýžovar. Teplotu je možné regulovat od 80 °C do 200 °C, využít můžete také časovač či funkci odloženého startu. Program a další parametry se nastavují na přehledném LED displeji a po skončení programu zapne zavařovací hrnec Concept CK7001 automaticky funkci Keep Warm, která udrží pokrmy uvnitř teplé. Hrnec je vybavený bezpečnostní pojistkou proti přehřátí a jeho stabilitu a bezpečnost při používání zajišťují protiskluzové nožky. Poklice má zámek, který se aktivuje během vaření a není tak možné, aby došlo k nechtěnému otevření. Zavařovací hrnec Concept CK7001 se snadno a rychle udržuje. Jeho vnější povrch stačí pouze otřít navlhčeným hadříkem. Vnitřní nádoba má nepřilnavý povrch, takže se k ní pokrmy nepřichytávají. Je navíc vyjímatelné a lze ji také mýt v myčce na nádobí.

Technické parametry produktu Concept CK7001

VlastnostSpecifikace

Příkon

1800 W

Objem

27 l

Materiál

smalt, plast

Průměr roštu

32,5 cm

Rozměry (v, š, h)

48 × 46 × 41 cm

Hmotnost

5,96 kg

Barva

bílá

Klady a zápory produktu Concept CK7001

Klady (+)Zápory (-)

+ termostat

– menší průtok výpustného kohoutku

+ zvuková signalizace ukončení zavařování

– bez displeje

+ funkce průběžného ohřívání

– hůře viditelné rysky

+ časovač

– kratší přívodní kabel

+ zátka na ucpání výpustného ventilu


Tescoma Della Cassa

Tescoma Della Cassa
Zdroj: Alza.cz

Se zavařovací sadou Tescoma Della Cassa můžete zavařovat v jakémkoliv kuchyňském nádobí z nerezu o průměru 24 cm. Nemusíte kupovat speciální zavařovací hrnec a tím výrazně ušetříte peníze i místo na nový spotřebič. Sada na zavařování Tescoma Della Cassa obsahuje univerzální nástavec, který zvýší použitou nádobu o 8 cm. To poskytuje dostatek prostoru pro zavařování i ve vysokých sklenicích či v menších sklenicích položených na sobě. Sada dále obsahuje napařovací podložku, která má nožky ze žáruvzdorného silikonu a která tak chrání sklenice na zavařování před vysokou teplotou dna nádoby. V sadě na zavařování Tescoma Della Cassa nechybí ani robustní skleněná poklice s těsnícím silikonovým okrajem a otvorem pro regulovatelný odchod páry, který pomáhá udržovat optimální teplotu uvnitř nádoby. Poklice má úchyt, ve kterém je zavařovací teploměr z nerezu, na kterém je vyznačená optimální teplota pro zavařování. Sada na zavařování Tescoma Della Cassa se snadno udržuje a vše kromě poklice s teploměrem je možné mýt i v myčce na nádobí.

Technické parametry produktu Tescoma Della Cassa

VlastnostSpecifikace

Průměr 

24 cm

Materiál 

plast, silikon, nerez, sklo

Klady a zápory produktu Tescoma Della Cassa

Klady (+)Zápory (-)

+ úspora místa i peněz

– lze použít jen pro specifické nádoby

+ žáruvzdorná napařovací podložka

+ otvor pro regulaci páry

+ poklice s teploměrem

+ teploměr s vyznačenou optimální teplotou

5/5 - (6 votes)


Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..