Nejlepší dětské chůvičky

Naše webové stránky obsahují odkazy na partnerské weby. Pokud se prokliknete z našich stránek na stránky partnera a tam si zakoupíte jeho služby, obdržíme za zprostředkování provizi (Zjistit více informací). Tato forma spolupráce nijak neovlivňuje objektivnost našich recenzí. Každým nákupem přes proklik z našich stránek podpoříte naši redakci, abychom i do budoucna mohli tvořit kvalitní a užitečný obsah. Ďekujeme.

Důležité upozornění Všechny naše články píšou skuteční lidé. Nejsou to umělé texty od stroje.Dětská chůvička aneb nepostradatelný pomocník v péči o dítě

Dětská chůvička je velmi dobrým pomocníkem v péči o děti, zejména o ty nejmenší. Na trhu narazíte na celou řadu modelů s různými funkcemi, způsoby zobrazení informací a dalšími parametry. V tomto článku se na dětské chůvičky podíváme podrobně, seznámíme se se všemi důležitými parametry a ukážeme si 6 nejlepších chůviček, které vám pomohou dopřát své ratolesti tu nejlepší péči. A nezapomeneme ani na dalšího pomocníka: monitor dechu.

Nejlepší dětské chůvičky

Obsah článku

TOP 5 dětských chůviček (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
BAYBY BBM 7005 Digital audioBAYBY BBM 7005 Digital audio
TrueLife NannyCam H32TrueLife NannyCam H32
Canpol babies EasyStart PlusCanpol babies EasyStart Plus
Philips AVENT SCD731Philips AVENT SCD731
VTech DM1111VTech DM1111

TOP 4 monitory dechu a pohybu (recenze na konci článku)

ProduktNázev produktu
Hisense Babysense 2Hisense Babysense 2
Angelcare AC027Angelcare AC027
Baby Control DigitalBaby Control Digital
Jablotron NannyJablotron Nanny

Základní parametry pro výběr dětské chůvičky

Dětská chůvička není v péči o dítě žádnou novinkou. Dřívější modely měly převážně podobu dvou stejných „vysílaček“. Jedna se umístila v blízkosti dítěte, druhou měl rodič u sebe. Dnes už však můžete narazit na velmi odlišné modely. Přístroj u dítěte může mít podobu také kamery a přijímač pro rodiče může vypadat jako tablet. Současné chůvičky nezaznamenávají pouze zvuk, ale také obraz, pokojovou teplotu a mnoho dalších věcí. Díky těmto moderním výdobytkům tak máte dokonalý přehled o tom, co se s vaším dítětem děje během vaší nepřítomnosti. Rodičovský přijímač má často možnost nejen sledovat různé parametry, ale také ovládat vysílač a podle momentální potřeby jej nastavovat. To, jaký model je pro vás nejlepší, závisí především na tom, jak, kde a kdy chůvičku budete nejčastěji používat. Potřebujete ji jen domů, nebo i na cesty? Budete dítě hlídat ve dne, nebo i v noci? A o čem všem chcete mít přehled?

Je lepší analogová, nebo digitální dětská chůvička?

U dětské chůvičky se můžete rozhodnout, zda bude zvuk (případně obraz) přenášen analogově nebo digitálně. Chůvičky pracující s analogickou technologií využívají běžně menší počet kanálů a vyznačují se dalekým dosahem. Jejich nevýhodou je však vyšší náchylnost na rušení vlivem jiných zařízení. Analogové chůvičky jsou pomalu na ústupu a dnes narazíte spíše na digitální. Ty využívají větší počet kanálů a fungují na vyšších frekvencích. Mají sice kratší dosah, ten se ale pohybuje okolo 300-500 metrů, což je dostačující i v případě, že chcete sledovat dítě spící na zahradě, případně máte vetší byt. Výhodou digitálních přístrojů je, že rušení jinými zařízeními je minimální. Některé digitální dětské chůvičky navíc používají technologie k zašifrování přijímaného signálu. Díky tomu máte jistotu, že zvuk i obraz zachytíte pouze vy a nikdo jiný v okolí. Digitální chůvičky jsou vhodnější do hustě osídlených měst, ve kterých je více různých signálů, které by mohly analogové chůvičky rušit.

TIP: Potřebujete v noci zkontrolovat své dítě, ale v pokoji je nepropustná tma a vy se bojíte, že byste ho rozsvícením světla vzbudili? Podívejte se, jak správně osvětlit dětský pokoj!

Žhavá novinka: smart chůvičky

Chytré, smart nebo také internetové chůvičky používají k přenosu signálu internet. Nic víc k jejich fungování nepotřebujete a výhodou je, že vás nemusí zajímat, s kolika kanály či s jakými frekvencemi pracují. U nejběžnějších modelů smart chůviček narazíte na dětskou základnu v podobě vysílačky, případně webkamery. Jako rodičovská základna pak slouží váš chytrý telefon, tablet, nebo počítače. Právě sem vám chůvička odesílá všechny hodnoty a vy je můžete sledovat pomocí speciální aplikace. Výhodou je, že ji můžete používat odkudkoliv, kde se připojíte k internetu, a nejste nijak omezeni dosahem. Jako dětská základna vám navíc může posloužit i jiný chytrý telefon. Nevýhodou smart chůviček je náročnější ovládání a také nutnost stabilního internetového připojení. Nejnovější aplikace jsou už ale opravdu jednoduché a nainstalovat i ovládat je zvládnete velmi rychle. Aplikace mohou být zdarma, u placených však máte k dispozici více funkcí. I ty nejdražší aplikace jsou ale výrazně levnější než běžné chůvičky.

Chůvička hlídá dítě během spánku

Co vše může ovlivnit kvalitu přenosu?

Nejdůležitějším parametrem, který vás bude z ohledu na kvalitu přenášeného signálu zajímat, je dosah přenosu. Jak už jsme řekli výše, digitální chůvičky mají dosah nižší než analogové a pohybuje se kolem 300 metrů. Tento parametr je běžně uváděný, ne vždy se ale setkáte s informací, že se jedná o dosah signálu ve volném prostranství. V uzavřeném domě jde většinou zhruba o 30-50 metrů. Signál může být také rušen různými překážkami a platí, že čím více stěn je mezi dětskou a rodičovskou základnou, tím slabší bude přenos. Poohlédněte se raději po takových chůvičkách, které jsou vybaveny indikátorem ztráty signálu. V případě, že signál vypadne, budete na tuto skutečnost informováni, buď zvukovým, nebo vizuálním signálem. U chůviček, který takovýto indikátor nemají, riskujete, že nebude na dětskou základnu napojeni a ani o tom nebudete vědět. Na kvalitu přenosu má vliv také počet kanálů s tím, že čím vyšší, tím lepší.

Jakým způsobem je chůvička napájena?

Dětské chůvičky, a to jak dětská, tak rodičovská základna, mohou být napájeny ze sítě, nebo bezdrátově pomocí k tomu určených baterií. Ty mohou být zabudované a nabíjí se pomocí speciálního akumulátoru, nebo vyměnitelné a nejčastěji narazíte na alkalické a tužkové baterie. Modely se zabudovanou baterií vydrží na plné nabití v průměru 18-24 hodin nepřetržitého provozu. Narazit můžete také na chůvičky, které je možné napájet pomocí USB kabelu. To, jakým způsobem jsou dětská a rodičovská základna nabíjeny, má výrazný vliv na možnosti používaní chůvičky. Dětskou základnu na baterie je možné umístit i k dítěti do kočárku a rodičovskou základnu zase můžete nosit kamkoliv s sebou. Předem se informujte, jakým způsobem se jednotlivé základny nabíjí, abyste nebyli nemile překvapeni. A opět si také zjistěte, zda je chůvička vybavena indikátorem vybité baterie, který vás upozorní na to, že je nutné jednu ze základen nabít.

Video ano, nebo ne?

Dětské chůvičky slouží primárně k přenosu zvuku, kdy rodiče upozorní na to, že se děťátko probouzí. Moderní technologie ale umožňují dítě sledovat nejen ušima, ale i očima. Dětská základna může být vybavena kamerou, díky které nemusíte dítě chodit vůbec kontrolovat a přitom máte jasný přehled o tom, co se s ním děje. Kamery mohou mít noční infračervené vidění, pomocí kterého vidíte dokonalý obraz i tmavé místnosti. Lepší modely pak nabízí možnost kameru dálkově ovládat, měnit její úhel či obraz přibližovat. V některých případech můžete také kameru vypnout a využívat pouze přenos zvuku. Nevýhodou chůviček s kamerou je jejich vyšší energetická náročnost a také vyšší náchylnost k narušení signálu, a to nejen dalšími zařízeními, ale i překážkami. Jejich dosah je navíc často menší a jejich pořizovací náklady jsou samozřejmě o něco vyšší.

Nejlepší chůvičky pro dítě

Jaké užitečné funkce může chůvička mít?

Velmi často jsou dětské chůvičky vybaveny funkcí VOX. Je-li zapnutá, chůvička začne vysílat pouze v případě, že je u jejího přijímače hluk. Pokud je miminko a jeho okolí tiché, signál se nepřenáší. To značně ušetří energii a také emise elektrosmogu (viz níže). Zjistěte si ale, jak je na tom daná chůvička s citlivostí. U některých totiž můžete narazit na to, že se aktivují nikoliv při sebemenším hluku, ale teprve ve chvíli, kdy se dítě rozpláče. Oblíbené jsou dětské chůvičky vybavené nočním světlem nebo ukolébavkami, ty vám dítě nejen pohlídají, ale také pomohou uspat. Kromě zvuku a obrazu mohou chůvičky zaznamenávat také pokojovou teplotu, u které si lze nastavit nejnižší a nejvyšší hodnoty a chůvička vás upozorní, pokud dojde k jejich překročení. Užitečné jsou také chůvičky s obousměrným provozem, u kterých je rodičovská základna nejen přijímačem, ale také vysílačem. Své dítě tak můžete nejen poslouchat, ale také k němu promlouvat.

TIP: Na vzhledu dětské chůvičky příliš nezáleží, pozor si však dejte na to, aby byly jednotlivé základny nějakým způsobem odlišeny, abyste věděli, co je vysílač a co přijímač.

Dětská chůvička a monitor dechu

Některé chůvičky bývají vybaveny také monitorem dechu, který je možné pořídit i samostatně. Monitor dechu nepatří k nejlevnějším zařízením, vyšší pořizovací náklady ale vyrovnává jeho nepostradatelnost. Tento přístroj se běžně využívá už v porodnicích a některá zařízení nabízí možnost zapůjčit jej i domů. Pokud se vám taková příležitost naskytne, neváhejte ji využít. Doporučuje se, aby mělo miminko monitor dechu k dispozici alespoň během prvního roku života. Monitor dechu vám nejen umožní sledovat dech a tep vašeho dítěte, zároveň vás upozorní, pokud by došlo k problému. U dětí ve věku 2-4 měsíců bohužel hrozí nenadálá zástava dechu a v takovém případě je nutné okamžitě jednat. U monitoru dechu je důležitá především jeho citlivost. Některé přístroje jsou totiž rušeny jinými signály a velmi často rodiče vyděsí falešnými poplachy.

Není to příjemné téma, ale určitě je lepší být připraven, a tak zde pro vás máme video, které vám poradí, co v případě zástavy dechu u miminka dělat:

MUDr.ování s Hamánkem – Zástava dechu

Mohou dětské chůvičky ohrozit zdraví dítěte?

V souvislosti s chůvičkami a jejich riziky se nejčastěji hovoří o vysílání rádiových vln a s nimi souvisejícím elektrosmogem. Je pravda, že dětská chůvička funguje jako vysílač a tak k šíření těchto vln opravdu dochází. Výkony chůviček jsou však natolik nízké, že miminko nemohou nijak ohrozit. S elektrosmogem se navíc dítě v běžné domácnosti potkává zcela běžně, vyzařují jej také elektrické spotřebiče. Pokud vás přesto rádiové vlny z dětské chůvičky trápí, neumisťujte ji přímo u hlavičky dítěte, ale někde poblíž. Snížit elektrosmog pomáhá také funkce VOX, kterou je již většina chůviček vybavena. Díky ní není chůvička nepřetržitě v provozu a signál je vysílán pouze tehdy, když je dítě vzhůru. Mnozí výrobci jsou si této obavy rodičů také vědomi, a tak chůvičky vybavují eko režimy, které snižují výkon chůvičky a s ním i emise elektrosmogu. Tyto režimy však mohou způsobovat také snížení dosahu signálu, případně může dojít k jeho úplnému přerušení.


TOP 5 dětských chůviček

Dětská chůvička je neocenitelný pomocník zejména v prvních měsících s novým miminkem. Abychom vám ulehčili její výběr, připravili jsme pro vás přehled těch nejlepších dětských chůviček. Jsou vybavené šikovnými funkcemi, které vám usnadní i zpříjemní uspávání a zajistí klid jak vám, tak vašemu miminku. Vyberete si mezi nimi i tu svou?

BAYBY BBM 7005 Digital audio

BAYBY BBM 7005 Digital audio
Zdroj: Patro.cz

Dětská chůvička BAYBY BBM 7005 Digital audio nabízí obousměrný přenos zvuku, takže nejen uslyšíte vše, co se kolem vašeho dítěte děje, ale zároveň na něj můžete sami mluvit. Mikrofon je velmi citlivý a zachytí téměř každý pohyb i zvuk dítěte. Chůvička využívá bezdrátovou digitální technologii 2,4 GHz a přenos signálu je zašifrovaný, takže zvuky uslyšíte pouze vy. Dosah signálu je na volném prostranství 300 metrů. Hluk okolo dítěte lze sledovat také vizuálně a LED diody rovněž upozorňují na ztrátu signálu či na vybité baterie. Rodičovskou i dětskou jednotku lze napájet ze sítě pomocí USB kabelů, které jsou součástí balení, nebo pomocí tří AAA baterií. Dětská chůvička BAYBY BBM 7005 Digital audio disponuje nočním světlem, úsporným režimem VOX a ECO, hlasitost zachytávaného zvuku lze korigovat ve 3 hladinách. Pro snadnější přenos je chůvička vybavena klipem, pomocí kterého ji lze připnout na opasek.

Technické parametry produktu BAYBY BBM 7005 Digital audio

VlastnostSpecifikace

Dosah

300 m

Typ

digitální

Klady a zápory produktu BAYBY BBM 7005 Digital audio

Klady (+)Zápory (-)

+ noční světlo

– bez přenosu obrazu

+ úsporné režimy VOX a ECO

– bez ukolébavek

+ obousměrný provoz

– baterie nutné před zapojením do sítě vyndat

+ indikace ztráty signálu a vybité baterie

– USB adaptér není součástí balení

+ regulace hlasitosti

Obchody, kde koupíte produkt BAYBY BBM 7005 Digital audio


TrueLife NannyCam H32

TrueLife NannyCam H32
Zdroj: Feedo.cz

Dětská chůvička TrueLife NannyCam H32 má dosah signálu 300 metrů ve volném prostranství, v bytě pak nabízí dosah 100 metrů. K dispozici je také barevný LCD displej o velikosti 3,2 palců, který je schopný díky infračerveným diodám fungovat také v noci. Tato dětská chůvička má v sobě dále integrovaný pokojový teploměr a funguje i v úsporném režimu (VOX). Nabíjení dětské chůvičky TrueLife NannyCam H32 probíhá přes USB a výdrž rodičovské základny je díky režimu VOX až 24 hodin. Na vybitou baterii vás chůvička upozorní zvukovým signálem, stejně jako na ztrátu signálu. Zvuk je přenášen obousměrně a využít můžete také jednu z 8 zabudovaných ukolébavek.

Technické parametry produktu TrueLife NannyCam H32

VlastnostSpecifikace

Dosah

300/100 m

Typ

digitální

Rozměry (v, š, h)

7 x 12 x 1,7 cm

Hmotnost

0,43 kg

Klady a zápory produktu TrueLife NannyCam H32

Klady (+)Zápory (-)

+ noční světlo

– jedna hlasitost ukolébavek

+ úsporný režim VOX

– zapnutí kamery signalizováno hlasitým tónem

+ obousměrný provoz

– horší viditelnost obrazovky ze stran

+ indikace ztráty signálu

– bez signalizace odpojení

+ indikace vybité baterie

– nízká citlivost

Obchody, kde koupíte produkt TrueLife NannyCam H32


Canpol babies EasyStart Plus

Canpol babies EasyStart Plus
Zdroj: Feedo.cz

Dětská chůvička Canpol babies EasyStart Plus je obousměrná a digitální. Vyniká svou vysokou kvalitou zvuku a dosah má až 300 metrů. Na displeji se zobrazuje také pokojová teplota v místnosti, kde dítě spí. Pokud by zde teplota byla příliš vysoká nebo naopak nízká, ozve se zvukové hlášení. Dětská chůvička Canpol babies EasyStart Plus má velmi citlivý mikrofon, citlivost je navíc nastavitelná až v 5 úrovních. Při nejvyšší citlivosti uslyšíte každý zvuk z pokoje, při nejnižší vás chůvička na případný rozruch upozorní pouze světelnou kontrolkou. U velmi detailního přenosu zvuků je možné nastavit dva typy hlasitostí. Chůvička dále disponuje pěti melodiemi, které lze použít jako ukolébavku. Dětská chůvička Canpol babies EasyStart Plus je vybavena světelnými i zvukovými hlášeními, které vás upozorní na dětský pláč, ztrátu spojení mezi oběma jednotkami chůvičky či na slabou baterii. Chůvička má také režim Eco, ve kterém se vysílač automaticky přepne do tzv. pohotovostního režimu ihned poté, co dítě usne, a nezapne se, pokud dítě nezačne vydávat nějaký zvuk.

​Technické parametry produktu Canpol babies EasyStart Plus

VlastnostSpecifikace

Dosah

300 m

Typ

digitální

​Klady a zápory produktu Canpol babies EasyStart Plus

Klady (+)Zápory (-)

+ obousměrný přenos zvuku

– bez přenosu obrazu

+ 5 melodií ukolébavek

+ světelná i zvuková hlášení

+ displej

+ režim Eco

​Obchody, kde koupíte produkt Canpol babies EasyStart Plus


Philips AVENT SCD731

Dětská chůvička Philips AVENT SCD731 nabízí vysoce spolehlivé spojení a také celou řadu funkcí, které vám pomohou s uspáváním dítěte. Jednou z nich je promítání nočního světla s hvězdami. Kromě toho disponuje chůvička také snímačem teploty a sledováním dalších podmínek v dětském pokoji. Vše potřebné uvidíte na digitálním displeji a protože je dětská chůvička Philips AVENT SCD731 obousměrná, uslyšíte vy své dítě a ono zase vás. Díky využití digitální technologie budete upozorněni i na nejtišší šepot, zvuk je přitom dokonale čistý a neruší jej ani žádné šumy v domě. Dětská chůvička Philips AVENT SCD731 je vybavena LED kontrolkami, které vás upozorní na připojení druhé jednotky a zda je v dosahu. Kontrolky jsou navíc aktivované zvukem a indikují také, že dítě vydává zvuky. Rodičovská jednotka vydrží na jedno nabití až 18 hodin. Chůvička má také k dispozici režim Smart ECO, který zajistí efektivní využívaní energie a sníží spotřebu. U snímače teploty si můžete nastavit výstrahy, chůvička nabízí také vibrační režim a režim nočního klidu pro rodiče. Dětská chůvička Philips AVENT SCD731 má ve volném prostoru dosah až 330 metrů, v interiéru až 50 metrů.

​Technické parametry produktu Philips AVENT SCD731

VlastnostSpecifikace

Dosah

330/50 m

Typ

digitální

​Klady a zápory produktu Philips AVENT SCD731

Klady (+)Zápory (-)

+ s nočním světlem

– bez přenosu obrazu

+ obousměrný přenos zvuku

+ Smart Eco režim

+ digitální technologie

+ nastavitelné výstrahy

​Obchody, kde koupíte produkt Philips AVENT SCD731


VTech DM1111

VTech DM1111
Zdroj: Alza.cz

Dětská chůvička Vtech DM1111 disponuje digitálním přenosem, který zajišťuje zvýšený dosah: 460 metrů ve volném prostranství, 75 metrů uvnitř budovy. Rodičovská jednotka je navíc vybavena klipem, s jehož pomocí si ji můžete připevnit například na opasek, a můžete se bez problémů pohybovat po domácnosti. Dětská chůvička Vtech DM1111 má hned několik barevných LED indikátorů, které vás upozorní na intenzitu přijímaného zvuku. Hlasitost je možné nastavit v 5 úrovních. Chůvička má také indikátor napájení, díky kterému hned víte, zda je vysílač umístěný v dětském pokoji zapnutý či vypnutý. Dětská jednotka je napájena ze sítě, rodičovská jednotka funguje na dobíjecí akumulátory, které na jedno nabití vydrží až 14 hodin nepřetržitého monitorování. Na vybitou baterii či ztrátu spojení s vysílačem vás dětská chůvička Vtech DM1111 upozorní zvukovým signálem.

​Technické parametry produktu VTech DM1111

VlastnostSpecifikace

Dosah

460/75 m

Typ

digitální

Doba provozu

14 h

​Klady a zápory produktu VTech DM1111

Klady (+)Zápory (-)

+ opravdu velký dosah

– bez přenosu obrazu

+ indikátor napájení

– bez obousměrného přenosu zvuku

+ klip pro upevnění na opasek

+ indikátor vybité baterie

+ indikátor ztráty spojení

​Obchody, kde koupíte produkt VTech DM1111


​TOP 4 monitory dechu

Monitory dechu a pohybu se stávají čím dál častější součástí základní výbavičky pro miminko. Nejedná se sice o levné zařízení, jeho výhody však vyšší pořizovací náklady několikanásobně převýší. Díky monitoru dechu a pohybu máte totiž jistotu, že je vaše miminko spící ve vedlejší místnosti v pořádku. Tento přístroj vás upozorní, pokud dojde k nějakému problému, a vy můžete včas zakročit. Monitory dechu a pohybu se běžně používají již v porodnicích či u předčasně narozených miminek. Podívejte se na následující modely a zvažte, jestli se vám jejich pořízení také nevyplatí.

Hisense Babysense 2

Hisense Babysense 2
Zdroj: Feedo.cz

Monitor dechu Hisense Babysense 2 neustále kontroluje pohyby dítěte a v případě, že dojde k zastavení dechu na více než 20 vteřin či k poklesu dechové frekvence pod 10 nádechů za minutu, vás vizuálně i akusticky upozorní. K dispozici jsou 2 senzorové desky a kontrolní jednotka. Senzorové desky se umístí mezi matraci a dno postýlky a nijak neomezují dítě v pohybu. Desky jsou napájeny pomocí čtyř AA baterií. Na vybité baterie budete upozornění pomocí červené kontrolky. Monitor dechu Hisense Babysense 2 vyhovuje bezpečnostním a technickým normám. Přístroj je velmi citlivý a k indikaci zástavě dechu může docházet také vlivem technických potíží. Při zapojování i používání se pečlivě řiďte pokyny uvedenými v návodu.

Technické parametry produktu Hisense Babysense 2

VlastnostSpecifikace

Rozměr obdélníkové senzorové podložky

44 x 27 cm

Rozměr kruhové senzorové podložky

průměr 21,6 cm

Hmotnost

1,87 kg

Klady a zápory produktu Hisense Babysense 2

Klady (+)Zápory (-)

+ noční světlo

– vizuální signalizace provozu nesvítí, ale bliká

+ dlouhá výdrž baterií

+ 2 snímací desky

+ hlasitá signalizace

+ přesnost (bez falešných poplachů)

Obchody, kde koupíte produkt Hisense Babysense 2


Angelcare AC027

Angelcare AC027
Zdroj: MALL.cz

Monitor pohybu Angelcare AC027 sleduje kromě dechu také pohyby miminka. Snímací podložka, která pohyb detekuje, je vybavena technologií SensAsure, a stačí ji jednoduše umístit pod matraci. Monitor pohybu v případě, že nerozpozná žádný pohyb miminka během 15 vteřin, vydá pípnutí, které by mělo dítě probudit. Pokud nedojde k žádnému pohybu ani po 20 vteřinách, monitor spustí alarm. Snímací podložka, kterou monitor pohybu Angelcare AC027 používá, je umístěná pod matrací tak, aby miminko nijak neomezovala. Citlivost snímače pohybu si můžete nastavit podle potřeby a nechybí ani signalizace vybité baterie. Dosah monitoru je až 20 metrů. Monitor pohybu Angelcare AC027 funguje s běžnými pěnovými a pružinovými matracemi, nefunguje s vodními postelemi či matracemi z paměťové pěny a nebo s dutým rámem. Monitor lze používat v kombinaci s dětskými chůvičkami všech značek. Součástí balení je i návod k použití.

​Technické parametry produktu Angelcare AC027

VlastnostSpecifikace

Dosah

20 m

Rozměry

16 × 16 cm

​Klady a zápory produktu Angelcare AC027

Klady (+)Zápory (-)

+ nastavitelná citlivost

– bez nočního světla

+ podložka miminko nijak neomezuje

+ signalizace vybité baterie

​Obchody, kde koupíte produkt Angelcare AC027


Baby Control Digital

Baby Control Digital
Zdroj: MALL.cz

Monitor dechu Baby Control Digital sleduje nepřetržitě dýchání vašeho dítěte nejen v dětské postýlce, ale také kočárku, autosedačce apod. Senzorovou podložku lze umístit přímo na rošt pod matraci, které bude snímat pohyby dítěte. Naměřené hodnoty dále posílá do řídící jednotky, která tyto informace posléze vyhodnotí. Monitor dechu Baby Control digital tak dokáže včas detekovat případnou zástavu dechu. V případě, že monitor dechu vyhodnotí nebezpečí, spustí hlasitý poplach. Monitor dechu se nedostane do bezprostředního kontaktu s miminkem a nijak tím nenaruší jeho pohodlí. Velmi jednoduše se používá a disponuje opravdu velkou monitorovací plochou 30 × 50 centimetrů. Monitor dechu Baby Control Digital lze použít ke každému typu matrace a roštu. Prahová úroveň detekce je nastavitelná, intenzita dýchacích pohybů se zobrazuje i na dobře viditelném osvětleném displeji. Monitor dechu je také vybaven dvojitou bezpečnostní sirénou a sledováním napětí baterie. Součástí balení je DVD První pomoc dětem, výrobek je certifikovanou zdravotnickou pomůckou.

​Technické parametry produktu Baby Control Digital

VlastnostSpecifikace

Rozměry řídící jednotky

15 × 9 × 3,7 cm

Rozměry snímací jednotky

50 × 30,5 × 1,5 cm

Hmotnost řídící jednotky

155 g

Hmotnost snímací jednotky

750 g

​Klady a zápory produktu Baby Control Digital

Klady (+)Zápory (-)

+ velká monitorovací plocha

+ variabilní umístění

+ osvětlený displej

+ DVD První pomoc dětem

+ dvojitá bezpečnostní siréna

​Obchody, kde koupíte produkt Baby Control Digital


Jablotron Nanny

Jablotron Nanny
Zdroj: Feedo.cz

Monitor dechu Jablotron Nanny je česká a certifikovaná zdravotnická pomůcka, která monitoruje pohyby a dech miminek od 2 do 15 kilogramů. Snímací podložka je vyrobená z vysoce kvalitního a také odolného plastu, který navíc zabraňuje proniknutí vlhkosti. Monitor nepřetržitě kontroluje pohyby a správné dýchání miminka. K samovolnému vypnutí nedochází, ihned po zapnutí je totiž automaticky spuštěn test funkčnosti. Pokud je slabší baterie, přístroj vás upozorní rozsvícením kontrolky, a to v dostatečném předstihu. Monitor dechu Jablotron Nanny je vybavený na řídící jednotce třemi kontrolkami. Kromě slabé baterie upozorňuje také na správné dýchaní, případně na sníženou dechovou frekvenci miminka. V takovém případě upozorní monitor dechu na problém i s pomocí zvukové signalizace. Součástí balení je také manuál s první pomocí a samolepky se zvířecími motivy, které vám pomohou zútulnit postýlku miminka. Monitor dechu Jablotron Nanny se velmi jednoduše instaluje i obsluhuje. Snímací desku umístěte pod matraci či spací podložku, vyhodnocovací přístroj připevněte na postýlku a nebo si jej zapojte do vedlejší místnosti.

​Technické parametry produktu Jablotron Nanny

VlastnostSpecifikace

Materiál snímací podložky

PVC-P

Materiál vyhodnocovací jednotky

ABS

Rozměry snímací podložky

30,5 × 50 × 1,5 cm

Rozměry vyhodnocovací jednotky

14 × 8 × 3,5 cm

Hmotnost snímací podložky

1 kg

Hmotnost vyhodnocovací jednotky

123 g

​Klady a zápory produktu Jablotron Nanny

Klady (+)Zápory (-)

+ český výrobek

+ automatický test funkčnosti

+ jednoduchá obsluha i instalace

+ materiál zabraňující proniknutí vlhkosti

+ indikátor slabé baterie

​Obchody, kde koupíte produkt Jablotron Nanny

5/5 - (3 votes)


Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Ahoj, já dostala chůvičku od https://www.jablotron.cloud. A byl to ten nejlepší dárek, co jsem mohla dostat, od té doby si mohu v klidu vypít kávu nebo si jít zacvičit a na svého broučka se můžu kdykoliv mrknout. Mám tu s online videem a je to ta nejlepší věc, co na děti existuje. Monitor dechu jsem používala jen když byla malá opravdu pár týdnů stará, ale tohle využívám každy den.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..